Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Pripojení 1T externiho disku Trancend store jet 25M3 USB3 s

Neregistrovaný (0)|20.11.2012 17:58
Tazatel: Richi

Znění dotazu: Vlastnim LED TV Philips 47PFL7666H a zkousel jsem pomoci USB pripojit 1T externiho disku Trancend store jet 25M3 USB3 (formatovan do systemovych souboru NTFS). Behem spousteni jak "divix" ci 3D soubory sbs nacte a spusti,ale dochazi k sekani .Na PC pevny disk funguje a po prekopirovani nejakeho souboru z externiho disku na flasku vse OK.Muze mi nekdo poradit v cem je problem? Moc dik komukoli jakykoli rozumny komentar! R

Technika, které se dotaz týká: LED TV Philips 47PFL7666H/Trancend store jet 25M3 USB3
KamilZ (10277)|20.11.2012 18:40
Nedochází během přehrávání k nějakému lupání apod. v disku? 1TB je velký disk a je pravděpodobné, že je náročnější na napájení (má dvě plotny a více hlaviček), než mu je TV schopna dodat. Zkus použít Y kabel (pokud má TV dva USB porty). Disky s USB 3.0 mohou používat až 900mA, kdežto TV má USB 2.0 s 500mA. Udávaná kompatibilita USB 2.0 a USB 3.0 je pouze na datové úrovni a netýká se napájení.
Neregistrovaný (0)|20.11.2012 22:43
[QUOTE=KamilZ;432866]Nedochází během přehrávání k nějakému lupání apod. v disku? 1TB je velký disk a je pravděpodobné, že je náročnější na napájení (má dvě plotny a více hlaviček), než mu je TV schopna dodat. Zkus použít Y kabel (pokud má TV dva USB porty). Disky s USB 3.0 mohou používat až 900mA, kdežto TV má USB 2.0 s 500mA. Udávaná kompatibilita USB 2.0 a USB 3.0 je pouze na datové úrovni a netýká se napájení.[/QUOTE]

Nejake vyrazne lupani nepozoruji,ale jeste musim proverit chod ostatnich disku stejneho typu , nicmene tento typ HDD je vybaven USB portem pro napajeni .
V podstate problemy pozoruji i pri zapojeni obou USB portu do TV. Proverim podporu teto TV pro externi napajeni. Dam vedet a zatim dik za nasmerovani.
KamilZ (10277)|21.11.2012 08:42
[QUOTE=;432949]nicmene tento typ HDD je vybaven USB portem pro napajeni [/QUOTE]
To není věcí HDD, ale "zdroje" (TV). Ještě je možnost Y kabel, jeden konec do TV a druhý do http://www.czc.cz/premiumcord-napajeci-adapter-z-230v-na-usb-1a/113400/produkt?q-category-id=5b1kd9j6n8jmd8bh77e9p6d7tc
Neregistrovaný (0)|21.11.2012 14:21
V manualu pro tuto TV jsem dohledal ,ze port USB by se nemel pretezovat. "Pokud zapojíte pevný disk s odběrem více neţ 500 mA nezapomeňte jej připojit k externímu zdroji napájení " coz by mohlo souviset s tim problemem. Nicmene jeste jsem dohledal ,ze podporovaná připojení multimédií USB by mela byt zformátovaná systémem FAT nebo DOS, pouze vyhovující třídě Mass Storage Class při 500mA,ale to my nejak nesedi ,protoze 0.5T externiho disku Trancend (USB2-formatovan v NTFS), ktery jsem nedavno nahodne zkousel jel v poho ...pravdou je ze jsem nezkousel spoustet cely film treba v 3D formatu.
KamilZ (10277)|21.11.2012 14:35
Kdyby TV neuměla číst NTFS, tak Ti to nepojede vůbec. A s napájením to nemá nic společného. Prostě 500mA je standard USB 2.0.
Neregistrovaný (0)|21.11.2012 21:41
Vubec tomu nerozumim.Prohodil jsem USB vstupy (USB1 za USB2) na TV pro propojeni externiho disku a zdrojoveho USB a po spusteni externiho disku vse bylo naprosto v poradku a TV slapala jak hodinky.Uz jsem myslel ze je vyhrano,ale mylil jsem se. Nasledne pak jsem jenom nahodne zkousel 3D ci divix filmy pro kontrolu a pak se TV totalne sekla a neslo ani prepnout do rezimu televiznich programu z kabelove televize (az po vypnuti se znovu spustila do rezimu vysilani z kabelovky). Myslel jsem,ze separatni externi zdroj je jedina cesta tak jsem disk propojil pomoci zdrojoveho USB adapteru parametry vstup 100-240VAC/150mA ,50-/80Hz ,vystup 5 VDC-700mA a i po tom se problem ze sekanim disku opakoval. Takze jsem v podstate na stejnem bode. Jeste zkousim cestu automaticke opravy s vyhledanim a nasledne opravit chybne sektory,ale nejsem si jist jestli to neni cesta naprosto mimo.Zitra se ozvu nebot to bude trvat delsi dobu. Richi
Neregistrovaný (0)|30.11.2012 08:02
Po nasledne oprave chybnych sektoru na externim a taky preformatovani vse beze zmen. Nicmene naprosta banalita vyresila problem. TV nechavam ve standby rezimu.
Po jeji "restartovani" vypnuti TV prenos dat temer jakehokoli formatu z disku probiha naprosto v poradku !!
Neregistrovaný (0)|7.2.2013 14:20
[QUOTE=Neregistrovaný;434130]Po nasledne oprave chybnych sektoru na externim a taky preformatovani vse beze zmen. Nicmene naprosta banalita vyresila problem. TV nechavam ve standby rezimu.
Po jeji "restartovani" vypnuti TV prenos dat temer jakehokoli formatu z disku probiha naprosto v poradku !![/QUOTE]

Problem se porad opakuje. No uz jsem to v zasade vzdal jako by se jevilo,ze 1T externi disk je na tuto prilis mnoho. Jenom me jeste napada jestli disk nepripojit pres nejake multimedialni centrum. Ale to jsou v zasade penize navic :(Muze nekdo poradit? Muze to byt i treba problem kompatibility tohoto typu disku (Trancend store jet 25M3 USB3 s) s timto typem TV? Dekuji vsem za prispevek Richi