Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Porovnání deinterlace

vlada (3470)|25.4.2005 21:01
Ahoj,
udělal jsem test celkem 16-ti různých deinterlace algoritmů na 3 ukázkách. Pokud se chcete podívat na výsledky, případně napsat nějaké připomínky, tak se koukněte na http://jech2.webz.cz/.
Za vítěze jsem vyhlásil Smart Deinterlace pro VirtualDub a Vegas. Nejhůř naopak dopadl deinterlace interními filtry Vegasu a VirtualDubu metodou "blend".

Vláďa
ODSakEda (2278)|25.4.2005 22:06
vlada -velmi fundovaná poznatek, test a rada!!! človeče dík moc!!!
Je to fakt špica! Dalo by se toto nějak implantovat do TV karet? Asi ne a stejně by to pak nestíhalo zachytávat rovnou do AVI a zároven použít tuto lepší deinterlaci:-(. Ale u TV pořadů mi to tak neva, hlavně pro vlastní video pro převod z DV do AVI je prakticky nutnost nejprve vřadit filtr deinterlace a pak vše ostatní a také výhodné a perspektivní!
vlada (3470)|25.4.2005 23:33
Třeba ATV2000 umožňuje používat deinterlace filtry při zobrazení i nahrávání. Je to ale dost náročný na výpočetní výkon. Používá buďto vlastní filtry nebo z DScaleru. Šlo by to určitě i hardwerově, třeba jedna televize Panasonic co jsem zkoušel uměla úplně krásnej deinterlace. Takže jít by to šlo, otázka je, kolik by to stálo. Většinou se všichní spokojí s BOBem 50 a dál to neřeší. Ale zkus tim třeba přehrát to proužkovaný video. Vznikne tim krásnej stoboskop.
Chtěl jsem v tom testu vyzkoušet i filtry z DScaleru pomocí FFDShow, ale asi nepracujou s RGB barvama a VirtualDub zase s ničim jinym. Byly bohužel nepoužitelný. Plno deinterlace filtrů je ostatně v FFDShow implementováno nějak podivně. Je ale nutný vzít v potaz, že FFDShow je pořád vedený jako nestabilní vývojová verze a proto mu ty chybky odpouštim.
Zkusim se obrátit do fóra na Doom9 nebo přímo na Milana Čutku - hlavního vývojáře FFDShow. Snad se s tim podaří něco udělat. Problém je ale v tom, že ty opravdu dobrý filtry jsou dost pomalý. DgBob by byl asi ideállní kompromis. Umí 25 i 50 fps, kvalita je značně nadprůměrná a je relativně rychlej. S nějakejma 3 GHz podle mě poběží realtime.
Zajímavě taky vypadá projekt DScaler 5, kterej se snaží vytvořit filtry pro dekódování DVD a zabudovat do nich deinterlace pluginy z DScaleru 4. Uvidíme, kam to povede. Filtrů pro zpracování je plno, ale pro realtime to je bohužel zoufalost.

Vláďa
stayman (12393)|26.4.2005 01:04
A to je fakt test?

1. kde su ukazane nastavenia jednotlivych filtrov?
2. kde sa da do Vegasu nacitat m2v?
3. odkedy Vegas robi duchy pri pouziti denterlacie metodou blend?
4. akym sposobom boli brane jednotlive mrtvolky?
5. ako bol nastaveny PowerDVD pri teste?
6. ako spojazdnim Smart Deinterlace vo Vegase?
7. preco nebola pouzita deinterlacia vo Vegase metodou NONE -> SUPERSAMPLING, ked tam teda su az tri moznosti ?
8. Interpolacia vo Vegase bola viacmenej dopredu nevalne ohovorena ako samotna v skutocnosti je.
atd atd.

