Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PA6500 zkušenosti majitelů, rady, problémy, řešení

generator (77)|29.10.2012 11:05
Po třech letech uvažování o smysluplnosti koupě nové TV, jsem se rozhodl, že poměry cena/výkon jsou již natolik lákavé, že jsem si udělal radost a tuhle televizi pořídil.
Obával jsem se snad všeho, na co v internetových fórech narazíte, jako na negativa plazmových televizí. Bzučení, blikání, podání černé, odlesky, zelené/červené nádechy a jiné anomálie, jejichž názvy jsem si ani nezapamatoval.
Po obhlédnutí několika aktuálních televizí v obchodech jsem zjistil, že testy dělají buď laboratorní přístroje, nebo už špatně vidím.

Takže LG 50PA6500:

Nebliká.

Nepíská. Něco jako pískot je slyšet s uchem přilepeným na zadní stěně, ale podobné zvuky vydává snad každá výkonnější elektronika. AV reciever taky hučí, když mám ucho na kapotě, ale není to nic, co by rušilo poslech. To už víc slyším lednici, myčku nebo pračku.

Obraz je bez nádechů červené nebo zelené. A po pravdě, když jsem nastavil kalibrované expertní nastavení, tak se mi obraz nelíbil. Což na tom, že barvy jsou super reálné, každý člověk si to stejně nastaví podle sebe.

Nějaké roztřepené obrysy nebo jiné artefakty, které se někde diskutují, nevidím. Možná je to proto, že na obrazovce sleduji film/něco v pohybu a neštuduji lupou zastavený obraz, abych tam našel nějaký artefakt.

Odlesky jsou viditelné. Přecházím z CRTV, která na tom byla podobně, ale nyní mám před sebou 4x větší plochu, což je problematičtější. Dobře, ale v kině také nemají okna, do kterých pere slunce že? Takže pokud chcete něco sledovat ve dne, zatemněte si. A na běžné denní vysílání, kdy televizi člověk spíše poslouchá (jo bezva věc tento model umí vypnout obraz) nějaký sem tam odlesk nevadí.

A teď k černé. Černá na této televizi není černá. A ani nemůže být. Pokud jste někdy byli v kině, chrám pro sledování filmů. Tak tam se promítá na bílé plátno. Takže ani v tom nejlepším multiplexu s THX certifikací, nebude nikdy černá opravdu černá. Takže to nechtějte ani po vaší televizi, je to nesmysl. Pravda, když je černá spíš modrá nebo zelená, to je už k diskuzi. Mimo to, hodně záleží na materiálu. Některé filmy prostě ani "černou" nemají. Vždyť by se na to nedalo koukat. Takže tady i při nastavení vstupu na nejčernější černou, je v zateměné místnosti vidět, že plasma "svítí". Ona se umí vypnout, pak je tma jakou jen dokážete udělat, ale stačí třeba malý titulek, tak se rozsvítí a to co má být černé, tak není "vypnuté". Ale tohle je fakt jedno, ajk už jsem psal, v kině taky neexistuje černá. Ona snad ani neexistuje v přírodě ne? Pokud něco chcete vidět, tak si na to musíte posvítit, a v tu ránu už nemůžete vidět černou :) Dobře, konec filozofování o černé. Shrnu to, že na tomto modelu je to hodně hodně šedá.

Z TV nepoužívám tuner a mulitmediální funkce. Na příjem mám DBS2 reciever a na multimédia PC. Proto vám nenapíši nic o ladění, nebo přehrávání filmů.

TV jsem přidělal na zeď a tuto sněžnou sobotu shlédnul několik filmů k naprosté spokojenosti. Těšil jsem se na Prometheus, který mi v kině unikl a shlédnutí na této plasmě bylo naprosto parádní.

