Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za Dune HD Smart B1

Nikoloki (55)|5.12.2012 12:10
Problém - co namísto Dune HD Smart B1? Blbnul, reklamoval jsem, vracejí mi peníze (teď ještě chci, aby v takovémto případě ode mne vzali zpět i TV dongle pro Dune, protože se k ničemu jinému nehodí - leda by ho někdo chtěl koupit …). Přitom Dune HD Smart B1 nenacházím nikde v prodeji ;-( ...

Měl jsem Dune krásně umístěný díky jeho malé šířce ve skříňce vedle gramofonu a hezky sloužil pro přehrávání z HDD a jako přehrávač BD (eventuálně i DVD). Teď jsem otrávený a nevím jak Dune nahradit ;-( ... Jako komplexní náhradu bych jedině musel obměnit celý audio řetězec - mám Denon CD + rádio + zesilovač (s phono vstupem), gramofon, TV a dva počítače a všechno hezky popropojované. A pak bych to zřejmě celé nahradil nejlépe BD receiverem (Denon, Harman/Kardon, Onkyo, Yamaha, Pioneer, … - nahradil by bédéčko v Dune) + nějakým multimedia přehrávačem???

Díky za nápady a názory.
zatty (1215)|6.12.2012 22:54
ZEPTEJ SE ZDE, TADY JE VŽDY MĚLI A NEBO NAPIŠ JITOVI BUDE VĚDĚT KDE SEHNAT

http://www.hdprehravace.cz/hdi-dune-cz/dune-hd-smart-b1.html
jito (999)|6.12.2012 23:08
Já nic nevím
zatty (1215)|7.12.2012 20:34
:-) :-)
Nikoloki (55)|13.12.2012 08:00
Tak nakonec se mi naštěstí podařilo najít prodejce a nový Smart B1 je už doma na svém místě …
josefíka (651)|21.12.2012 10:12
Vracel jsem ten TV dongle, pro svůj chod potřeboval připojení k internetu. Prodejce tvrdil, že ne. Můžete mi to potvrdit nebo vyvrátit? Zkoušelo se to i na Dune HD Prime 3.
mudr.sat (26)|21.12.2012 23:43
Chcete-li pomůžu.Jako náhradu za Dune jedině tento
http://www.wdq.cz/produkty-oppo/item/bdp-103eu
Nad Dune je jedině tento stroj!!!!
Nikoloki (55)|29.12.2012 15:27
Odpojil jsem Dune od sítě a TV běží …

Narazil jsem ale na takový "žertovný" problém - z neznámých důvodů nezvládá přehrát Multiplex 4 stanici SMÍCHOV - řekl bych, že ho přehrává pauzíroovaně - na chvíli se obraz zastaví, pak vysype na TV v šíleném tempu vše za dobu co stál, zastaví se a tak dále a dokola ;-) … Ne že by mne to bralo, nahrávat nehodlám a pokud se vůbec na něco budu koukat, tak na Samsung TV mi SMÍCHOV jde, ale nerozumím tomu …
jito (999)|29.12.2012 16:05
Nevím,jak je na tom tuner Dune s podporou MPEG4.Ale obraz ti jede,tak podporu bude mít.
Ty výpadky mohou být způsobené nízkou citlivostí tuneru.Možná zkontrolovat intenzitu signálu.
josefíka (651)|29.12.2012 17:39
Mě to tvrdil i prodejce, ale mě se to bez sítě nikdy nerozjelo (TV), pořád to hledalo IP.
Nikoloki (55)|30.12.2012 08:39
[QUOTE=jito;438252]Nevím,jak je na tom tuner Dune s podporou MPEG4.Ale obraz ti jede,tak podporu bude mít.
Ty výpadky mohou být způsobené nízkou citlivostí tuneru.Možná zkontrolovat intenzitu signálu.[/QUOTE]

Ostatní programy muxu 4 fungují, signál je podle Dune TV i podle TV Samsung na maximech a bez bitových chyb … MPEG-4 podporuje - nejvíce nahrávám ČT1 HD. Ještě je sice možné, že je nějaká chyba ve firmware, ale záměrně používám 110606_update1 a novější nechci, protože s těmi se mi vždy zasekával TV příjem (zakousnutí, vypadnutí TV příjmu, kousnutí celého Dune - působilo o na mne dojmem, že za to mohou novější rozšíření EPG, protože se to vždy kouslo někdy někde až po chvilce, jako kdyby se to zadrhlo na čemsi v právě načtených datech EPG - kódování češtiny? …), takže jsem se nakonec vždy vracel k fw 110606. A tak jsem se rozhodl řídit Murphyho zásadou: "Není-li nutné dělat změnu, je nutné nedělat změnu.". Jinak ostatním Smíchov jde? Popřípadě s jakým fw?

