Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NESTABILNÍ SIGNÁL u HD na SKYLINKu

Knoxville009 (15)|1.11.2012 21:49
Zdravím Vás,

včera jsem sundal parabolu UPC a namonotoval nový set od skylinku. Dlouho jsem lovil signál, když sem na netu zjistil, že muj konvertor má prohození diseqc oproti normálu. Po nastavení v přijímači a opětovném nalezení signálu, jsem naladil programy poskytovatele SKYLINK. Na kmitočtu 12525 a nechal jsem hledat síť a hned naskočilo vše pod SKYLINKU. Sílu signálu mám 75%, víš se nedostanu, ladil jsem to asi 4 hodiny. Všechny programy SD jdou v pohodě (ikdyž sem tam škobrtne), ale HD nejde ani jeden. Přesněji řečeno jdou, ale obraz se obnoví tak jednou za 5 sekund a zvuk se škube. Signál při sledování dost kolísá až na nulu. Tyto HD programy jsou na kmitočtu 11797.

Ptám se tedy. Když chytám ASTRA 23,5 a na ní jsou všechny programy skylinku, proč jdou SD a HD ne. Se signálem se nedostanu přes 80% procent ani náhodou, ať šteluju jak chci. Když mám nalezenou tuto astru, jak je možné, že na jednom kmitočtu je signál stabilní a na kmitočtu co jsou HD stále kolísá až k nule? Má smysl zkoušet jiný LNB, nebo tak, nebo si mám pozvat technika? Zkoušel jsem snad vše co jsem vygoogloval :(

nějaký napad? Díky za případnou reakci...
Dagy2 (3153)|1.11.2012 22:04
1/ SD ano, HD nie -> logicky, pretože HD signál je ďaleko citlivejší na kvalitné naladenie paraboly.
2/ to že máš 80% nič neznamená, pretože % v prijímači je veľmi relatívne a záleží kus od kusu. dobré meranie nie je v % ale v nejakých jednotkách - dB u technisatu, chybovosť u iných prijímačov.

Skylink, resp. nie skylink ale družica 23.5E majú veľmi dobrý signál - 80cm parabola je určite absolutne v pohode, 60 s dobrým naladením tiež, sú ľudia, ktorí to chytajú na Technisat anténu 33cm.
Takže naladiť. Osobne som nepriateľom monoblokov, pretože nie je možné nastaviť ideálny príjem na každej družici. Keď už ho máš, treba teda naladiť transpondér DVB-S2 11979 a ladiť na ňom.
Skús natočenie "SKEW" a tiež niektoré LNB sa dajú posúvať v držiaku bližšie alebo ďalej od ohniska.

Ak by to nešlo: píšeš, že si dal "komplet od skylinku" to si asi kúpil nejakú sadu v hypermarkete. Otázka aký šmejd anténu do toho predajca zabalil. Či nie je trebárs "hodená", šišatá a pod., alebo či sa nedeformuje keď s ňou manipuluješ. Má slušný vystužovací prelis po obvode?
KamilZ (10277)|2.11.2012 06:26
Napiš přesně jakou máš parabolu, LNB, CI modul a přijímač. Problém může být v čemkoli (LNB, kabel, špatně udělaný konektor, a dokonce i např. v přijímači (třeba jen firmware) nebo CI modulu). Do setů se jak píše Dagy2 většinou nic rozumného nedává. Ne, že by nešly rozumné najít, ale prakticky se to nevyplatí.

Monoblock na 80cm parabole jede naprosto v pohodě. V našich podmínkách je signál zcela dostatečný na to, aby byly nutné 2 LNB. Dělají Ti to kompletně všechny HD, ze všech TP a z obou pozic, které přijímaš?
mirekv (7169)|2.11.2012 09:14
Jakou máš parabolu? Monobloky jsou optimalizované většinou na 80cm. Ovšem jesli jsi nastavoval parabolu na Skylink, tak je to jedno. Pod 80cm bych teda nešel, i když vím, že to chodí i na menších. Zajímavé je, že síla signálu kolísá.
sanchez13 (1071)|2.11.2012 09:24
Len tak mimochodom, nemas v ceste prekazku ? Napr nejaky strom, alebo cosi podobne ? :D
Knoxville009 (15)|2.11.2012 11:31
Dobrý den,

v první řadě všem děkuji za reakci...

