Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius Video Wonder

Frenk (2)|1.4.2004 09:54
Nazdarek,
vidim, ze se tu sem tam objevi nejaky prispevek ohledne pruhu, ale kolikrat nevim, co si pod tim predstavit. Mno a mam ten problem, ze jsem mel procesor Duron 800 MHz a jen 128MB RAM. Pak jsem ho zamenil za Athlon 2200+ a prikoupil 256MB RAM. Ve stejne dobe nam v panelaku menili svod od anteny na strese k TV zasuvkam a od te doby mi to dela tyhle pruhy. A ted babo rad, cim to je :) Nekdy se ty pruhy pohybuji pomalu, nekdy rychle a nekdy nejsou moc zretelne. Jo a jeste jedna vec. Na antenni zasuvce mam rozbocovac - jeden konec vede do TV karty v PC (asi 2m kabelu) a ten druhy vede do obyvaku k TV-tu jsme taky koupili novou (OVP) a kabel ma asi kolem 8m. A kdyz je soucasne zapojena TV i kompl, tak se 2 pruhy objevi i na TV.
artam (1147)|1.4.2004 10:06
Frenk: :-I máš typický problém s rozdielnymi potenciálmi uzemnenia PC - anténa. Musíš galvanicky oddeliť anténu od zbytku svojej aparatúry tak, aby nebolo vodivo prepojené ich uzemnenie s uzemnením antény.

Toto sa tu už preberalo asi 100000000 krát - hľadaj :(( !
Frenk (2)|1.4.2004 10:14
Hmm, tak to by me teda zajimalo, jakto ze to predtim jelo bez problemu... Zkousel jsem i to odruseni pomoci kondenzatoru, jak je popsano v bastlirne a nejak to nepomohlo :(
MZ (42)|1.4.2004 19:58
Music oddelit obal kabla - tienenie- kondenzatorom a ak nemas inde spojene zeme, tak to musi pomoct!!!

