Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém zvuku DD z HBO a Receiver

lacog (12)|9.11.2012 21:26
mám taký špecifický problém:

mám starší receiver (Denon DVR-1802) a pri zvukovej stope dolby digital z HBO zvuk seká (satelit Ariva 100 a je jedno či je prepojený optikou alebo coax). Na iných programoch ktoré vysielajú Dolby Digital problem nie je. Skúšal som všetko možné a normálny zvuk pri dolby digital z HBO na mojom receivry nedostanem. Takže som sa zmieril s tým, že budem pozerať filmy z HBO zo záznamu. TS som skúsil prehrať na multimedialnom prehrávači ale zvuk seká aj tak. Skúsil som TS otvoriť v PC a na skúšku som ho spracoval v programe Avidemux kde som nastavil zvuk AC-3 a video bez zmeny a výsledok hodilo do mkv. Multimediálny prehrávač to prehral a receiver hral tak ako má!
Lenže ... keď som chcel rovnakým spôsobom "upraviť" ďalšiu nahrávku tak som zistil, že pri prehrávani mi ide len L a R kanál z 5.1
Po všakovakom laborovaní s rôznými programami som vydedukoval, že ak nahrávka začína pred filmom (čo je skoro vždy) ide tam len AC-3 stereo a aj keď film ďalej pokračuje ako AC-3 5.1 všetky programy ho spracúvajú ako stereo. Ak však nahrávka začína počas filmu - čiže počas vysielania AC-3 5.1 je spracovaná ok. Výber času v nahrávke nepomáha. A teraz som v koncoch.
Riešiť to prečo nekorektne ide len zvuk pri HBO asi nemá veľmi zmysel pretože to neovplivním.
Takže ako jednoducho spracovať ten stream tak aby bol zvuk priestorový?
vivid.sk (11472)|9.11.2012 21:50
Predpokladam, ze upravujes (transcodujes) DD do DD, koli tomu, ze ti to AVR neprehra (je to ale problem AVR, to predpokladam vies).

Zaujimavy problem, skusal si TS muxnut do mkv (cize nepouzit povodnu nahravku, ktoru spravi box) ?

Problem vsetkych sw je ten, ze nepredpokladaju ze im "niekto" zmeni DD z 2.0 na 5.1 pocas nahravky. Povodne info je z hlavicky. Zmena je to trosku nestandardna a sw to neocakavaju.

----------------------
aj napriek tomu, ze by si problem nejako vyriesil, cas, ktory stravis dodatocnou upravou nahravok nestoji za to, neustale sa s tym drbat.
Najlepsia bude vymena AVR za nieco novsie (nemusi byt nutne nove a drahe). Nakoniec, za rocne predplatne HBO HD uz dany pristroj z bazaru kupis, skus nad tym popremyslat...
lacog (12)|12.11.2012 20:09
Takže síce je to škrabanie ľavou nohou za pravým uchom ale na niečo som prišiel:

Ak v programe Avidemux otvorím TS, "orežem" na čistý film, video a zvuk bez úprav a uložím ho ako TS. Otvorím to uložené TS tak už má správnu informáciu o priestorovom zvuku. Zvuk dám prekonvertovať do AC3 a uložím napr. ako .mkv
Pri prehrávaní v multimediálnom prehrávači receiver správne rozkoduje zvuk a hrá ako má. Takže musím urobiť také dvojprechodové riešenie. Našťastie aj na slabšej mašine to trvá do 5 minút.
No a na záver - obraz ani na HBO HD nie je až nejak suprový takže sa asi na to HBO vykašlem ;-)