mne to vychadza uplne inak, ale neskusal som vsetky ostatne filtre, mozno ani neviem, o co prichadzam, ked mam vysledok takmer identicky ako origos. :-D
vlada (3470)|26.4.2005 01:28
StayMan by €RikŁ€> Je to spíš takovej přehled, co kterej filtr umí než nějaký seriozně braný porovnání kterej je nejlepší. Spíš než na porovnání jednotlivych filtrů jsem se zaměřoval na algoritmy.
1) Všechny filtry byly nechaný na defaultnim nastavení, což tam píšu. Jedinou vyjímkou byl sníženej threshold u KernelDeint v FFDShow a kubická interpolace místo blendu u Smart Deinterlaceru.
2) Do Vegasu sem to hrnul jako nekomprimovaný RGB. Dekódovaný ve VDM.
3) Blend dělá duchy z principu. Je jedno jestli to je blend Vegasu, VD nebo AviSynthu.
4) Pokud to šlo, tak byly snímky uložený z VD. Jinak pomocí programu FRAPS.
5) PowerDVD jsem nijak specielně nenastavoval. Nikde jsem nenašel nějaký nastavení deinterlace. Pokud víš poraď, rád ten test doplnim.
6) Mike udělal verzi pro Vegas, najdeš jí na http://mikecrash.wz.cz/vegas/vegas.htm. Nevim ale, z jaký verze to je. Snad nám to Mike prozradí.
7) Vyzkoušim
8) Interpolace ve Vegasu je zase stejná jako kdekoliv jinde. V podstatě snižuje vertikální rozlišení na polovinu. Při téhle velikosti to není tak patrný, ale když se na to potom díváš na TV, je to dost znát. Neřekl bych, že nějak tu metodu schazuju. Naopak u DV záznamu píšu, že kvůli špatnej kvalitě je skoro k nerozeznání od originálu.

Vláďa
stayman (12393)|26.4.2005 01:38
Ok, ale silne si tam zhodil Vegas a myslim si, ze kvoli tomu, co tvrdis v bode 3 !!!

1. ok, verim ti, je to tak ferove, ale nepozdvihne to filter, ktory ma vyssi potencial so spravnym nastavenim...
2. spatne, preto aj ten nezdarili bod 3
3. robim s DV zaznamom => prekladany... a nikdy sa mi nic podobne nestalo, jedine tu od vas dostavam tak sprasene videa!
4. no, nech
5. no ok, to je default, ale... Configuration -> Video -> A tu mas moznost HW deinterlacie !!! -> Advanced -> a tu mas moznosti kopec,to ma obrovsky vplyv, inak je tam auto
6. sak o tom pisem
7. OK, ten supersampling je az vo VIDEO BUS stope.
8. sak prave to hovorim, mam to castokrat ako origos.

Inak vsetka cest, natrapil si sa !
vlada (3470)|26.4.2005 02:14
Vezmu to trochu napřeskáčku...

7) Tak sem zkusil ten supersampling a neni to žádná sláva. Ten znak má při pohybu duchy a zase ten malej kulatej je kostrbatej. Ještě to ale zkusim poladit.

5) S PowerDVD si teda taky ještě pohraju. Nezdá se mi, že by u DVD používal HW deinterlace. Na to jsou ty výsledky moc dobrý.

3) Co se týká blendu, tak ten musí duchy naprosto logicky vytvářet z principu svýho fungování. Oba půlsnímky se prolnou do sebe a tim pádem je všechno v pohybu dvojitý. Pokud mi nevěříš, koukni třeba na http://www.100fps.com/filesizes_of_deinterlaced_video.htm. Já takovýhle výsledky samozřejmě nemam, protože jakmile někde vidim "blend" dávam od toho ruce pryč. V podstatě Ti nic nebrání stáhnout si ten .m2v soubor a buďto ho zabalit do MPEGu nebo překomprimovat do DV a potom si s tim pohrát ve Vegasu. Ale podle mě pokud nastavim, že to je prokládaný TFF, je celkem jedno jakym kodekem to je komprimovaný.

