Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

pruhy u Leadtek Winfast 2000XP Expert

spachtle999 (7)|27.4.2005 16:21
koupil jsem si tuhle kartu a kdyz ji pripojim na STA, tak je obraz sice pekny, ale jsou pres nej uzke tmavsi a svetlejsi pruhy. kdyz jsem tu antenu pripojil do zdirky na FM co je u rozvodu te televizni anteny, tak je obraz horsi, ale uplne z nej zmizi pruhy. Myslite, ze by pomohl galvanicky oddelovac kabelove TV? Myslim, ze to bude rozdilem potencialu...
image0427-1614_tv3__995.jpg
Ivo Mašek (10205)|27.4.2005 16:59
kdyz jsem tu antenu pripojil do zdirky na FM
Tam to nepřipojuj. To je pouze pro rozhlas.
Ten oddělovač zkus, ale nevím, jaký bude výsledek. Oni rozvody STA jsou kapitolou sama pro sebe. To rušení může být způsobeno už tím rozvodem.
spachtle999 (7)|27.4.2005 19:48
jo, to ja samozrejme vim, ze se to tam nema pripojovat, ze to je pro radio, stalo se mi to omylem, kdyz jsem zkousel radio, tak jsem to omylem zapojil spatne a vysledek byl takovej... ale myslim ze v techle zasuvkach se dela radio i tv zdirka z jednoho kabelu, takze si myslim, ze by to melo jit nejak odfiltrovat...

STA u nas delali pred rokem novou,ale rozvody samozrejme zustali... no uvidim, kamos ma tuhle kartu taky a bydli v uplne novej bytovce a dela mu to to samy. bude si ten oddelovac kupovat, tak si ho pujcim a uvidim co to udela...

zkousel jsem oddelit to kondenzatorama, ale to bylo temer bezvysledny...

no uvidim...
JendaLinda (11)|27.5.2005 18:37
Mně tato karta dělá to samé, ale používám vlastní anténu.
JaromirP (27)|31.5.2005 11:29
Já jsem také řešil podobný problém!
Řešení bylo zdlouhavé a také nákladné.

1) nový zdoj s PFC filtrem pro odstranění rušení el.sítě
2) zakoupení nové grafické karty
3) dlohé laborování s ovladači, kde se mi ukázalo tot:
a) pokud chci jenom koukat, je ideální systém Win98, kde je obraz čistý.
b) pokud ale chci nahrávat, musím použít systém Win2000, neboť Win98 neumí velké soubory, a nahrávaní ve slušném rozlišení = 2hod. cca 8 až 10 Gb
c) systém WinXP jsem zavrhl, neboť bohužel ovladače pro TV kartu v kombinaci s ovladači grafické a zvukové karty si moc nerozumí
d) je nutné umístit TV kartu do slotu, který nemá sdílené přerušení se zvukovou kartou.

Tak to jsou mé zkušenosti s touto kartou a nastavením systémů....
Doom (2331)|31.5.2005 11:42
co máš za grafárnu a zvukovku, že se ti pod XP pere s ovladačem TV karty?
JaromirP (27)|31.5.2005 13:03
ATI RADEON 9600PRO a AC97 (na základovce)
Ivo Mašek (10205)|31.5.2005 13:35
ATI RADEON 9600PRO
Tím se to vysvětluje. Leadtek pro některé modely grafik ATI vyrobil opravný patch pro použití svých tv karet.
JaromirP (27)|31.5.2005 14:19
Ivo Mašek
A jedná se nějaký PATCH, který se dá někde stáhnout a nainstalovat?
Ivo Mašek (10205)|31.5.2005 14:37
Na adrese:
http://www.leadtek.com.tw/eng/tv_tuner/default.asp?seriesid=27
se ti zobrazí výrobní sortiment Leadtek pro TV. U příslušného modelu vždy klikni na FAQ. U některých modelů i ten pak bývá rozdělen. Menu u FAQ najdeš vždy na začátku.
U některých karet bývá "oprava" pro ATI, u některých karet zase příslušný ovladač. A spoustu dalších věcí.
JaromirP (27)|31.5.2005 15:39
Děkuji za informaci...
AdmiS (45)|1.6.2005 03:42
Vidim,ze stejnou kartu jako ja tady ma dost lidi,tak mi snad poradite,co mam delat?!Diky... :-)