Takže: Ano, žádný HD kanál nejde (stabilně). Vím, že je třeba stabilní a dobrý příjem, kvůli přenosové kapacitě atd. Pracuji v elektru a set mám z práce. Nyní co jsem si tedy koupil ;) Radši se posaďte: Parabola80cm, LNB INVERTO idlb-sinm24-kar43-8pp, a přijímač ORION II (certifikovaný na skylink!!) irdeto je přijímač i karta. . Ano je to čína, ale v práci jsme prodali cca 40 těchto setů a opravdu bez jediné reklamace. Jinak bych do toho nešel lidičky. Posouvat LNB vpřed vzad, jsem zkoušel má vliv cca 5%, scew nevím co znamená, polohovat parabolou nohoru dolů má velký vliv, ale mám nastaveno na nejlepším vyhledané pozici, cca 32°.Jen mi přijde podezřelé, že když otáčím prabolou do stran, tak signál opravdu velmi citlivě kolísá nahoru dolu. Hnu třeba o 0,5-1cm do strany (pohyb po kružnici LNB) a signál klesne na nulu a po 2sekundách skočí na nějakou hodnotu... Když se parabolou otáčí a trochu se prohne, tak signál také mění intensitu, ale to je snad samozřejmé Když jsem takhle známím otáčel parabolou, když se měnili družice u CSlinku, tak to tak šílené neházelo... Překážky nemám, je to v druhém patře bez vegetace ;)

Mezi námi, když chci chytat jen astru 3, vzhledem k tomu, že na astře 1 již skylink má jen jeden program, tak by stačil i single LNB. To asi zkusím taky večer ;)


Dnes si vezmu z práce domů, jiný přijímač, a LNB a uvidím, zda to bude mít vliv...
pfornal (201)|2.11.2012 14:37
Vzal bych v práci jiné LNB (konvertor) a odzkoušel.
Dagy2 (3153)|2.11.2012 16:14
Knoxwille, ber tento príspevok bez urážky. Skôr ťa prosím sa zamysli amožno do budúcna pochopíš vašich zákazníkov - teraz si v ich pozícii.

[QUOTE=Knoxville009;430485]
Pracuji v elektru a set mám z práce. Nyní co jsem si tedy koupil ;) Radši se posaďte: Parabola80cm, LNB INVERTO idlb-sinm24-kar43-8pp, a přijímač ORION II (certifikovaný na skylink!!) irdeto je přijímač i karta. . Ano je to čína, ale v práci jsme prodali cca 40 těchto setů a opravdu bez jediné reklamace....[/QUOTE]

No, to že vy ste bez reklamácie vôbec neznamená, že tie prístorje sú k niečomu dobré (ale netvrdím že sú zlé!):
1/ ľudia sú zvyknutí z DigiTV že v momente keď sa zatiahne obloha tak sú bez signálu. Myslia si že to tak má byť. Veď je to zo satelitu!
2/ prečítaj si príspevky na parabole ešte tak mesiac dozadu - každý druhý príspevok "skylink nejede", "skylink - zase s tím drbou", "skylink nefunguje" a podobne. Ohlasy "zaintersovaných": ano, zase s tím drbali, ano mění kodování nic nejede a podobné nezmysly. Takže keď si kúpilo 39 ľudí tento komplet pri problémoch nebežia k vám - teraz bez urážky, totiž neveria že im pomôžete - a hľadajú pomoc po internete. A tu vidia, že vlastne sa nechali napáliť od skylinku a tak potichu trpia. Ale ver tomu, nie je to tak. Skylink na malé drobnosti šlape bezchyby. U mňa 4 roky pri búrkach, daždi a pod.
3/ málo ľudí platí HD programy a tí čo počítajú s tým že budú dlhodobo platiť tak si nekupujú komplet v elektroobchode ale vyberajú komponenty u odborných predajcov, takže zbytok ak SD šlape sú spokojní.

[QUOTE=Knoxville009;430485]
Jinak bych do toho nešel lidičky. Posouvat LNB vpřed vzad, jsem zkoušel má vliv cca 5%, scew nevím co znamená, polohovat parabolou nohoru dolů má velký vliv, ale mám nastaveno na nejlepším vyhledané pozici, cca 32°.Jen mi přijde podezřelé, že když otáčím prabolou do stran, tak signál opravdu velmi citlivě kolísá nahoru dolu. Hnu třeba o 0,5-1cm do strany (pohyb po kružnici LNB) a signál klesne na nulu a po 2sekundách skočí na nějakou hodnotu... Když se parabolou otáčí a trochu se prohne, tak signál také mění intensitu, ale to je snad samozřejmé Když jsem takhle známím otáčel parabolou, když se měnili družice u CSlinku, tak to tak šílené neházelo... Překážky nemám, je to v druhém patře bez vegetace ;)
[/QUOTE]