6)Ten filtr od Mika normálně nainstaluju do adresáře "Video Plug-Ins" Vegasu a po restartu se mi objeví mezi filtrama. Je zřejmě založenej na verzi 2.7 originální filtru pro VD. To tipuju podle možností nastavení.

8) Pokud nejsou ve videu statický místa, tak je interpolace nejlepší možnost. Jakmile ale jsou také v záběru místa, která se nehýbají, tak tam je ztráta vertikálního rozlišení znát. Je nutný si uvědomit, že ten filtr v podstatě zahodí polovinu obrazový informace! Je to obzvlášť dobře viditelný na šikmych nebo kulatych hranách. Jsou potom kostrbatý. Samozřejmě záleží taky na kvalitě algoritmu pro interpolaci. Ale pokud by si tvrdil, že výsledek je stejný jako u originálu. Můžeš potom video s klidem uložit s poloviční výškou a ušetříš tím bitrate. Interpolace se provede při přehrávání.

Zejtra na to kouknu, dneska už jdu spát protože vstávam ráno ve vosum.
stayman (12393)|26.4.2005 02:23
7. duchy ti da tak od stupnici 2 a viac, pouzi male cislo, teda 1 az 2.
5. ale ano, ja 95% veci robim teraz s DVD
3. ako ti mam vysvetlit, ze s mi to nestalo a pouzil som aj tvoj DV zaznam, takisto je to bez duchov!!! Preboha to mas inu verziu ako ja?
6. ten Mikeho plugin som ti vravel, ze velmi dobre poznam,ale skus si ho pouzit na DV zaznam s defaultnym nastavenim Vegasu!!! funguje len v pripade, ked dam progressive scan a deinterlacnu metodu pre istotu NONE (v Properties), aby do toho procesu nezasahoval Vegas
7. Myslim ze nemas pravdu, nie je nikde napisane, ze vysledok musi byt pri interpolacii s polovicnym rozlisenim, to by bolo asi silne poznat.

Netestoval si "Reduce interlace flicker", tam by bol jednoznacny vitaz Vegas, tam polovicne rozlisenie nemas zarucene a sprava sa vysledok ako deinterlacovany, pricom odpoved priamo zo suportu SONY som tu uz raz daval, kde ma ubezpecili, ze v ziadnom pripade nema ten flicker spojitost s deinterlaciou..., no a skus im neverit. :-D
vlada (3470)|26.4.2005 15:19
7) Kde můžu u blendu ve Vegasu nastavit nějakou hodnotu? Já tam mam akorát výběr algoritmů pro interpolaci.
5) PowerDVD to dělá evidentně softwerově u DVD. U DV se spoléhá na HW deinterlace. Ten výsledek z DVD je na realtime opravdu dobrej.
3) Teď taham Vegas 6, akorát mi zase ČTc zkrouhl rychlost na 64 kbps, protože sem moc stahoval :(( Tak to bude chvíli trvat. Pokud se Ti podařil nějakej dobrej výsledek, pošli mi to na email [email]vladovi@atlas.cz[/email] i s nastavenim. Ale daleko průkaznější je to video z hokeje, Je tam plno pohybu i jemná statická grafika. Ten DV záznam je tak zprasenej že na něm blend, interpolace ani ostatní algoritmy moc škod napáchat nemůžou.
6) To je logický, že pokud to proženeš blendem, tak ten filtr nemá šanci něco udělat.
7) Interpolace obecně je metoda, jak zvýšit rozlišení, dopočítánim chybějících řádek. V případě zvyšování fps třeba dopočítání chybějících snímků. Ale je to prostě dopočítání něčeho co chybí. Aby to chybělo, musíš to nejdřív zahodit. Koukal si na ty 3 obrázky na úvodní stránce? Tohle je naprosto jasnej nezpochybnitelnej důkaz. Zkoušel jsem to ve Vegasu i ve VD. Dostaneš buďto kompletně černej nebo kompletně bílej obrázek. Píšeš, že by snížení rozlišení muselo bejt poznat, ale vždyť taky je. Podívej se na ty obrázky důkladně, zvlášť na místa na který upozorňuju. Poznat to je.

