Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Hudba do videoklipu

wendy (260)|26.4.2005 10:46
Program "Karaoke Anything" umí docela použitelně odfiltrovat zpěv a výsledek by se nechal vložit jako hudba na pozadí v amatérském videoklipu, jen kdyby bylo možné uložit výsledek filtrace do zvukového souboru. Autorská práva bych nechal stranou, video by neopustilo moje PC ani bytové prostory.
Neznáte někdo "fígl" jak toto provést, popřípadě nabídnout jiný program s obdobnou "karaoke" funkcí? Kde jinde sehnat "hitové" nápěvy a melodie?
Děkuji.
yozefb (684)|26.4.2005 11:01
vykašli sa na to, ak chceš mať kvalitný zvuk, tak lepšie urobiš ak zoženieš dobrého hudobníka aby ti to prehral. Toto sa tu už preberalo, nikdy sa ti dobre nepodarí odfiltrovať hlas z hudby, to je ako keby si xcel z chleba vybrať múku späť.
pavelpt (2713)|26.4.2005 11:05
:-)

J8 jsem si kvůli tomu sehnal komplety CD jako "240 Songs of love" a jiné orchstrálky a podle tempa děje to pasuji k filmu. :-D
imported_krist (119)|26.4.2005 11:27
Karaoke Anything - temer nepouzitelny, lezou z toho hrozny hybridy 9-)
(z CD jsem nezkousel)
ODSakEda (2278)|26.4.2005 13:41
wendy -jednak by to šlo doslova live nahrát tak, že to pustíš, a normálně nějakým vaw recorderem necháš nahrávat :-D
-jednak jak píše krist z teho lezou hrozný zvuky, neb se jen vynechávaj (filtrují, potlačují) charakterystické frakvence pro řeč, animéně to vezme s sebou i část zvuků nástrojů... :-k
-a jednak doporučuji krom doporučení pavelpt, stáhnout z netu spoutu free hudby skupin např. co maj v podmínkách: veřejné šíření povinné! :-D , nebo doporučuji stáhnou stotisíce MIDI souborů (.mid) z netu, některé jsou velmi pěkné a věrné melodie známých písní a znějí hooodně profi a čistě bez šumů a pod. Jejich převod jde udělat různě, třeba i tím nahráním současně při přehrávání :-)
wendy (260)|27.4.2005 06:43
Díky za odpovědi. Škoda, že pro uložení výstupu z Karaoke Anything není nějaký patch. Já bych se s kvalitou docela spokojil. Chtěl jsem v nyní dokončovaném videoklipu do závěrečné sekvence ze statických obrázků vložit nějakou starší českou hitovku pro vyvolání nostalgických dojmů a tam by mi nějaké chybějící frekvence ze spektra originálu vůbec nevadily.
Pro své projekty domácího videa hojně využívám hudbu staženou z adres jako je: freeplaymusic.com, music.download.com, remix.kwed.org, weitless.com a dalších. Jsou to zajímavé syntetické melodie, občas bych však potřeboval něco "známějšího", ale jen melodii bez zpěvu.
Nahrávání výstupu přes mikrofon mi připadá krkolomné, ale pro získání přibližného extraktu z nahrávky by to mohlo postačit - zkusím to.
Saxel (2279)|27.4.2005 08:59
[quote=wendy]Nahrávání výstupu přes mikrofon mi připadá krkolomné, ale pro získání přibližného extraktu z nahrávky by to mohlo postačit - zkusím to.[/quote]
Zagoogluj si: "Total Recorder" :-)
mmmartin (187)|27.4.2005 10:07
Problém je ještě v něčem jiném: různé karaoke "upravovače" prakticky nikdy úplně nevyfiltrují zpěváka (kromě toho, že strašným způsobem zku*ví základ), což nevadí např připité společnosti v hospodě nebo na mejdanu, kde jsou navíc zbytky zpěvu maskované řevem živého zpěváka, ale nelze touto cestou udělat z písničky orchestrálku. Navíc je aranž písničky dělaná tak, že ve většině případů není melodie vedená žádným nástrojem, to je úkol pro zpěváka. Takže ti z písničky zbyde prakticky jen harmonická výplň, ze které se v mnoha případech ani nepozná, o jakou písničku se původně jednalo. :-(
ODSakEda (2278)|27.4.2005 12:28
wendy -jakým mikrofonem!???... SW recorderem ze zvukovky do zvukovky-interně! I Windows maj standartní recorder! Nastav na mixeru zdroj (auxiliary nebo What u Hear) a hlasitost (Imput Level) na max, hlasitost (Wave) taky na max (mimo výstupní hlasitosti samo) a nahrávej současně při puštěném karaoke softu!
wendy (260)|29.4.2005 06:31
Ten Total Recorder ve verzi 5.11 je dobrej, umí zapisovat na disk ze SW vstupu a můj problém je tím téměř vyřešený.
Rád bych ještě zkusil porovnat výsledky "karaoke" funkce z jíiných programů, než mám nyní k dispozici (Karaoke Anything. NeroWaveEditor)
Uveďte názvy, případně linky na některý další SW s karaoke filtrem.
Děkuji.
imported_krist (119)|29.4.2005 08:54
to teda hodne stesti...
nero je o trosku lepsi a jestli je tam ten filtr tak existuje halda lepsich audio editoru. Stejne je to porad hruuuuza 9-) 9-) 9-)
wendy (260)|29.4.2005 10:58
Já nepotřebuju nějaký suprový audio-editor, protože se zvukem nebudu dělat žádné střihy ani filtrace. Jestli každý audio-editor umí SW vstup, tak mi postačí ten nejprimitivnější, hlavně že výstup dostanu na disk.
Karaoke funkce může nabízet nulovou až přehnanou parametrizaci, např. možnost nastavit "sílu" efektu na různých frekvencích apod).
Tady by mi taky postačil co nejjednodušší SW, tak sháním odkaz nebo název jiného SW s karaoke filtrem, abych si udělal vlastní porovnání.
Pears (1027)|29.4.2005 18:14
Co vim ja tak to co chces umi napr. SoundForge;CDex a spousta dalsich softu. Mel jsem jednou soft pouze a jen na nahravani v realtime, ktery se skryl v systemtray a minimalne zabiral pamet. Ale fak si ted nespomenu jak se jmenuje.
A nevim co tady resis? Zkousel jsi zadat do GOOGLu "realtime to mp3"? Vyleze Ti toho toho tolik, ze to budes stahovat tejden. :-R
http://www.google.com/search?hl=cs&q=realtime+to+mp3&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=