Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Grafická karta

razorder (124)|3.12.2012 16:59
Zdravím, nastal čas kdy jsem při editaci videa pocítil potřebu koupit lepší grafickou kartu. dříve však bych si chtěl tuto myšlenku ověřit zda-li uvažuji správně. Používám adobe premiere cs5 a při aplikaci a úpravě efektů plynulost práce začně pokulhávat, mnohdy následuje i zamrznutí. Bavím se konkrétně o efektech, zbytek funguje naprosto v pořádku jelikož mám dobrý procesor i7. a tak tedy vzniká otázka: "pomůže mi v tomto problémů dobrá grafická s využitím cuda?" osobně si myslím, že právě na tohle se grafické karty nejlépe využijí.? není-li tak vyveďte mě tedy zmíry.
dalizije (641)|5.12.2012 18:00
Karta kceleruje jen určité efekty. Každopádně to je pocejtit i při rendru.
razorder (124)|6.12.2012 10:21
mě by konkrétně zajímalo jestli urychlí collor correction? nebyl byl nějaký typ pro nějakou dobrou v poměru cena výkon pro tyto účely? vhodné pro adobe premiere cs5
dalizije (641)|6.12.2012 17:17
Ano, Color Correction je akcelerován. Tady je seznam podporovaných grafických karet - http://www.adobe.com/products/premiere/tech-specs.html
BEPE (539)|6.12.2012 23:30
Kromě výš uvedených, certifikovanch karet lze použít i jiné. Já používám nVidia GeForce GTX 460 SE, v tomto případě se musí dopsat přesný název karty do souboru cuda_supported_cards.txt