Tak mi teda neprezradíme že si nevedel čo je skew. A nebudem to tu už spomínať, keď teraz okamžite zapneš gugla a nájdeš si to! To snáď nemyslíš vážne, jedine ak teda vo vašom elektre predávaš práčky a iné elektrospotrebiče - potom je to OK.
To ako mizne signál pri dotknutí sa paraboly by som tipoval na mäkký šit. Či je z lepších poznáš hneď podľa toho že má napr. len jeden strmeň na prichytenie k stožiaru/držiaku. Tá lepšia anténa bude mať totiž strmene dva...

Osobne by som radil:
- skús jednoduché LNB, natočiť parabolu na 23.5E a znova ladiť - na TP ktorý je s HD programami. Pokiaľ nájdeš správnu polohu a všetko pôjde môžeš vrátiť monoblok - už kvôli HD programom na 19.2E by som ani sekundu neváhal. Monoblok Kamil doporučuje - a určite to fachá - ale skúsenosti z fór mi dávajú za pravdu že 2ks LNB nastaví každý zatiaľ čo úspešnosť u monobloku je 50%.
- nepovedal si akú dĺžku kábla máš a aký kábel, ale zrejme to máš v bytovke (na 2.P.) takže viac ako 10m asi to nebude. To musí ísť aj so špagátikom.
- ak neuspeješ, pre istotu skús FTA HD programy na 19.2E či nemá nejaký problém ten prijímač. Síce mi nenapadá aký problém by to mohol byť ale jeden nikdy nevie...
- pri ladení tejto mäkýšovej antény je potrebné ju točiť tam kde je uchytená na držiaku a nechytať za okraj. Tak ju totiž natočíš napružením a ona sa vráti do svojej polohy (pár milimetrov ale pre HD je to moc). Po pootečení počkaj 5 sekund či sa signál nezmení, opatrne dotiahni - ak je tam len jeden strmeň aj ten môže pohnúť parabolou pri doťahovaní.
- poslednou možnosťou je šišatá parabola - keď ste ju mali položenú v sklade a možno ju niekto prešiel paletovým vozíkom

ešte raz, neber to osobne, postupuj po krokoch s rozmyslom
Knoxville009 (15)|2.11.2012 17:54
no díky za názor, osobně to brát nebudu, nejsem tento typ ;) Sice paleťákem po parabolách nejezdíme a SKEW mi nic neřikalo, ale prostě na satelity se nespecializujeme ;)

Nicméně zkusím jiné LNB a i přijímač. Kabel je cca10m a doteĎ na něm jelo UPC, ale v SD.

Večerto ještě vyzkouším a dám vědět...

díky
Knoxville009 (15)|2.11.2012 18:50
a ještě jeden dotaz... Beru si zpráce domů na vyzkoušení LNB monoblock INVERTo. Na schématu je vyobrazeno, že astru3 to přijímá na levé čidlo a astru1 na pravé. Takhle to ale přeci být nemůže ne?!

vycházím z tohoto http://www.videotech.cz/montaz-satelitu-podrobny-obrazkovy-navod/
jito (999)|2.11.2012 19:00
Je to správně.
V ohnisku A3 a šilhá se na A1-pohled za parabolou.
Lze to namontovat i obráceně-tedy v ohnisku A1 a šilhá se na A3,ale takto se to "normálně" nedělá.
KamilZ (10277)|2.11.2012 19:23
jito: používat před a za parabolou je ošidné, lepší je používat východně/západně, tam nehrozí žádný omyl, ať jsi otočen jakkoli a stojíš kdekoli (před/za), protože východ a západ je jen jeden.

Knoxville009: proč by to tak být nemohlo? Fyzika ještě doufám platí :D . Když je něco více východně (A3 na 23.5, A1 je "jen" na 19.2), tak se to logicky odrazí více západně. Je jedno, na co se šilhá (jestli na A3 nebo A1). T5eba Ti to bude jasnější z tohoto obrázku, kde je opačné šilhání (nedoporučuji).
Knoxville009 (15)|2.11.2012 20:42
[QUOTE=KamilZ;430543]jito: používat před a za parabolou je ošidné, lepší je používat východně/západně, tam nehrozí žádný omyl, ať jsi otočen jakkoli a stojíš kdekoli (před/za), protože východ a západ je jen jeden.