Nesmies mat ani nejake dalsie prepojenie napr.zvukovky so zemou napr.zosilovaca a podobne.
Zem pocitaca (skrina) moze byt galvanicky spojena zo zemou len na "nulak" na zasuvke 230V.
kasuha (26)|2.4.2004 10:07
Oddělit stínění stačí jen pokud máš obdobně oddělený signál v kartě - pokud ne, tak musíš obdobným způsobem oddělit i signál. A chce to trochu experimentovat s velikostmi kondenzátorů.
jiport (2)|13.4.2004 10:45
Při propojení DVD-Philips729 a TVkarty Genius přes SCART - S-Video vstupy lítá obraz a střídá se barva a čb. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Používám Soft. FlyVideo2000. Dík.
Sally (142)|13.4.2004 12:25
... že by prtipirátská ochrana? :-E
MOTOFOKO (7)|13.4.2004 12:41
mohla by to byt Macrovision, mozno?
mikl (3)|19.4.2004 22:36
Prosím pomozte mi !!! :-(((
Mám TV kartu Genius Video Wonder III Pro se kterou se snažím zachytávat video a zvuk z analogové kamery - video přes S VHS vstup a zvuk přes line in na zvukové kartě SB Live 5.1.
Při delším nahrávání (30min a víc) se zvuk předbíhá od obrazu na konci nahrávky o 1 vteřinu a někdy i víc. Toto se děje i při přímém nahrávání TV programu v počítači.
Nahrávání dělám v programu Fly TV 2000, do kterého jsem instaloval všechny možné a netu dostupné kodeky.
PC mám celkem dost silné ( MB - Soltek nVIDIA nFORCE2 400 + MCP, proc - 2,6 Gb. Burton, RAM 1 Gb, grafika - GeForce 5900 128 Mb )
MOC DÍKY ZA POMOC!!! :-R
Tomáš Pácl (21)|20.4.2004 07:25
Problém je způsoben jinou vzorkovací frekvencí na TV kartě a na zvukové kartě. Program VirtualVCR (freeware) dokáže toto ohlídat a vkládá/odstraňuje vzorky z audiostreamu tak, aby se zvuk s obrazem nerozcházel.
Náprava filmů již zachycených je dvojí možná. Buď ve VirtulDubu nastavte FremeRate videa na Change so video and audio duration match nebo proveďte demultiplex (uložte zvlášť zvuk), ve zvukovém editoru natáhněte/zkraťte délku audia na délku videa a zpětně multiplexujte.
StD (8612)|20.4.2004 07:41
1. věta 1. odstavce: =naprostá pravda. Ovšem VirtualVCR může mít účinek také naprosto opačný, a to u propojení: video --> S-video vstup TVkarty; audio --> LineIn ZK --> a vnitřní propojení přes Aux I/O ZK/TVkarta. Tak to mám já a po instalaci VirtualVCR nešel zvuk pořádně synchronisovaný u ničeho, i při sledování TV nebo přehrávání DVD... Takže pozor!
Bez VirtualVCR vše OK, ovšem TVkarta je Pinnacle PCTV Pro. Servus!
Sally (142)|20.4.2004 17:39
A co takhle připojit audio přímo na TV kartu a ve FlyTV použít Interní audio ADC při zachytávání do AVI. Pak by již k posunu nemělo dojít z TV ani z kamery.
Rom (1)|20.4.2004 22:00
Na některých kanálech je obraz rušen svislými pruhy.Pruhy jsou vidět i po odpojení antény, takže zdrojem rušení je comp.Jak to odstínit? Má smysl to reklamovat, případně by mně zajímalo jestli někdo má tudle kartu bez zmíněného rušení.Díky za každou radu.
Marrier (10)|20.4.2004 22:09
Ano, je potřeba mít v Fly TV zatrženy volby Interní audio ADC při zachytávání do... (doplň podle toho, do čeho zachytáváš AVI nebo MPEG).
Je to v nastavení Record (hlavní panel), záložka Společné. Jinak bys musel zvuk upravit v nějakém zvukovém editoru a tam ho zpomalit a to chce zkoušet správnou hodnotu.
tie (18)|22.4.2004 14:45
Jenže to interní audio při zachytávání má pokud se nepletu maximální vzorkovací frekvenci 32kHz, což je málo.
tie (18)|22.4.2004 14:50
Já to rušení mám taky. Nejvíc na ORF1, nejmíň na NOVĚ. De to trochu omezit tím, že trochu zahýbu koaxiálem (anténou) u konektoru. Ty proužky mám pravidelný a začínájí cca po první pětině obrazu. Ty proužky mi připomínají ty dráty(nevím jak to nazvat) co lezou z tuneru na TV kartě. Mají taky takový odstup. Ale to mě jenom tak napadlo.
tie (18)|22.4.2004 14:59
Já sem měl taky takový pruhy. Lítali náhodně přes celou obrazovku a bylo to horší hlavně při nahrávání. Nejvíc to dělalo na NOVĚ. Ale teď sem si koupil nový zdroj 350W (starý šel do věčných lovišť - 250W) a už ty pruhy nemám. Žádné úpravy na kabelech sem nedělal. Ten zdroj by s tím u tebe souvislel, protože měnil durona 800 za teho athlona a ten mnohem víc žere a zdroj už nemusí stíhat.
Marrier (10)|22.4.2004 16:48
Pokud nejsi nejaky audiofil, tak ti to musi stacit. 9-) Zalezi na tom, co s tim chces delat dal. Jinak je mozne zachytavat se zpozdenim a pak to upravit v nejakem audio editoru (zpomalit nebo zrychlit zvuk). To uz chce ovsem pozkouset. Ja s tim zkusenosti nemam, me staci 32000Hz.
tie (18)|22.4.2004 16:55
Jo asi máš pravdu. Víc jak 16kHz já asi stejně neslyším. Já hlavně nahrávám hudbu, takže to chcu mět aspoň ve standartní kvalitě.
AlBi_tvf (67)|22.4.2004 21:35
Ahoj,
já mám ty svislé pruhy na ČT1. ČT2 a Prima jsou super a na Nově se někdy objeví diagonální pruhy. Mám TV kartu ASUS TV-FM 7xxx. :-I
Sego (31)|23.4.2004 13:01
Caute.

Ak myslite take tie priesvitne tenke, zrnite, zvisle pruzky ktore su od seba pravidelne rozostupene len na niektorych staniciach tak mne na ich uplne odstranenie pomohla uplna nahoda ked som zabudol malinky medenny pasiv z ramky na grafiku polozeny tak "nestastne" ze spajal ten plechovy kryt na Tv karte s dnom mojej case a nahoda je blbec pruhy totalne zmizli. Ale ked som ho vzal hned nabehli. Stacilo aj trochu s nim pohnut do inej polohy a uz tam znovu boli. Raz silnejsie alebo slabsie. Asi mi to stacilo trochu uzemnit. Odteraz tam mam taky malunky medenny valcek ktory ked potrebujem tak si ho posunem podla potreby.

