Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG BD670 - problém s přehráváním souborů .MTS, prosím poraďte

bluegoof (12)|25.10.2012 22:47
Dobrý den,
obracím se na vás s dotazem k přehrávání AVCHD videí na BD670 které jsem natočil HD digitální kamerou. Soubory mají příponu .MTS, rozlišení 1920x1080, kodek je AVCHD.
Schodou okolností mám doma přehrávače BD670 i nižší model BD660.
Rovnou řeknu, že model BD660 vše přehrává zcela v pořádku.
Problém je u vyššího modelu BD670. Teď jsem upgradoval firmware na verze:
MAIN ver : BD.8.97.413
SERVO ver: H90378 (H09LGN)

Přehrávač jsem dostal se starou verzí firmwaru, bohužel si nepamatuju číslo.
Se starou verzí firmwaru soubory .MTS hrály OK, s novou verzí už přehrávání nefunguje - rerspektive soubory .MTS ve složce externího USB disku nejsou vůbec vidět.
Když přejmenuji příponu na .M2TS nebo .MP4 nebo .AVI nebo .MKV, tak tyto soubory už vidět jsou, přehrávání ale nezačne a objeví se hláška "Rozlišení videa není podporováno"

Jiné filmy, např MKV s rozlišením 1920x1080 se přehrávají zcela bez problémů.
Patrně se bude jednat o chybu v novém firmwaru, ve starší verzi byly soubory .MTS ve složce vidět a taky fungovalo jejich přehrávání.
Osobně si myslím že zapoměli do nové verze firmwaru vložit zobrazení MTS souborů. Proč ale, to nevim a nerozumím tomu.

Paradoxem je, že nižší model BD660 soubory .MTS zobrazuje ve složkách a přehrává zcela OK.
Kontaktoval jsem českou, britskou i mezinárodní podporu, ale žádná rozumná odpověď nedorazila. Jenom že to předávají k prošetření.

Na jiném foru jsem našel starší verze firmwaru MAIN: 413; 382; 376; 337
Vše jsem vyzkoušel, stejně tak i dvě verze firmwaru SERVO: H90377 a H90378

Zcela nechápu co je to firmware MAIN a co je SERVO. Napadá mě že servo je firmware pro mechaniku blu-ray a MAIN bude hlavní software přehrávače.
Možno pokud bych sehnal starší verzi SERVO, možno by se soubory .MTS opět ve složce oběvily, co myslíte?
Nemáte někdo prosím uložené starší verze? Pokud ano, prosím dejte mi je a já to vyzkouším.

Pak mě napadá ještě jedna zoufalost, která ale asi nebude fungovat. Pokusím se nahrát na BD670 firmware z BD660, ale pochybuju že by to šlo.

Všem vám předem děkuji za vaše nápady rady i pomoc. Pište prosím jakékoli nápady, možno mi to vyřeší můj problém.
Moc děkuji.
Martin
jarino1978 (8045)|25.10.2012 22:58
ten fw z BD660 by som tam určite nedával, brikneš si ten nový BD a stratíš záruku. lepšie bude s tým ostať žiť a čakať, či vôbec bude aj novší fw. Do tej doby bude asi najlepšie, prevádzať do mkv svoje nahrávky z kamery, keďže mkv ti prehráva.
neboztik (341)|26.10.2012 00:41
Podle dostupných informací mají oba typy shodné parametry,670ka má navíc wifi. Tak bych se toho FW z 660ky nebál.
Já mám BD 660 a ten skutečně přehrává zatím vše a perfektně.

Když se podíváš na stránky podpory pro LG,tak ten FW je společný pro řadu 6xx.
http://www.lg.com/cz/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=BD670&matchedModelCode=4700006160&searchEngineModelCode=BD670&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile
Dagy2 (3153)|29.10.2012 00:14
no tak celkom zaujímavé:
u BD660 je FW 6.198.000, t.j. ten ktorý sa tu popisuje vo vedľajšom vlákne ako najnovšií pre EU s jazykmi SK, CS, EN, GE atd. Tento FW je kompatibilný s BD650 a 660.