Asi najdete na trhu TV, která má černou černější, neleskne se, uvaří kafe a dáte si s ní partičku šachu, ale za ty peníze na víc, to nejsou adekvátní funkce. Víc než 15.000,- bych za televizní přístroj nedal z principu. Nevím kolik potěšení by mi muselo přinášet zařízení za 30.000,- Vlastně vím, nebyla by to televize, ale fembot. :)

- - - - doplněno - - - -

Ukradeno jinde:

Settings used:
Aspect Ratio: Just Scan
Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Contrast: 90
Brightness:60
H. Sharp: 30
V. Sharp: 35
Color: 48
Tint: 0

Now select Expert control
Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction: Off
Gamma: Medium
Black Level: Low
Film Mode: On or off (I didn't see a difference between the two while watching cable TV)
Color Gamut: Wide
Edge Enhancement: On
Color Temp: Medium
Method: 20 Point IRE
Pattern: Outer

Select an IRE value i.e. 0 now move down and change the color settings. Go back up and select the next IRE value i.e. 5 then move down and change the color settings. Do this for all the IRE values. Yeah its a long and painful process but worth it.
r=red g=green b=blue.
0 ire r=-5 g=0 c=0
5 ire r=0 g=0 b=0
10 ire r=-16 g=0 b=-36
15 ire r=0 g=0 b=0
20 ire r=-17 g=-13 b=-34
25 ire r=-9 g=0 b=-37
30 ire r=-6 g=9 b=-29
35 ire r=0 g=0 b=-13
40 ire r=9 g=17 b=-25
45 ire r=0 g=0 b=0
50 ire r=-10 g=0 b=-42
55 ire r=-18 g=0 b=-10
60 ire r=15 g=20 b=-37
65 ire r=-18 g=0 b=0
70 ire r=5 g=30 b=-31
75 ire r=-9 g=9 b=-29
80 ire r=-6 g=19 b=-50
85 ire r=0 g=0 b=0
90 ire r=-8 g=16 b=-9
95 ire r=0 g=0 b=0
100ire r=-5 g=0 b=-24

Now go to the COLOR management:

Red Saturation 0
Red tint -1
Green Saturation -6
Green tint 0
Blue Saturation -8
Blue tint 0
Yellow Saturation -5
Yellow tint 11
Cyan saturation -2
Cyan tint -2
Magenta Saturation -3
Magenta tint -10

Now run the Picture wizard and adjust each setting in the picture wizard to your liking.
generator (77)|29.10.2012 14:44
Jo ještě jsem zapoměl na vypalování obrazu.
Pozoruhodná věc. Grafika televize, kterou moc nevidím (nastavení, informace o vstupu atp.) se vypálí hned. Pokud jsem při nezapojeném HDMI, kdy je obrazovka černá (tedy pardon šedá), jsem po zhasnutí informace o vstupu (takový hnusný neprůhledný bílý obdélník), viděl tuhle věc ješte dlouho. Po zapnutí nějakého obrazu na vstup si toho člověk nevšimne a do minuty to není vidět ani na monotóním pozadí.
A grafika DVBS recieveru se kupodibu nevypaluje vůbec. Buď je inteligentně navržená (tmavé barvy), nebo v tom je jiné voodoo.
Tmavý pruh u filmů 2.35:1 se ani po shlédnutí dvou hodinového filmu na obrazu 16:9 neprojevil.
Plocha windows se také dočasně "vypálí", ale do minuty je to prostě pryč. Možná je to pryč i dřív, ale nejsem zkušební laboratoř. Důležité je, že při běžném používání to zmizí, aniž by to člověk nějak zaznamenal.

Televizi nezahořuji, snažím se při sledování měnit obsah, nenechávám žádné statické obrázky zobrazovat moc dlouho a snad se to po 200 hodinách, jak chytří lidé píší, ustálí a fosfory zestárnou.
obor (147)|29.10.2012 21:16
Sympaticke zamyslenie, nazor.Peknee.
generator (77)|30.10.2012 09:07
Tak jsem si včer hrál s nastavením a "z laboratoře" doporučené vypnutí dynamického kontrastu je sice hezké, pokud by materiál na vstupu byl konzistentní. Ale jak asi víte, různé stanice křížem krážem satelitním nebem, produkují různé nastavení barev, jasu nebo kontrastu. Takže nastavení při kterém je Marcela Augustová na ČT1HD jako panenka, se neslučuje se sitcomem Fraiser na stanici DOMA. Zkusil jsem tedy nastavit tu ošklivou funkci "dynamický kontrast" na první stupeň (MINIMÁLNÍ) a voodoo zapůsobilo. Obraz nijak moc "nedýchá", tmavé oblasti ještě více ztmavly bez ztráty detailu a horší SD materiál je přirozenější a né tak přesvětlený, jako u statického kontrastu.

