Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení reproduktorů s plazmou LG se vstupy IN

Tyrrell (10)|23.11.2012 20:26
Zdravím,

vlastním plazmovou televizi LG 50PC5 u které se zatím marně pokouším připojit reproduktory Genius SP-HF 1800A s dvěma cinch konektory. Chtěl bych propojit svůj notebook s touto TV přes HDMI a mít výstup zvuku na zmíněných reproduktorech z TV, nicméně snad všechny vstupy kromě jediného (optický audio výstup) jsou označeny na panelu TV jako IN. V nastavení TV jsem bohužel nějaké prohození IN --> OUT nenašel. Dokonce jsem si mylně myslel, že když si pořídím redukci 3,5 mm jack na cinch, tak to propojím alespoň přes stereo jack, ale kupodivu i ten je jako IN!!! Chci se proto zeptat, zda existuje nějaká šance, jak zvuk dostat u této TV na výstup, jelikož mi přijde zvláštní, že by to u takové TV až na ten optický výstup nešlo provést. Když ty reproduktory nyní přiojím na jakýkoliv vstup (i ten stereo jack), tak není nic slyšet.
Ještě mě napadlo takové brutální řešení, že bych koupil SCART redukci s přepínačem IN/OUT a propojil to alespoň přes ten SCART, ale to mi přijde už jako docela krajní řešení.

V příloze je případně manuál se schématem zapojení.


PS: doufám, že jsem toto téma zařadil do správné sekce, v opačném případě žádám moderátora a přesunutí.
KamilZ (10277)|23.11.2012 21:08
Však ten jack je označen jako audio in pro PC vstup, tak to čekáš :D. To bys musel připojit do výstupu na sluchátka, pokud tam je. Zkus Tebou zmiňovanou redukci SCART (šance 50%, některé TV tam výstup pouštějí, některé ně). Pokud to nepůjde, tak jedině optiku a tohle: http://www.nej-ceny.cz/319882/prevodnik-toslink-coax-2x-cinch-konig.html

Více info viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33471-Televizory-CRT-LCD-PDP-Propojeni-TV-s-domacim-kinem
Tyrrell (10)|23.11.2012 21:24
Díky za odpověď. Výstup na sluchátka tam bohužel není, to jsem si právě myslel, že bude ten 3,5mm jack označený jako IN, měl jsem totiž za to, že se to u takových věcí jako jsou TV, displeje apod. používá výhradně jen jako audio výstup. Zkusím to ještě přes ten SCART a pak se uvidí, co s tím.
píďa_m (716)|23.11.2012 22:24
neměl by to být spíše Audio OUT ?
Konďa (586)|23.11.2012 22:27
Měl:)
Tyrrell (10)|24.11.2012 19:02
Nakonec jsem doma tu redukci SCART/CINCH s přepínatelným vstupem a výstupem našel a fungovalo to výborně do té doby, než jsem přepnul na HDMI. Nicméně jsem ve Windows 7 v NB ještě objevil nastavení přepínání zvuku, takže už mi nepouští zvuk přes HDMI, ale do výstupu sluchátek na notebooku, což mi stačí ke spokojenosti.


Vyřešeno!
obor (147)|24.11.2012 22:06
Super. Tu su informacie na nezaplatenie pre vsetkych s podobnymi telkami. Idem to hned vyskusat na svojej. Diky.
vivid.sk (11472)|25.11.2012 10:29
obor> Tie informacie su tu uz mnoho mesiacov (a v kazdom vlakne sa opakuju), takze staci citat (a plati to pre cele portfolio znacky).
Taktiez by malo platit, ze zvuk cez SCART tymto posobom dostanes len v pripade interneho tunera (dost dolezita informacia, lebo zvuk z interneho playera tym neporiesis).
KubiCZek88 (2)|24.11.2016 09:28
Zdravím vespolek. Mám problém, který se nejvíc shoduje s hlavním problémem tohoto vlákna, proto nezakládám nové.

Mám TV Samsung UE43KU6072, kde je pouze DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL). V obchodě mi sice poradili, že COMPONENT IN se zapojením přidaného kabelu "jack > dva cinche" v nastavení mohu nastavit na OUT, ale buď to neumím nebo se mi potvrzuje myšlenka, že v obchodech pracují samí znalí pracovníci. Chci dostat zvuk z TV do 2.1 repro, která má vstup také na dva cinche (+ jack). Pokud jsem to pochopil správně, měl bych použít něco takového:

http://www.nej-ceny.cz/319882/prevodnik-toslink-coax-2x-rca-konig.html

Moje dvě otázky jsou:
1) Převodník nestojí pár korun jako kabel, proto se chci zde ujistit, že by takovýto převodník a podobné tomuto budou fungovat na můj případ...?
2) Pokud bude převodník fungovat, jde zvuk do repro přímo z TV, tedy dá se předpokládat, že zvuk bude hrát, ať půjde signál z antény, z HDMI, z flashky a čehokoliv?