Taky sem si trochu hrál se supersamplingem, je to dost podobný blendu. Zatim jsem ale zkoušel jenom to DV video,který toho moc neprokáže. Až se mi stáhne ten Vegas 6 a DVD Architect, tak uto ještě pořádně prověřim.

Vůbec nevim co dělá ten "Reduce interlace flicker", já jsem žádnou změnu nepozoroval. Flicker by mělo být něco jako blikání nebo kmitání, pokud se moje angličtina neplete. Na výsledku jsem ale neviděl žádnou změnu ať jsem to použil nebo ne. Bohužel mam v IE nefunkční JavaScript a tim pádem nefunguje ani nápověda Vegasu.

Jak jsem už psal, pokud si myslíš, že jsi schopnej dostat z Vegasu lepší výsledky než jsem získal já, napiš mi postup jak. Jako základ pro testování bych viděl spíš ten klip z hokeje, konkrétně tu 2. ukázka. To nejlíp prověří, co kterej deinterlace algoritmus umí a co mu nejde. Rozhodně nemam v úmyslu Vegas nějak shazovat, je to muj nejoblíbenější střihovej program a všem ho doporučuju, ale zároveň musim říct, že podle mych testů jsou jeho deinterlace algoritmy spíš podprůměrný.

Vláďa

P.S. Pokud máš chuť to otestovat, stáhni si z http://jech2.webz.cz/ moje testovací video a pusť na něj deinterlace filtry Vegasu. Zcela přesně uvidíš, co se s nim děje. Potom to zkus přehrát ve WMP s HW deinterlace, taky docela síla. Pak na to koukni ve VD, jak to vlastně vypadá.
stayman (12393)|26.4.2005 16:43
7. ne u Blendu, ale u Supersamplingu !!!
5. to je jedno, to jako deinterlacia je specifikovana inak pre Mpeg2 a inak pre DV ??? :-?
3. no ale musim to prehodit do mpg
6. to som nepochopil !!! (v suvislosti so smartdeinterlace pluginom)
7. interpolacia je porovnanie, napr. dvoch bodov=pixelov/riadkov/polsnimkov/snimkov.. (podla algoritmov) a vznik novej info (pixelov/riadkov/polsnimkov/snimkov...) nic víc !

O tom flickeri som sem pisal, ale neviem to najst! Ok, volaco prispejem aj ja, najdem si chvilku...
vlada (3470)|26.4.2005 18:08
7) Aha tak to jo, já jsem zkoušel plno nastavení, ale nic se mi nelíbilo. Buďto tam to prokládání zůstane nebo je to mázlý.
5) Podle všeho to tak je. Pro MPEG-2 se použije SW, pro DV HW.
6) Já to myslel tak, že pokud necháš udělat deinterlace Vegas, tak už s tim následně ten Smart Deinterlace nemůže nic udělat. Už tam to prokládání neni. Ten plugin jsem zkoušel a funguje dobře. Má stejný výsledky jako z VD.
7) Já myslim, že se v názoru co to je interpolace nelišíme. Vytvoření něčeho chybějícího podle okolí. Ale v tom případě tam musí něco chybět. Na tej mojí ukázce s pruhama je krásně vidět, jak po použití interpolace (zkoušel jsem Vegas, FFDShow, HW deinterlace i VD) vznikne buďto úplně černej nebo úplně bílej obraz.

Pokud něčím přispěješ budu Ti vděčný.