Pak jsem zaži šok, kdy jsem přepnul na MTV LIVE HD, kde probíhal záznam nějakého předávání MTV VMA2011. Kanál je sice HD, grafika při přenosu byla bez chyby, ale vlastní záznam vypadal jak aquarel. Ke$ha měla slité barvy obličeje, že jsem chvíli podezíral vizážistu s předávkování make-upem. Jenomže takhle vypadal i zbytek lidí, které braly z detailu. Netuším, kde loni udělalo MTV chybu, ale opět to potvrzuje fakt, že můžete mít televizi 4k za 1/2 mio a bude vám to prd platné, když poskytovatel signálu udělá chybu :)
generator (77)|2.11.2012 10:37
Tady jsem se pokusil nafotit pár obrázků.
Variantně bez blesku a s bleskem.

[ATTACH=CONFIG]20273[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20272[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]20274[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20275[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]20277[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]20276[/ATTACH]

Detail:
[ATTACH=CONFIG]20278[/ATTACH]
P1040132.JPG P1040131.JPG P1040136.JPG P1040137.JPG P1040138.JPG P1040140.JPG P1040141.JPG
nodiggity (199)|2.11.2012 15:48
[QUOTE=generator;429995]Asi najdete na trhu TV, která má černou černější, neleskne se...ale za ty peníze na víc, to nejsou adekvátní funkce. [/QUOTE]

Pro Vás, pro ostatní třeba ano :).
generator (77)|2.1.2013 16:28
Tak už mám první mrtvý subpixel. Podle detailu fotky to vypadá, jako když vybouchla červená. Protože sousední body při "bílé" svítí. Vidět to je až z blízka jako čená tečka. Z míst, kde na TV koukáme to okem nikdo nevidí.
Takže doufám, že po uplynutí záruky toho nebude víc.

[ATTACH=CONFIG]21126[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]21127[/ATTACH]
P1040174_dead_2.jpg P1040175_dead_1.jpg
shotik (16)|22.2.2013 11:56
Dnes asi pujdu vyzvednout takze tuto telku. Jsem zvedav na obraz a neduhy plazmy. Toho se trosku obavam ale vase recenze me trosku uklidnila az na dalsi post s bouchnutym pixelem ://

Televizi budeme mit na bezne koukani ze satelitu + obcasne zahrani si xbox .

Dulezite bylo aby telka mela 46-50" a vybrat neco v LED nebylo moc mozny vzheldem k cenam
generator (77)|22.2.2013 12:10
[QUOTE=shotik;446409]Dnes asi pujdu vyzvednout takze tuto telku. Jsem zvedav na obraz a neduhy plazmy. Toho se trosku obavam ale vase recenze me trosku uklidnila az na dalsi post s bouchnutym pixelem ://

Televizi budeme mit na bezne koukani ze satelitu + obcasne zahrani si xbox .

Dulezite bylo aby telka mela 46-50" a vybrat neco v LED nebylo moc mozny vzheldem k cenam[/QUOTE]

1. Ten pixel není při sledování TV z optimální vzdálenosti vidět
2. Při sledování by musela být v místě bílá aby si toho člověk všimnul
3. běžný filmový materiál vysílaný ze satelitu, má takových drobných teček tisíce během hodiny :) Nemasterované filmy plné chlupů, škrábanců a vad filmového materiálu, generují daleko větších chyby než jedna tečka ze dvou miliónů možných ....

Jeden vadný pixel na FullHD obrazovce je spíše psychologická záležitost.
shotik (16)|22.2.2013 12:40
aha :) tak to aj myslel ze tam mas krater:))))) no dalsi orech bude zda ji nalozim do auta. oktavka preci jen neni tak obr auto a polozit se asi nesmi :/ muze byt alespon mirne v naklonu?
generator (77)|22.2.2013 12:57
Ten deathpixle je asi 0,5 mm "velkej"

