Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): prehravanie mkv na TV

Neregistrovaný (0)|14.11.2012 20:18
Tazatel: Feky

Znění dotazu: Zdravim, na mojej novej tv Panasonic L42ET50E mam problem s prehravanim mkv. Vcelku prehra vsetko az natok ked v mkv prehodim na cesku audio stopu, obraz zacne v cca 10 sekundovych intervaloch trhnut, ide len o obraz, v anglickej stope je vsetko ok, na notebooku je ok aj ceska, takze tv zrejme nieco vadi v tej udio stope. neviete poradit cim to moze byt?

Technika, které se dotaz týká: LED TV
KamilZ (10277)|14.11.2012 20:28
Pomocí programu MediaInfo si porovnej, v čem se liší ty audio stopy.
Neregistrovaný (0)|14.11.2012 20:55
[QUOTE=KamilZ;431955]Pomocí programu MediaInfo si porovnej, v čem se liší ty audio stopy.[/QUOTE]

porovnal som, rozdiel je v bitrate a kanaloch, ovsem anglicka stopa ma vacsie hodnoty. moze to byt tym?

Audio #1
ID : 2
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Format_Settings_Endianness : Big
CodecID : A_AC3
Duration/String : 1h 44mn
Bit rate : 192 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 143 MiB (3%)
Titul : Český AC3 2.0 192 kbps
Jazyk : Czech
Default : Ano
Forced : Ne

Audio #2
ID : 3
Formát : AC-3
Formát/ : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Format_Settings_Endianness : Big
CodecID : A_AC3
Duration/String : 1h 44mn
Bit rate : 448 Kbps
Kanál(y) : 6 kanály
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 334 MiB (7%)
Titul : Anglický AC3 5.1 448 kbps
Jazyk : English
Default : Ne
Forced : Ne
vivid.sk (11472)|14.11.2012 22:59
Nemoze.
nema nahodou ceska stopa nastaveny stretch (t.j. je vlozena povodne z 25p DVD bez spomalenia)?
Neregistrovaný (0)|15.11.2012 08:00
to netusim, nie som v tejto veci az tak znaly. ale ten isty problem mam aj na inom filme. ako sa to da peverit, pripadne co sa stym da robit?
vivid.sk (11472)|15.11.2012 11:34
Ked si to otvoris v mkvtoolnix, je to vidno v zalozke "specific format options"/"stretch by" - ak je tam nieco zadane, je to problem.

Ja to vsak skor vidim na problem playera, ktory ako vieme v Panasonicoch stoji za babkinu **** .

Este to mozes skusit premuxovat (cesku stopu presun na prve miesto), vypni kompresiu tracku ("none"), ak by bola zadana a je sanca, ze to pojde.
2.jpg
Neregistrovaný (0)|15.11.2012 20:37
tak som to pozeral, v polozke stretch nie je nic, kompresia tiez nie je zapnuta, dokonca som odstranil aj tu anglicku stopu, ani to nepomohlo. podla mna mu tam nejaky parameter nesedi, tu anglicku stopu prehra krasne bez problemov, musi tam byt nejaky rozdiel.
co by to este mohlo ovplyvnit?
vivid.sk (11472)|15.11.2012 20:50
[QUOTE=;432138]co by to este mohlo ovplyvnit? [/QUOTE]
Zly enkoder ac3. Casto sa pouzivaju na spomalenie (25->23.976) utility typu besweet (je v tom nevinne), ktory ma ac3 enkoder (ac3enc). Zial tento enkoder nieje 100% kompatibilny s DD standardnom.
Skus si to (za cenu dalsej straty kvality) nanovo enkodovat napriklad cez EAC3TO.

napriklad:
eac3to vstupna.ac3 vystupna.ac3
mal by to prekodovat a skus to nanovo muxnut cez mmg.

pripadne daj vediet, ci to tvoj problem vyriesi. To je len tip, bez zaruky.


P.S. Najlepsie riesenie je vysrat sa na dabing a pozerat filmy v povodnom zneni.
Neregistrovaný (0)|15.11.2012 21:19
este mi pls porad ako dostanem to ac3 audio z mkv? tiez mkvtoolnixom?

no jo ja s povodnym znenim problem nemam, len to robi pri viacerych filmoch a nie vsetky chcem kukat sam. casom si asi zaobstaram player
vivid.sk (11472)|16.11.2012 00:06
mkvextract - nachadza sa uz v mkvtoolnix (pripadne si stiahni mkvextraxt gui, ak mas radsej okienka pred cmd line utilitami).
Neregistrovaný (0)|16.11.2012 07:50
tak zatial som to skusil premixovat cez tsmuxer, zmenil som akurat na video subore kanal z 5.1 na 2.0 a video zrazu islo bez sekania aj pri cestine ale zvuk bol posunuty, isiel skor, takze bude to tym zvukom. ak by som este vedel nejak posunut ten zvuk tak by to bolo tip top. inak koncovy subor mal koncovku ts
Neregistrovaný (0)|18.11.2012 18:38
tak som skusil enkodovat to audio, dal som ho aj na 448 kbps a nepomohlo. ale cital som ze niekedy je na vine nova verzia programu mkvtoolnix takze ak to v tom robili tak je to pravdepodobne tym, skusim este starsiu verziu, pripadne poznas nejaky iny probram ktorym by sa to dalo premixovat? ako som spominal cez program tsmuxer to bolo fajn akurat ten zvuk je potom posunuty. pripadne ako by som vedel posunut zvuk?
vivid.sk (11472)|18.11.2012 21:51
na mux pouzi mkvtoolnix do verzie 4 (najdes tiez na strankach). Je mozne, ze novsie verzie su pre TV problem.