Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VU+ Solo2 a Duo2

PV_ox (182)|24.10.2012 17:47
Zdravím,

máte někdo bližší informace o těchto nových modelech?

1) Kdy budou u nás v prodeji?
2) Ceny?
3) Bude tam skutečně nový operační systém XBMC4STB?

Petr
KamilZ (10277)|24.10.2012 18:24
Ad 1) čekají se snad na vánoce
KamilZ (10277)|12.12.2012 20:29
Tak pokud to není fake, tak Solo2 (a pravděpodobně tedy i Duo2) bude mít 1Gbit LAN: http://www.vuplus-community.net/board/threads/review-vu-solo2-by-black-hole.9982/, kopie přes CIFS 30-35 MB/s, což není vůbec špatné!

Na jednom českém eshopu jsem viděl plánovaný termín naskladnění 17.12.2012, už jsou venku image VTI a BlackHole.
dedajan (10)|13.12.2012 16:45
Myslel jsem, že VU+solo2 je jednotuner a VU+duo2 dvoutuner. V popisech např. na AB-com i na zahraničních recenzích je u VU+solo2 =2xDVB-S2 tuner. Jinak rozdíl je v procesorech, DUO2 má jiný displey(Color TFT LCD) aj.(e-sata,RAM).
dedajan (10)|13.12.2012 17:12
Jeden náš e-shop nabízí VU+solo2 za 8000kč+doprava. Mají tam uvedeno 15.12.2012?,což bude asi termín dodání.
KamilZ (10277)|13.12.2012 17:30
To bylo u starých modelů. Solo 2 má dualtuner. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29320-vu-uno-zkusenosti#post431503
PV_ox (182)|13.12.2012 21:02
Tak jsem se těšil, že tam bude jako hlavní aplikace XBMC, konkrétně XBMC4STB jak se někde psalo, ale jak to vypadá, tak asi ne...
KamilZ (10277)|16.12.2012 06:48
Asi první česká recenze VU+ Solo2 na Parabole: http://www.parabola.cz/clanky/4851/vu-plus-solo2-vykon-nade-vse/
vivid.sk (11472)|16.12.2012 10:37
[QUOTE=PV_ox;435963]Tak jsem se těšil, že tam bude jako hlavní aplikace XBMC[/QUOTE]
zato mas klienta v novej verzii XBMC 12 RC1 uz v default instalacii (bez nutnosti cokolvek doinstalovavat) Plati to aj pre ostatne stroje beziace na E2:
[ATTACH=CONFIG]20847[/ATTACH]
thumb_xbmc_2.jpg
Dagy2 (3153)|16.12.2012 10:46
[QUOTE=KamilZ;436258]Asi první česká recenze VU+ Solo2 na Parabole: http://www.parabola.cz/clanky/4851/vu-plus-solo2-vykon-nade-vse/[/QUOTE]

Na recenzii medzi viacerými perlami najviac pobaví veta:
"V poslední řadě připomenu, že přijímač podporuje příjem a zobrazování 3D kanálů, bohužel nemám k dispozici 3D televizor, takže tuto vlastnost mohu popsat jen teoreticky".

Existuje nejaký prijímač, ktorý toto nepodporuje?
KamilZ (10277)|16.12.2012 10:57
Možná Technisat, u něj bych se nedivil :D.

Teď vážně - každopádně jsem rád alespoň za nějaké info a myslím že to je lepší poměr cena/výkon (už kvůli dvěma tunerům a CI) než Xtrend ET-6500. A potvrzení 1GBit LAN s 30MB/s kopie z filesystému potěší. Škoda že nevyzkoušel víc MMC funkce, konečně by to mohla být použitelná náhrada i za MMC pro přehrávání. Fotky zevnitř ukazují na poměrně "čisté" provedení.

Co se týká 3D - např. cokoli od DigiTV...
PV_ox (182)|16.12.2012 11:24
[QUOTE=vivid.sk;436272]zato mas klienta v novej verzii XBMC 12 RC1 uz v default instalacii (bez nutnosti cokolvek doinstalovavat) Plati to aj pre ostatne stroje beziace na E2:
[ATTACH=CONFIG]20847[/ATTACH][/QUOTE]

