Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr jednoduché levné LED TV - spolehlivost

Markil (7)|11.11.2012 13:51
Vybírám TV 32 palců (lez i menší) pro mou známou - starší důchodkyni - do max 9000 Kč (víc nedá dohromady). TV u ní běží neustále, takže nejdůležitějším parametrem je spolehlivost. TV jen zapne, přepíná kanály a reguluje zvuk. Víc nepotřebuje (ani neumí). Přijímat bude jen pozemní TV přes anténu.
Při výběru jsem na základě testů (na dtest.cz a which.co.uk) dospěl k tomuto výběru:
Panasonic TX-L32X5E (8720Kč)
Samsung UE32EH5300 (8390Kč)
Samsung UE32EH4000 (7190Kč)
Samsung 5300 je už full HD, ale to asi pro ní nebude důležité? Kvalitou obrazu a zvuku vychází v testech nejlépe a je levnější než Panasonic, který má hodnocenou kvalitu obrazu jen velmi těsně horší. Samsung 4000 je zase o dost levnější (což by pro ní byl velký plus).
Dokážete mi někdo poradit, kterou z nich zvolit - hlavně z pohledu spolehlivosti? Pokud by jí za 2-3 roky odešla, tak by to pro ní byl finančně dost problém...
(Ale uvítám i další rady)
geronimoh (2327)|11.11.2012 14:02
[QUOTE=Markil;431453
Dokážete mi někdo poradit, kterou z nich zvolit - hlavně z pohledu spolehlivosti? Pokud by jí za 2-3 roky odešla, tak by to pro ní byl finančně dost problém...
[/QUOTE]

Kdo ti může zaručit spolehlivost? Nikdo. Výrobci záměrně zkracují životnost spotřební elektroniky. Viz : http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurvítko

Pokud měla doteď CRT, tak ji kup nějaké za pár stovek na aukru .... vybrat se tam dá .....
vivid.sk (11472)|11.11.2012 14:04
Z tohto vyberu (naslepo) asi Panasonic. Zaruka na 5 rokov sa da dokupit (pri mnohych znackach), obavam sa vsak, ze to bude znacna cast ceny TV.
KamilZ (10277)|11.11.2012 14:41
Spolehlivost bohužel nikdo nezaručí, je to u všech v této cenové relaci +- stejné :-(
bavorak (1494)|11.11.2012 15:06
[QUOTE=KamilZ;431467]Spolehlivost bohužel nikdo nezaručí, je to u všech v této cenové relaci +- stejné :-([/QUOTE]

je to rovnake u vsetkych cenovych relacii :-) a aj inych vyrobkoch ..... bohuzial.
KamilZ (10277)|11.11.2012 15:13
Cenovou relací myslím tuhle běžnou spotřebku. Jinou cenovou relací myslím B&O, Loewe apod., tam už bych to o nespolehlivosti netvrdil :-)
Markil (7)|11.11.2012 15:26
Takže myslíte že není mezi Samsungem a Panasonicem ve spolehlivosti obecně žádný rozdíl? Je mi jasný, že záleží i na náhodě, na jaký narazím kus, ale šlo mi spíš o obecnější srovnání někoho, kdo se v tom pohybuje a má přehled (prodejci, opraváři apod.)...

Já osobně mám právě obecně dobrou zkušenost s Panasonicem (ale ne s LED TV), z okolí co znám, tak bych nebral LG, ale co se Samsungu týká tak netuším... Proto váhám, zda má smysl jít do toho dražšího Panasonicu nebo je to jedno a má smysl ušetřit za Samsung...

(Ještě samozřejmě TV zkouknu v reálu, ale to je jiná věc).
Ivo Mašek (10205)|11.11.2012 15:28
Malé info: Panasonic zastavil výrobu LCD televizorů (a asi na stálo). Kvůlivá tomu uzavřel své výrobny LCD v Čechách a v Malajsii. Ohledně televizorů se chce věnovat pouze tomu, kde jako první začal a jde mu to dobře - plasmám
Markil (7)|11.11.2012 15:30
[QUOTE=vivid.sk;431459]Z tohto vyberu (naslepo) asi Panasonic. Zaruka na 5 rokov sa da dokupit (pri mnohych znackach), obavam sa vsak, ze to bude znacna cast ceny TV.[/QUOTE]

Díval jsem se na obchody, které nabízí připojištění záruky na 5 let a vychází to na asi 1500 Kč (3 roky navíc). Do cenového limitu bych se tedy vešel jen s tím Samsungem UE32EH4000. Stojí to ale za příplatek cca 21% k ceně?
vivid.sk (11472)|11.11.2012 15:38
Pripadne kup z 2 ruky za polovicnu cenu (napriklad)... ak sa pokazi, kupis novu ....
Co sa tyka dopoistenia, mas to ako s poistkou na auto - mozno budes, mozno nebudes potrebovat. Je to na zvazeni. Ak chces mat 5 rokov pokoj a istotu, preco nie. Uvedom si ale, ze ak sa ti pokazi, budes mesiac bez TV (max dlzka opravy v servise).
Markil (7)|11.11.2012 15:56
[QUOTE=Ivo Mašek;431475]Malé info: Panasonic zastavil výrobu LCD televizorů (a asi na stálo). Kvůlivá tomu uzavřel své výrobny LCD v Čechách a v Malajsii. Ohledně televizorů se chce věnovat pouze tomu, kde jako první začal a jde mu to dobře - plasmám[/QUOTE]