Vláďa
stayman (12393)|26.4.2005 18:39
7. tak to posun o jednu hodnotu sak sa ti tam musi objavit lista po celej cas.osi!!!
5. niekedy ma tie tvoje odpovede fakt irituju :-k
6. tebe funguje ten plugin pri (DV zazname) s defaultnym nastavenim Vegasu? To vies ako? Nastavil si si okno preview na skutocne zobrazenie prekladania? To tazko!!!
7. ok, aj tak dolezity je vysledok a nie polemika !
vlada (3470)|26.4.2005 19:05
7) Tu lištu tam samozřejmě mam, vždyť píšu, že jsem zkoušel všechny možný nastavení, ale s žádnym sem nebyl spokojenej.

5) Tebe asi štve nejvíc, že mam pravdu :-)- Výdyť si to zkus, já to testoval, tak mi věř. Výsledek deinterlace MPEG-2 v PowerDVD v žádnym případě nebyla kubická interpolace, to by vypadalo úplně jinak. Navíc to nepřiměřeně zatěžovalo procesor, jak jsem už psal jinde. Naopak výsledek deinterlace DV záznamu je naprosto totožnej s deinterlace ve všech oststnich přehrávačích - který používají HW. Je to typická kubická interpolace. Zatížení procesoru je minimální. Všechno teda nasvědčuje tomu, že to je tak, jak píšu.

6) Defaultní nastavení Vegasu je NTSC DV, samozřejmě prokládaný. To je jasný, že musim ve Vegasu nastavit, co chci aby dělal a nedělal. S defaultnim nastavenim Vegasu ten filtr samozřejmě nefunguje a přijde mi to zcela logický.

7) Tak se předveď ...
clee (6592)|26.4.2005 20:19
pro me je idealni tomsmocomp pri prehravani, jinak na enkodovani je fakt nejlepsi graftuv smart deinterlace filtr, jen je pomalejsi
vlada (3470)|26.4.2005 21:05
clee> Souhlasim s Tebou. TomsMoComp má poměrně pěkný výsledky, akorát mírně maže celej obraz. Ale na realtime filtr to je opravdu pěkný. Jenom škoda, že neumí 50 fps.
stayman (12393)|26.4.2005 22:33
vlada
Stve ma, ze si pravdu este nemal a presviedcas tu vsetkych! Ja mam veci overene, alebo prinajmenej ich pouzivam a ked sa vyskytnu problemy (co u HW deinterlacii este nie), tak musim patrat preco,ale ako mi vysvetlis, ze mam uplne iny obraz s HW ako bez, tak to neviem, ale ano, mas pravdu, je to to iste, mozno preto, ze nemas na to!...graf.kartu.

Jo, dufam ze neporovnavas Mpeg-2 progressive :-E


POVODNY




SOFTWARE DEINTERLACIA




HARDWARE DEINTERLACIA




Vsetko AUTO !!! Ak v tom nevidis rozdiel, alebo ma zase budes o niecom inom presviedcat, poradim ti, urob si najskor porovnanie sam!
stayman (12393)|27.4.2005 01:13
Tu je BLEND z Vegasu toho tvojho Mpeg (*.m2v) zaznamu, bez duchov.



Inak s cim najviac suhlasim, je ten SmartDeinterlace filter, ten je asi naj! Ten spravi z akehokolvek zaznamu paradny vysledok.
vlada (3470)|27.4.2005 14:53
Proboha podívej se na te obrázek z Vegasu, vždyť máš vyhozenou polovinu řádků. To se potom nediv, že tam nemáš dychy, když jeden půlsnímek vyhodíš. Nevim, jak si ktomuhle výsledku došel, ale podívej se na ten znak velvo dole jak je hranate a porovnej to s originálem - nebe a dudy.

Ty 3 obrázky jsou opravdu každej jinej, ale jak chceš porovnávat nějakej
deinterlace na progressive videu? Udělam vlastní test a hodim sem výsledky...
stayman (12393)|27.4.2005 14:57
vlada
Ty fakt nemas chybu Vlada :-k Ukaz mi ty okno preview pri hocjakom nastaveni deinterlacie z Vegasu !!!!!!!!!!!!!!!

