Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Drzak TV na zed- vyroba, rady, planky

Drake89 (293)|23.11.2012 23:14
Zdravim, nemate nekdo prosim nejake planky, fotky ci jine rady ohledne vyroby drzaku TV na zed. Mam v praci moznost udelat si (naohybat ruzne profily, vyderovat, posvarovat..) si vlastni drzak na zed... ale potreboval bych nejakou inspiraci- nikdy jsem zadny drzak nemel, takze to nemam okoukane.. Nechce se me zbytecne "vyhazovat" penize za predrazeny drzak z obchodu. Tak bych byl rad, kdyby jste mi nekdo poradil, omeril atd..
Vlastnim TV Panasonic TX-P50ST30e (casem chci jit do nejake 65"), tak bych chtel neco stvorit k pridelani na zed, nejde mi o zadne otaceni,naklaneni atd, budu to mit jen ciste na rovne, svisle zdi.
Diky :-)
vivid.sk (11472)|23.11.2012 23:46
OT: Uz v teme s reprom sa mi nieco nezdalo, no vidim, ze to zdanie zrejme neklamalo....:-?.
Heartwork (2358)|24.11.2012 01:11
Tak si vyrob třeba tento:



Myslím, že když seženeš levně vodováhu, můžeš na tom i celkem vydělat. :-E
http://www.asus.cd/monitory-projektory/connect-it-l2-nastenny-drzak-led-lcd/
Pytkin (7947)|24.11.2012 01:14
nezabudaj na predpisanu vzdialenost TV od steny ..
Drake89 (293)|24.11.2012 05:42
[QUOTE=vivid.sk;433332]OT: Uz v teme s reprom sa mi nieco nezdalo, no vidim, ze to zdanie zrejme neklamalo....:-?.[/QUOTE]
Copak, problem??
1) V nedeli si jedu pro Onkyo
2) Zil jsem v tom, ze poradne drzaky na TV stoji vic, tak ze usetrim par tisic.. treba http://www.datart.cz/Drzak-na-plazmovy-televizor-AVF-UL801PB.html
KamilZ (10277)|24.11.2012 06:40
Bože, tak s podívej kolik stojí normální držáky a zjistíš, že je vyrobíš pomalu dráž než koupíš. Až Ti ta Tvé TV spadne, bude Ti líp :-(

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32651-Drzak-na-stenu-do-zasoby
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/12642-Jak-pridelat-TV-na-zed/page25
slay (161)|24.11.2012 08:30
Je tisíc možností, jak si držák vyrobit. Snad jediný, co je třeba vědět je rozměr rozteče uchycení do TV. A to je napsané v manuálu konkrétní TV. Někde jsem viděl zavěšenou TV na ocelovém lanku. Je to někde na zdejším foru. Z obchodu to bylo drahý, ale pro soustružníka práce na dvě hoďky. Docela jsem o tom uvažoval. Ale ještě jsem se k tomu nedostal. Času je málo.
vivid.sk (11472)|24.11.2012 08:59
[QUOTE=slay;433344]Někde jsem viděl zavěšenou TV na ocelovém lanku[/QUOTE]
[QUOTE=slay;433344] Z obchodu to bylo drahý,[/QUOTE]

Prisiel s tym Samsung a pytal za to niekolko tisic (kc),
Ale neskor to niekto okopiroval a s rozumnou marzou predava a uz sa ti neoplati spekulovat ako to vyrobit:
Vid original a kopia. A podobne to funguje aj pri inych vyrobkoch, napriklad HDMI kable:
"Super kvalitny" Samsung kabel, alebo rovnako funkcny neznackovy HAMA kabel.

Nuz, niektori vyrobcovia uvazuju zrejme tak, ze fanda svojej znacky si to kupi - koli "100% kompatibilite". Ja apelujem, aby ludia pouzivali pokial mozno zdravy rozum. Casto to pomoze.



[QUOTE=Drake89;433339]1) V nedeli si jedu pro Onkyo
[/QUOTE]
Neodpustil som si poznamku :). Nasledne napis, ako si spokojny/nespokojny.
Drake89 (293)|24.11.2012 12:47
[QUOTE=KamilZ;433340]Bože, tak s podívej kolik stojí normální držáky a zjistíš, že je vyrobíš pomalu dráž než koupíš.[/QUOTE]
Tak kdybych si to vyrabel, tak me to urcite nevyjde draz, nez kdyz si to koupim, protoze bych mel material zadara a delal bych to v praci "v mezicase"..

[QUOTE=KamilZ;433340]Až Ti ta Tvé TV spadne, bude Ti líp[/QUOTE]
No me prave prijde, ze ty levnejsi kupovane drzaky jsou nekvalitni "z papiru". Ale priznam se, ze jsem to na zivo nikdy nevidel, tak to muze z obrazku klamat..

Myslel jsem, ze tady bude vic kutilu, co si s tim pohrali a vyrobili si to sami, tak jsem doufal v nejaky zkusenosti...

[QUOTE=vivid.sk;433346]Neodpustil som si poznamku . Nasledne napis, ako si spokojny/nespokojny. [/QUOTE]
ok ok, uvidime..
Ivo Mašek (10205)|24.11.2012 14:53
[QUOTE]Myslel jsem, ze tady bude vic kutilu,[/QUOTE]
Kdysi, za hluboké totality, jsme si běžně vyráběli tunery, zesilovače a dokonce reproskříně. Na trhu toho bylo málo a to, co bylo, nebylo zrovna za láci. Dneska by mě vůbec nenapadlo se s tím znovu doma mořit, když vidím ten rozmanitý výběr a cenově je to přijatelné. Kutilů je nás tu dost, ale v dnešní době fakt nemá smysl se defacto vracet do starých časů. Obvzláště u sortimentu, kterého je k sehnání hafo a je spíše problém s tím, který výrobek vybrat.