Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 15 z 76 PrvníPrvní ... 513141516172565 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 211 až 225 z 1136

Téma: obrazově nejlepší současná dostupná 55+" LED(LCD) TV

Je tu pořád Avatar uživatele Heartwork
    Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    - určite máš BD/DVD/ , kde film končí/začína s titulkami na čiernom pozadí.
    Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    - báječná ponuka, ak teda, ja poprosím svetlý objekt v strede panelu a čiernu večšinovú plochu. D.
    Mám pocit, že chceš testovat spíše blooming než clouding - ale asi je to dobrý způsob, jak vyfotit oboje naráz. Blooming ti Mopadzi na svým Sharpu s Edge LED asi moc nevyfotí - s bloomingem nebo také tzv. halo efektem mají problém více LCD TV s Full LED podsvícením a je to dáno tím, že není tolik ledek co pixelů neboli světlo ze svítících segmentů přesahuje velikost objektu, který je třeba rozsvítit a vzniká tak kolem objektu jakási nežádoucí svatozář - jak si už psal, tohle vyřeší až OLED (možná sebou ovšem zase přinese problémy jiného charakteru).

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: blooming-clouding.jpg 
Zobrazení: 893 
Velikost: 16.6 KB 
ID: 20693

Někdo to má zmáknuté lépe a někdo hůře. Z přímého (čelního pohledu) to může být (pokud je to zmáknuté) již celkem ideální, s větším pozorovacím úhlem (pohled z boku) se halo efekt zhoršuje - já ovšem na TV koukám "zepředu" a nemám potřebu se na svou TV koukat z okna sousedů, stejně jako když si chce člověk vychutnat 5.1 zvuk nemůže to poslouchat z vedlejší místnosti či záchodu.

Název: toshiba-zl1.jpg 
Zobrazení: 280 
Velikost: 16.5 KB 
ID: 20694

http://www.digitalversus.com/tv-tele...1322/test.html
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2012

no jo, ale pokud koukáš na 50 palců ze dvou metrů, tak na rohy už nekoukáš zepředu ale trochu ze strany-tzn prosvítání L a P krajů.

Registrace
    Nov 2008

Ze dvou metrů uvidím na 50"+ asi více věcí než pouhé prosvítání, případně za pár let neuvidím nic Není to moc blízko? Z takové vzdálenosti je koukatelné už jen slušnější HDčko, ale běžné TV vysílání, natož SD, už asi nikoli - to by se mi motala hlava.

btw... abych nepěl pouze ódy - ona i ZL1 může vypadat nakonec i takto, pokud se deaktivuje zhasínání LEDek a člověk chce něco nepěkného nafotit...

Název: zl1-vypnute-zhasinani-ledek.jpg 
Zobrazení: 337 
Velikost: 69.2 KB 
ID: 20695

...stále je to "jen" LCD TV, jenže kouzlo je v tom, že když se zhasínání LEDek aktivuje, je rázem po problému - plocha zčerná a TV vypadá jak vypnutá, proto tam taky ten Full LED Local Dimming je, že.
    Naposledy upraveno uživatelem Heartwork: 30-11-2012 v 22:07

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

mopadzi - áno, nemá zmysel zverejnovat fotku, ktorá nezodpovedá realite, vykašli sa na testy pokial sa ti zdá obraz ok. A kedže si prejavil ochotu panel odfotit, myslím že máš pocitovo krásny obraz a to je super.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

mať tie vaše problémy chlapci...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P5108052 (1).JPG 
Zobrazení: 275 
Velikost: 429.4 KB 
ID: 20696   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC03782.JPG 
Zobrazení: 1260 
Velikost: 189.4 KB 
ID: 20697   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC03772.JPG 
Zobrazení: 273 
Velikost: 447.1 KB 
ID: 20698   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC03774.JPG 
Zobrazení: 234 
Velikost: 699.1 KB 
ID: 20699   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC02756.JPG 
Zobrazení: 250 
Velikost: 1.42 MB 
ID: 20700  

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    mať tie vaše problémy chlapci...
    problémy nemáme, jen se snažíme pochopit problémy ostatních

Ty taky nemáš TV za pětikorunu ani nekvalitní rychlokvašku dnešní doby - a jak víme, kvalitní TV může produkovat i kvalitní obraz, tedy pokud se ví, jak ji správně nastavit.