A co som ti pisal, ze mas asi ty progressivne video, to nevidis ani podla toho povodneho obrazku, ze je prekladane ? Tak potom o com sa bavime?

Jediny dobry vysledok je SmartDeinterlace (Mikeho plugin) ale aj tak su tam znamky prekladania a blbe artefakty!!!




Ale celkovy dojem/rozlisenie detailov si zachoval Vegas tiez. Este by som tym skusil pouzit ine video, to tvoje sa mi nezda :-E
stayman (12393)|27.4.2005 16:19
Podla testovacieho obrazca (DV AVI) vypada to tak, ze pri metode INTERPOLATE (aspon v statickych scenach je tomu tak) a pouzitie SUPERSAMPLING je vysledok braný z polsnimkov = polovicne vertikalne rozlisenie vo vyslednom progresivnom 720x576 vystupe. :-(

To uz je potom lepsie pouzivat ReduceInterlaceFlicker, alebo plugin SmartDeinterlace. To som dost udiveny.
vlada (3470)|27.4.2005 16:41
Sorry, s tim PowerDVD máš pravdu, je to takový zubatý a já si nějak prohodil snímky s a bez deinterlace a myslel jsem, že ta zubatice je výsledkem pokusu o deinterlace Takže to se omlouvam. Ten HW deinterlace je celkem pěknej, tomu neni moc co vytknout. Ale chtěl bych vidět nějakou složitější scénu.
Ten SW dost maže. Skoro to vypadá jako blend, viz ten černej barák vpravo dole. Ani ty písmena dolby nejsou moc dobrý. Jsou trochu mázlý, ale pořád je jejich hrana taková zubatá.

Já to bohužel nemůžu otestovat, protože mi ta HW akcelerace z neznámýho důvodu nefunguje. Zaškrtnu, aby se používala, ale jakmile spustim film, je to odškrtnutý a nejde to změnit. PowerDVD bere pořád kolem 50% CPU (bez deinterlace), což taky značí, že to nefunguje. Jestli se mi to podaří nějak zprovoznit, tak to ještě otestuju. Budu za nějakej měsíc přeinstalovávat wokna, tak uvidim, jestli tam někde neni nějakej bordel. Ale nic mě teď nenapadá, moje gr. karta je podporovaná, mam Direct X 9 a poměrně dost nový ovladače, tak nevim.

Co se týká SW deinterlace - mají tam takovou menší chybku. Už jsem psal, že metoda označená "median" bude pravděpodobně "blend". Je to tak, ale median a bob jsou prohozený. To znamená, že median dělá bob a bob dělá blend. Pixel adaptive funguje tak jak má. Dělá trošku dychy, ale jinak je výsledek pěknej. Bohužel nestíhá realtime, těch zbylych 50% CPU mu nestačí.
Pave (158)|27.4.2005 17:04
smart vychází pěkně, Vegas nepoužívám, zkusil jsem v něm blend ale nedalo se to porovnat (rozdíl třídy). Tohle je smart, bohužel jsem zkusil tu druhou ukázku:



stayman (12393)|27.4.2005 21:32
vlada

Je s tym trochu problem, stalo sa to aj mne, ale neviem na to prist, lepsie povedane nechcem o tom hovoit, o pokial som si nie isty, ale:

1. zalezi na postupe instalacii medzi DRIVER/PWR6/WMP10, co instalujes ako prve
2. zalezi od verzie DRIVERov
3. spomenul som WMP a myslim ze ma na to vplyv nastavenie vykonu/kvality aj u neho
4. zalezi od graf.karty

Deje sa to nepravidelne, samozrejme HW akceleraciu nastavis len v rezime stop, ale este som na to neprisiel, no skus hladat zavislostv tom vyssie..
pee.tr (1208)|28.4.2005 10:37
trošku odbočím: jak naistalovaný filtr "přihodím" do VD?
Případně i do Vegas?
clee (6592)|28.4.2005 11:26
u vd ho jednoduse nakopirujes do adresare plugins, u vegasu taktez
stayman (12393)|28.4.2005 11:34
Staci spustit instalacku, najlepsie cely balicek!

