Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký DVB-S2 tuner pre HTPC

KoMiKo (3)|25.11.2012 19:47
Plánujem postaviť HTPC, ktoré by malo nahradiť satelitný prijímač pre Skylink. Platforma W7 alebo W8. Či sa týka SW, ešte neviem, či to bude XBMC, MediaPortal, Myth alebo niečo iné. Predbežne so satelitným príjmom na PC skúsenosti nemám.

Pri výbere DVB-S2 HDTV tuneru mám niekoľko otázok na skúsenejších:

1/ použiť tuner interný PCI/PCI-e alebo externý USB? Ide mi hlavne o kvalitu zobrazenia na plazme 59" a minimálne vyťaženie CPU (kvôli nízke spotrebe plánujem použiť AMD Zacate E-450 + integrovaná ATI Radeon™ HD 6320 GPU). Osobne by som uprednostnil interné riešenie, ale tam sa mi zdá, že najnovšia kvalitnejšia karta je SkyStar HD2, a tá je stará minimálne 4 roky a je problém ju zakúpiť. Pri USB tuneroch mám obavu z vyššieho vyťaženia CPU a okrem toho sa mi zdá "menej profesionálne" :-).

2/ je nutné hľadat tuner s vlastnou čítačkou kariet pre Skylink IRDETO, ktorých je hlavne pri internom prevedení dosť málo, alebo sa dá bez problémov použiť iná čítačka, napr Phoenix?

Prípadne mi vie niekto odporučiť odskúšané riešenie, ktoré slušne beží pod Windowsami ?
vivid.sk (11472)|25.11.2012 21:03
Precitaj si vlakno tu na fore o DVBVieweri, najdes tam vsetky otazky zodpovedane.

Okrem toho, ze je momentalne na Slovensku naozaj problem kupit za rozumnu cenu S2 tuner (ak vies, daj vediet kde, lebo tiez zhanam a Technisat HD2 uz nechcem) - velke shopy ako alza, hej, ....nic.

Vsetko ostatne vies vyriesit. Citacka staci Phoenix (USB alebo COM verzia), je to urcite univerzalnejsie riesenie (hlavne pre tvoje ucely).
KoMiKo (3)|25.11.2012 21:29
Vdaka,Vivid. Ale nema nahodou citacka Phoenix nejaky problem s kartou Irdeto pod Windowsami? Zda sa mi, ze som o tom postrehol nejake prispevky.
vivid.sk (11472)|25.11.2012 21:33
Problem nema citacka, skor sw.
Pre ICE karty funguje OSCAM. Neviem ako je na tom momentalne s cistymi IRDETO kartami, nesledujem stav, kedze mam ICE kartu (v najhorsom pripade kartu s niekym vymenis).