Mam LeadTek WinFast TV2000XP-expert a nejak mi stavkuje pri zapnuti!Posledni dobou celkem pravidelne se pri zapnuti "kousne" a celej kompl je pak nefunkcni a musim jej resnout...nevite,cim by to mohlo byt?
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 06:28
Posledni dobou celkem pravidelne se pri zapnuti "kousne"
Konflikt zařízení, pravděpodobně. Nemáš v PC nějaký ten kodek "všechny v jednom"?
vOid (181)|1.6.2005 12:16
konecne ses tady :-)
dela to i pri winfast fm? (jo ty vsechno v jednom stoji za 2 veci, mozna tak akorat pro nekoho na decoding)
AdmiS (45)|1.6.2005 20:39
[quote=Ivo Mašek]Posledni dobou celkem pravidelne se pri zapnuti "kousne"
Konflikt zařízení, pravděpodobně. Nemáš v PC nějaký ten kodek "všechny v jednom"?[/quote]

jj to mam.Presne je to Codec all in one...mno ale kdyz to smaznu(deinstall),tak mi zase nepojedou jine veci...co s tim?
AdmiS (45)|1.6.2005 20:43
[quote=vOid]konecne ses tady :-)
dela to i pri winfast fm? (jo ty vsechno v jednom stoji za 2 veci, mozna tak akorat pro nekoho na decoding)[/quote]

To sem nezkousel,ale s nejvetsi pravdepodobnosti asi ano... :-(
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 20:53
.mno ale kdyz to smaznu(deinstall),tak mi zase nepojedou jine veci...co s tim?
To je blbost. Ty kodeky také existují samostatně a rozhodně asi nepoužíváš všechny, co jsou v paklu.
Mám stejnou kartu, jako ty. Pro přehrávání používám PowerDVD, který si příslušné kodeky přinesl s sebou, něco si s sebou přinesla tv karta a pouze jsem kvůli některým filmům doinstaloval samostatně kodek DivX_5.2.x
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 20:55
Jo, a ještě jedna důležitá věc. Po regulérním odinstalování toho paklu, budeš muset znovu přeinstalovat tv kartu. S největší pravděpodobností.
AdmiS (45)|1.6.2005 21:00
[quote=Ivo Mašek]Jo, a ještě jedna důležitá věc. Po regulérním odinstalování toho paklu, budeš muset znovu přeinstalovat tv kartu. S největší pravděpodobností.[/quote]

Hm,to jako,ze ten pakl si vezme s sebou i kodeky na kartu?!To se zase budu bavit,pac mi nejede autorun na original CDcku... :-I mno co uz ted nadelam...pustim se do toho! :-)
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 21:07
Nevezme (i když možná jo). Jde o to, aby ta karta měla čistou instalaci a "přebyla" zbytkové svinstvo, které ti na 100 procent zůstane v registrech dat. Většinou to zlobí.
No uvidíš, třeba ti to půjde. Tví "předchůdci" (nejseš prvním) to museli přeinstalovat. Ale také ne všichni.
AdmiS (45)|1.6.2005 21:13
[quote=Ivo Mašek]Nevezme (i když možná jo). Jde o to, aby ta karta měla čistou instalaci a "přebyla" zbytkové svinstvo, které ti na 100 procent zůstane v registrech dat. Většinou to zlobí.
No uvidíš, třeba ti to půjde. Tví "předchůdci" (nejseš prvním) to museli přeinstalovat. Ale také ne všichni.[/quote]

Oki!Hodim kompletni reinsatall WinFastu a odstranim Codec all in one,snad to pomuze?! :-I Treba mi kvuli tomu Codecu nefrci i ten autorun...uvidime! :-)
Mno kazdopadne jestli to bude tim,tak sem uplne zbytecne menil uz po treti TV kartu... :-D
AdmiS (45)|1.6.2005 21:23
Ivo Mašek