Je tu pořád Avatar uživatele zatty
    Registrace
    Jan 2011

a to je základ, to vše slušně nastavit...protože to co leze z výroby je akorát 1000 halogen a barvy omalovánky z celé školky

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2012

Citace Původně odesláno od Heartwork Zobrazit příspěvek
    Ze dvou metrů uvidím na 50"+ asi více věcí než pouhé prosvítání, případně za pár let neuvidím nic Není to moc blízko? Z takové vzdálenosti je koukatelné už jen slušnější HDčko, ale běžné TV vysílání, natož SD, už asi nikoli - to by se mi motala hlava.
    Tak já mám v podstatě všechno, na co koukám, v HD, takže těch mých 2,1 metru/50palců je akorát-respektive já tv nemám jako kulisu, spíš preferuju kinozážitek a puštím si televizi cíleně a tam u tý ledky byl fakt problém, musel jsem sedět přesně uprostřed, jinak ty kraje hned šedly, mám rád pořady o vesmíru apod, takže pro mě to už bylo nepřijatelný, ta plazma je fakt někde jinde. Taky mě u ledky vadilo, že jak ten obraz je superstabilní, tak ve chvílích, kdy byl obraz statický, tak to vypadalo jako jpg-úplně to zamrzlo, plazma paradoxně díky svýmu většímu obrazovému neklidu působí přirozeněji-furt to jakoby ubíhá...

Jinak co se týká focení cloudingu, tak to se takhle dělá, že se nastaví na foťáku přehnaný čas, aby se ta nerovnoměrnost zvýraznila...

Registrace
    Nov 2008

Citace Původně odesláno od Pavell007 Zobrazit příspěvek
    Tak já mám v podstatě všechno, na co koukám, v HD...
    Pak samozřejmě ano, na HD se ze dvou metrů kouká parádně.
    Jinak respektuji individualitu...., každý nechť si vybere technologii, TV, nastavení, pozorovací vzdálenost, úhel... dle svého gusta - někdo holky, někdo vdolky.
    Nás pár, kteří na fórech řešíme "ptákoviny", svět nespasí - spousta lidí něco takového ani nenapadne, natož aby o tom přemýšleli či se tím trápili - prostě čapnou TV z letáku a spokojeně se dívají a pokud neumřeli, žijí tam do dnes.

Naproti tomu, pro mě je např. kalibrace TV, monitoru ... pro výsledný efekt a mou spokojenost, zcela zásadní - bez kalibrace se ve valné většině případů kýženého výsledku dosáhnou nedá.
    Televize z výroby jsou nastaveny na "efekt" jehož přínos nemůžu tak nějak pochopit.

Krásně je to vidět např. na tomto papuhájovi...

Název: nocalibration.jpg 
Zobrazení: 358 
Velikost: 111.6 KB 
ID: 20701Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: calibration.jpg 
Zobrazení: 334 
Velikost: 113.4 KB 
ID: 20702

... ano, před kalibrací je to jaksi barevnější (ve stylu - více barev, více televize?!), ale kde je poté přirozenost, správnost barev, kde je detail, odstíny šedi?!
    Krásně je to vidět na té chocholce nebo na tom velkém tmavém zbarvení pod okem - vždyť tam před kalibrací je vidět pouze jeden velký černý flek... a takto nám to výrobci servírují.

Pokud člověk chce z TV vyždímat maximum, neubrání se provedení kalibrace - ruku na srdce, kolik z nás ji někdy provedlo fyzicky nebo alespoň skopčením nějakého kalibrovaného settingu z netu. O běžném uživateli již poté nemám iluze žádné..., ale přesto bývá ve výsledku častěji spokojenější než my, kteří se v tom šťouráme.

Příjemný víkend.