Ale neviem ci to je zrovna vas problem, za pokus mozno stoji vyskusat nie?

Inac to je Tv tuner Fly View 34 FM ci tak nejak, ale viem ze je velmo podobny s tym Geniusom, aspon co tu pise niekto v menu Hardware.
dracica (1)|26.4.2004 13:20
Koupila jsem si TV kartu GENIUS Video Wonder III PRO. Po nainstalování do mého PC mi technik naladil jednotlivé stanice a ovládání dálkovým ovladačem fungovalo bezvadně (přepínání programů). Po přeinstalování OS (Wxp) se mi nedaří znovu naladit stanice a uložit je pod jednotlivá tlačítka ovládače (např. ČT1 pod tlačítko 1, ČT2 pod tlačítko 2 atd.). Poraďte mi prosím někdo, jak mám stanice znovu naladit a uložit je (krok za krokem).
Děkuji
dracica
Štěpán (1)|26.4.2004 14:11
Zkus jiny SW, lidi tady okolo doporucuji FLY 2000 TV. Mne se ho teda jeste nepodarilo rozchodit, ale zda se byt nejlepsi. Zatim pouzivam originalni SW a dalkovy me nechodi taky. Hodne stesti.
1radar (0)|27.4.2004 14:57
Taky sem mel tyto problemy.Projevi se zejmena pri slabem signalu..Opravil jsem to lepsim uzemnenim resp. stinenim ant. konektoru.
Jinak proti jinym rusenim z PC pomuze jeste alespon ze strany tisteneho spoje pripajet stineni a uzemnit..Ja sem napriklad pouzil oboustranou nevyleptanou desku na vyrobu plosnych spoju...
Vsem kdo ma slaby prijem(jako ja:( )a signal tudiz toto ruseni "neprebije" tuto upravu doporucuju. :-R :-)
dusoo (2)|30.4.2004 08:54
Caute, mam uz dlhsie vacsi problem s ATI TV WONDER, po preinstalacii windowsov (XP) s tymi istymi ale aj novsimi drivrami nefunguje spravne TV. Cez ATI soft sa mi cez full scan najdu vsetky stanice, ale su bez zvuku, iba sustanie(a obraz je desivy). Pri inom jednoduchom softe ktory ani nepotrebuje instalovat(neviem ako sa vola-daco TV..) sa mi zobrazia vsetky programi, ale programi ako CT1,2 a ORF1,2 a STV1,2 su bez zvuku. a niektore programy maju zly obraz(jedine markiza a ct su pekne), resp. niektore maju 2,3 vertikalne sumive pasiky . Kartu mam v predposlednom PCI slote, okolo nej su volne sloty. Pamat-3.256ddr, ati 9700, abit kd7. Skusil som ATV2000 a nenajde mi dobre vsetky kanaly + zvuk takisto nejde a zly obraz. DAKUJEM :-(((
svaca (49)|30.4.2004 09:36
ATI TV Wonder mi uz par let nebezi ve Windows... :-)))
Mam orig. ovladace a bezi mi pouze s iuVCR a dscaler (ten ma bozi obraz a nepotrebuje vubec zadne ovladace), pod Windows negrabuju, pod Linuxem to jde lepe a je lepsi kvalita.

Proste ovladace+soft od ATI pro windows hunus.....

Bezi mi pouze s orig ovladacema z roku 1998 (pouze Win98) a MMC7.1, tam bezi vse ... . i VirtualDub....