Děkuji za odpovědi a trpělivost.
Kuba
RoPo (6061)|24.11.2016 10:36
Převodník by měl fungovat. Ale nemusí fungovat regulace hlasitosti TV na OPTICAL OUT výstupu. Dále pokud repro nemají svůj vlastní zesilovač, tak repro buď budou hrát slabě nebo skoro vůbec... V horším případě odpálíš převodník přetížením zapojením nízkoimpedanční zátěže, což klasické repro jsou.
Ryan Giggs (688)|24.11.2016 11:00
Kedze pise ze repro ma rca aj jack vstupy, tak zosilovac logicky ma.

1. ano bude, s moznym obmedzenim o ktorom pise RoPo
2. zalezi na TV odkial zovsadial vie poslat zvuk cez optiku von.

http://zvukove-karty.heureka.cz/dac-fiio-d03k/
KubiCZek88 (2)|24.11.2016 11:37
To, že si budu regulovat hlasitost manuálně na repro počítám.
Nejsem odborník, ale zesilovač si myslím, že by to mělo mít.
Dá se nějak zjistit, kam všude TV pošle signál přes optiku? Myslím kromě způsobu koupení převodníku a zkoušky naostro =o)
tdlmarek (1566)|24.11.2016 11:52
Ten optický výstup je standardní způsob, jak externí repro k TV připojit, takže je zde posílán zvuk úplně ze všech zdrojů (tunery, USB, DLNA, smart, HDMI, ...). To ti potvrdí každý majitel AVR.

Jediné známé omezení bývá v tom, že pokud signál pochází z externího vstupu (HDMI), tak na optický výstup je zvuk posílán už dekódovaný na stereo, nikoliv třeba v původním 5.1.

Další drobnost, na kterou narazíš, je, že kvůli chybějícímu HDMI-CEC ti TV automaticky nevypne interní repro, takže budou hrát zároveň s optickým výstupem. Je tedy potřeba je buď vypnout ručně (pokud to TV v nastavení má), nebo snížit hlasitost na 0.
zicofot10 (69)|21.12.2016 19:57
Dobrý den.Omplouvám se,ale já bych se přidal a prosím o radu jak vylepšit zvuk.Dcera si koupila TV Samsung UE40K5602.Chtěla by zvuk hrát přes něco,aby vylepšila tu nic moc kvalitu.Moc tomu nerozumím,vím,že je u TV optický výstup zvuku a bluetooth.Musí tedy asi mít nějakou věž,nebo domácí kino se optickým digitálním vstupem?Nebo viděl jsem mikro systémy od Samsungu s funkci bluetooth a hrálo by to pak přes tento mikro systém.Uvažuji dobře?Múže být ten mikrosystém ,od kterékoliv značky s tím systémem bluetooth,nebo jen od samsungu?Děkuji
vivid.sk (11472)|21.12.2016 21:54
Ak mas aspon minimalnu moznost, vzdy pouzi fyzicke prepojenie. V tomto pripade opticky Toslink. Cely mikrosystem kupovat nemusis, skor by som si ujasnil, na co vsetko to ma sluzit, ci primarne ako nahrada mizerneho ozvucenia TV, alebo aj na iny ucel. BT v mikrosystemoch je primarne urceny k smartfonom/tabletom ako jeden zo zdrojov signalu (Bluetooth profil A2DP).
V pripade TV by som bol velmi opatrny a pokial mozno, tymto stylom by som externe repro nepripajal. Samsung pouziva nieco vlastne: Sound Connect / SoundShare info tu.