http://mikecrash.wz.cz/vegas/mcvegas.zip
pee.tr (1208)|28.4.2005 12:04
Právě že jsem si stáhnul z http://mikecrash.wz.cz/vegas/vegas.htm
filter Smart Deintelace 1.0.2. a to je soubor exe.
Když ho instaluju tak udává cestu C:\Program Files\Sony\Filters.
Ale jak a co nakopírovat do VD plugins, ci Vegas?
V C:\Program Files\Sony\Filters je pak sdeinst.dll,
sdeinst.txt a uninst-sdeinst.exe
Tak bych předpokládal že do těch příslušných plugins adresářů mám nakopírovat ten dll soubor. Nebo se pletu?
Díky
stayman (12393)|28.4.2005 12:06
Sak nic nerob a najdi si to uz vo VideoFX normalne vo Vegase!!! To co riesis? :-?
vlada (3470)|28.4.2005 12:28
pee.tr> No musíš to nainstalovat do adresáře Vegasu su pluginama. Nevim, kde ho na svym počítači máš, to musíš větět Ty :-) Já jsem ho hodil do adresáře Vegas\Video Plug-Ins a potom to funguje tak, jak píše StayMan. Já mam ale Vegas instalovanej do nestandardního adresáře, takže to u Tebe může být jinak.
Pro VD potřebuješ jinou verzi - stáhneš ji na http://neuron2.net/smart/smart.html. Je o něco novější než ta pro Vegas, nabízí lepší metodu interpolace. Možná, když Mika poprosíme, udělá update tý verze pro Vegas...

Vláďa
pee.tr (1208)|28.4.2005 12:38
vlada: moc dík, to jsem potřeboval vědět. S tím umístěním adresářů už si poradím. :-)
ODSakEda (2278)|29.4.2005 13:27
Kouknite na screenschot (ve VD a je ještě koprimován at nezdržuje a neodrazuje modemisty-jde jen o ilustraci) z výsledného AVI souboru v XviD z TV karty WinFast Expert při realtime recordingu přímo do této podoby!!! Jak deinterluje? Berte to prosím jako kompromis pro nahrazení VHS recorderu pro nahrání a archivaci zajímavých dokumentů z TV (pozemní analogové vysílání), které ani nikde nekoupíte, narozdíl od filmů!
Takto mi zachytává, komprimuje a deinterluje TV karta video v reálném čase (i do teho XviD!). Myslím že by jsme si mohli tolerantně nalhávat, že je to způsobeno převážně expozičním časem kamery (i když víme že je to silně i nedokonalou deinterlací, neb lepší filtr by to v realtime ani přes 3GHz PC nestíhal a nakonec ani ten AIRBUS-největší na Světě, pro přes 800cestujících!..., se nepohybuje zrovna pomalu těsně po přistání!) Hlavně že nerozostří nepohybující se objekty (letadlo, logočt1) a nemá žádné artefakty v nich! Co myslíte? (A také to mám hnet na hotovo nahraný a nic víc už s tím nedělám, maximálně ostřihnu a vystřihnu reklamy a pod. :-D , nic nerenderuji nepřevádím a jdu raději na pivo :-E :BB: )
mirekv (7169)|29.4.2005 13:58
ODSakEda
Ale ducha tam máš řádného, jedno odpoledne místo :BB: udělej něco s anténou. :-)
clee (6592)|29.4.2005 14:35
jo nejlip strhnout ze strechy a rozdupat :-E
vlada (3470)|29.4.2005 16:16
mirekv> Tak to si ještě neviděl obraz z mojí TV. Bohužel už jsem na střeše strávil několik odpolední, ale bezúspěšně. Kde signál neni ani TV nebere.
No a co se týká toho screenshotu, vypadá to na nějakej "blend". Já osobně bych radši použil i obyčejnej "bob", to znamená zachytával jenom jedny půlsnímky. Na tohle rozmazání jsem nějakej alergickej. Ale je to jenom můj názor, někomu to třeba nevadí. Ale pokud se tohle udělá s fotbalem nebo hokejem, je to tragedie. Hokej se bude najednou hrát 10 na 10 se 4 brankářema a navíc všema rozmazanejma.
Ale na nějakou televizní estrádu to je celkem v pohodě. No a filmy by měly být neprokládaný. Ovšem najdou se i expertí, který vezmou 30 fps telecine film z USA, vyhodí každej 6. snímek a pak to pustí. Jednou jsem si chtěl nahrát z novy film "Tenkrát na západě". Bylo to přesně takhle udělaný. To se dá maximálně smazat a zaplakat nad zbytečnou snahou. Tak sem si ho potom radši stáhnul jako DVD rip.

