Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ADVC-110 vs. převodník v kameře

adagio (47)|25.4.2005 09:26
je nějaký zásadní rozdíl při použití zmíněných zařízení pro náhled videa z PC na analog TV?

Používám kameru Panasonic, NV DS38 připojenou na firewire jako D/A převodník do TV. Nejsem příliš spokojen s plynulostí obrazu (škube, posouvá zvuk). Vyřeší to koupě ADVC-110 nebo se všechny tyhle procesy a chyby odehrávají již v PC a převodník na ně nemá vliv?

Jde mi o to, zda ten převodník v kameře není jen nějaká jednoduchá a levná náhražka" a ADVC-110 disponuje nějakým zásadním hardwarem, který se aktivně podílí na eliminaci chyb a lépe spolupracuje s PC.

Díky (nechci vyhodit spousty peněz, abych pak zjistil, že je to stejné a že problém byl jinde)
mirekv (7169)|25.4.2005 09:33
A náhled v hledáčku kamery je OK? Je to divné, protože jde pouze o nahrávání na HDD. Nedělá ti to bordel až při přehrávání?
stayman (12393)|25.4.2005 09:35
To si kup radsej nieco od Decklink ako ten ADVC...
clee (6592)|25.4.2005 09:49
nj k decklinku bude potrebovat jeste digibetu :-E

nee vazne, jestli se ti to seka z kamery, pravdepodobne to bude stejny i s prevodnikem, napis radsi co mas za PC, nezapomen napsat jakej mas firewire radic
adagio (47)|25.4.2005 10:55
Ahoj, díky moc za ochotu. Jde mi pouze o náhled (výstup).

Chci se pokusit o dabing našeho amatérského filmu. Mám poměrně slušnej stroj P4 3,4Ghz, 1GB RAM. RADEON 9800 PRO 256 Mb, Audiogy 2ZS Platinum, DV RAPTOR RT1, Firewire asi standardní na desce (IEEE 1394)

K Raptoru jsem kdysi dostal Premieru 6, která ale dabing neumí (recording) a Vegas 4, který mám zase nevidí RAPTORa.

Takže používám trochu ktkolomný způsob:

1) film nagrabuju v Premieře 6 (Capture), tady se stříhá a nakonec i exportuje (Pro náhled při střihu je normálně k Raptoru připojená TV na analogové výstupy)

2) pro ozvučení vyexportuju sestříhaný film z Premiery a vložím ho do Vegasu. Přes FireWire mám opět připojenou kameru, z který to analogem leze do TV jako náhled. Pak je možné nahrávat zvuk zároveň s projekcí videa.

Problém je ten, že musím mít na VIDEO DEVICE (menu Vegas) nastaven
Sync offset na plno (8), aby nedocházelo k posunutí obrazu a zvuku. Vše se zdá být ok, ale obraz je dost neklidný, občas poskočí nebo se lehce mázne. Prostě to není tak přesné jako při projekci z Premiéry skrz Raptor. Tyhle nepřesnosti a škuby znempžňujou "dabérům" přesně synchronizovat hlas s obrazem.

Video je ve formátu AVI a buď v Canopus compresi nebo recompresované do DV AVI (dělá oboje a rozdíl ve velikosti je minimální)

Nevím tedy, jestli je problém v převodníku (kamera) nebo v PC nebo ještě někde jinde.

Díky za jakoukoli radu.
clee (6592)|25.4.2005 11:10
jo takhle to mas, mno v kamere to urcite neni, chybu bych hledal v PC, jinak svyho casu sem delal v dabingovym studiu a muzu rict ze tam se s nicim nesrali, zvukar sice mel profi program samplitude, synchronizovanej s betacamem, takze nahled filmu sel primo z pasky (synchro pres rs422), ale stejne vetsinu nadabovanejch fragmentu musel dorovnavat rucne
adagio (47)|25.4.2005 11:18
No, asi je opravdu chyba jinde než v kameře. Furt to testuju a snad se to povedlo vyřešit. Asi opravdu platí, že žádný stroj není tak silný, aby nemohl být ještě silnější. Problém vidím ve velikosti zdrojového videa. Něco přes 2 minuty má na disku přes 550 MB a to jsou asi ty problémy ve škubech. Zkusil jsem to z té Premiery vyexportovat jako wmv, má to nějakých 12 MB a jede to o poznání lépe a plynulejc. Samozřejmě je kvalita obrazu horší, ale dá se to. Pokud by to takhle fungovalo, pak bych byl s výsledkem spokojen, jde jen o náhled, nahraný dabing pak opět vrátím do premiery, kde se to doladí už plnohodnotným videem. Ale vše potvrdí praxe. Hlavně, že jsem ušetřil těch 10tisíc za převodník - kamera nezklamala ! Díky.
mirekv (7169)|25.4.2005 12:05
adagio
DV je sice náročný na místo, ale jinak by to mělo být v pohodě, 25Mb/s není tak moc.
Mike (617)|25.4.2005 12:36
Delam to stejne i se stejnou kamerou a ve Vegasu to jede dobre, jen se pres kameru posila jen video a nezvuk, zvuk jde pres zvukovku a tak je nutne dobre nastavit offset videa ke zvuku, aby nebyl posunuty, jasne ze se to obcas skube pri nejakych prolinackach a efektech, ale co clovek nadela, kdyz ma tak slaby stroj, tak to v realnem case nepujde, s tim se holt nic nenadele, j ale fakt, ze ve Vegasu 6 je to o chlup rychlejsi, ale porad to neni ono, beru to tak, ze je to jen nahled a ne export, takze to neresim
stayman (12393)|26.4.2005 01:23
Myslel som si ked uz tam je ten YUVkodek ako ospevuju, tak ze to pojde aj v RT,aspon tie zakladne efekty, na vystupe FW -> ADVC -> TV, ale ono nie :-((( , ale v okne preview sa to zrychlilo, tam mi idu v RT aj 3D!
Pave (158)|30.4.2005 02:01
Tenhle preview umí edius (včetně titulkovače). Ale to ty asi nerad slyšíš :-I
stayman (12393)|30.4.2005 02:10
Nerad mozno preto, lebo o tom viem :-D
Pave (158)|30.4.2005 12:39
jj, on edius má taky svý mouchy...