P.S. Můžu vzteky puknout, když vidím, že u ČT1 HD snížili datový tok z 6 na 5 Mb/s - ale aby nebylo ještě hůř, protože pokud vím, tak mux 4 má dohodu na šíření ČT1 HD jen do konce roku, čili do zítřka - podle mne si měla ČT zaplatit v muxu 4 šíření HD programů plus připravovaný ČT3. Všichni ČT financujeme prostřednictvím TV poplatku, ale přitom nám ČT nezajišťuje příjem námi financovaných HD programů ;-( …

PRO JOSEFÍKA: Jaký byl v tom Dune firmware? Nebyl tam nějaký starý firmware bez podpory TV, takže se snažil z webu stáhnout aktualizaci? A zkoušeli jste jiný TV dongle? Není náhodou připojení k webu potřeba jen při prvním připojení TV donglu? (To už nemůžu nijak ověřit.)
pedeva (68)|4.1.2013 18:00
Čo sa stalo s HD dune prečo sa nedá nikde kúpiť?
A budú na to ešte robiť aktualizáciu firmware?
Nikoloki (55)|5.1.2013 09:26
[QUOTE=pedeva;439310]Čo sa stalo s HD dune prečo sa nedá nikde kúpiť?
A budú na to ešte robiť aktualizáciu firmware?[/QUOTE]

Já jsem Dune kupoval v půlce prosince - našel jsem ho pouze u jednoho prodejce - http://shop.o-video.cz/store/default.asp?lngDepartmentID=62 - momentálně mají 14 kusů HD B1 - podle prodejce byl problém ho od dodavatele sehnat - asi je o něj docela zájem a výrobce nestíhá …

Poslední aktualizace firmware je z října, takže Dune nejspíš normálně žije …
josefíka (651)|5.1.2013 10:22
[QUOTE=Nikoloki;438333]PRO JOSEFÍKA: Jaký byl v tom Dune firmware? Nebyl tam nějaký starý firmware bez podpory TV, takže se snažil z webu stáhnout aktualizaci? A zkoušeli jste jiný TV dongle? Není náhodou připojení k webu potřeba jen při prvním připojení TV donglu? (To už nemůžu nijak ověřit.)[/QUOTE]

Firmware jsem stáhnul poslední nainstaloval systémový disk, naladil stanice a při spuštění TV programu to chtělo IP adresu, takže jsem to znovu dal na web a rozjelo se to. Musel jsem ale zrušit stahování, které mi obsadilo celou šířku pásma a i tak některé stanice padaly (mám jen 3Mb linku). Po odpojení webu se opět vyžadovala IP. Jiný dongle jsem nezkoušel, protože jsem koupil jen jeden. A ten jsem již vrátil, abych dodržel 14ti dení lhůtu. Hrozně mě to štvalo, chtěl jsem zrušit set-top-box.
rado101k (298)|5.1.2013 14:26
Dune momentalne nema importera na cesko slovensky trh...a preto ho maju uz len nezavisly dovozcovia.... :-(
mudr.sat (26)|8.1.2013 16:51
No to by mě zajímalo co se s těmi dodavateli stalo!!!!
PS:proč nesledujete českou televizi přes IPTV???
jaydoo (542)|10.3.2013 12:43
TV Dongle. Ja mám tiež TV dongle k Dune a dokonca ho využívam aj v notebooku. Na svoje fungovanie určit enepotrebuje internet ! :)

---------- Doplněno v 12:43 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:41 ----------

