Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovanie káblovej TV

kajo873 (9)|24.11.2012 16:01
Ahojte som tu nový a v týchto témach sa moc nevyznám. Dúfam že som trafil vlákno.

Takže mám takúto situáciu. Na dedinskej káblovke máme asi 20 digitálnych kanálov plus asi 10 SD. Tieto by som chcel nejakým zariadením streamovať a šíriť po domácej sieti. Buď LAN, alebo Wifi. A stream by som chcel pozerať tak že napr. TV Markíza by som si pozeral na notasi a brat by mohol pozerať trebars TV Nova na svojom PC, a v obývačke na TV by mohli pozerať tiež čo chceli pomocou nejakého zariadenia ktoré dokáže prehrávať sieťové streamy. Napr takéto:
http://www.ebay.com/itm/Dual-Core-Cortex-A9-Android-4-0-TV-Box-dongle-CPU-1-6GHZ-WiFi-1080P-HDMI-Mini-PC-/181031279875?pt=US_Internet_Media_Streamers&hash=item2a264e1d03

Dokáže to napr takáto mašinka?
http://www.mindstec.com/brochure/Cabletime/776-DVB-T-LAN-Caster-for-DTB-over-IP.pdf

Ďakujem za rady.



PS: Ešte raz som v tejto oblasti nováčik a za prípadnú zlú terminológiu sa ospravedňujem.
KamilZ (10277)|24.11.2012 16:57
Tohle (za předpokladu DVB-T v kabelovce): http://www.elgato.com/elgato/int/mainmenu/products/tuner/netstreamdtt/product1.en.html

Ale s TV v obýváku si to zbytečně komplikuješ a prodražuješ, tak je nejjednodušší prostě připojit ten kabel....
Ivo Mašek (10205)|24.11.2012 17:28
kajo873:
Mezi bytovou TV zásuvkou a televizorem je nějaké zařízení? (kabelový STB, nebo router IPTV)
kajo873 (9)|24.11.2012 18:03
Nie nie je tam pripojené nič. Máme na bytovke potiahnutú káblovku dedinskú pomocou koaxiálu. V tv mám DVB-T tuner to je všetko.

to KamilZ: koľko kanálov naraz to vie streamovať?
16? COFDM Demodulator: Supported modulations 16 "
Čítam že dokáže poskytovať stream maximálne dvom užívateľom. " It can deliver a different TV programme to two users at the same time"
Hmm zaujímavá vecička ale keby dokázal streamovať aspoň 30-40 programov a pre ja neviem n - užívateľov. Dva je málo.
KamilZ (10277)|24.11.2012 18:07
Ty jsi se zbláznil :-). To by jsi vyráběl kabelovku v kabelovce. Jestli máš pár desítek tisíc, tak proč ne.
vivid.sk (11472)|24.11.2012 18:07
To nieje pre celu dedinu, ale pre domacnost. Pre kazdy kanal(frekvenciu) a uzivatela potrebujes zvlast tuner, vies si to aj "poskladat".

1x HTPC (= server)
tolko DVB-T kariet, kolko kanalov/frekvencii ma byt obsluhovanych (v ramci jednej frekvencie vies pozerat vsetky TV programy bez nutnosti dalsieho tunera).
1x DVBServer
a potom uz klienti - DVBViewer (pekny user friendly sw pod windows)
kajo873 (9)|24.11.2012 18:17
No tým n užívateľov som myslel ja neviem 4 alebo 5 zariadení. Chcem to proste spraviť cez IP, lebo na bytovke máme staré zle porobené koaxiálne rozvody, tak som myslel žeby to cez toto bolo kvalitnejšie lepšie.

Takže keď som to dobre pochopil, tak pre každého užívateľa ktorý by chcel pozerať nejaký iný kanál, potrebujem jeden tuner?

A to zariadenie čo si mi poslal, keď chcem pozerať streamz enho potrebujem ten softwér špeciálny? Alebo to vpohode pozrem aj cez VLC ?
Ivo Mašek (10205)|24.11.2012 18:30
VLC to umí. Ale také není všemocnej. mrkni sem: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28086-Nastaveni-VLC-stream-DVB-T
kajo873 (9)|24.11.2012 18:45
to vivid.sk: hmm oprav ma keď to zle chápem:
jeden tuner mi spravý jeden multiplex v ktorom sú všetky kanály? A ako to pošlem potom všetko do siete?
Nebude tamv eľký dátový tok? zvládne to sieť?
vivid.sk (11472)|24.11.2012 18:51
Dobre vravis.
Do siete to neposles, ale posielat budes len to, co sa bude pozadovat od klienta. Pri bitrate cca 500Kb/s moze ist subezne aj 10 kanalov (predpokladam, ze pripojenie bude cez ethernet z 1 routra/switchu). V principe staci aj n-wifi, ale wifiny nemaju velky dosah cez poschodia.

Ono to je naozaj riesenie pre domacnost (cize 4-clenovia, vsetci su napojeny na 1 router a prepojeni v ramci LAN), ale nie pre cely barak.
kajo873 (9)|24.11.2012 19:52
hmm vedel by si mi sem hodiť prípadne nejaké komponenty z čoho by somt o celé poskladal?? poviem príklad pre 5-6 klientov a 40 TV staníc niktoré HD niektoré SD.
Niektorý cez Wifi a niektory po LAN
Pytkin (7947)|25.11.2012 00:35
kajo873 : a nebolo by najrozumnejsie kupit kazdemu za 100 eur toto ? http://www.smarttvbox.sk/
KamilZ (10277)|25.11.2012 06:49
[QUOTE=kajo873;433413]a bytovke máme staré zle porobené koaxiálne rozvody, tak som myslel žeby to cez toto bolo kvalitnejšie lepšie[/QUOTE]
S čím máš problémy? Vypadává Ti to? Co to znamená "kvalitnejšie"?

Stále mám pocit, že si to jen a jen zbytečně komplikuješ. Jak budeš řešit koncové zařízení u TV, pro které to primárně má být? Jak budeš na TV přepínat programy s rozumným komfortem? Tohle nebude zrovna levné řešení, když se to všechno sečte. Levnější bude pro těch 6 lidí natáhnout nový koax, pokud je starý opravdu problém.
vivid.sk (11472)|25.11.2012 10:54
Ako uz napisali ostatni, ono je to pre len pre "specificke publikum".
Ak je niekto ochotny pozerat na PC / HTPC / notebooku - je to idealne. Pokial ma niekto len samotnu TV, tak tam bude problem.
A co sa tyka konfiguracie, je to "obycajne" PC, treba vybrat dosku s co najvacsim poctom PCI slotov pre DVB-T karty (ostatne aj tento tovar uz je nedostatkovy a drahy a riesenie sa tymto predrazi).