u BD670 - link od neboztika - je FW 8.97.413, teda popisovaný vo vedľajšom vlákne ako US v ktorom sú jazyky len EN, FR, ESP. Navyše BD670 má okrem WiFi aj funkciu SmartTV. BD660 má starší systém NetCast.
Tak ktovie ako by skončilo preplácnutie FW v BD660 tým 8-čkovým FW

Inak musím povedať, že prehrávanie súborov u BD660 je pre mňa naopak sklamaním. Nevie prehrať napríklad súbory ts, ktoré naopak zvláda telka LG a ktoré potrebujem ako jediné okrem mkv a DivX. Takže musím ts konvertovať pre BD660 do AVI
vivid.sk (11472)|29.10.2012 01:20
Preco konverzia->avi?, ved to muxni do mkv (bezstratovo)

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
neboztik (341)|29.10.2012 08:05
[QUOTE=Dagy2;429972] Nevie prehrať napríklad súbory ts, ktoré naopak zvláda telka LG a ktoré potrebujem ako jediné okrem mkv a DivX. Takže musím ts konvertovať pre BD660 do AVI[/QUOTE]
BD 660 přehrává úplně normálně soubory *ts.
FW mám 6.030.000 (zakoupeno před 4 měsíci) a nebudu ho měnit.Do nových FW cpou různé ochrany a omezení.Mám s tím zkušenosti u TV Samsung.
Wintermute (265)|29.10.2012 12:26
Taky mám pocit, že BD660 by TS z USB/CIFS měla umět. Možná bude stačit změna koncovky souboru na MP4 či MKV. Schválně otestuji až bude příležitost, TS mám hromadu.
MONYS (460)|29.10.2012 14:48
Není to sice odpověd ale otázka na kterou jsem v obchodě s elektronikou nedostal odpověd, ba ani z návodu jsem se nic nedozvěděl kromě toho že umí některé typy (mám na mysli i jiné značky BD PŘEHR.) přehrávat AVCHD disky.Jde mě o to jaký typ či značka už umí spolehlivě přehrát nový codec AVCHD 2.Může někdo poradit?Předem děkuji.
neboztik (341)|29.10.2012 16:12
"Formát AVCHD byl aktualizován na verzi 2.0 přidáním nové specifikace pro 3D a 1080/60p, 50p. "

BD 660 přehraje 50p,ostatní nevím.
Dagy2 (3153)|29.10.2012 17:17
wintermute, neboztik tak vám budem povďačný. Môžem dokonca niekde postnúť ts súbor na vyskúšanie. V špecifikácii k prístroju ho ale nepíšu.
ts súbory mi nahráva TechniSat a keďže jeho disk 500GB je skoro full presunul som niektoré filmy na NAS.
TV LG LW650 ich číta ale pokiaľ boli v SD rozlíšení 570i tak vystrihne stred obrazovky a po okrajoch urobí čierne pásy.
BD660 hneď ukáže okno "tento súbor nevie prehrať".

skúšané z CIFS, USB aj DLNA. Premenovať môžem skúsiť.

Na AVI konvertujem pretože program k TechniSatu má konverziu ts/MPEG2 na AVI. Ale je tiež bezstratová pretože súbor má presne rovnakú veľkosť. Potom prehrávam AVI cez BD660 a veľkosť obrazu sa dá nastaviť na celú plochu obrazovky.

dal som dotaz na updaty FW do LG, dnes mi súdružka odpovedala, že updaty riešia buď chybu FW alebo pridanie alebo odobratie prehrávaného formátu. Tak fajn, môže sa stať že update odoberie všetky formáty nakoniec :)
neboztik (341)|29.10.2012 17:58
Tady jsem ti postnul minutový záznam z ČT.
http://www.ulozto.cz/xkQPz18/zkouska-ts
MONYS (460)|29.10.2012 18:30
Děkuji!
Wintermute (265)|29.10.2012 20:34
Krátce jsem zkusil pár kousků TS co jsem měl zrovna po ruce, zdroj CIFS-NAS.