Knoxville009: proč by to tak být nemohlo? Fyzika ještě doufám platí :D . Když je něco více východně (A3 na 23.5, A1 je "jen" na 19.2), tak se to logicky odrazí více západně. Je jedno, na co se šilhá (jestli na A3 nebo A1). T5eba Ti to bude jasnější z tohoto obrázku, kde je opačné šilhání (nedoporučuji).[/QUOTE]

NO jo, podle Tvého obrázku to je logické, ale na tom LNB je na obrázku : vlevo disecq A astra23,5 a vpravo disecq B astra 19,2 a to už přeci nejde, pokud bych nedal LNB vzhůru nohama ;)
KamilZ (10277)|2.11.2012 20:52
Jaký obrázek myslíš? Ty jsi sem dával odkaz na stránku, ne na jeden obrázek. Na té stránce je obrázků několik, ale ať se dívám jak se dívám, tak všude je západně Astra1 na 19.2 a východně Astra 3 na 23.5 (po tvém tedy vlevo A1/19.2 a vpravo A3/23.5), konkrétně tento a tento obrázek.
jito (999)|2.11.2012 20:54
[QUOTE=KamilZ;430543]lepší je používat východně/západně[/QUOTE]
To máš pravdu.
Tipni si,kolik lidí ví,kde je v místě jeho bydliště východ a západ.
KamilZ (10277)|2.11.2012 21:28
Doufám že 100% těch co montují parabolu a ví, že musí primárně čumět na jih (tedy pokud to nedělají podle souseda :D). Od jihu už snad východ a západ doufám pozná každý.
Knoxville009 (15)|2.11.2012 21:37
[ATTACH=CONFIG]20291[/ATTACH]

Tak mám nové skutečnosti... Zkoušel jsem jiný přijímač a stále je to stejné. Teď jsem nasadil sigle LNB a jde vše v pohodě na astra3. I HD a bez sekání či kolísání signálu. Signál mám stabilně na 73% a na HD dostačuje, to časem doladím. Musím tedy mít nejspíš při používání toho monoblocku na dvě družice něco špatně nastaveno... Bude tam asi problém s tím šilháním a nastavením diseqc. Přiložil jsem fotku jak je to nakreslené na krabičce, pokud byste věděli jak to nastavit aby to fachalo, tak budu vděčný, mě to smysl nedává :( Už jsem z toho jalovej...
IMG_2382.JPG
vivid.sk (11472)|2.11.2012 22:52
Over, ci mas nastaveny diseqc 1.0:
- Port 1 pre 23.5°
- Port 2 pre 19.2°

Ak ano, over si funkcnost na oboch poziciach (na 19.2 najdes plno FTA HD kanalov). Pokial vsetko prebehne uspesne (teda pojdu ti kanaly z oboch astier), diseqc aj smer mas nastaveny korektne.
mirekv (7169)|3.11.2012 05:30
Anténu nastav tím singlem na 23,5E poté uchytni ten monoblok za pravou část z pohledu od antény (levá bude tedy ve vzduchu, ta je pro pozici 19,2E). Jak je to s diseqc teď přesně nevím, ovšem to snadno zjistíš, pokud máš Skylink již předladěný.
KamilZ (10277)|3.11.2012 06:38
mirekv: Co je to pohled "od antény"? :-)

Knoxville009: Ten obrázek, co jsi sem dával neber vážně. Jeho hlavní poselství je v tom, že máš nestandardně DiSEqC (což není na závadu, akorát to mate). Nastav to jak píše vivid a namontuj jak píše mirekv, což znamená takto: http://screenshot.cz/E2V7O/ (překreslil jsem Ti tam i ten DiSEqC).