Změř si auto:
TV zabalená v krabici š x v x h (hmotnost)
1330 x 817 x 228 mm (34.5 kg)
Já jí vezl položenou. Zajistil jsem aby se nemohla prohýbat (vytlumení dekou) A nic se nestalo.
shotik (16)|22.2.2013 13:04
to uz sem meril :)))) na vyskus e proste nevejde:) jeste zkusim zeprednich sedacek dozadu . toho prevozu se bojim nejvic abyhc nedojel domu a s radosti nerozbaloval praskly sklo
generator (77)|22.2.2013 13:16
NO v krabici to drží polystryren docela betelně. TO by si musle vlítnout opravdu rychle do nějaký velký díry ....
shotik (16)|22.2.2013 13:47
abych byl uprimny tak si nedelam nejaky iluze o preprave dopravcu ze si s tim lamou hlavu . takze to ze ja se k tomu budu chovat 50x lepe tomu nemuze ublizit:)
shotik (16)|23.2.2013 08:37
tak telka doma. Prvoz byl trosku umelecke dilo :)) Ale vezla se na stojaka co byla moje podminka:) A ted k problemu . Vcera jsem ji zapojil po odstati a vsechno v pohode nastaveno atd. hrali jsem xbox , koukali na full hd film, chvili satelit. Dneska zapnu rano telku a bzuci mnohem vic slysitelne nez vcera. Vcera to nebylo slyset z gauce ale ted ano . ://
mates1985 (5)|23.2.2013 22:11
Dobrý den. Uvažuji o koupi této TV. Zajímalo by mě, jak si poradí s bílou barvou, sledování hokeje, lyžování, jestli je bílá opravdu bílá a není spiše došeda. V obchodě jsem na tento problém narazil a celkem mě to odradilo od koupi, ale je jasné že zdroj signálu v obchodě nemuí být zrovna kvalitní.
shotik (16)|24.2.2013 01:05
ja dnes koukal na lyzovani z Italie na CT SPORT HD a nezaznamenal jsem vetsi problem. nemam telku nastavenou na dynamicky obraz ale dle stazenych parametru z netu takze nejedu bilou asi zarivou ale utlumenejsi. mozna prijemnejsi na oko. Zatim spokojenost

jinak ranni problem s piskanim asi zmizi po zahrati. dnes jela cely den a v pohode
bavorak (1494)|24.2.2013 14:36
bielu treba nastavit. U plazmy to na rozdiel od niektrych namodralych LED podsvieteni ide ...
generator (77)|25.2.2013 07:46
Když s bílou to je jako s černou. Ona to vlastně zase není barva, ale čisté světlo. Nádechy do zelena, žluta, modra, červena tato plasma nemá (když je dobře nastavena). Ale 100% bílá aby vám to nevypálilo sítnici, to nikdy nebude. Zkuste koukat třeba do atomového výbuchu. Chvíli uvidíte takovou bílou, jako nikdy v životě; a bude to to poslední co uvidíte.

Kdysi si mi kolegyně v práci (IT) před důchodem stěžovala, jak už na to stejně nemá, jak jí bolej oči od toho sledování monitoru. A že i ta LCD nepomáhají. Vznesl jsem dotaz jaký ma nastavený jas. Nevěděla. Tak jsme se šli kouknout ... samozřejmě jako většina lidí 100% jasu. Tak jsem jí řekl, jestli jí příjde nenormální, že když kouká 10 hodin to záživky, že jí bolej oči. No zasmáli jsme se a poradil jsem jí jak jsem se doprcoval před několika lety nazad k jasu 40%-50% aniž by mi to vadilo. Protože, když snížíte ze 100% na 50% tak se vám bude zdát, že nic nevidíte. Je to moc velký skok. Řešením je každé dva/tři dny snížit jas o 5 nebo 10%. Oko si zvykne a přestane zlobit. Bílá sice není bílá, ale není ani modrá, červená, zelená nebo žlutá. Prostě to má pouze měně jasu.

Ale u těch plazem se asi spíš řeší to, že nemají dost výkonu na rozsvícení celé plochy a pak snižují jas "by design". Nevšimnul jsem si u tohoto modelu, že by to nějak "dýchalo", při větších bílých plochách. A intenzita bílé bude asi zase osobní preference.
generator (77)|25.2.2013 07:53
[QUOTE=shotik;446521]Vcera jsem ji zapojil po odstati a vsechno v pohode nastaveno atd. hrali jsem xbox , [/QUOTE]