Mám Dune HD Smart B1. Mám teraz nejake videa, ktore mi sekaju. Tuším su maju framerate 23,97. Ako je najlepšie nastaviť Dune tak, aby nesekalo ?
jito (999)|10.3.2013 15:01
Zkus nastavit v Nastavení-Video-Obnovovací frekvence-24/50/60Hz
Nemám žádný problém...
jaydoo (542)|11.3.2013 10:40
To mám nastavene a trhá. ale mam aj vystup na 1050p60Hz ..tuším, nie som doma :(
jito (999)|11.3.2013 12:16
Tak já mám nastaveno 1080p50Hz.
jaydoo (542)|11.3.2013 15:06
Pridem domov a vyslúšam :)

ako máte riešené puštanie MP3 cez Dune ?
Mám NAS, kde mám nazdielany adresar Music. A chcem nejako čo najjednoduchšie spraviť, aby si mohla žena pustiť MP3, ked nie som sam doma. Cez receiver. Je mi jasne, že sa budem musieť pustiť do playlistov. ale kde ich máte umiestnene ? ako obísť to, aby musela pustit TV ? Mám tablet s Androidom, tam mam aj Dune HD Remote, idem mi cez to filebrowser a vidm subory na USB, čo mám v dune.
jito (999)|11.3.2013 17:19
Tak s tímto nepomůžu.Muziku mám pouze v Dune,nebo na připojených HDD pomocí USB.
Ale...možná by to vyřešilo Zappiti-víš o jde?V poslední verzi je už i hudební knihovna.
jaydoo (542)|11.3.2013 20:29
Zapitty poznam, ale prestal som to používať.... Stále treba doplnat filmy a nechce sa mi s tým hrať. Ale asi to vyriešim takto....
Na USB, ktorý mam stale v Dune Smart HD B1 kvoli systemu som vytvoril zložku playlist, a tam dam playlisty. Len ich treba korektne upraviť, aby vede l Dune prehravat z NASu.
konkretne takto :
smb://192.168.1.200/Music/Artist/Album/01.Track.mp3
A už mi to prehraje :)
jaydoo (542)|11.3.2013 20:37
Ako sa dá najrýchlejšie dostať k poslednemu prehrávanemu videu ?
jito (999)|11.3.2013 20:46
Myslíš nějakou paměť na poslední přehrávaný film?
O tom nic nevím...
jaydoo (542)|11.3.2013 21:05
Ano, niečo také, napr. pozeram film, potrebujem ist do nastavení, nastavím a aby som sa mohol vratit rovno k tomu filmu, aby som sa nemusel preklikávať cez X zložiek. Alebo niečo ako historiu naposledy prehrávaných filmov.

---------- Doplněno v 21:05 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:00 ----------

[QUOTE=jaydoo;448583]To mám nastavene a trhá. ale mam aj vystup na 1050p60Hz ..tuším, nie som doma :([/QUOTE]

Mám film 720x304 23,976, aktuálny mod mam 1080 23,976, v systeme mam 1080p50 a Video-Obnovovací frekvence-24/50/60Hz. a seka obcas. Co by to mohlo byt ?
jito (999)|12.3.2013 05:24
[QUOTE=jaydoo;448658]film 720x304 23,976[/QUOTE]
To je nějaký domácí rip?Aby to nebyl ten problém...
jaydoo (542)|12.3.2013 12:37
Nie, normalne "kupeny" :)
jito (999)|12.3.2013 13:16
Myslel jsem to tak,že na netu se pohybuje spousta nekvalitních,špatně udělaných a nesynchronizovaných ripů.
Mám tedy na mysli,kde bereš tu jistotu,že je ten video soubor OK...
breby (19)|18.9.2017 09:36
oživím tohle téma

MMC od Dune je už zastaralý, nechce přehrát nějaké formáty a nový firmware v nedohlednu.

Hledám podobný styl MMC, už bez mechaniky ( mám 3D BR přehrávač ). Koukal jsem po netu a nic se mi nelíbilo, cena tak do 10k.

co bych rád tam měl:
- wifi plus sdílení obsahu v síti připojených zařízení
- HDMI ARC může a nemusí být - bude píchlý do AVR
- pamatovat si kde skončil u jakéhokoliv přehráváného obsahu
- podpora HD audio až po DTS HD-MA
- podpora nejnovějších kodeků a softwarová podpora od výrobce
- min 2x USB
- to nejdůležitější - jednoduché nastavení, jednoduché intuitivní ovládání

tohle má teď Dune - http://dune-hd.com/eng/products/full_hd_media_players/14

já jsem spokojený, jen se mi v poslední době stává že některý obsah na přehrávači nejde přehrát z důvodů nepodporovaných formátů, firmware už nebude, firma Dune tohle MMC má ve výprodeji


můžete mě poradit co koupit jako novější alternativu k B1
předem děkuji za jakýkoliv námět
Foolproof (2713)|18.9.2017 10:42
Něco podobného jsem řešil.
Mám Dune BDPrime 3, vše co uvádíš, že by jsi chtěl funguje na 100% a to je stroj z minulého desetiletí.
Neumí 4k, HEVC, VP9, to nepodporuje procesor, u audia jede Dolby Atmos pouze 7.1, jinak vše včetně DTS HDMA apod.
Nevím co si představuješ pod pojmem "jednoduché ovládání", ale já jsem doplnil Dune krabičkou, právě kvůli HEVC atd. a v ovládání jsem si rozhodně nepolepšil.