5x nahrávka z NovaHD -> vše hraje
3x nahrávka z CT4HD -> nic nehraje (nepodporovaný formát)
1x nahrávka z Sport5 -> nehraje (nepodporovaný formát)

Špaténka, takže TS stroji moc nechutná, resp. záleží kus od kusu. Většinu věcí po střihu standardně přebaluju do MKV a s tím nemám podobné problémy.
Dagy2 (3153)|29.10.2012 21:15
ešte dotaz - na akom stroji tie ts nahrávaš.

zmenil som ts na MP4. Telka zase v pohode, či to má ts alebo MP4 cez DLNA fičí. Len šišatosť obrazu sa zmenila. BD660 tiež zase v pohode "prdí" na to - formát nepodporovaný.
zmenil som ts na MKV. Telka síce v pohode, ale stratila zvuk. BD660 - ani nemá význam písať asi tušíte....

Tak asi skúsim upg na BD670 FW - skúšal niekto downgrade?
A potom už len konverzia ale tomu som sa chcel vyhnúť.
Wintermute (265)|30.10.2012 21:46
Tak pouhé přejmenování nepřehratelné nahrávky H.264 1080i TS na MP4 či MKV nic neřeší. Stačí ale regulérně změnit kontejner (MP4, MKV) bez rekomprese (používám VideoReDo4) a BD660 nemá s přehráním problém. Detekuje a přehraje obě zvukové stopy MPEG a AC3.

Nahrávám na HW Dreamboxu a SW DVBVieweru viz podpis.

BD660 si firmware pro BD670 velmi pravděpodobně v zájmu sebezáchovy nenechá nanutit :-)
vivid.sk (11472)|30.10.2012 22:01
[QUOTE=Dagy2;430074]zmenil som ts na MKV. Telka síce v pohode, ale stratila zvuk[/QUOTE]
pozri nastavenia mmg, ci nahodou nemas zapntu kompresiu trackov - treba zvolit "None" (idealne to uplne vypnut v nastaveniach, nech to nemusis robit stale pre kazdy track)
Dagy2 (3153)|4.11.2012 22:54
wintermute, dík za tip. Stiahol som VideoRedo a "premenoval" ts súbory zo SAT prijímača TechniSat Digicorder HDS2:
- Tieto ts súbory vie LG TV prehrať cez DLNA z NAS priamo, ale pokiaľ je to SD nahrávka 720x576 pixlov tak sa na obrazovke zobrazí v pixloch 720x576 - t.j. na obrazovke 1920x1080 je len malý obdĺžnik v strede a nedá sa roztiahnuť na celú obrazovku.
- Pokiaľ sa takýto súbor prehráva cez LG BD660 tak sa dá obraz na telke ľubovoľne zväčšovať a upravovať.
- ts súbory priamo BD660 nevie prehrať ani cez DLNA ani priamo cez CIFS.

Otvoril som súbor ts vo VideoRedo a hneď dal uložiť ako MPEG2-MKV, MPEG4-MKV, MPEG2-MPG.
Súbor MPEG2-MKV zmenšil pôvodný záznam z ca 30MB (5min záznam) na 28MB. Ale obraz OK, prehrávanie v BD660 OK!
Súbor MPEG4-MKV zmenšil záznam na 4MB - BD660 ho prehrá, ale obraz je ako z najhoršieho šitu - štvorčekovanie, mazanie
Súbor MPEG2-MPG zmenšil záznam na 24MB, prehratie OK, obraz v hornej časti vlnkuje.

V každom prípade, je toto "premenovanie" podstatne rýchlejšie než konverzia programom TechniSat Mediaport . Navyše tu sa dajú premenovať aj ts4, ktoré Mediaport nevie skonvertovať.
Takýmto uložením sa dá získať jednotná štruktúra pre BD660 a nemusím špekuľovať, ktoré filmy na čom prehrať.

P.S: inak je to ale u LG TV LW650 -> ts, ts4 prehráva OK, súbor uložený ako MPEG2-MKV spôsobí reštart TV a zapnutie na posledne zvolený HDMI vstup....
bluegoof (12)|6.11.2012 17:10
POKRAČOVÁNÍ - trochu jsem testoval a zjišťoval:

"Můj BD670 nezobrazuje ve složkách soubory s příponou .MTS což jsou HD videá natočené HD kamerou. Video kodek tam je AVCHD a dle specifikace by to tento přehrávač měl umět přehrát."