Jo jo, to já vím, ale protože používám XBMC na více zařízeních uvítal bych, kdyby i zde bylo XBMC jako hlavní systém (jak bylo v některých prvních zprávách uváděno) a to především z důvodu jednotného ovládání, přístupu ke společné knihovně filmů a hudby, apod.
KamilZ (10277)|16.12.2012 11:27
Pořád je to v první řadě DVB-S STB a ne MMC, takže já jsem docela rád za E2.
Dagy2 (3153)|16.12.2012 14:50
[QUOTE=KamilZ;436275]Možná Technisat, u něj bych se nedivil :D. [/QUOTE]
možno by si sa divil aj mnohým iným veciam :)
aby si si nemyslel že sedím niekde vo svojej krabici od TechniSatu momentálne potrebujem ďalšie dva SAT prijímače pretože káblovka ktorú používam pre vedľajšie dve telky sa už nedá pozerať.
ET9500 je teraz v špeciálnej akcii dokonca aj s konfiguráciou o ktorej tu vždy hovoríš že to predajca urobí za teba - pretože naozaj nemám čas hľadať pluginy napr.pre EPG ktoré nahráva do pamäti a pod (to som si myslel že je fakt v prístroji za 15kilo v základe) - ale po štúdiu obrázkov od jarina vo vedľajšom vlákne mi to pripadá ako iphone a to je to, čo naozaj asi nechcem.

[QUOTE=KamilZ;436275] Teď vážně - každopádně jsem rád alespoň za nějaké info a myslím že to je lepší poměr cena/výkon (už kvůli dvěma tunerům a CI) než Xtrend ET-6500. A potvrzení 1GBit LAN s 30MB/s kopie z filesystému potěší. Škoda že nevyzkoušel víc MMC funkce...
[/QUOTE]

z vyššie uvedeného dôvodu som pozorne čítal recenziu ešte skôr než si dal na ňu link. veľmi ma prekvapil amatérsky prístup recenzie na tak odbornom fore. Preto je otázkou čo z toho je skutočne odskúšané a čo vyčítal ten pán u starého gugla.

blbá otázka na záver, ako funguje karta CYFRA+ v linuxových prijímačoch? Beží to v čítačke keď sú karty párované s CI-modulmi?
vivid.sk (11472)|16.12.2012 15:04
[QUOTE=PV_ox;436280]především z důvodu jednotného ovládání, přístupu ke společné knihovně filmů a hudby, apod. [/QUOTE]
Prave v 12tke sa mi tie moznosti, ktore na obrazovke viditelne su, zdaju celkom skromne, cize predpokladam, ze by to museli znacne prekopat.

Co je vsak perspektivne do buducna, konecne toto riesi moznost komfortneho (teda nie nejaky link pre VLC player), pozerania napriklad v 4 clennej domacnosti, kde je jeden hlavny TV, 1-3 dalsie notebook/PC/smartfon, bez nutnosti kupovat dalsie STB+karty a tahat kable. A za rozumne peniaze.
KamilZ (10277)|16.12.2012 15:15
[QUOTE=Dagy2;436311]1) z vyššie uvedeného dôvodu som pozorne čítal recenziu ešte skôr než si dal na ňu link. veľmi ma prekvapil amatérsky prístup recenzie na tak odbornom fore. Preto je otázkou čo z toho je skutočne odskúšané a čo vyčítal ten pán u starého gugla.
2) blbá otázka na záver, ako funguje karta CYFRA+ v linuxových prijímačoch? Beží to v čítačke keď sú karty párované s CI-modulmi?[/QUOTE]
Ad 1) Souhlas, ta recenze je nic moc a odfláknutá. Ostatně ani neměl Twin LNB :-(. Psal, že má málo času, tak si neměl hrát se šroubovákem, ale více to prozkoumat. Za chvíli jich určitě bude víc.
Ad 2) Bohužel netuším. Ale předpokládám, že to je jen věc karty a modulu. Myslím, že UPCčkaři např. VU+ Ultimo s DVB-C tunerem používají.
Dagy2 (3153)|16.12.2012 16:54
Dotaz 2 je myslený prudko vážne.
Po spárovaní karty SkyLink s CI-modulom je totiž potom tento seriózny prijímač pomerne nepoužiteľný....
KamilZ (10277)|16.12.2012 17:09
Nerozumím, Ty už jsi Linux STB se spárovaným modulem testoval a nefunguje to? A kdy začal Skylink párovat moduly s kartou, resp. kde jsi to sehnal? Proč by neměl být použitelný? Nebo mi jen uniká nějaká Tvá myšlenka co myslíš tím "poměrně nepoužitelný"?
PV_ox (182)|16.12.2012 21:19
[QUOTE=vivid.sk;436312]Prave v 12tke sa mi tie moznosti, ktore na obrazovke viditelne su, zdaju celkom skromne, cize predpokladam, ze by to museli znacne prekopat.