Zpočátku jsem laboroval s Androidem, ale tudy cesta nevede, nyní je tam LibreElec a Kodi. Oproti Dune zaostává pouze u 3D s titulky, jinak to ujde. Ovšem ke krabičkám se dodává primitivní ovladač, takže prakticky vše se musí přes OSD, což mně vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý na ovladač s milionem funkcí moc nevyhovuje. Kodi je velmi rozsáhlé a pro toho, kdo chce jenom přehrávat, poměrně složité.

Veškeré knihovny, které byly vyrobeny v DFI (Dune flash interface) v jejich vlastní interpretaci XML, jsou nepoužitelné a musí se udělat znovu.
Kodi neumí BDJavu, takže zapomenout na BluRay s "Hollywood" menu. Neumí pravé 3D, pouze SbS atp. Koncerty a DVD stejně sleduji na Dune, zdá se mi to jaksi lepší.

Po zkušenostech, které jsem získal bych doporučil ve shodě s mnoha názory krabičku do 100 dolarů a stejně jako já Dune ponechal důstojně zemřít na polici.
breby (19)|18.9.2017 11:00
jednoduchý ovládání myslím tím, pustiš MMC, vybereš disk a nalistuješ si co chceš pustit, klik na ovladači vybereš jazyk a title

takže doporučení koupit MMC na alikovi

a co tohle jako náhrada Dune HD Solo 4k?? má někdo zkušenost?
Foolproof (2713)|19.9.2017 12:48
[QUOTE=breby;531794]nalistuješ si co chceš pustit, klik na ovladači vybereš jazyk a title[/QUOTE]

U Dune na ovladači, v Kodi bohužel přes OSD.

Kodi má bohatší podporu, u Dune je neofiko podpora snad pouze v Rusku, nepohodlné.
vivid.sk (11472)|19.9.2017 19:17
[QUOTE=Foolproof;531805] v Kodi bohužel přes OSD.[/QUOTE]
alebo rovnako cez ovladac. KODI umoznuje mapovat akukolvek akciu na akukolvek klavesu, takze vo finale je mozne si priradit napriklad "farebne tlacitka" na svoje akcie (zmena jazykovej stopy; zmena/zapnutie/vypnutie titulkov; vyhladanie titulkov online ... tak to aspon mam ja)
Foolproof (2713)|20.9.2017 13:47
V tom případě vyzývám někoho, kdo by mi namapoval ovladač od Dune na krabičku s LibreElec.:-D

I když zde byla uvedena úprava mého keymap tak, aby se film dal zastavit bez OSD, tak mně to nefunguje. Ale už jsem si zvykl.8-)
vivid.sk (11472)|20.9.2017 17:10
[QUOTE=Foolproof;531821]aby se film dal zastavit bez OSD[/QUOTE]

Je to problem v dvoch urovniach:

[ATTACH=CONFIG]34466[/ATTACH]

1) Ak sa nemylim, tieto pristroje (a rovnako ako aj x96 so S905X) maju takyto DO. Tento DO nema fyzicku klavesu Start/Stop/Pause.
Uzivatal sa vsak moze rozhodnut obetovat inu klavesu a premapovat akciu na nu (uz spominane farebne tlacitka, pripadne klavesa MUTE).

2) Tento DO v default nastaveni neposiela cervene a zelene tlacitko, takze nieje mozne ho namapovat. To riesi remote.conf, kde sa zvoli posielanie nepouzitej sekvencie (konkretneho pismena), ktoru uz jednoducho premapujeme v KODI (keymap) na akukolvek akciu (ako priloha je moj remote.conf, s doplnenymi tymito dvoma tlacitkami, odporucam pred nahradenim obsah suborov porovnat, aby sa DO kompletne nerozhasilo)
Foolproof (2713)|21.9.2017 10:44
Ovladač k Evolveo je jiný, bez barevných tlačítek, má klávesu pause,stop, ale ta funguje jenom v Androidu, bohužel.
I když zde někdo dal upravený Remote.conf pro tuto klávesu na LibreElec, mně to prostě nějak nafachá.