Pokud máš 23.5 napřímo, tak je na úroveň signálu jedno, jestli máš monoblock nebo ne (ten ovlivňuje hlavně "šilající" číst, ale i tak je u nás signálu spousty). Pokud Ti to opět bude blbnout, tak je zřejmě monoblock vadný.
mirekv (7169)|3.11.2012 07:17
Od antény (povrchu) směrem k orbitě, mně to příjde logické, opačně by to bylo k anténě nebo do antény. 8-)
Dagy2 (3153)|3.11.2012 09:08
Super, takže problém jasne identifikovaný -> monoblok, resp. jeho montáž a nastavenie. Takže robím ďalšiu čiarku bielou kriedou do komína že začiatočník má začínať jednoduchým LNB.
Monoblok je vyšší level:
- pre začiatočníka pochopiť návod k lacným prijímačom typu "popis možností menu: 22kHz = nastavenie 22kHz" a podobne duchaplné texty v návodoch týchto prístrojov bez toho aby človek vedel k čomu to slúži je prakticky nemožné. Stačí prehľadať fora - je to stále o tom istom.
- 50% občanov čo absolvovali základné školy pred rokom 1989 nevie čo je to "zákon dopadu a odrazu" a teda že "LNB pre východnejšie družice sa na držiaku paraboly hojdajú naopak na západnejšej časti držiaka". Absolventi základných škôl po 1989 to nevedia na 80%. A smer východ/západ u svojho domu naozaj nevie 80% ľudí, na to berte jed. To, že sa to dá určiť podľa toho, kde vychádza slnko z týchto 80% nenapadne ani jednoho. A o kompase počuli len v Pirátoch Karibiku a vedia, že ukazuje kam sa ten Johny Depp má dostať. :) :)

Knoxwille, tak ako ti píšu kolegovia.
1/ zober jednoduché LNB - nastav anténu na 23.5E na najlepší signál - "smer a zdvih antény". Tak budeš mať u monobloku správne nastavenú 23.5E a 19.2E bude to, čo z toho monoblok dostane. ale 19.2E má dosť silný signál a používa pre prijímač jednoduchšie spracovateľné FEC než SkyLink.
2/ potom vymeň LNB za monoblok. Do držiaka upevni "ňufák" monobloku tak, aby druhý "ňufák" vysel naprázdno na východnejšej strane. Je to preto, lebo 19.2E je viac na západe - to je ten zákon dopadu a odrazu elektromagnetického vlnenia na parabolickú plochu antény
3/ zapni prijímač a nastav DiseqC ako ti radili. Zapni nejaký program, ktorý si predtým naladil na jednoduchom LNB, napr. CT24. Ak tam nebude obraz, signál tam budeš mať určite ale kvallita bude nulová. Choď potom k anténe a zakry rukou postupne jeden a druhý ňufák - sila signálu spadne na nulu pri zakrytí toho ňufáka, ktorý je práve cez diseq pripojený k prijímaču. Takto zistíš ako diseq vlastne funguje - kedy má byť aktivovaný a kedy nie.

Ďalej to už zvládneš, myslím že je to dobrá škola. Teraz sa pýtaj na oddelenie predaja satelitnej techniky. Budeš vedieť ďaleko lepšie poradiť zákazníkom :)
Prajem dobrý príjem.

P.S. nezabudni nakoniec nastaviť ten SKEW !!!!
Knoxville009 (15)|3.11.2012 09:24
tak děkuji za reakce... Dle toho co jsem jsem četl, mám vše nastaveno tak je psáno výše, takže zkusím druhý monoblok... Nicméně čas na to budu mít až v pondělí :( Jinak díky moc za pomoc, dám vědět jak jsem dopadl...

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=KamilZ;430589]mirekv: Co je to pohled "od antény"? :-)

Knoxville009: Ten obrázek, co jsi sem dával neber vážně. Jeho hlavní poselství je v tom, že máš nestandardně DiSEqC (což není na závadu, akorát to mate). Nastav to jak píše vivid a namontuj jak píše mirekv, což znamená takto: http://screenshot.cz/E2V7O/ (překreslil jsem Ti tam i ten DiSEqC).

Pokud máš 23.5 napřímo, tak je na úroveň signálu jedno, jestli máš monoblock nebo ne (ten ovlivňuje hlavně "šilající" číst, ale i tak je u nás signálu spousty). Pokud Ti to opět bude blbnout, tak je zřejmě monoblock vadný.[/QUOTE]

