Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výměna MMC

peppies_shw (86)|25.10.2012 07:29
Ahoj všem,
potřeboval bych poradit s tím, jestli si moc nevymýšlím :-) : doma mi stojí PS3 a BoxeeBox, spokojenost je určitě s Boxee, PS3 používám pouze na BD filmy. Chtěl bych však pouze jedno zařízení tj. MMC s podporou originálních filmů na BD. Existuje nějaké takové? Mé srdce zaplesalo po Xtreameru Ultra 2, nicméně nadšení pohaslo jakmile jsem viděl, že externí mechanika umí pouze BD iso nebo ripnuté. Chci na něm taktéž přehrávat half sbs 3D a full HD ripy a požaduji aby bylo spolehlivé, umělo zkrátka bez problémů přehrát vše(3D filmy,full HD ripy s vysokým bitratem). Vymýšlím si zařízení které ještě na trhu není nebo se mám spokojit s tím co mám a neprudit ? :-))
Díky všem za případné odpovědi
KamilZ (10277)|25.10.2012 07:49
Fakt to Ultra2 neumí? Vždyť je to PCčko, na které můžeš nainstalovat cokoli. Omezení (z hlediska HW) v mechanice nebude, je to jen otázka použitého SW. XBMC umí i definovat externí přehrávače. Pak to ještě podle mě umí i Dune HD Max, Dune HD Duo a možná nějaký Popcorn, ale do toho bych nešel.

Pak je tu ještě LG BD660, ale to zase není úplně ideální MMC.
peppies_shw (86)|25.10.2012 08:09
Díky Kamile za reakci :

Cituji z recenze na tvfreak - Xtreamer Ultra 2

"Toto centrum totiž kvůli licenčním poplatkům neumožňuje přehrávat klasické Blu-ray disky, jež si koupíte v obchodě (tedy ty zakódované). Přehraje pouze ripnuté či Blu-ray vlastní tvorby. Samozřejmě existují cesty, jak přehrávat BR disky i v XBMC, ale vyžaduje to již kompilaci balíčků a využití externího přehrávače. To není zrovna dvakrát pohodlné řešení. Trošku zvláštní, že na to výrobce neupozorňuje"

Nevím jak moc složité to kompilování je. Nikdy jsem neměl Xtreamera, ale přesně tohle centrum bych bral pokud by to uměl :-(
KamilZ (10277)|25.10.2012 08:48
Však ano, to neumí jejich firmware kvůli poplatkům. Ale dá se tam dát Windows nebo Linux, takže neomezené možnosti :-).
peppies_shw (86)|25.10.2012 09:58
Nevíte tedy zdali to umožnuje openelec - což by měla být ta nej varianta pro Xtreamer ? ( našel jsem jen tohle http://lifehacker.com/5621471/how-to-enable-blu+ray-playback-in-xbmc nebo tady http://openelec.tv/news/item/227-openelec-and-blu-ray-support-the-truth)
Krayzie (325)|25.10.2012 11:33
OpenElec je na Xtreamer Ultra 2 predinstalovany. Jedina moznost bude asi WIN + lubovolny prehravac na BD.
peppies_shw (86)|25.10.2012 18:49
Prosím a umí Xtreamer i half sbs filmy v OpenElec (základu) ? Ten bluray bych řešil nejspíše dualbootem pokud by to nešlo rozchodit jinak
KamilZ (10277)|25.10.2012 19:16
Half SBS je normální 1080p, to umí naprosto cokoli.