Ten přechod z plnohodnotného ovladače od Dune je nezvyk zejména v tom, že tam je extra tlačítko na audio, na titulky, na rozměr obrazu atp., není potřeba se proklikávat. Lze např. měnit zobrazení titulků ve 3D, aby "nevisely" prostorově příliš před vlastním obrazem, klepnutím upravit delay zvuku atd.

Ale už jsem si zvykl.B-)
Nikoloki (55)|24.9.2017 16:25
Coby "zakladatel" vlákna jsem po pěti letech opět zde a tentokrát s Dune HD Solo 4K - a samozřejmě s problémem, protože něco blbne - buď Dune, nebo TV - nejprve při výstupu s nastavením 1080p/50Hz a teď už mi to provedlo i s 1080p/59,94Hz - televize mi hlásí vstup bez signálu, ale pouze při zapnutí Dune, při samotném nastavování a ověřovacím zobrazení (takové to jak se při neodsouhlasení přepne sám zpět na původní) to funguje, ale při zapnutí z pohotovostního režimu hlásí vstup bez signálu, při studeném startu zobrazí bootovací logo Dune (tuším v 1080i/60Hz) a pak po přepnutí výstupu Dune do nastaveného 1080p/50Hz zase hlásí vstup bez signálu. Přitom 1080p/50Hz ze starého Dune HD Smart B1 na tomto TV normálně chodí, takže samotnou TV by to být nemělo - ovšem přitom taky z Dune HD Solo 4K chodí tento režim 1080p/50Hz na monitoru Eizo. Takže jsem vedle, nevím, co je počochtané, nejspíš budu vracet a zkoušet jiný kus Dune HD Solo 4K, ale už předem se snažím najít něco jiného, co by umělo: nahrávat z DVB-T2, přehrávat soubory - strukturu DVD z disku, přehrávat FLAC, MP3, MKV, AVI, MP4, … s rozmanitými kodeky včetně H265. Jinak mi Dune HD SOlo 4K přijde v pořádku, až na cenu a spoustu funkcí, které nevyužiju (a nemám ověřen příjem a nahrávání z DVB-T2, které nemám doma k dispozici), ale má všechno, co potřebuju: možnost interního SSD pro nahrávání z TV, Gigabitovou síť, přehrávání struktury DVD a všech možných souborů včetně 3D (i když to jsem ještě nezkoušel). Takže mne děsně štve to, že blbne ten výstup :(( …
vivid.sk (11472)|24.9.2017 16:33
Skus este vymenit HDMI kabel.
Nikoloki (55)|24.9.2017 17:59
Kabel jsem měnil jako první - nejdřív jsem bral kabel svůj a potom kabel přibalený k Dune …
whitesak (406)|24.9.2017 18:35
[QUOTE=Nikoloki;531878]Takže jsem vedle, nevím, co je počochtané, nejspíš budu vracet a zkoušet jiný kus Dune HD Solo 4K, ale už předem se snažím najít něco jiného, co by umělo: nahrávat z DVB-T2, přehrávat soubory - strukturu DVD z disku, přehrávat FLAC, MP3, MKV, AVI, MP4, … s rozmanitými kodeky včetně H265. [/QUOTE]
Hmm, možná hloupá rada, ale již Foolproof se o to zmiňoval. Proč Dune Solo 4K za 12 000,- Kč (!), když to ani nemá HDMI 2.0, ale pouze 1.4b, takže to nebude umět ani přehrávat HDR obsah ve 4k, což je btw vlastně podstatou 4k. A pravděpodobně to ani neumí VP9 kodek. Mě to připadá úplně nonsence...
"Hloupý" TV box s Amlogic S905/X/D za cenu 35-76 dolarů s LE toto všechno umí. A vše další zmiňované, co od toho očekáváš... Třeba MECOOL KI PRO S905D včetně DVB-T2/S2 tunerů...
Foolproof (2713)|25.9.2017 15:07
Přidávám se k předchozímu příspěvku a dodávám: Velmi důležitá je i "neoficiální " podpora nebo řekněme počet fanatiků co se tím zabývá.....
Před kolektivem co dělá LibreElec jenom smeknout, pro Dune vše, co za něco stálo bylo zpoplatněno, Zappitti, DFI, Movienizer, který umí exportovat filmové databáze do Dune interface atd.
Kodi používá miliony lidí ....
Nikoloki (55)|26.9.2017 18:35
Po pročtení http://www.digizone.cz/clanky/trojice-kombo-boxu-mecool-k-pro-pro-satelitni-i-pozemni-prijem/ bych koupil KIII PRO DVB-S2 T2 C Combo 4K HEVC265, Android 7.1.1 - http://www.olmi.tv/d/kiii-pro-dvb-s2-t2-c-combo-4k-hevc265-android-711-1000983/ - ale pár (možná blbých) otázek mám:

• přehraje vůbec 3D MVC MKV? (2D BD mám zkonvertovaná pomocí MakeMKV na NAS a totéž hodlám udělat se všemi 3D BD disky). V Kodi nainstalovaném na PC mi přišlo, že 3D MVC MKV přehrát neumí.
• předpokládám, že nahrávání z TV je možné na připojený externí disk (mám 256 GB SSD) a ten je normálně vidět přes síť
• předpokládám, že nahrávky z TV jsou do TS a editovatelné programem AviDemux? (Ostříhnutí začátku a konce, případně vystřižení reklam)
• předpokládám, že přehrávání videa probíhá s jeho danou snímkovou frekvencí
• předpokládám, že ovládání je zcela možné dodávaným dálkovým ovladačem
• umí přehrát soubory ve struktuře DVD (včetně menu)?

Za případné odpovědi tisíceré díky
Foolproof (2713)|28.9.2017 15:03
Kodi MVC neumí.
Na disk nahrávat lze.
Formát nahrávek závisí na použitém software, lze je editovat ovšem vystříhávat reklamy v AviDemux v H264 je alespoň pro mě divné. Nezkoušel jsem, ale jestli si poradí s fullstreamem, pak ano. Je tam i několik zvuků a titulků......
Framerate je bez chyby
Ovladač umí Kodi
U DVD menu záleží na způsobu autorizace, některé nefungují.
Existuje na to mraky updatů a softwarů.
Blže zkus na http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kiii-pro-dvbt2-s2-amlogic-s912
Nikoloki (55)|28.9.2017 15:59
Bez toho MVC je to špatné … Přece si nebudu na 4K pasivní 3D televizor převádět MVC 3D filmy do SbS (nebo TaB).

AviDemux je zadarmo a umí výstup bez rekódování, navíc přijímám jen DVB-T, takže SD mazanice prakticky nenahrávám a u těch pár filmů jsem si s tím vystříháním pohrál - ale ono to i tím AviDemuxem jde rychle. Jinak nahrávám jen ČT1 HD a ČT2 HD (občas i SD ČT art) a u těch ostřihnu jen začátek a konec a uložím to do MKV, respektive ten ČT art navíc konvertuji do x264 v rozlišení 720(960)×540 (aby se na FullHD zvětšoval celočíselně, tedy 2×).
vivid.sk (11472)|28.9.2017 19:53
KODI MVC vie, ale treba uz k tomu seriozny HW

viac tu:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=266316
Foolproof (2713)|29.9.2017 12:55
Opět amaterština.

Jedná se o Windows, tam přece nebudu instalovat nějaký fork a experimentovat, toho jsem si užil dost. Soubory MVC přece přehraji naprosto perfektně v mnoha playerech, já používám Cyberlink PowerDVD, mini návod na úpravu PlayerCoreFactory.xml jsem tady už kdesi dal. Editace jednoho řádku.

Ale to jsou Windows.:-R

Na tom foru ještě uvádí že Intel a jenom Intel, no nechť, ale pro Windows je místo Kodi jednoznačně lepší fork Kodi DSPlayer, Madshiho renderer, LAVFilters.

Navíc stále neumí BDJavu.......
Nikoloki (55)|7.10.2017 12:13
Náhrada za Dune "dočasně" vyřešena úkrokem stranou - konečně jsem zapojil do sítě nejen staré Dune, ale i TV, BD player a receiver, a na nahrávání TV pořadů jsem si "dočasně" pořídil za 1250 Kč TeleSystem TS6810 T2 HEVC Stealth, který sice nemá LAN, ale naštěstí připojený externí SSD disk nemusím přendávat do počítače a zpět, protože mám už z dřívějška přepínač pro připojení USB periferie ke dvěma různým zdrojům, takže si na něm jenom přecvakávám připojení k settop boxu nebo k počítači.

