Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém se Scart rozbočovačem

Skumin (5)|9.11.2012 17:35
Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně Scart rozbočovače. Mám doma starou televizi, na které je jenom jeden Scart. Pořídil jsem si Xbox konzoli (kterou lze připojit přes Scart), ale současně mám také set-top box, takže musím neustále televizi otáčet a obě zařízení přepojovat. Koupil jsem si tedy Scart rozbočovač, zhruba nějaký takovýto s přepínačem: http://dtelektronik.sk/predaj/93030/SCART-rozbocovac/ (nicméně je to Hama, takže byl dražší než tento slovenský ;)), ale mám jeden problém. Když do rozbočovače zapojím současně obě zařízení a chci hrát na Xboxu, televizi vždycky jako by syčí a vůbec nezáleží, zda je set-top box vypnutý, nebo ne, dokonce i když jej úplně vypnu ze zásuvky, situace se vůbec nezmění. Xbox jsem také zkoušel připojit přes cinch, který na rozbočovači taky je, nicméně se nic nezmění, ani když použiju přepínač na rozbočovači. Nevíte někdo, čím by to mohlo být a jak to popřípadě opravit? Je mi jasné, že to není ideální řešení, ale jsem student, a tak si jaksi nemohu třeba novou televizi s HDMI dovolit ;)
KamilZ (10277)|9.11.2012 19:10
Změní se situace, když se settopboxu vytáhneš anténu?

PS: Mít XBox a CRT, to je divný (ne)poměr :-)
Skumin (5)|9.11.2012 20:20
Situace se při vytáhnuté anténě nezmění, je to furt stejné :/ A nepoměr to je, bydlím s kamarády v pronajatém bytě, kde tahle šílená televize už byla, ale zas na druhou stranu jsme rádi alespoň za ni :D
KamilZ (10277)|9.11.2012 20:33
A co to vlastně znamená "syčí"? Nejde obraz a z repro je nějaký šum? A koupil jsi si SCART rozbočovač, nebo přepínač? To je z hlediska použití docela drsný rozdíl :-)
Skumin (5)|9.11.2012 20:40
Obraz i zvuk jde, ale z televize se ozývá i ono "syčení", které zmizí, když vytáhnu scart od set-top boxu z toho rozbočovače. A podle těch slovenských stránek je to rozbočovač, ale je na něm i mechanický přepínač, který, jak jsem pochopil, přepíná mezi cinchem a dvěma scarty pravděpodobně.
KamilZ (10277)|9.11.2012 20:43
Pošli odkaz na typ rozbočovače. Nemáš možnost to propípat měřákem, jestli to funguje opravdu jako přepínač?
Skumin (5)|9.11.2012 21:02
Tak je to tohle: http://www.ab-com.cz/premiumcord-adapter-scart-m-2xscart-3xcinch-switch-in-out.html. Možnost propípat to měřákem to bohužel nemám :/ Teď jsem si ještě všiml, že když naopak set-top box zapnu, problém zmizí, jenomže když je zapnutý, do xboxu se nedostanu, televize (nebo rozbočovač) bere zjevně primárně právě set-top box.
KamilZ (10277)|9.11.2012 21:12
Bohužel k tomu nedohledám žádné informace (nějaký návod/schema/leták se zapojením). Ale už od pohledu tohle není přepínač. Logicky - má to 3x Scart + Cinch, ale jen dvoupolohový přepínač.... Takže ten přepínač bude sloužit na přepínání toho, jestli Cinch budou na vstup nebo výstup Scart, což také potvrzuje "In/Out". Vrať to a kup přepínač.
Skumin (5)|9.11.2012 21:14
Neva, dík i tak za tvůj čas, něco s tím udělám :)