Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV - Receiver Yamaha RX-V473

pedrosino (3)|9.11.2012 22:34
Zdravim vsetkych,
planujem kupit receiver Yamaha RX-V473, preto sa chcem opytat, ci tu niekto z vas ma s nim skusenosti?
Pripadne aké repro by ste odporucili?

Taktiez rozmyslam, ci zobrat práve lacenjsi a nizsi model Yamaha RX-V473 alebo vyssi model Yamaha RX-V573, ktorý je uz ale 7.1 kanálový a vraj s 1080p upscalingom, preto sa neviem celkom rozhodnut.

Dik za vsetky rady a info :)
chlebasadlem (34)|12.12.2012 14:33
Já mám starší model RX-V467 a zatím jsem spokojenej. Pořizoval jsem ho hlavně kvůli hudbě. Mám k němu připojené Bose Acustimass5.1 a zvuk mi příjde docela ucházející i když poněkud slabší v basech (můj starý receiver JVC se sloupy Pioneer má poněkud hutnější basy, ale méně prokreslené). 7.1 jsem neřešil, protože se mi ještě do ruky nedostalo médium, na němž by byl zvuk takhle kódován. Upscaling na 1080p taky ne, protože mi upscaluje TV, MMC i BR. Řekl bych, že Yamaha je zvukově spíš orientovaná na vážnou hudbu nebo jazz, ale rock se dá taky poslouchat. Docela zajímavě zní jejich "7.1 enhancer" - pocitově mi příjde lepší než ProLogic nebo DTS Neo. Taky je u Yamahy pohodový nastavení reproduktorů pomocí YPAO mikrofónu. Jenom je pak potřeba vlízt do nastavení a vypnout DSP, kterej se vždycky zapne (udržuje dynamiku v přijatlný míře pro panelák, takže vybrnkávání na akustickou kytaru je pak stejně hlasitý, jako když někdo spadne do bicích a opačně). Po nastavení je ovládání dost jednoduchý, protože si nastavíš profily pro jednotlivý zdroje zvuku a pak už jen přepínáš a přidáváš volume...

Vyhodnoť priority, jako 7.1 zvuk a upscaling a pak se rozhodni. Mně tyhle věci nechybí, ale každej sme ňákej...