ATV2000 mi chodilo na Windows2000SP2 se starsima ovladacema, ale na W2kSP4 ani tuk ... :-)))

Linux rulez ....
René (17)|30.4.2004 16:49
Měl jsem s tou kartou taky problém ale od té doby co jsem nainstaloval MMC 7.9 a ovladače 1-11-0-0 pro XP jede absolutně super. Pod Win98 jsem tak krásný obraz neměl a nahrává přímo miliónově. Co to máš přesně za kartu ATI TV Wonder VE? Pak ti musí s tím co jsem psal šlapat jako hodinky. Po nainstalování software zvol podrobné skenování programů a zvuk Line-in.
AlBi_tvf (67)|1.5.2004 20:02
Ahoj,
nemáš nejaké foto, jak jsi tam tu desku přidělal?
Díky. :-!!!
Ivo Mašek (10205)|1.5.2004 20:50
Pánové, co vám říká "PFC" a "frekvence portů a sběrnic" \/
AlBi_tvf (67)|2.5.2004 09:43
Bohužel ne. Má to něco společného s rušením? :-?
Ivo Mašek (10205)|2.5.2004 10:05
Ano, má.
PFC: Každý zdroj v počítači "vyrábí" tzv. harmonické rušení, které se přenáší do celé mašiny. Pokud nemáte TV kartu, nijak to nevadí. TV karty jsou na toto rušení velmi náchylné, a vznikají různé svislé, nebo vodorovné pruhy. Všechny zdroje, zvané "noname", tedy cenově pohybující se kolem 500 Kč nemají ono odrušení.
U značkových zdrojů je harmonické vlnění odrušeno. Filtru se říká PFC.
Používá se aktivní PFC, nebo pasivní PFC.
-pasivní PFC: odfiltrování je neměnné
-aktivní PFC: odfiltrování se mění podle vstupních hodnot
Pro provoz TV-karet je tento filtr nutný. Já osobně používám aktivní PFC.

Vesměs se jedná o zdroje Fortron, Nexus, Chiftec, apod. Bohužel, cena těchto zdrojů se pohybuje od 2 500 Kč (přibližně). Nutné je také vlastnit zdroj od 350 W výše.
----------
Důležitá je také "srovnaná" frekvence mezi procesorem, pamětí, AGP, PCI. Stačí menší "přetaktování" procesoru a je problém.
AlBi_tvf (67)|2.5.2004 15:39
Jo, tak na tohle téma jsem už taky něco četl. Já mám 350W zdroj, ale už byl v bedně, takže o žádném odručení nemůže být řeč. Koukal jsem k prodejcům HW, kde se odrušné zdroje dají koupit i za 1500,-. Já o výměně zdroje uvažuji, protože mám negativní zkušenost s expozí kondenzátoru v takovám NO NAME zdroji, takže když kupuji novou bednu, časem měním i zdroj.

Jinak rušení mám jen na jednom kanále. Zkusím ještě nějaké odrušení a pak příjde na řadu zdroj. :-)
svaca (49)|2.5.2004 15:52
Slysel jsem, ze tato kombinace jede, ale mam s ni jisty problem, nainstaluju ovladace, pak MMC 7.9 a dam start TV (inicializace projde) a pak kdyz mam vybrat stat (pasmo) tak mam prazdny ten vyber !!!! tzn. nemuzu vybrat nic, takze nemuzu dal..... :-(

Nejaky napad ????
René (17)|2.5.2004 15:58
A nainstaloval jsi vše? k té MMC 7.9 je tam ještě nějaké DAO a taky potřrbuješ Directx 9.0. Pokud to tam máš taky tak mě nic nenapadá :-?
mirekv (7169)|2.5.2004 16:10
svaca: máš nainstalované DX9b, že? Tak přesně tohle dělají, musíš nainstalovat nějakou záplatu, kstune, nebo nějak tak.
dusoo (2)|4.5.2004 08:15
to ma nenapedlo s tou dx9b - zrejme mi to vsetko zacalo po jej instalacii, skusim a dam vediet ci vyriesilo to ten problem, dik moc
svaca (49)|4.5.2004 09:16
Jasne ze mam dx9b, ty jdou jako prvni ... :-)))
Tak to me nenapadlo.... To jsou komedianti (ati) tomu rikam podrora !!!
Jak vubec muzou neco takoveho vypustit ..... Diky MOOOOOC jdu to prozkoumat a snad budu uspesny....