Aby se ti nevypálil obraz těch stabilních obrázků ve hrách. Někde doporučují prvních 100 hodin nepouštět na plasmách stabilní obraz, ale co nejvíce měnit zdroje, které zaplňují celou plochu obrazu. Takže taková TV NOVA HD, s do a popoledním materiálem, ve formátu 4:3, který však obsahuje film 16:9, což vede k tomu, že na obrazovce máte v prostředku malé filmové okénko orámované ze všech stran masivním černým pruhem, je krutý plasma killer.
A bohužel u toho HD kanálu s tím už televize nic neudělá, protože má informaci, že to je na plné ploše a nijak inteligentně zvětšit to neumí ani televize ani, v mém případě, satelitní přijímač. U SD varianty vysílání s tím jde pracovat. A nedělá to jenom NOVA.
mates1985 (5)|25.2.2013 18:58
[QUOTE=generator;446729]Když s bílou to je jako s černou. Ona to vlastně zase není barva, ale čisté světlo. Nádechy do zelena, žluta, modra, červena tato plasma nemá (když je dobře nastavena). Ale 100% bílá aby vám to nevypálilo sítnici, to nikdy nebude. Zkuste koukat třeba do atomového výbuchu. Chvíli uvidíte takovou bílou, jako nikdy v životě; a bude to to poslední co uvidíte.

Kdysi si mi kolegyně v práci (IT) před důchodem stěžovala, jak už na to stejně nemá, jak jí bolej oči od toho sledování monitoru. A že i ta LCD nepomáhají. Vznesl jsem dotaz jaký ma nastavený jas. Nevěděla. Tak jsme se šli kouknout ... samozřejmě jako většina lidí 100% jasu. Tak jsem jí řekl, jestli jí příjde nenormální, že když kouká 10 hodin to záživky, že jí bolej oči. No zasmáli jsme se a poradil jsem jí jak jsem se doprcoval před několika lety nazad k jasu 40%-50% aniž by mi to vadilo. Protože, když snížíte ze 100% na 50% tak se vám bude zdát, že nic nevidíte. Je to moc velký skok. Řešením je každé dva/tři dny snížit jas o 5 nebo 10%. Oko si zvykne a přestane zlobit. Bílá sice není bílá, ale není ani modrá, červená, zelená nebo žlutá. Prostě to má pouze měně jasu.

Ale u těch plazem se asi spíš řeší to, že nemají dost výkonu na rozsvícení celé plochy a pak snižují jas "by design". Nevšimnul jsem si u tohoto modelu, že by to nějak "dýchalo", při větších bílých plochách. A intenzita bílé bude asi zase osobní preference.[/QUOTE]

Díky za názor, myslíš, že by jsi sem mohl nahodit pár obrázků jako na první stránce ? nejlépe nějakého sportu, lyžování, hokeje z NOVA SPORTU HD třeba NHL, nebo z ČT SPORT HD fotbal ? Díky
generator (77)|26.2.2013 07:30
[QUOTE=mates1985;446789]Díky za názor, myslíš, že by jsi sem mohl nahodit pár obrázků jako na první stránce ? nejlépe nějakého sportu, lyžování, hokeje z NOVA SPORTU HD třeba NHL, nebo z ČT SPORT HD fotbal ? Díky[/QUOTE]
Nemám naladěný ani jeden sportovní kanál. Takže nemám co fotit. A ty jemné odchylky bíle, by foťák stejně nevzal. Na to aby bílá byla tak zmrvená aby to foťák reprodukovat, by to muselo bejt hodně špatný ... Ale zkusím najít večer kanál s nějakým sněhem, nebo tak něco.
generator (77)|27.2.2013 09:11
Tak nevím jestli to pomůže, včera šel nějakej bílej sport. Nechávám i fotku s bleskem. Stěna za TV je bílá ... hodně bílá. Všimněte si, že i ten přenášený sníh není bílý. Když se kouknete na logo eurosport, tak můžete srovnat tu část s nápisem SPORT s bílým pozadím. A je bělejší, než sníh. Takže zase jako u černé, někdy ani zdroj není tak bílý, jak by měl být.

[ATTACH=CONFIG]21921[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21920[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21922[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21923[/ATTACH]
P1040348.jpg P1040347.jpg P1040350.jpg P1040351.jpg
bavorak (1494)|27.2.2013 09:29
no ono ani sneh nieje biely podla RAL :-)
generator (77)|27.2.2013 10:22
Potvora příroda že? :) Jenom narážím na to, že tu někdy lidé honí absolutně bílou u hokeje, nebo lyžování a nadávají, že je šedá. A přitom vlastně je :)
shotik (16)|27.2.2013 14:14
nemate nekdo problem s vypinanim telky? Me se uz dvakrat sama od sebe hodila do stand by . Nevim proc.
bavorak (1494)|27.2.2013 14:20
nemas nastaveny timer, ze po nejakom case bez operacie vypne. To je vtedy, ak vsetko ovladas na STB.
generator (77)|27.2.2013 14:32
Default je 4 hodiny nečinnosti a jde do standby. V menu se to nastavuje na delší čas nebo se tato funkce vypne.
shotik (16)|27.2.2013 15:44
heh . ani nevim ze to tam je . tak to bude ono :))) diky
mates1985 (5)|28.2.2013 17:58
[QUOTE=generator;446985]Tak nevím jestli to pomůže, včera šel nějakej bílej sport. Nechávám i fotku s bleskem. Stěna za TV je bílá ... hodně bílá. Všimněte si, že i ten přenášený sníh není bílý. Když se kouknete na logo eurosport, tak můžete srovnat tu část s nápisem SPORT s bílým pozadím. A je bělejší, než sníh. Takže zase jako u černé, někdy ani zdroj není tak bílý, jak by měl být.

