Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mediální centrum vhodné ( WiFi) do cca 4.000,- Kč

Bangla (8)|15.11.2012 17:31
Vážení diskutéři,

jelikož se v domácích centrech moc nevyznám, rád bych Vás tímto poprosil o radu jak vyřešit můj problém.

V PC mám doma fůru .avi/.mp4 s titulkami spolu s dalsimi formaty videi vcetne MKV, ktere bych rad prehraval na TV Philips 46PFL5007K
Bohužel mi na PC odesel HDMI konektor, proto resim koupi domaciho centra, ktere bych resil pres WiFi. Rad bych streamoval primo
pres DLNA, dle vseho ale tento format nepodporuje titulky a na MKV seberychlejsi wifi nedostacuje, ten datovy tok je proste moc vysoky.

Jako jedine reseni mi tedy pripada nasledujici: Avi/mp4/mkv poslu pres wifi na disk do datoveho centra, ktere bude pres HDMI spojene s TV.
Jelikoz mam repro Logitech Z-5500 pripojene do tv pres SPDIF (opticky vystup), bylo by dobre, kdyby to slo vse s DTS a vicekanalove.
Hadam, ze multimedialni centrum precte vsechny pozadovane formaty spolu s titulkami s ceskymi znaky, moje tv 46PFL5007K totiz u titulek
neumi precist ceske znaky, jak je to vubec v dnesni dobe mozne u TV za 18k????

Dekuji vsem za navrh mozneho reseni meho problemu, pokud jsou i jine cesty rad ke vyslechnu, rozpocet bych pripadne mohl navysit, pokud bude treba.

Prosim o reakce vsechny ochotne a sikovne diskutery.
KamilZ (10277)|15.11.2012 18:06
[QUOTE=Bangla;432098]Jako jedine reseni mi tedy pripada nasledujici: Avi/mp4/mkv poslu pres wifi na disk do datoveho centra, ktere bude pres HDMI spojene s TV. Jelikoz mam repro Logitech Z-5500 pripojene do tv pres SPDIF (opticky vystup), bylo by dobre, kdyby to slo vse s DTS a vicekanalove. Hadam, ze multimedialni centrum precte vsechny pozadovane formaty spolu s titulkami s ceskymi znaky, moje tv 46PFL5007K totiz u titulek neumi precist ceske znaky, jak je to vubec v dnesni dobe mozne u TV za 18k????
[/QUOTE]
Trochu si to uprav:
- je zbytečné nahrávat film z PC do MMC a pak si to z něj pouštět, MMC umí přímo přehrávat film ze sdílení v PC (ale samozřejmě musí být zapnuté)
- propojil bych to kabelem a ne WiFi (ale při nahrátí filmu z PC do MMC si jen počkáš, na přehrávání to vliv mít nebude, to by mělo vliv na přímo přehrávání z PC (předchozí bod))
- repro přepoj z TV do MMC, které toho zvládne dekódovat víc, než TV

Co se týká přímého přehrávání v TV, tak jsi si koupil na tohle jednu z nejhorších značek :-). Ale u češtiny bych tipoval jen blbé nastavení nebo špatné kódování souboru s titulky.
Bangla (8)|15.11.2012 18:27
[QUOTE=KamilZ;432104]Trochu si to uprav:
- je zbytečné nahrávat film z PC do MMC a pak si to z něj pouštět, MMC umí přímo přehrávat film ze sdílení v PC (ale samozřejmě musí být zapnuté)
- propojil bych to kabelem a ne WiFi (ale při nahrátí filmu z PC do MMC si jen počkáš, na přehrávání to vliv mít nebude, to by mělo vliv na přímo přehrávání z PC (předchozí bod))
- repro přepoj z TV do MMC, které toho zvládne dekódovat víc, než TV

Co se týká přímého přehrávání v TV, tak jsi si koupil na tohle jednu z nejhorších značek :-). Ale u češtiny bych tipoval jen blbé nastavení nebo špatné kódování souboru s titulky.[/QUOTE]

To jsem nevěděl, zapnu tedy sdileni na PC a budu streamovat do MMC. Kabely zadne nechci, ty jsem tu mel doposud a opravdu bych to rad resil bezdratove. u MKV to ale asi jinak nepujde kvuli datovemu toku, proto bych to u techto typu souboru musel rovnou nahrat do MMC aby to jelo jak ma. TV jsem koupil kvuli funkcim a dokonalemu obrazu, titulky tedy bduu resit pres MMC.
Mohl by jsi mi prosim poradit nejake zarizeni, ktere by mym pozadavkum vyhovovalo a nemelo problem tovse prehrat timto bezdratovym zpusobem?

Diky moc.

PS: Co treba neco takoveho? ASUS O!Play AIR HDP-R3
KamilZ (10277)|15.11.2012 18:54
Jen pro úplnost, nic streamovat nebudeš, pojedeš přes CIFS (sdílení), to je zásadní rozdíl.

Raději doporučovat nebudu, protože za funkčnost WiFi u ničeho nedám ruku do ohně, jsem příznivce bezproblémových, levnějších, rychlejších a spolehlivějších kabelů. WiFi je na surfování na inetu, ne na video (hodně záleží na místních podmínkách, které se bez Tvého vědomí rychle změní).
Bangla (8)|15.11.2012 19:04
Muzes mi tedy doporucit nejake zarizeni, kdy bych toto realizoval pres LAN? Vse co jsme tu diskutovali, ale s kabelem. Wifi si necham jako alternativu, pokud to je tak osemetne jak rikas.

Dekuji Ti.
KamilZ (10277)|15.11.2012 19:27
Např. Xtreamer Prodigy nebo SW3, eGreat EG-R300PRO, možná Evolve Infinity. To jsou modely s HDD, HDMI 1.4a a podporou i pro BD ISO.