TAK JAK JSI to UDĚLAL NA TOM OBRÁZKU, TAK TO MÁM NASTAVENÉ DOTEĎ A PRÁVĚ TO NEFUNGUJE :( JEN SI NEJSEM JIST, ZDA MÁM NASTAVENO DISEQC 1.0, TO Z HLAVY NEVÍM A JSEM V PRÁCI... Ale pokud to tak mám, tak mám vše nastaveno dobře a bude v prdeli ten monoblok...
KamilZ (10277)|3.11.2012 09:44
Kdyby jsi měl špatně DiSEqC, tak nejedeš vůbec. Jestli máš na single LNB příjem na 23.5 a po přehození na monoblock (bez otočení antény) máš SD příjem z obou pozic (23.5 i 19.2), tak máš DiSEqC nastaven OK a je vadný monoblock.
KamilZ (10277)|3.11.2012 09:50
[QUOTE=Dagy2;430596]Takže robím ďalšiu čiarku bielou kriedou do komína že začiatočník má začínať jednoduchým LNB. Monoblok je vyšší level.[/QUOTE]
O tom nepochybuji a nerozporuji, ale dva LNB jsou ještě vyšší level než monoblock, protože se bude muset znovu ladit (a nerozdrbat původní) a zapojovat navíc DiSEqC přepínač. U monoblocku je to jen otázka nastavení DiSEqC v přijímači, což by u dvou LNB dělal také. Naladěnou druhou pozici má v našich podmínkách "zadarmo" a nedrbe se z přepínačem. Zákon o dopadu a odrazu platí jak pro monoblock, tak pro dva LNB a vysvětlovat, ze které strany mají druhý LNB namontovat je úplně stejný problém, jako za který konec uchytit monoblock. Skew je u monoblocku 19.2+23.5 a 80 paraboly poměrně nezajímavý, protože rezervy jsou více než dostatečné.

Já rozporuji Tvé tvrzení, že pro začátečníka je z hlediska montáře, zapojení a naladění jednodušší 2x LNB + DiSEqC switch než 1x monoblock.
tahlovej (304)|3.11.2012 10:44
[QUOTE=KamilZ;430599]O tom nepochybuji a nerozporuji, ale dva LNB jsou ještě vyšší level než monoblock, protože se bude muset znovu ladit (a nerozdrbat původní) a zapojovat navíc DiSEqC přepínač. U monoblocku je to jen otázka nastavení DiSEqC v přijímači, což by u dvou LNB dělal také. Naladěnou druhou pozici má v našich podmínkách "zadarmo" a nedrbe se z přepínačem. Zákon o dopadu a odrazu platí jak pro monoblock, tak pro dva LNB a vysvětlovat, ze které strany mají druhý LNB namontovat je úplně stejný problém, jako za který konec uchytit monoblock. Skew je u monoblocku 19.2+23.5 a 80 paraboly poměrně nezajímavý, protože rezervy jsou více než dostatečné.

Já rozporuji Tvé tvrzení, že pro začátečníka je z hlediska montáře, zapojení a naladění jednodušší 2x LNB + DiSEqC switch než 1x monoblock.[/QUOTE]A nejsmutnější na tom všem je,že takové " rádobyprodejny "vůbec existují.Ale už se tomu nedivím - zákazník "dnes i hovno koupí,jen když je v akci".
Knoxville009 (15)|3.11.2012 11:30
[QUOTE=KamilZ;430598]Kdyby jsi měl špatně DiSEqC, tak nejedeš vůbec. Jestli máš na single LNB příjem na 23.5 a po přehození na monoblock (bez otočení antény) máš SD příjem z obou pozic (23.5 i 19.2), tak máš DiSEqC nastaven OK a je vadný monoblock.[/QUOTE]


Díky za názor, jak říkám, dám tam jiný monoblok a doufám, že to je tím...

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=tahlovej;430607]A nejsmutnější na tom všem je,že takové " rádobyprodejny "vůbec existují.Ale už se tomu nedivím - zákazník "dnes i hovno koupí,jen když je v akci".[/QUOTE]

Dobrý den,

nic proti Vašemu vyjádření nemám, ale učený z nebe nespadl. Chtěl bych vidět Vás, jak budete na prodejně vědět o všem do detailu, když se prodává IT, bílá a černá technika a ACC. To prostě není možné, pokud tedy nejste kolega pana EINSTEINA, který na to kapacitu možná měl.
sanchez13 (1071)|3.11.2012 12:05
hmmm zaujimave z tohoto mi vychadza, ze monobloky nemaju vzdy rovnake nastavenie DiSEqC.
Ked som totiz zapajal satelit rodicom cca pred 2 rokmi, tak som mal tie porty uplne opacne. Pokial si pamatam, tak to bol Mascom Twin monoblock a ten mal LNB1 19,2E a LNB2 23,5E.
Kazdopadne vsetko ostatne co tu bolo popisane bolo tak isto....
Cize rodicia to maju takto:

[ATTACH=CONFIG]20295[/ATTACH]