Vláďa
mirekv (7169)|29.4.2005 17:21
vlada
s telecine se to musí umět - vyhodit zrova ten zk... snímek tím telecine a není to jen tak.
vlada (3470)|29.4.2005 17:52
mirekv> Musí se složit zpátky obrácenym postupem než telecine vzniklo. Pokud se to udělá dobře, dá se bez ztráty zrekonstruovat původnich 24 progresivnich snímků. Jsou na to filtry pro VD i Avisynth. Ale jak řikáš, neni to až taková sranda.
clee (6592)|29.4.2005 18:24
tfuj, ktery prase poustelo v tv telecine?
Pave (158)|29.4.2005 19:23
no já nevím, proč by ty amíci převáděli věc kterou maj na filmu na NTSC a z něj pak do PALu?
Navíc tenhle biják už tady párkrát běžel (v Evropě), že by tu nebyla PAL kopie??

to je nějaký ulítlí 9-)
vlada (3470)|29.4.2005 19:31
Taky to moc nechápu, ale zřejmě to nova koupila od amíků a zpracovali to jako klasický NTSC. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale opravdu to bylo telecine. Některý snímky byly evidentně složený ze dvou různych políček a potom se zase sešly jeden nebo dva neprokládaný.
mirekv (7169)|29.4.2005 20:16
vlada
Jasně, ale už jsem tohle párkrát dělal, ovšem během filmu bylo pár vypadlých snímků a to je teda radost.
Pave (158)|29.4.2005 20:28
To je pařba :-D

ještě že jsem to nikdy nemusel zkoumat, už si totiž nic nenahrávám

- pouze kopíruju :-)-
mirekv (7169)|29.4.2005 20:40
Pave
Ale dá se, neboj! :-)
Pave (158)|29.4.2005 20:43
Takový práce - ale každý svého štěstí strůjcem B-)
mirekv (7169)|29.4.2005 20:52
Pave
není to tak hrozné, když chceš zhlédnout film bez škubání... :-)
Pave (158)|29.4.2005 20:56
já už ho viděl - budiž :-I
mirekv (7169)|29.4.2005 20:59
bez škubání? :-)
Pave (158)|29.4.2005 22:06
už se ani nepamatuju :-E :-E
mirekv (7169)|29.4.2005 22:10
Pave
Když film semtam škubne tak to neva, ale v sekundových intervalech je to na mrtvici.
Pave (158)|29.4.2005 22:23
filmy na nově "škubou" v 15 minutovejch intervalech - nedá se na to koukat.
Zkusil jsem to v poslední době jednou (dvě věže nebo co to bylo) a stejně tomu myslím dokonce urvali závěrečnou hudbu :((

Zajímavej je i způsob, jakým tam strkaj reklamy. Pravidelně střídaj dvě verze konce - děkuju, už nechci :-G
mirekv (7169)|29.4.2005 22:26
Pave
15 minut je v pohodě, myslím škubání co sekundu.