Díky moc
Jonka (58)|1.3.2013 12:53
@generator

Dobrý den.
Díky za podrobný popis tohoto modelu, který také zvažuji. Mohu se zeptat, jestli náhodou neprovozujete Psx3 nebo X360 ??? Zajímalo by mě hlavně rychlost odezvy a vypalování.

Předem děkuji, J.
shotik (16)|2.3.2013 13:51
Jonka: dobry den, ja provozuji xbox 360 a zadne vypalovani jsem nezaznamena . Odezva vyborna :) Zadny problem .
mates1985 (5)|7.3.2013 21:42
Tak od včerejška mám tuhle televizi doma, zatím velká spokojenost, rozhodoval jsem se mezi tímto modelem a panasonicem TX-P50UT50E, pro LG rozhodla cena. Bál jsem se trochu plazmy, přece jen mám 2 roky LCD se kterým jsem spokojený. Po zapnutí Tv a vyladění barev jsem si všímal jako by blikání, nebo spíš nepravidelné zesvětlování a ztmavování obrazu u některých pořadů, signál beru ze satelitu a mám HD linuxovej satelit, když jsem pustil Avatara v HD, tak ani stopa po po těchto efektech. Dnes asi po 4h sledování TV již ani zmínka bo blikání. Přehrávač médií zatím tak nějak šlape, chybí mi asi jen absence přehrávání zvukových DTS stop, v nejbližší době ještě otestuju Xbox 360.
bavorak (1494)|9.3.2013 16:33
myslim, ze tohtorocne LG uz DTS mali vediet. Teda uz vlanajsie :-)
KamilZ (10277)|9.3.2013 16:38
Ne, všechny to neumí. Nevím jak konkrétně tahle, ale v LCD má LG podporu DTS až od midrange, lowendy ji nemají.
bavorak (1494)|9.3.2013 17:29
ahaaa, som to tu niekde cital. Tak asi nepozorne ....
Desmodus (1)|10.3.2013 15:34
Neuvažoval někdo ze zde diskutujících o 60" variantě? Já ano a tak by mě zajímalo, jestli jste někdo náhodou neměli možnost na živo srovnat 50" a 60".
Hanz5 (5)|7.4.2013 17:58
Dobrý den,
krátce vlastním tento televizor a mam dvě otázky, budu rád za každou reakci.
1) první otázkou je problém s kolísajícím zvukem a kostičkováním HD programů. Příjem mám od UPC přes nově kupovaný kabel ( žádný po domácku vyrobený koaxiál ) a v televizi mam CI modul. HD programy neskutečně kostičkují, je to naprosto nekoukatelné. U většiny dalších programů mam problém s kolísajícím zvukem. Problém bych asi neviděl v samotné tel., protože když prohlížím filmy z flash disku, tak se zvukem nejsou problémy. Problém je pravděpodobně buď v kabeláži, nebo signálu. U staré crt televize jsem tyto problémy nezaznamenal ( tedy zvuk, HD samozřejmě neměla ).

2) Druhá otázka se týká domácího kina. Rád bych si pořídil multimediální centrum, nicméně nechci k tomu kupovat domácí kino jen z toho důvodu, abych audio v domácím kině. AV reciever by toto splňoval, nicméně neumí zase přehrávat video jako multimediální centrum.
Můj problém by řešilo zařízení v podobě multimediálního centra s vývody na audio, nicméně nic takového nemohu najít.

Děkuji za odpovědi.
KamilZ (10277)|7.4.2013 18:28
Ad 1) se zvukem Ti neporadím. Co se týká kostičkování, tak pokud nemáš nějaké své nabastlené rozbočovače, tak to řeš se správcem kabelovky (nech si přeměřit sílu signálu v zásuvce na problematických kanálech).