Doma mám ještě BD660 což je nižší model a ten soubory .MTS zobrazuje a přehrává zcela v pořádku.
Už jsem zkusil téměř vše !!!!!
Hodně jsem to řešil na tomto diskusním fóru (v angličtině): http://www.avsforum.com/t/1317645/of...es-thread/1980
Jsem tam veden jako "Joki" a je to asi ten nejdelší příspěvk.

Teď posledně jsem zkoušel různé kombinace firmwarů SERVO i MAIN, v žádné kombinaci se soubory s příponou .MTS neobjevují.
Dále jsem se pokusil nahrát do BD670 firmware z BD660, ale to samozřejmě jak jsem očekával nebylo možné.

Moc prosím ty z vás, co máte BD670, vyzkoušejte toto malé video (pouze 3MB) Děkuji.
http://bluegoof.sweb.cz/14.MTS


Napište mi pak zda:
1) soubor s příponou .MTS byl ve složce vidět?
2) byl přehrán v pořádku?

Nevíte prosím vás v čem by mohl být problém?
Jak je vůbec možné, že nižší model BD660 tyto soubory zobrazuje a bezproblémově je přehrává a vyšší model BD670 je ani nezobrazí????
A když jsem přejmenoval příponu na .M2TS což je taky AVCHD video, tyto soubory už vidět jsou, ale nepřehrávají se a přehrávač napíše že rozlišení videa není podporováno. A to je blbost, je to 1920 x 1080 video z kamery!!!!

Všem děkuji za rady a pomoc.
Skutečně si vážím vaší pomoci.
Martin
bluegoof (12)|6.11.2012 17:17
A ještě jedna prosbička,
na stránkách LG (českých, britských i světových) jsem založil dotaz na podporu aby se zabývali tímto problémem.
Nejdříve chodily emailem nic neříkající odpovědi až teprve dnes někdo volal.

Paní po mě chtěla výrobní číslo přehrávače, to já ale bohužel nemám. Vzádu na přehrávači my chybí štítek s výrobním číslem.
Přehrávač BD670 jsem dostal od kámoše a toto jsem neřešil.

Pokud někdo z vás by taky chtěl vyřešit problém s nepřehráváním .MTS souborů a nevadilo by vám poskytnou výrobní číslo přehrávače,
prosím napište jej sem, nebo na můj email: [email]bluegoof@seznam.cz[/email]

Moc děkuji. Martin
bluegoof (12)|8.11.2012 10:01
Dobrý den,
tak na fóru avsforum.com jeden majitel BD670 vyzkoušel soubor .MTS a má to stejné jako já, složka se mu zobrazuje zcela prázdná.
Prosím vás, vyzkoušejte to taktéž.
A druhá věc k tomu seriovému číslu, prosím vás pošlete mi někdo to seriové číslo, nejedná se předse o nijak citlivý údaj.
Kdyby byly BD670 ještě na prodejnách, zašel bych tam a rovnou si ho opsal.

Předpokládám že to co řeším já, zajímá i někoho dalšího z vás. Předse máte HD kamery co točí AVCHD soubory s příponou .MTS nebo .M2TS
A to že vám to BD670 nepřehrává, vás neštve?
BD660 to zvládá zcela bez problémů.
A pokud by se mi podařilo donutit LG aby v dalším firmware tuto chybu opravili, snad by to bylo dobré pro nás pro všechny.
Dál mě napadá s tím sériovým číslem, zda nevíte kde v Praze v jaké prodejně ještě jsou a já si tam zajedu číslo opsat. Nebo mi jej rovnou opište prosím a dejte sem na fórum.

Všem moc děkuji, Martin
bluegoof (12)|15.11.2012 21:03
Vyzkoušel jste někdo můj videoklip z kamery Panasonic, soubor 14.MTS ?????
Zobrazuje vám BD670 tento soubor?

A ještě jednou prosím o to sériové číslo k BD670, ničeho se nebojte, o nic nejde.


Děkuji, Martin
sniper10 (97)|18.11.2012 02:11
bd 660 subor prehra v pohode.