Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Při zapojení antény ztrácím signál

Valmorek (3)|6.12.2012 13:24
Dobrý den,
měl bych dotaz. Jsem laik a moc anténám ani příjmu signálu nerozumím. Zvládnu maximálně zapojit kabel nebo na něj přidělat koncovku.
Mám problém s příjmem signálu na tv. Mám televizi samsung s vestavěným DVB-T tunerem v bytě mám rozvedenou anténu která vede v SDK předstěně za tv a v SDK pohledu do krabice cca 3,5m vzdálené, kde mám schovaný i modem od UPC (jen internet). Pokud do televize zapojím kabel tak jak je, bez antény na druhém konci, mam sílu signálu cca 70%, ale pokud jsem na konec přidělal vnitřní anténu signál se úplně ztratil. Myslel jsem že se signál nějak tluče s UPC, ale to stejné se stalo i v případě když jsem se pokusil připojit na domovní anténu. V tomto případě jsem kabel vedl místností - nebyl v předstěně ani v podhledu, ale stalo se to samé (na kabel jsem signál měl ale jakmile jsem ho propojil s domovní anténou signál se ztratil). Nevíte čím by to mohlo být a jak to vyřešit? Díky za odpovědi.

Pokud sem toto téma nepatří nebo je už něco podobného založené moc se omlouvám, ale nic podobného jsem nenašel.
Ivo Mašek (10205)|6.12.2012 14:31
Nejsem z toho moudrý. Máš venkovní antenu (popřípadě jakou), nebo máš vnitřní tzv. bytovou antenu ? Kabel (koax) od anteny je přibližně jak dlouhý.
Valmorek (3)|7.12.2012 09:07
No právě že teď nemám anténu žádnou protože jakmile ji zapojím ztratím veškerý signál takže teď chytám signál cca 70% jen na kabel (koax) který je cca 3,5m dlouhý a vede jak jsem psal v předstěne a pohledu mého bytu. A jak sem psal at se pokusim tam zapojit antenu bytovou nebo když sem se pokusil vézt koax jinudy a připojit o na domovní anténu v paneláku (netuším co je zač) tak se signál taky ztratil. Snad to už je pochopitelné.

Díky za odpověď.
mirekv (7169)|7.12.2012 10:18
Těžko radit, do koaxu se asi dostává odněkud náhodný signál, domovní anténa asi není upravená a bytová je zrovna na blbém místě.
KamilZ (10277)|7.12.2012 12:04
Nerozumím, co má společného anténa pro DVB-T spolu s UPC? Jak jsi to myslel? Chytáš pozemní DVB-T, nebo DVB-T v UPC kabelovce?
Ivo Mašek (10205)|7.12.2012 13:34
On má od UPC jenom internet.
To, že chytá signál (DVB-T) na koax natažený u stěny není normální. Paradoxně je to špatně. Zřejmě to bude tzv. niť (to jsou ty hubeňoučké koaxy ze supermarketů, kde jsou i koncovky), takže slabé (skoro žádné) opláštění. S napojením na antenu to pak logicky dělá brajgl.
Chce to pořádný koax s kvalitním opláštěním a slušnou antenu.
Valmorek (3)|14.12.2012 11:07
No mě to taky normální nepřijde :) a koax jsem kupoval ve speciálce na antény, v klubku bez koncovek takže si nemyslím že by mi tam prodali nějaký šmejd. No díky za rady zkusím ještě nějakou lepší anténu a pobíhat po bytě :)
Ivo Mašek (10205)|14.12.2012 11:46
Jak se ti chytá signál na samotnou smyčku koaxu (na onu délku kabelu), tak je zbytečné zkoušet nějakou "lepší" bytovou antenu. ta ti to opravdu pouze srazí - ten signál. To musí být venkovní antena.
mirekv (7169)|14.12.2012 14:03
OT (když tak vymažte), je škoda, že žadatelé jsou vžycky někde z tramtárie, místo odpovědi by bylo pro mě rychlejší skočit do auta a jít to tam přímo změřit. Co chcete takhle na dálku radit?
Lumca_1 (218)|14.12.2012 15:18
[QUOTE=Ivo Mašek;435141]On má od UPC jenom internet.
To, že chytá signál (DVB-T) na koax natažený u stěny není normální. Paradoxně je to špatně. Zřejmě to bude tzv. niť (to jsou ty hubeňoučké koaxy ze supermarketů, kde jsou i koncovky), takže slabé (skoro žádné) opláštění. S napojením na antenu to pak logicky dělá brajgl.
Chce to pořádný koax s kvalitním opláštěním a slušnou antenu.[/QUOTE]

V kabelové síti UPC je běžně dostupný DVB-T signál na K21 - K26 a to i těm uživatelům, kteří využívají pouze datové, či telefonní služby, případně obojí! Původní tazatel má na svém tv přijímači naladěny DVB-T muxy na kanálech sítě UPC a proto je logické, že po přepojení účastnické šňůry na STA, případně jinou tv anténu, kde se muxy vysílají na tv kanálech přidělených dané ÚO, NEMÁ signál. Po připojení na "domovní" anténu (dle jeho vyjádření), musí provést nové ruční nebo automatické ladění DVB-T služeb na svém tv přijímači.
Ivo Mašek (10205)|14.12.2012 17:04
Ano, UPC šíří i DVB-T. To je pravda. Já mám od nich jenom TV (inet mám od jiného poskytovatele), takže jsem netušil, že to funguje (DVB-T) i pro ty, co nemají od nich TV, ale jinou službu. Takže pokud má koax natažený od jejich zásuvky (to jsem právě moc nepochopil ten prvotní dotaz), tak pak je jasné, že chytá od kabelovky ono pásmo DVB-T. Čímž je problém (on to vlastně ani problém není) vyřešen.