@Knoxville009: dufam, ze som ta teraz uplne nepoplietol, ale ak mas uz nastavenu parabolu pri single LNB, tak nastavenie DiSEqC je uz najmenej, proste treba nastavit ten port, pri ktorom pojde uz predtym naladeny program :D

Edit: podla toho obrazku, co si uploadoval ty mas opacne zapojenie DiSEqC, takze ho musis nastavit tak ako ti radili, cize LNB1 23,5E a LNB2 19,2E
monoblock.jpg
jito (999)|3.11.2012 12:09
[QUOTE=sanchez13;430617]ze monobloky nemaju vzdy rovnake nastavenie Digisec[/QUOTE]
Je to tak.
Pokud si dobře pamatuji,tak např.f.Inverto má nastavení diseqc obráceně než většina výrobců.
KamilZ (10277)|3.11.2012 13:00
U Inverta to mají "opačně" jen černé, bílé jsou "normální". Schválně v uvozovkách, protože je otázka, co je "normální" (podle mě je třeba normální a pohodlné nosit ponožky v sandálech... ). Spíš by stačilo, kdyby výrobci prostě na LNB přímo vylisovali informaci typu DiSEqC A/1 a DiSEqC B/2. Navíc ta fotka krabice, kterou jsem zde dával Knoxville009 je opravdu pěkný úlet od výrobce. A černý barva také, zbytečně v létě trpí sluníčkem.
Dagy2 (3153)|3.11.2012 19:10
[QUOTE=KamilZ;430626]U Inverta to mají "opačně" jen černé, bílé jsou "normální". Schválně v uvozovkách, protože je otázka, co je "normální" (podle mě je třeba normální a pohodlné nosit ponožky v sandálech... ). Spíš by stačilo, kdyby výrobci prostě na LNB přímo vylisovali informaci typu DiSEqC A/1 a DiSEqC B/2. Navíc ta fotka krabice, kterou jsem zde dával Knoxville009 je opravdu pěkný úlet od výrobce. A černý barva také, zbytečně v létě trpí sluníčkem.[/QUOTE]

Kamil, odpoveď na otázku čo je jednoduchšie si dal sám - ani jeden výrobca to nemá rovnako. Ako sa v tom má vyznať začiatočník.
Výhody monobloku - úspora v cene, úspora v mieste, jeden krám na anténe menej, menej externých spojov, naladenie len 1x. to všetko pokiaľ je svet lineárny a logický.
Ale prax ako sa tu denne presviedčame je úplne opačná:
- zapojíme monoblok - a ono to nejede.
- manipulácia v menu, nevieme trafiť čo kde nastaviť
- rodina za zadkom, deti mrnčia
- konečne! naladení nemci, ale na 23.5E samí arabi. Čo s tým Skylinkom zase môže byť, s niečim zase babrali! (našiel by som niekoľko takýchto prípadov na rôznych fórach :) :) )
- žena nervózna, prečo sa stále muž hrabe v menu a už konečne nepustí ružovú záhradu. Načo to kúpil aby ona pozerala menu prístroja?!
- žena vyhlásila, že by muž nevedel ani opraviť žehličku a už vôbec sa nevyzná do satelitnej techniky.
- muž vyhlásil, že problémy mali aj iné satelity, napríklad Apolo 13
- žena vyhlásila, že bol vždy babrák a keď bola tehotná nechal ju ťahať z Tesca nákupy
- muž má posledný pokus
- žena prehlasuje, že si mala vziať toho Vencu tak ako radila mamínka - podnikateľa, ktorému satelit montovala firma už v roku 1992.
- žena má v ruke kabát pretože odchádza sledovať ružovú záhradu k mamince
- práskli dvere
- deti plačú
- ďalej to končí pre tých čo sa impodarilo naladiť na TV JOJ v programe "súdna sieň"
Tak k čomu tieto problémy?