Co je vsak perspektivne do buducna, konecne toto riesi moznost komfortneho (teda nie nejaky link pre VLC player), pozerania napriklad v 4 clennej domacnosti, kde je jeden hlavny TV, 1-3 dalsie notebook/PC/smartfon, bez nutnosti kupovat dalsie STB+karty a tahat kable. A za rozumne peniaze.[/QUOTE]

Tak jasně, měla to být nějaká odvozená edice od XBMC 11 (nebo 10 teď už nevím) speciálně vyvinutá pro satelitní přijímače, ten vývoj této části měl běžet mimo XBMC, takže by ta verze asi vypadala v té TV části i dost jinak. Zhruba v polovině letošního roku se o tomto novém systému pod názvem XBMC4STB psalo a bylo uváděno, že by právě měl být na nových VU+. Nějaká ukázka tohoto systému je . Je otázka zda ten vývoj pokračuje nebo jestli tento záměr už skončil v propadlišti dějin...

Teď v prosinci se chystám na zkoušení nových PVR vlastností XBMC 12, tak jsem zvědav nakolik to je již nyní použitelné...
vivid.sk (11472)|16.12.2012 21:26
[QUOTE=PV_ox;436387] tak jsem zvědav nakolik to je již nyní použitelné... [/QUOTE]
potom daj vediet, myslim, ze to bude zaujimave nielen pre mna.
PV_ox (182)|16.12.2012 21:34
jo jo
jarino1978 (8045)|16.12.2012 21:49
[QUOTE=Dagy2;436311]mi to pripadá ako iphone [/QUOTE]

a vieš, že je s tým neskutočná zábava ? Vážne. Kukáš , sleduješ, čo nového vyšlo, alebo víde a potom to tam tresneš a ideš. Vracajú sa mi časy spred 10-15 rokov dozadu, keď všetko nové bolo aj veľké a zábavné... Je to fakt neskutočná prča.
Dagy2 (3153)|18.12.2012 01:34
Verím, ale myslel som že SAT prijímač je na pozeranie TV šíreného zo SAT-u.
Na hranie by som si predstavil nejaký playstation, vrtuľník na diaľkové, modely vláčikov, pipíka a podobne. :)

Teraz vážne.
Od sat prijímača by som si prdstavoval že to človek prinesie domov, postrká do neho všetky kábliky ktoré treba, zapne a za 30min až hodinku "jede".
Kamil ma poučil že to tak je.
Cez víkend som si teda poslal dotaz na dovozcu - 5 blbých funkcií ktoré v SATe potrebujem mať - odpoveď šokujúca a to si myslím, že firma ktorá ju dala nepatrí medzi garážovky. Nechcem to tu verejne ani písať pretože sa mi to ani nechce veriť.
Jarino, posielam ti to SZ, prosím o normálnu odpoveď.
KamilZ (10277)|18.12.2012 06:40
Jaké funkce jsi požadoval? Stále "trvám" na tom, že u prověřených Linux přijímačů není problém se zprovozněním. Konkrétně u mnou zmiňovaných VU+ to platí na 100%. Pokud chceš těch přijímačů víc tak klidně můžeš vzít i takový, co dá "víc práce" a jen rozkopírovat settings. To by bylo abychom něco nevymysleli...
MartinNR (19)|18.12.2012 13:43
terminy naskladnenia mali byt 15.12.2012 v nietkorych eshopoch, ale stale nic. alebo zeby UZ nic?! dufam, ze nebudu dvihat ceny, ked uvidia vacsi zaujem...
KamilZ (10277)|18.12.2012 13:45
Už jsem ho u nás skladem viděl (ale neprověřoval telefonicky), stačí trochu hledat.
mila001 (149)|20.12.2012 19:30
Tak jak to vypadá už ho někdo vlastní?
mila001 (149)|21.12.2012 15:28
Distributor psal že přístroje rozeslal tak že zřejmě lhal.
drhans (30)|22.12.2012 11:33
Nakonec se mi podarilo Solo2 sehnat. Trochu jsem ho popsal na drhans.tv