Skus si este prebehnut FAQ, je tam kvalitne spracovane info ohladom moznosti prepojenia audia a nasledne sa pripadne spytaj konkretne.
Ryan Giggs (688)|21.12.2016 22:14
Da sa to pripojit aj cez BT, ale ako sa pise vyssie, kabel je vzdy lepsie riesenie.
Nie, nemusi to byt Samsung.
Ako uz zaznelo, najprv si treba ujasnit naco vsetko to ma sluzit. Ci len na "blbe" ozvucenie TV alebo to ma zvladat aj nejake specificke funkcie (5.1 zvuk, prehravanie hudby aj mimo pripojenia k TV, prehravac diskov atd.).
zicofot10 (69)|21.12.2016 22:26
Díky chlapi.Myslím,že bude hlavně klasicky sledovat Tv a taky jak ji znám hudbu z YouTube
Auranoir (12)|29.12.2016 17:18
Zdravim vas tiez mam problem podobneho charakteru ako predosly kolega :D
Vlastnim novu LCD TV Samsung UE55KS7002 ktora ma len digitalny opticky audio vystup. Nic ine tam neni. Problem je ze by som potreboval pripojit k TV sluchadla. Moja predosla LCD TV tam ten konektor mala.
Dalo by sa to vyriesit z dokupenim DAC prevodnika????? Napr tento https://www.alza.sk/fiio-d03k-taishan-d419215.htm?catid=18854409
Cital som ze to podporuje iba (PCM) audio signal. Potreboval by som nieco co vie aj Dolby Surround a DTC????????
Potrebujem potom ktomu aj zosilovac na sluchadla zvlast?????
Fakt v tom mam zmetok preto by som poprosil o radu co by ste mi doporucili dokupit aby som vedel tie sluchadla pripojit.
Dakujem za rady
vivid.sk (11472)|29.12.2016 17:35
1) Nepotrebujes, TV vie posielat na vystup LPCM (aj pokial je na vstupe DTS/DD, spravi stereo downmix - je to takto standardne nastavene).
2) To, co si nalinkoval nestaci, to je samotny DAC, ty potrebujes este "sluchatkac" (sluchatkovy zosilnovac vratane ovladania hlasistosti - TV totiz vystup nereguluje).
Pripadne si to kup ako jeden komponent, tu.
Ryan Giggs (688)|30.12.2016 07:26
Moze stacit aj ten dac samotny, bez sluchatkaca, zalezi na sluchadlach. S vacsinou vsak nebude ziaden problem.
KamilZ (10277)|30.12.2016 09:34
Nedávno jsem u bábiny potřeboval rychle řešit napojení sluchátek na DAC (k TV LG), hrály strašně potichu. Nejlevnější a nejrychlejší řešení bylo sice mírně prasácké, ale zcela funkční a vyhovující - dal jsem mezi DAC a sluchátka tohle a je pokoj: https://www.alza.cz/connect-it-ci-942-rumble-ii-d4291529.htm?catid=18843341

PS: U toho DAC si je třeba uvědomit, že hodně TV má do optiky nastavenu pevnou hlasitost.
vivid.sk (11472)|30.12.2016 10:29
Kamil> to riesenie, ktore si sem nahodil sa sice moze javit ako mega prasarina, no v skutocnosti to je skvely napad, ako poriesit dve veci jednou ranou, v pripade, ze uzivatel nema externe repro. Zakupit si totiz kvalitnejsie aktivne repro so sluchatkovym vystupom moze byt cesta, ako toto poriesit. Pokial aktualne existuju nejake aktivne repro s digitalnym optickym vstupom, este lepsie.

Nasledne staci pouzivat len mechanicke ovladanie hlasitosti sluchatok na kabli (ktore je nutnost, pokial je vystup z TV neregulovany).



update: ale som vcelku prekvapeny, ze Samsung v tychto (aj slusnejsich) modeloch odstranil 3.5mm jack. Cim je odstraneny akykolvek analogovy vystup (SCART bol odstraneny uz niekolko generacii dozadu). Modelova rada "J" sluchatkovy vystup urcite mala, toto je zrejme dalsi nutny "upgrade".

Dalsia alternativa, ktoru by mozno bolo dobre overit je pouzitie BlueTooth A2DP profilu. Ci TV vie posielat takto audio a ci to korektne funguje so sluchatkami, ktore dany profil podporuju.
Pri mojej TV (modelovy rad 2014/2015) to totiz realne nefunguje, BT pripojenie sa sice vytvori, ale ziaden zvuk TV neposiela. Taktiez si treba uvedomit, ze pri BT prenose moze nastat minimalna az mierna nesynchronnost audia s videom (LipSync).
Auranoir (12)|31.12.2016 01:09
Dakujem sa pomoc nabuduci tyzden mi pride tento sluchadkac http://www.head-fi.org/products/smsl-sapii-pro aj z dac prevodnikom z alzy https://www.alza.sk/fiio-d03k-taishan-d419215.htm?catid=18854409
Sluchadla su Sennheiser HD 598 ky tak dufam ze to bude ok.