Takže mám na přehrávání z NASu na výběr: TV přehraje vše kromě FLAC, 3D MVC MKV, VIDEO_TS - takže prakticky všechna videa a fotografie - a televizním DO fungujícím jako myš se vše nejpohodlněji ovládá. BD player přehraje to co TV plus FLAC plus samozřejmě fyzické CD, DVD, BD včetně 3D. Receiver přehraje nejlépe soubory FLAC. Starý Dune přehraje prakticky vše, kromě HEVC a 3D MVC MKV. Jenom mě děsně štve, že LG BD player za pár šupů FLAC přehraje a LG TV za těžký prachy to neumí.

Popravdě Dune HD 4K mě docela naštval s tím, že pořád nemá žádnou možnost programování nahrávání z TV, což teda u přístroje za 12 kKč je docela k naštvání (u starého Dune s externím USB TV přijímačem jsem bral nahrávání jako doplňkovou funkci a tak jsem to skousl - a taky nestál 12 kKč).

V klidu si to nechám projít hlavou a nějak to nakonec doladím …
danton (51)|16.11.2017 22:40
Zdravím.
Ani Dune HD DUO 4K nemá EPG a stojí 28 000.- Kč. To štve o 16 000 více...
Nikoloki (55)|24.2.2018 13:27
Kdysi jsem slíbil, takže to plním: na nahrávání z TV jsem pořídil Octagon SF4008 s 2×DVB-T2 tunerem (7500 Kč) a používám ho prakticky pouze pro nahrávání s ovládáním prostřednictvím webového rozhraní OpenWebif z počítače, jako krabičku přehrávající úplně všechno jsem pořídíli Dune Solo Lite (7000 Kč) schopný přehrát BD ISO 3D, takže mi zbývá jen 3D BD převedená do MKV MVC 3D nahrát nově jakožto ISO.

Takže souhrn je:

• TV - pro sledování TV a přehrávání skoro všeho videa, prohlížení fotek, přehrávání MP3 - děsně mě se… irituje to, že neumí FLAC, na rozdíl od BD přehrávače, který FLAC přehrát dokáže (oboje od LG, TV 40× dražší než BDplayer - a krucinál neumí přehrát FLAC - to by LG zasloužilo vykrákat za uši). Neumí ale některé formáty titulků u filmů (MKV s titulky vytvořené z BD pomocí MakeMKV), takže na to musím vzít Dune Solo Lite.
• BD přehrávač - prakticky nepoužívám, momentálně je nutný vlastně jen pro přehrání BD 3D, jinak přehraje, taky až na titulky, všechno - video, audio (včetně FLAC), foto.
• Dune Solo Lite - jinak je jediný, který umí přehrát DVD zkopírované na disk (strukturu VIDEO_TS), přehraje BD ISO včetně 3D, přehraje video i s jinde nefungujícími titulky, audio (MP3, FLAC), foto
• Octagon SF4008 - nahrávání z TV s ovládáním z počítače, jinak taky přehraje skoro vše, ale to už fakt nepotřebuji
• receveir - veškerý výstup zvuku z TV do repráků Tannoy, přehrávání FLAC souborů z NASu

V zásadě jsem spokojený …

Doplnění: poté, co jsem si právě kvůli přehrávání prostřednictvím TV převedl všechna CD do MP3 s bitrate 320 kbit/s (hromadnou konverzí z FLACů, původně jsem kvůli velikosti měl 192 kbit/s - když jsem ještě do auta vypaloval MP3 na CD), tak nejspíš nakonec budu běžně audio coby MP3 320 kbit/s přehrávat přes TV. Na stará kolena rozhodně nejsem netopýr a tedy ani neslyším rozdíl mezi FLACem a MP3 s 320 kbit/s, takže přehrávání FLACů si nechám pro sváteční chvíle. Navíc přehrávač v televizoru má přímo "tlačítko" pro vypnutí obrazovky, což se u OLEDu při poslechu audia rozhodně hodí. A především jsem děsně línej a takhle nebudu muset šátrat po dalším dálkovém ovladači a všechno to zmáknu pouze TV ovladačem :) …