Ted me tak napadlo,nebudu muset preinstalovat i QuickTime Player a ostatni prehravace,kdyz odstranim ty kodeky?
vOid (181)|1.6.2005 21:27
nj mozna je ten pravy cas na ocistu pc :-E (reinstal win, pak zaloha a budes v klidu)......
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 21:28
No, snad ne. Důležité je, aby ta karta byla poslední instalovaná věc v řadě instalací.
Ty "přehrávače" mají samozřejmě své přinesené kodeky. Je možné, že se to bude prát mezi sebou.
To není dobrá konstalace. Nejdříve zprovozni tv kartu a pak laboruj s ostatními přehrávači. Mě tedy stačí jeden, který umí i to, co ostatní.
AdmiS (45)|1.6.2005 21:34
[quote=vOid]nj mozna je ten pravy cas na ocistu pc :-E (reinstal win, pak zaloha a budes v klidu)......[/quote]

To nerikej ani ze srandy!Mam komp teprve asi dva mesice a uz bych mel reinstall cele XPcka?!To by me asi slak trefil... :-)
AdmiS (45)|1.6.2005 21:36
Ivo Mašek

A co je to za kodek?Jestli muzes,tak mi sem hod link,at si ho muzu stahnout...dobrych kodeku neni nikdy dost! :-)
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 21:40
Linky na samostatné kodeky jsou na mých stránkách. A tam ve sloupečku vlevo nahoře.
dobrych kodeku neni nikdy dost!
Všeho moc škodí. Z jednoho "průseru" se vyhrabáváš a do druhého bys zase lezl. Zprovozni nejdříve tu tv kartu, ta ti poběží i bez přidaných kodeků. Až potom zkoušej dál.
AdmiS (45)|1.6.2005 21:43
Ivo Mašek

jj na Tvoje stranky sem se jiz dival...pro kontrolu,zda mam cse spravne pripojeno.Je fajn,ze se tomu nekdo venuje tak jako Ty...
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 21:47
Je fajn,ze se tomu nekdo venuje tak jako Ty...
To tu neříkej nahlas, nebo někteří jedinci to nerozchodí a budou mít těžké spaní. :-D :-D
AdmiS (45)|1.6.2005 21:53
Ivo Mašek

ups.. :-D
AdmiS (45)|1.6.2005 21:54
Dik patri samozrejme vsem zucastnenym stranam!! 8-)
AdmiS (45)|1.6.2005 22:10
Stale se mi nedari nejak odinstalovat WinFast Enertainment Center...pokazde dam odebrat ze seznamu programu,ressnu komp,ale stale to tam je§Stejne tak i UnLead Disk-Direct SDK... :-(
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:16
V kolonce (liště) programy musíš mít uninstal. Pokud to nejde tímto, tak v Přidat, ubrat programy. Pokud ani to nepůjde. do příkazové řádky napiš msconfig a otevře se ti tabulka. Klikni na Po spuštění a zruš odfajfkování to "centra", po restartu se ti již ve spodní liště neobjeví.
AdmiS (45)|1.6.2005 22:30
Ivo Mašek

-z program files odtraneno vse!
-ze start menu odstraneno vse!
-z pridat/odebrat programy mi stale zustava WinFast Entertainment Center

Nechapu... :-?
AdmiS (45)|1.6.2005 22:34
Ivo Mašek

Si to ze me snad dela srandu?! :-G
Dam odstranit...zapne se UnInstall,kliknu OK,ze chci odstranit...pise mi to: Inteligent Removing a zniceho nic se to prepne do Installu a zacne to installovat??!?Co s tim?
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:35
Dělal jsi to uninstalem ? Nemazal si to pouze fyzicky?
AdmiS (45)|1.6.2005 22:43
Ivo Mašek

Ne!Delam sem to normalne jako vzdy pres odebrat programy,cili pres uninstall...
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:48
Inteligent Removing a zniceho nic se to prepne do Installu a zacne to installovat??!?Co s tim?
A není tam potom nějaká ikonka k odinstalaci ? Někde bývá výběr: Instal, reinstal, uninstal. A na to, co chceš, se klikne.
AdmiS (45)|1.6.2005 22:49
Ivo Mašek