Ono asi moc dobře nevypadá ani s výrobou těch plazem... Což by byla velká škoda, pokud by to zabalili...
U těch LCD někde píší, že končí jen s výrobou panelů a budou je to svých TV kupovat, někde, že končí i s TV... Nevím, ale každopádně to je mi teď pro mé rozhodování jedno :-)
eldorado09 (1441)|11.11.2012 16:12
[QUOTE=Ivo Mašek;431475]Malé info: Panasonic zastavil výrobu LCD televizorů (a asi na stálo). Kvůlivá tomu uzavřel své výrobny LCD v Čechách a v Malajsii. Ohledně televizorů se chce věnovat pouze tomu, kde jako první začal a jde mu to dobře - plasmám[/QUOTE]

Áno zastavil, ale nadalej bude vyrábať LCD a PDP, ale bude asi menej modelov. Budúci rok bude až 70% panelov od iného dodávateľa (vraj LG), vlastné panely IPS alpha bude menej, skôr budú vyrábať malé displeje (mobily, tablety a pod.) aj PDP panelov znížia až na polovicu. Čo bude z toho pravdy, uvidíme...
Markil (7)|11.11.2012 16:52
[QUOTE=vivid.sk;431479]Pripadne kup z 2 ruky za polovicnu cenu (napriklad)... ak sa pokazi, kupis novu ....
Co sa tyka dopoistenia, mas to ako s poistkou na auto - mozno budes, mozno nebudes potrebovat. Je to na zvazeni. Ak chces mat 5 rokov pokoj a istotu, preco nie. Uvedom si ale, ze ak sa ti pokazi, budes mesiac bez TV (max dlzka opravy v servise).[/QUOTE]

Jestli jít do prodloužené záruky, zvážím (obecně jsem spíš proti pojištění...), ale u Datartu jsem našel docela solidní nabídku, kdy při opravě zapůjčí jinou TV a pokud bych prodlouženou záruku (jen tu na +3roky) nevyužil, tak mám po jejím skončení 2 roky možnost u nich něco koupit a odečíst si zaplacenou částku za záruku jako slevu z ceny - max. ale 15%, takže v mém případě bych musel něco koupit za 10 000 Kč, aby mi odečetli 1500. To mi přijde docela zajímavá nabídka, ale bohužel jsem nikde nenašel podmínky pro prodlouženou záruku, tj. co kryje, co uhradí, když bude výrobek neopravitelný, apod....

Co se týká nákupu starší TV, není to špatný nápad, ale v tomto případě spíše ne (Sám mám starou CRT, kterou jí můžu dát i zadarmo). Odešla jí právě asi 15 let stará TV a protože nedávno viděla u mé mámy novou velkou plochou TV a moc se jí to líbilo, tak by chtěla taky něco takového... Našetřila si to po 100Kč měsíčně (takže to trvalo dost dlouho...) a nová TV je jedna z mála věcí, které s ohledem na to, že žije sama a nemůže se už tak dobře pohybovat a běhat povenku, které opravdu využije a může si "doprát". Vím, že není obecně rozmné, utratit veškerou finanční rezervu za TV, ale bohužel vím, že jí by ty peníze stejně dlouho nezůstaly, protože by to zní do měsíce vytáhli její děti či povedení sousedi, tak jako všechny ostatní peníze (bohužel je to tak...) To že se jí je podařilo naspořit je jen tím, že si to dávala na penzijko, kde na to nešlo 5 let sáhnout...
nunacek0 (947)|11.11.2012 17:15
Před pár dny jsem četl pěkný a výstižný článek o životnosti elektroniky a záměrným ze strany výrobců poruchám, kde následná oprava je natolik nevýhodná, že spotřebitel nakonec koupí nový kus. Doba trvanlivosti je v dnešní spotřební době nenávratně pryč a lepší (spíše horší) už to nebude. Každou chvíli něco odejde nebo se pokazí a oprava už většinou není výhodná. Elektronika je levnější než před 20lety a proč tedy vyrábět výrobek , který vydrží 20let. Co s těmi vyrobenými miliony kusy pak na skladech, ale hlavně co by lidi dělali. Je to začarovaný kruh..
geronimoh (2327)|11.11.2012 18:09
[QUOTE=Markil;431474]
Já osobně mám právě obecně dobrou zkušenost s Panasonicem (ale ne s LED TV), z okolí co znám, tak bych nebral LG, ale co se Samsungu týká tak netuším... Proto váhám, zda má smysl jít do toho dražšího Panasonicu nebo je to jedno a má smysl ušetřit za Samsung...

[/QUOTE]

Přesně tohle mi loni řekli v Brně v servisu - nejporuchovější podle nich že je LG a Samsung, a nejméně poruchový že je Panasonic

Ale víš co, stačí jeden čínský kondík a ....
eldorado09 (1441)|11.11.2012 18:12
Tiež dlhodobo dobré skúsenosti s Panasonic/Sony, ale dnes sa už nečudujem...