A ano, nastavení TV je zcela zásadní.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od Heartwork Zobrazit příspěvek
    A ano, nastavení TV je zcela zásadní.
    Tak. A v kontextu téhle pravdy je celkem zajímavé se zamyslet nad tím, jak se tu někdy vynášejí definitivní soudy o kvalitě obrazu různý televizí (modelů, technologií, ...) pouze na základě návštěvy prodejny.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

vždy som obdivoval a mal rád tých, ktorých si to, čo si kúpia , aj patrične nastavia. Takže @Heartwork, skláňam svoju hlavu. Ono to bude aj tak, že ti bude žena ťukať na čelo, ale ty nakoniec povstaneš ako kráľ tvorstva k svojej spokojnosti. Ja to za tie roky poznám ( a nemyslím len to manželstvo )...

Registrace
    May 2011

- kalibrace naprostý súhlas, až na jeden závažný problém - TV pracuje so signálom zo spústy zdrojov. Napr. - jeden HDMI mám vyhradený výlučne pre HD kameru - jeden zdroj signálu, jeden preset na telke. Prepnem na druhý vstup HDMI /satelit/ a nastavenia sú len o zlatej strednej ceste.
    Naposledy upraveno uživatelem joeh: 01-12-2012 v 10:53

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

joeh: Kde vidíš ten závažný problém? Snad většina dnešních televizí umožňuje mít naprosto nezávislé nastavení obrazu pro každý vstup, nebo jsem snad jenom rozmlsaný svým Panasonicem? Já mám např. pro HDMI1 i DVB-T mód True Cinema, ale každý z nich je doladěný trochu jinak.

Registrace
    May 2011

- áno každý vstup sa dá nastaviť inak, však to som uviedol o príspevok vyššie, ale TV vysielanie - strejček príhoda.

Registrace
    Nov 2008

Myslím, že úplně stačí, když bude TV kalibrována - neboli zobrazí na daném vstupu, co zobrazit má... čili zobrazení by mělo odpovídat realitě, kalibračním obrazcům či lépe provést kalibraci pomocí kalibrační sondy, což je (proti okometrii) nejspolehlivější metoda - to je myslím slušný výchozí základ pro slušné podání obrazu.

S tím, že autor zamýšlel své dílo "obarvit" poněkud odlišně (nad rámec normalizovaného barevného prostoru) nebo s tím, v jaké podobě lezou výstupy jednotlivých TV stanic či pořadů, poté již uděláme pramálo. Navíc každý vnímáme barvy jinak, takže buď se spolehneme na kalibrační sondu nebo se smíříme s jistou odchylkou a obraz doladíme dle kalibračních obrazů, tabulek či v nejhorším případě pouze dle svého oka (aby mu to lahodilo).

Nejedná se pouze o správu barev, ale též o úpravu jasu a kontrastu, tak abychom například nepřicházeli v obraze o detaily (stupně šedi slité v jeden flek apod.)

Název: ctverce.jpg 
Zobrazení: 435 
Velikost: 8.9 KB 
ID: 20709Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: ctverce2.png 
Zobrazení: 358 
Velikost: 3.7 KB 
ID: 20710

Zda-li pak vidíte správně ty obrazce alespoň na svých monitorech?! Já ano.

Pokud se nám do nastavování nechce - můžete se dívat na tmavé fleky místo detailů, na fosforovou trávu či papriku, která vypaluje oči...

Proti gustu žádný dišputát.

P.S.
    ... a abych nezapomněl - předpokladem jsou samozřejmě vypnutá všechna televizní "kurvítka obrazu" ala dynamický kontrast apod.
    Naposledy upraveno uživatelem Heartwork: 01-12-2012 v 13:05

Strana 15 z 76 PrvníPrvní ... 513141516172565 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 12-05-2010, 11:01
  2. Nejlepší 37" TV do +/- 18tis.
    Od Fawkes v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 25-12-2009, 23:37
  3. Nejlepší LCD okolo 40"
    Od mujnik v sekci Televize: LCD, plazma