Jinak DAO, a ostatni veci samozrejme mam ....
radek12 (1)|5.5.2004 10:23
Rozhodně FlyTV. Mě to jede naprosto bez problémů. Stanice to najde samo, dá se ladit i ručně - připomíná mi to ladění stanic na videu - tzn. nic náročného.
TvProb (4)|16.5.2004 04:08
Mam problem s VideoWonder PROIII, pokud mi bezi obraz z TV karty a pokusim se neco vetsiho zkopirovat z disku na disk, z cd na disk, nebo nejaka podobna kombinace tak komp zatuhne, na obrazovce zustane obraz v tom stavu v jakem byl tesne pred zatuhnutim ale zvuk z tv karty bezi normalne dal (zajimave ze? :)

napoprve jsem nainstaloval soft a ovladace z orig cda, kdyz jsem zjistil jejich nepouzitelnost bylo vsechno odinstalovano a karta ted funguje.

jenze, jenze, je tady ten problem popsany vyse, zkousel jsem kartu v ruznych slotech, IRQ se s nicim netluce, zkousel jsem to bez jakehokoliv rezidentniho programu, a podobne hratky... ale pri vetsim (tzn. nekolikasekundovem a vice) cteni/zapisu z neceho na neco komp spadne...

Sestava je MSI KT4AV, AMD XP 2200+, nVidia 5600 256MB. 512MB 400DDR, 2 IDE disky, 1 vypalovacka... Windows XP Pro...

neresil uz nekdo podobny problem? a s jakym vysledkem?

btw: kdyz jsem instaloval ovladace ke karte ze stranek FLY 2000 TV (SAA7133-7135 Philips reference WDM v2.1.5.0) tak to po me chtelo asi 3 soubory ktere jsem nasel pouze na originalnich instalackach ke karte, stalo se to i nekomu jinemu???? a nedaji se ty soubory sehnat jinde, treba je problem v nich??? jeden z tech souboru byl urcite 34api.dll ten zbytek si uz nepamatuju...
Ivo Mašek (10205)|16.5.2004 10:27
Tak tady budu velmi zvědav, co to konkrétně způsobuje. Tyhle případy většinou způsobují drivery. Je tu jasná nekompabilita mezi TV kartou a čipovou sadou. Někdy stačí změnit pořadí sowtvare při instalaci do PC.
StD (8612)|16.5.2004 12:11
Jen pro tu legraci, zkus na to poštvat PPE (Pinnacle PCI Enhancer, PPE.EXE), co to udělá. U "našich konkurenčních výrobků" to zabírá skvěle, je to rezident... Jinak hledej nové ovladače EIDE u dodavatele MB/chipsetu... Servus!
Ivo Mašek (10205)|16.5.2004 13:30
Ještě bych chtěl dodat podstatnou a zajímavou věc:
Nejenom zde, v tvfreaku, ale i jinde, jsem až mnohokrát (na můj vkus) četl asi toto: Mám TV kartu (šuma fuk jakou), procesor AMD, system WinXP - a mám problém !?! Nechci se tu v žádném případě dotknout těch, kteří fandí AMD, Duron..... Ale taková sestava asi není to pravé ořechové. Při sestavě mašiny je, dle mého názoru, se řídit rčením: nekupuji levné věci, neboť nejsen bohatý.
A jestliže někdo chce rozšiřovat hardware mašiny, tak by před jejím sestavení měl sakra přemýšlet, co vlastně chce.
Ono je pak pozdě, a každý, kdo chce pak radu, se diví, že žádná rada není - ani být nemůže.
TvProb (4)|16.5.2004 21:44
[quote=Ivo Mašek]Tak tady budu velmi zvědav, co to konkrétně způsobuje. Tyhle případy většinou způsobují drivery. Je tu jasná nekompabilita mezi TV kartou a čipovou sadou. Někdy stačí změnit pořadí sowtvare při instalaci do PC.[/quote]

No prave, tezko rict cim to je :) ale vzhledem k tomu ze spousta lidi ma tuhle TV kartu bez problemu, tak spis hadam na to poradi instalace softwaru, kartu jsem pridaval do jiz zabehnuteho kompu, takze to i ja tipuju na tohle... ale, ale, nechce se mi to z pochopitelnych duvodu preinstalovavat dokud nebudu mit uz jenom tuhle moznost ;)
TvProb (4)|16.5.2004 21:48
[quote=Ivo Mašek]Ještě bych chtěl dodat podstatnou a zajímavou věc:
Nejenom zde, v tvfreaku, ale i jinde, jsem až mnohokrát (na můj vkus) četl asi toto: Mám TV kartu (šuma fuk jakou), procesor AMD, system WinXP - a mám problém !?! Nechci se tu v žádném případě dotknout těch, kteří fandí AMD, Duron..... Ale taková sestava asi není to pravé ořechové. Při sestavě mašiny je, dle mého názoru, se řídit rčením: nekupuji levné věci, neboť nejsen bohatý.
A jestliže někdo chce rozšiřovat hardware mašiny, tak by před jejím sestavení měl sakra přemýšlet, co vlastně chce.
Ono je pak pozdě, a každý, kdo chce pak radu, se diví, že žádná rada není - ani být nemůže.[/quote]