Ad 2) To neřeš zde ale v sekci https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-Multimedialni-centra-DVD-Blu-ray. Ale abych Ti ušetřil dotaz, tak Ti rovnou odpovím, když už píšu - takové zařízení neexistuje. Nicméně jsem stejně nepochopil, co přesně chceš, větu "Rád bych si pořídil multimediální centrum, nicméně nechci k tomu kupovat domácí kino jen z toho důvodu, abych audio v domácím kině" čtu po třetí a sále nechápu. Ale je to asi jedno, protože domácí kino (DK) Ti stejně MMC zdaleka nenahradí. Takže buď koupíš MMC + DK (s dostatečným počtem vstupů pro MMC a TV, tzn. např. HDMI + optika nebo aspoň 2x optika) nebo lépe koupíš MMC + AVR + repro (klidně set, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34832-Pioneer-HTP-GS1?p=452236&viewfull=1#post452236). To druhé je samozřejmě lepší řešení. Další případná diskuze v uvedené sekci, ale je tam toho pro inspiraci dost.
Hanz5 (5)|7.4.2013 18:34
Zvuk budu tedy řešit společně s kostičkováním po pořádném seznámení s problémem a televizí, ať mam odpovědi na případné otázky technika. Objednám ho na následující týden.
Co se týče druhé otázky, směřoval jsem to sem, jako MMC šité na míru k této televizi, ale pročtu si odkazy jak na MMC tak na toho Pioneera co jste poslal.
S tou větou - mam na mysli řekněme AVR s vlastnostmi MMC, věřím, že něco podobného na trh brzy přijde, otázka je kdy.
generator (77)|8.4.2013 09:27
Kdo máte modely s ZG na konci, vyšel nový firmware. První pro ZG, co se mi do TV podařilo dostat. Update proběhl bez problémů. Co se změnilo LG neposkytuje ani na přímý dotaz na podporu
generator (77)|8.4.2013 09:41
[QUOTE=Hanz5;452509]S tou větou - mam na mysli řekněme AVR s vlastnostmi MMC, věřím, že něco podobného na trh brzy přijde, otázka je kdy.[/QUOTE]

Hele tohle raději nechtěj. Jsou firmy co uměji zvuk (zesilovače, reproduktory atp.) a pak jsou firmy co umějí multimediální přehrávače. Čekat na kvalitní reciever s kvalitním MMC, když 90% MMC na trhu má mouchy typu MASAŘKA, je bláhovost.
Přehrávat MP3 z DLNA už umějí entry level recievery, ale MP3 je už takový stabilní jednoduchý kodek, kdežto video se stále vyvíjí a krok s jeho přehráváním drží pouze PC, kam si můžeš doinstalovat co chceš. Zkus nějaké android MINIpc. Já mám HTPC postavené před 6ti lety z výběhových součástek a kdybych nechtěl HDMI místo analogového VGA, tak jsem do dneska nemusel nic měnit a přehrává to i 1080p releasy přes LAN. Kvůli HDMI jsem tak dal novou kartu.

To samé reciever. Když jednou vybereš dobrej a nebudeš se stěhovat dokinosálu, tak ho nemusíš měnit. Mám Denon 1905 (rok 2005) a ozvučí zatím cokoliv. Filmy v nějakém exotickém zvukové formátu nemám a 7.1/5.1 DTS 96k to přehrává s přehledem. Takže když dneska koupíš nějaký Midrange, může ti zůstat 10-15 let aniž by tě nějak brzdil.
Hanz5 (5)|8.4.2013 17:20
[QUOTE=generator;452612]Kdo máte modely s ZG na konci, vyšel nový firmware. První pro ZG, co se mi do TV podařilo dostat. Update proběhl bez problémů. Co se změnilo LG neposkytuje ani na přímý dotaz na podporu[/QUOTE]

Co je to prosím ZG?
Hanz5 (5)|8.4.2013 17:31
[QUOTE=generator;452613]Hele tohle raději nechtěj. Jsou firmy co uměji zvuk (zesilovače, reproduktory atp.) a pak jsou firmy co umějí multimediální přehrávače. Čekat na kvalitní reciever s kvalitním MMC, když 90% MMC na trhu má mouchy typu MASAŘKA, je bláhovost.
Přehrávat MP3 z DLNA už umějí entry level recievery, ale MP3 je už takový stabilní jednoduchý kodek, kdežto video se stále vyvíjí a krok s jeho přehráváním drží pouze PC, kam si můžeš doinstalovat co chceš. Zkus nějaké android MINIpc. Já mám HTPC postavené před 6ti lety z výběhových součástek a kdybych nechtěl HDMI místo analogového VGA, tak jsem do dneska nemusel nic měnit a přehrává to i 1080p releasy přes LAN. Kvůli HDMI jsem tak dal novou kartu.