Neni!Uz sem to spoustel asi 6krat,ale stale to same!Vubec tomu nerozumim... :-? Jak se muze UnInstall prepnout do Install a nainstalovat neco,kdyz nemam ani original CDcko v mechanice? :-?
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:54
Nějak se nám to komplikuje. Dej tam CD a z něj udělej instalaci. On bude na tebe řvát, že tam cosi je, ale pořád dávej yes. Ten "kodekpack" máš, doufám, odinstalovaný.
Buď se to chytne, když ne, tak se udělá uninstal z programu.
AdmiS (45)|1.6.2005 23:04
Ivo Mašek

Hm,tak taky nic!
Nabehne instalator...100%...Please Wait...konec!Nic vic!
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 23:15
Tak budeme mazat v registrech.
Do příkazové řádky napiš regedit. Otevře se ti tabulka. tam klikni na úpravy, dále na najít. Tam napiš přesně toto: WinFast
Dej hledat. Při prvním nálezu klikni pravým tlačítkem na myši a z menu vyber smazat. Potom zmáčkni na klávesnici tl. F3. Tím se spustí další hledání. Takhle až dokud nebude vše smazáno.
A prosím, obezřetnost. Malá chybička, "ukliknutí" a čeká tě reinstal OS. Bude to déle trvat, těch položek je tam dost.
AdmiS (45)|1.6.2005 23:18
[quote=Ivo Mašek]Tak budeme mazat v registrech.
Do příkazové řádky napiš regedit. Otevře se ti tabulka. tam klikni na úpravy, dále na najít. Tam napiš přesně toto: WinFast
Dej hledat. Při prvním nálezu klikni pravým tlačítkem na myši a z menu vyber smazat. Potom zmáčkni na klávesnici tl. F3. Tím se spustí další hledání. Takhle až dokud nebude vše smazáno.
A prosím, obezřetnost. Malá chybička, "ukliknutí" a čeká tě reinstal OS. Bude to déle trvat, těch položek je tam dost.[/quote]

Toho sem se obaval! :-(( Nastesti to nedelam prvne,ale nejistota je stejna jako prvne! :-D
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 23:22
Nastesti to nedelam prvne,
Tak už víš, jak na to. Tak to bude brnkačka. :-)
Jinak kolem půlnoci se musím odpojit od tvfreaku - z Frýdku-Místku se přihlásí "Energořetězy", a budu řešit úplně něco jiného.
vOid (181)|1.6.2005 23:23
to miluju inteligent updating, je to tak inteligentni ze sem musel 3x restartovat kompl.... ten oldschool soft z cd sem jiz nikdy nepouzil, mohl bys to zkusit preinstalovat novym PVR
ftp://www.leadtek.nl/support/downloads/tv_tuner/WinFast_PVR/application/050308/ALL_WinFastPVR_50304.exe
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 23:25
No vidíš, a já jedu na ovladače z CD. Mám ale 2. verzi.
AdmiS (45)|1.6.2005 23:30
Ivo Mašek

Hm,akorat to neni taky tak jednoduche!Uz asi patej registr mi pise,ze nelze odstranit vsechny vybrane hodnoty,takze si asi taky moc nepomuzu... :-((
AdmiS (45)|1.6.2005 23:30
vOid

Asi to vyzkousim,pac z tohoto uz mi jde hlava kolem! :-((
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 23:38
Uz asi patej registr mi pise,ze nelze odstranit vsechny vybrane hodnoty,
To se mi ještě nestalo. A to jsem jeden z mála, který moc uninstal nepoužívá, ale maže v registrech - jedině tím dojde k úplnému vyčištění. No, ale je to věc názoru.
Kolego, ty máš v mašině "bordel". A asi dojde na slova vOida - reinstal OS. Protože, pokud odolávají i registry, tak já tedy jinou cestu, jak z toho ven, neznám. Jestli na to existují nějaké "zázračné" prográmky - nemám tušení.
AdmiS (45)|1.6.2005 23:38
Uff,tak uz je to pryc,ikdyz ne zcela,ale to je dan za mizernej soft! :-D
Mam se pustit do instalace z CD nebo vyzkouset nabizenej soft od vOida?