:-? :-? :-?
Tak to opravdunevim co jste tim chtel rict, muzete mi prosim konkretne rict co se vam na te sestave nezda A PROC? myslim krome obvyklych flame prupovidek? predem dekuji za konkretni odpoved...
TvProb (4)|16.5.2004 21:53
[quote=StD]Jen pro tu legraci, zkus na to poštvat PPE (Pinnacle PCI Enhancer, PPE.EXE), co to udělá. U "našich konkurenčních výrobků" to zabírá skvěle, je to rezident... Jinak hledej nové ovladače EIDE u dodavatele MB/chipsetu... Servus![/quote]

PCI Performance Enhancer? To jsem jeste v ruce nemel, ale uz jsem si to ted nasel a vyzkousim a podam reference, dekuju za tip :) Jinak ovladace samozrejme pouzivam pouze v aktualnich verzich, ale uz jsem zkousel (jen tak pro jistotu) i jedny starsi...

tak, a uz jsem to i vyzkousel... bohuzel zadna zmena, skoda :(((
Ivo Mašek (10205)|17.5.2004 06:24
to TVPROB:
Měl jsem tím na mysli toto:
1) Objevují se tu (a nejen tu) ve velké míře stížnosti typu: mám tv kartu a měl jsem OS Win98 - vše v pohodě. Přešel jsem na OS WinXP - a mám najednou problém.
2) ..............................................................................: mám konfiguraci s AMD, Duron - a mám problém.

Znám spoustu lidí, kteří mají TV kartu TV2000XP/EXPERT (já ji mám také). Všichni,co jedeme na Intelu, neznáme potíže. Ti co jedou na jiném procesoru, nebo jiné čipové sadě, řešili problémy. To přeci o něčem vypovídá.
3) TV karta je "něco" na způsob grafické karty. Pro grafiku jsou extra ovladače pro Win98 a extra pro WinXP. U TV karet jsou ovladače pro oba systémy stejné - to není dobré. I když si takové maličkosti dáte vedle sebe......
StD (8612)|17.5.2004 07:41
Nechci do tvého spíše filosofického zamyšlení příliš zasahovat - spíše se zamysli nad tím, jaká skupina lidí si pořizuje Intel a jaká AMD & vše ostatní, tj. většinou rozhodují 2 věci: jak má kdo hluboko do kapsy a také jaké jsou jeho znalosti... To ale neřeší zakladní dotaz od TvProb.

A ještě jedna poznámka k bodu 3): Ovladače TV-karet se logicky chovají (musí se tak chovat) jinak pod systémy typu W98, XP nebo Linux. Otázkou je, jak dalece těmto nárokům vycházejí vstříc programátoři té které výrobní firmy. Řekl bych, že ty přístupy jsou "velmi různé". A to platí i pro grafické karty, ne-li obecně.