Preto výhoda dvoch LNB je zrejmá:
- naladíme jeden LNB na 23.5E, zapojíme napriamo koax a manželka okamžite môže pozerať ružovú záhradu. A už som kladne hodnotený :) :) že áno?
- pokiaľ je ešte trochu času, nasadím LNB na 19.2E - pokiaľ sú tam arabi je jasné, že LNB musí na druhú stranu. Vymením, sú tam nemci. Nemci tam budú na 100-péro. Tí su všade okrem Karlových Varov.
- teraz odpojím koax a vsuniem Diseq. vstup 23.5E do jedničky, vstup 19.2E do dvojky a výstup do prijímača. to musí zvládnuť každý aj predajca z Datartu.
- skúsim v menu aktivovať diseq a nastaviť prvú a druhú družice. A hele, ono to nejde. Mám signál ale nie kvalitu.
- zacloním LNB23.5E pri naladenom kanále CT24 a vidím, že nič. zacloním LNB19.2E a vidím že signál spadol.
- teraz tá najväčšia výhoda dvoch LNB - nemusím sa drbať v menu prijímača, ale chytím dva koaxy z LNB a prehodím a je to!
- kritická situácia: pokiaľ to nejde ani tak ani onak, zapíchnem natvrdo LNB23.5E, s vrniacou manželkou pozeráme ružovú v HD a spolu nadávame na predajcov aký šmejd diseq mi predali. Ale 23.5E fičí a tak je všetko OK v dome klid. Zajtra zistím u kolegov alebo na TVFREAK čo s tým... :) :)

Tak každý má teraz možnosť si vybrať svoj scenár :)

P.S. Ešte by som možno veril aj tomu, že ten perfektný monoblok z obrázku ktorý má napísané "Specialy designed for Czech and SLOVENIA" možno ani nebude mať rozsah potrebný pre zachytenie 19.2E a 23.5E. Že to nie je 4.3° možno soudruzi v číne nevedia.
ničím nerušený obraz pri Avatarovi želá Dagy.
sanchez13 (1071)|3.11.2012 19:43
:D
Ja asi patrim medzi vynimky, ale pred montazou som si o problematike co to precital a az potom som siel na to...
Inak ten napis na monobloku je fakt super, hlavne ta SLOVENIA :-)

P.S. Dotazovatel uz aspon vie, ze ten druhy monoblok, ktory si donesie na odskusanie moze mat DiSEqC zapojeny inak ako ten prvy co skusal...
vivid.sk (11472)|3.11.2012 19:46
[QUOTE=Dagy2;430667]Tak každý má teraz možnosť si vybrať svoj scenár [/QUOTE]
Ten opis z vlastnej domacnosti je mozno plne autenticky :D :D :D, ale pokial je niekto v takychto veciach zaciatocnik, zavola si profika s merakom, ktory to perfektne nasteluje za par minut.
Myslim, ze sa nieje za co hanbit, nemoze vediet kazdy vsetko, naviac k parabole je casto problematicky pristup.
KamilZ (10277)|3.11.2012 20:04
A také už jen proto, že štelovat to podle toho, co ukazuje přijímač je často špatně (resp. ne optimálně). Navíc profík ví, na kterém TP jsou největší problémy atd.
losos (2977)|3.11.2012 20:26
Dagy2 to napsal hezky a zábavně.
K těm ostatním jen dodám, že když chceme jet na kole, také si k tomu nevoláme vždy profíka Armstronga. :-E
Ještě k těm dvěma LNB na 19,2°E a 23,5°E - pro menší parabolu (k těm patří i průměr 80 cm) je důležité koupit LNB s úzkým vstupním hrdlem, aby je bylo možné k sobě co nejvíce přiblížit...
KamilZ (10277)|4.11.2012 08:08
Když se chce jet na kole, tak mám kolo nachystané a jen ho "zapnu". Pokud mám to kolo z obchodu v krabici po součástkách a já nevím jak se seřizují brzdy, přehazovačka apod., tak si Amstronga zavolám. Sice bych to asi nějak splácal, ale raději nechci vědět, jak by se to zachovalo při sjezdu ...
Knoxville009 (15)|5.11.2012 14:03
Takže dobrý den všem ;)

Děkuji těm co se více či méně zapojili do diskuze. Situace je taková, že jsem vyměnil monoblok za nový a funguje vše jak mám na původní nastavení. Bohužel byl tedy celou dobu špatný monoblok :(

Jinak přeji hezký zbytek dne a toto téma se může uzavřít ;)
Dagy2 (3153)|5.11.2012 15:30
Tak suppper. Gratulácia. Aj skew určite nastavený :)

Potvrdzujem ešte, že monoblok je lacnejšie, úspornejšie na miesto a ešte aj parádne riešenie.
Len keď to nejde na prvé zapnutie, bez prístroja človek "neví která bije". Našťastie Knoxwille si mal kde požičať iný monoblok.
U 2xLNB by na to laik prišiel okamžite.

P.S. tiež potvrdzujem, že napriek predchádzajúcemu príspevku ešte stále bývam doma a kompletná rodina so mnou. :)