To samé reciever. Když jednou vybereš dobrej a nebudeš se stěhovat dokinosálu, tak ho nemusíš měnit. Mám Denon 1905 (rok 2005) a ozvučí zatím cokoliv. Filmy v nějakém exotickém zvukové formátu nemám a 7.1/5.1 DTS 96k to přehrává s přehledem. Takže když dneska koupíš nějaký Midrange, může ti zůstat 10-15 let aniž by tě nějak brzdil.[/QUOTE]

To jsem bohužel tušil. Místo MMC bych používal ntb připojený přes HDMI k tv, ale filmy takto puštěný se lehce sekají, pravděpodobně nestačí grafika, přitom v pc jsou plynulé. Proto jsem to chtěl řešit přes MMC. Jenže k tomu potřebuji nějaký zesilovač ( AV nebo DK ), odkud mi půjde zvuk. Proto jsem to chtěl řešit MMC s vývody na repro, což stejně neexistuje.

[HL]mod KamilZ: na MMC apod. je zde speciální sekce, řešte to prosím tam, tohle je téma pro LG PA6500[/HL]
generator (77)|9.4.2013 07:27
[QUOTE=Hanz5;452662]Co je to prosím ZG?[/QUOTE]

Je to definice modelu. Zjistí se to z uživatelského menu.

42PA4500-ZM
42PA4510-ZG
42PA4520-ZJ
42PA4900-ZL
50PA4500-ZM
50PA4510-ZG
50PA4520-ZJ
50PA4900-ZL
50PA5500-ZH
50PA6500-ZG
50PA6520-ZM
60PA5500-ZH
60PA6500-ZG
Hanz5 (5)|9.4.2013 19:49
generator:
Díky za vysvětlení. Software jsem si aktualizoval. Jelikož nemá tel. připojení na net, řešil jsem přes USB. Mam aktuálně verzi 03.21.12
Nikde jsem se nedočetl, v čem je rozdíl. A mé problémy přetrvávají, bohužel.
4job (1)|14.4.2013 14:55
Kupil som tuto plazmu asi pred pol rokom v PL za vprepocte cca 480e. Je to to co som uz dlhsie hladal a zatial som maximalne spokojny. Pripojeny mam satelit, mmc, xbox, cameru aj pc. Mam model ZG a az teras vysla aktualizacia 3.21.12. Co je nove som nepostrehol, akurat ma pri zapnuti vita nove logo bez zobrazenia casu. Nemal som ziaden problem ale aj tak som aktualizoval, hladal som atualizacie aj na inych starankach ale nic nefungovalo dokonca tu http://www.lg.com/us/support-product/lg-50PA6500 je uz aj verzia 4.00.03. Myslel som ze budu existovat aj neoficialne verzie fw ale nie. Mohli v tej novej verzii pridat aspon podporu mts aby som to vzdy nemusel pri videach z camery prepisovat na ts. Na jednej polskej stranke som nasiel symbian softik pomocou ktoreho sa malu dat dostat do servisneho menu, no moja N95 to nedokazala, boloto udajne odskusane na N97 ked sa dobre pametam. Prosim ak mate nejake zlepsovaky napiste. Dakujem
generator (77)|12.2.2014 15:11
Tak jsem po delší době kopíroval nové filmy do HTPC a u toho sedím na zemi před TV. A co nevidím, přibyly další mrtvé pixely. Mám na ploše HTPC systému bílé pozadí, takže jsem je hezky viděl. Jsou asi tři i s tím prvním. Každopádně při sledování TV jsem si jich nikdy nevšimnul:
1. Z gautche je nevidím ani na statické bíle
2. Při sledování něčeho co se hýbe, je problém je detekovat i z blízka.

Tak ještě cca 8 měsíců a je po záruce, doufám, že to pak nevymře na 10ti% plochy :)