Pro TvProb: V podstatě ti asi zbývají tři možnosti: sehnat si poslední ovladač EIDE k desce; podívat se do BIOSu, jestli ti umožní zvýšení priority přístupu ke sběrnici PCI (latency) manuálně, tj. vypnout Auto konfiguraci; a nakonec ještě vypnout APIC režim, což se ale asi XPečkům nebude moc líbit. V tom by ti mohl poradit Pitomec. Servus! :-)
Ivo Mašek (10205)|17.5.2004 09:25
Vcelku máš pravdu, ale je to diskutabilní.
-k odstavci 1: převedu na motorismus. Pokud si chci vermomocí koupit auto, a mám hluboko do kapsy, tak si pořídím (pro náš příklad) Trabanta. Pár dní s ním budu spokojený. Posléze zjistím, že v zimě je mi v autě zima, že na silnicích mě každý předjíždí, atd. Řeknu si, koupím nový motor - proč bych měl kupovat celé auto. Tak do Trabanta vecpu (pro náš příklad) motor z Porsche. A mám problém a sháním radu. Ta ale nemůže existovat.
-k odstavci 2: máš úplnou pravdu v přístupu programátorů. To ale zákazník nevyřeší - jedině tím, že si koupí něco jiného (a jsme u odstavce 1).
Pokud ten dotyčný nemá o znalostech mašin ponětí, respektivě nezná, co to je architektura procesoru, chování pamětí, FSB, vzájemnost mezi RAM,Procesor, AGP, PCI, atd., pak si musí o to více zjistit, co vlastně chce, nechat si poradit před nákupem (ne potom - to je pozdě), déle šetřit, aby se to vyplatilo (PC není houska), a hlavně se o problematiku hloubš zabývat. Protože něco jiného je administrativní počítač u sekretářky, a počítač vlastní doma.
Já jsem v polovině 90-tých let vlastnil počítač ALI, s čipovou sadou "plagiát BX". Postupně jsem ho upravoval, hrál jsem si s ním (lez mi šíleně na nervy), a ždímal jsem ho do dna. Až nestačil, a mě bylo jasné, že upgrade již nepomůže. A protože o počítačích znalosti mám, tak jsem věděl, že nemá smysl se ptát o radu, protože žádná nemůže existovat. Bylo mi úplně jasné, že pro mé potřeby si musím postavit mašinu na úplně odlišném základě.
Já to jen tomu "TvProb" nechci takto surově říci, ale myslím si, že nato časem přijde sám. I když mi možná stačí ještě vynadat.
radimp (4)|17.5.2004 11:53
Musim se podelit se svymi zkusenostmi. Mel jsem podobny problem, vsechno se tvarilo byt normalni, ale pri pouzivani TV karty najednou lehl system. Delalo to pri koukani na TV a hlavne pri grabovani - bum a smytec-ale nepravidelne nekdy 5 min, nekdy pul hodky. Takze jsem preinstaloval XP, nic, pridal vysokootackovy vetrak na procak, dalsi na case-nic. Pak jsem nekde v manualu precetl, ze pri nastaveni biosu nestaci dat default nastaveni, ale je vhodne jumperem vymazat cmosku. Tak jsem to udelal - a bingo, fungovalo. Po dalsim nastavovani jsem prisel na to, ze v biosu se nastavuje pod DRAM Timing Control položka Fast Command a kdyz tam nastavim cokoliv jineho nez Normal (tj.Turbo nebo Ultra) tak zacne komp a TV karta tvrdnout, ale jenom s TV kartou! jinak ne-ale zadny zasadni pokles v rychlosti nebyl znat. Jinak se nevyskytl vubec zadny jiny problem-vsechno ostatni od grafiky pres modem a zvukovku slapalo jako hodiny, pres FSB se dalo stabilne dostat az na 189, takze to vypadalo naprosto beznadejne.
Vzhledem k temto problemum jsem mel tu cest vyzkouset prvni posledni-prehazovat karty, patche, drivery, kodeky atd. a muzu rict, ze u AMD je jedinym problemem teplo, mam ted doma fen, je pravda, ze 2500+ lehce slape i na 3200 (misto 166 na 200, vyzkouseno ale nepouzivam to), teplota v klidu 45, ale za provozu na 100% po hodine cca 65. Zajimave je, ze kdyz jsem zkousel pretaktovani, tak na teplotu to nemelo zadny vetsi vliv (2-3 stupne). Takze bych dneska hledal problem nekde mezi procesorem a pameti nebo sbernici. Muze se prehrivat taky northbridge nebo deska. Jeste konfigurace: AMD2500+Barton na 333, 400 pamet, deska MSI K6TV(dneska bych asi radsi sahl pod delte, ma aktivni chladic na northbridge), Genius Wonder III, Atina grafika a soundblaster a well modem, sitovka integrovana na desce.
radimp (4)|17.5.2004 12:08
Jeste bych si dovolil polemizovat s nazorem, ze neco jineho nez Intel=problem, v 99% byva padavy pocitac spojeny se spatnym nastavenim biosu, vadnou RAMkou nebo spatne nastrcenou kartou nebo kabelem nebo nejakym zavadnym softem, hlavne ovladacem (na to jsou prave specialiste levne firmy, narvou tam co se da, aby to slapalo a cau, staci treba smejdy sloty na PCI nebo AGP a o zabavu je vystarane). Nekompatibilita - to byly treba kdysi procesory Nexgen (P90), mozna Cyrixy ale AMD snad ne. Navic ted tusim AMD poprve prodalo vice jak Intel, uvidime.