Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

O!Play Mini Plus alebo O!Play Air HDP-R3

gula221 (6)|11.11.2012 11:00
Prosím o radu.


Chcem sa opýtať?

Asus O!Play Mini Plus alebo O!Play Air HDP-R3

Ked pripojím externý hdd k jednému alebo druhému asusu uvidím ho v počítači? Asus chcem pripojíť cez kábel. Chcem stiahnuť film cez pc rovno do hdd ktorý bude pripojený k mmc. Hdd bude pripojený len k mmc a nie k počitaču. Viem, že boli testované oba, ale HDP-R3 bol testovany pred 2,5 rokmi. Určite teraz su pri testovaní vyššie naroky. Ktoré je lepšie ?
Ak nie tak ktoré mmc má takú možnosť.
Jakub Doležal (22)|11.11.2012 13:26
Osobně bych doporučil Asus O!Play Mini Plus už jen kvůli novějšímu hardware uvnitř. Kdysi jsem vlastnil O!Play Air HDP-R3 a nadšení při používání velmi rychle vyprchalo, nakonec byl vrácen oproti dobropisu.

Pevný disk by měl být v případě externího zapojení normálně vidět jak na PC, tak u MMC. Formátovat bude potřeba na NTFS, aby se tam vešly větší soubory.
KamilZ (10277)|11.11.2012 14:27
Akorát většinou MMC nejsou z hlediska přístupu na disk žádný extra zázrak, chvíli si počkáš. U starších typ je běžná rychlost 2-4 MB/s, novější na to budou lépe, ale víc jak cca 8MB/s bych asi také nečekal. Pokud hodláš často něco přetahovat, tak pouvažuj o levném NAS (alespoň nějakou takovouto nebo takovouto potvoru ). Ideálně dvoudiskovou s RAID1, ať máš zálohu :-).
gula221 (6)|11.11.2012 16:41
Chápem tomu tak, že keď budem ťahať film cez pc rovno do hdd ktorý bude pripojený na mmc tak to pôjde veľmi pomaly?


Tie produkty Synology sú mmc ? to znamená, že už nebudem potrebovať multimediálne centrum ? prehra mi to filmy tak ako napr. mmc asus ?
KamilZ (10277)|11.11.2012 17:46
Ano, chápeš to správně. Spočítej si snadno, jak budeš dlouho čekat (třeba Ti to vadit nebude). Např. film o velikosti 2 GB. Při rychlosti 3MB/s to bude trvat cca 11 minut, při rychlosti 8MB/s cca 4 minuty. Prakticky všechny starší MMC mají LAN pouze 100Mbit, tam se prostě přes 10 MB/s nedostaneš, ale to je stejně teoretické, končí na 2-4 MB/s (limit CPU, není na to dělané). U nových MMC je LAN 1GBit, ale také je také teoretický, prostě na to nejsou stavěny. Přehrávač od jiného výrobce na stejném Chipsetu (Realtek 1185) má 6-7 MB/s:
http://www.acryan.com/forums/viewtopic.php?f=166&t=12239

Doporučovaný Asus O!Play Mini Plus má možnost připojení HDD přes e-sata, které je méně náročné na CPU jak USB, takže je šance, že by to mohlo běžet rychleji. Ale zarazila mě tato recenze (poslední, od Bruno, podlední odrážka), tak si to raději prověř, nezdá se mi to (mrkni se do manuálu):
http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B005LPD4FW

Synology je primárně NAS a ne MMC.

Sice Synology toho umí poměrně hodně, ale MMC to fakt není. Je vždy lepší mít samostatná zařízení, než AIO:
http://www.synology.com/dsm/dsm_app.php?lang=csy
gula221 (6)|13.11.2012 20:10
dostala sa mi informácia, že nebudem vidiež externý hdd zapojený do asusu v mojom pc. tak neviem kde je pravda