Celkove to je dobry prijimac. Vse co se da od Enigmy2 a 2 tuneru ocekavat. Prijemna je gigabitova sit a moznost Picture in picture i v HD. Softwarovou podporu, ktera by novy hardware vyuzila zatim prijimac nikterak pokrocilou nema (modernejsi media player, 3D GUI, funkcni transcoding atd), ale to chce cas, doufam...
Martin Suchánek (85)|22.12.2012 13:33
Jedním dechem jsem ji přelouskal, díky moc. Zatím na webu nikde nic rozumného není, takže gratuluji k pravděpodobné světové premiíře :-)...
Stroj s enigmou zatím nevlastním, takže bych se rád zeptal, jak dlouho se přístroj probouzí ze standby a kolik v tomto režimu žere (klasický start je na TV zařízení stále příliš dlouhý). Dále jsem úplně přesně neporozuměl situaci kolem DLNA, předpokládám, že jako standardní síťové přehrávadlo multimediálních souborů uložených na síťovém úložišti je Solo2 funkční...
drhans (30)|22.12.2012 16:43
Takze, prehravani medii funkcni je, rekl bych bez vetsich problemu. Zkousel jsem hlavne HD MKV (720p, 1080i, 1080) a SD AVI. Problem jsem mel akorat s 1080p obsahem, kdy nefungovalo pretaceni, jak jsem popsal v recenzi. Na rozdil od Dreamboxu 500 HD se zda prehravani 1080p stabilnejsi, ale moc dlouho jsem samozrejme jeste netestoval a asi ani nebudu, protoze na multimedia porad preferuju dedikovany prehravac, napr. Boxee box. Rovnez lze prehrat DTS a DTS HD, coz je take pokrok. Jinak je funkcionalita shodna s jinymi Enigma 2 stroji. Vu+ Solo2 dal nema problem s HD MOV. Nezvlada napriklad WMV, FLV, 3GP. To vse ze sitove nasdilene slozky (NFS).
DLNA podporu ma jako server i klient, ale neumoznuje pouziti Vu+ jako zobrazovace obsahu odjinud. Napriklad ze bych na mobilu vybral video z NASu a to prehral na Vu+. To chybi.
Probouzeni ze standby trva 5 sekund. Kompletni start trva cca 1 minutu.
Spotrebu zmerim pozdeji.
drhans (30)|22.12.2012 17:04
Spotreba standby 20W. Pri sledovani TV 23-27W podle toho, zda bezi 1 kanal nebo 2. Pripojeny HDD (externi) pridal 2W.
Martin Suchánek (85)|22.12.2012 19:58
Super, díky za vyčerpávající odpovědi. Potřebuju, aby "pouze" přehrával obrazy DVD, nějaké to mkv a avi, jenže stejně vidím, že je toho víc, např. HD MOV z foťáku......stejně bych se rád vyhnul dedikovanému síťovému multimediálnímu přehrávači, když mám na NASu jen vlastní videa a pár pohádek pro děti....... nevím, jestli to je reálné nebo spíš zbožné přání (jistě, prioritou je pro mě kvalitní a bezprobnémový sat. receiver).
S tou spotřebou ve standby je to smutný, předpokládám, že tohle je mínus velký většiny linux boxů, tzn. k nákladům musím připočítat cca 1000 Kč ročně :-(.
Na pořízení se ale moc netěším - netuším rozdíly mezi orig/vti/bht, jaké pluginy jsou třeba a jaké jsou mezi nimi rozdíly, jak to vůbec rozchodit apod. Přesto předpokládám, že zadání tento box splní: sledování Skylink s možností nahrávání a timeshiftingu, streaming TV pořadu po síti do pc/ios/android, možnost jiných skinů pro EPG, síťový media přehrávač.
drhans (30)|22.12.2012 20:17
Ano to zadani Vu+ splnuje, ale splnuje to i Vu+ Solo 1. generace (akorat ma jen jeden tuner). DVD iso image jsem nezkousel, ale to Enigma vzdycky umela. Bud rovnou nebo pres nejaky plugin.
Zprovozneni E2 prijimace chvili trva, ale neni to zadny problem. Zakladni kroky jsou jen tyto: nahrat firmware pres USB (zatim je jednoznacne nejlepsi Black Hole), nahrat CCcam nebo Oscam, nastavit sit a namountovat disky. Pak uz jen normalni ladeni a nastavovani jako na jakemkoliv jinem prijimaci.
Jinak, pri startu do 1 minuty neni duvod nechavat prijimac ve standby. Ja uz mam vse reseno pres vypinace na zdech, ktere vypinaji i zasuvky, do kterych je zapojena prave elektronika, takze v dobe nepouzivani je vse bez proudu. To same lze resit prodluzovackou s cudlikem.
Martin Suchánek (85)|22.12.2012 20:31
Tak doufejme že to není takové drámo. Hlavně předpokládám, že si budu muset nějak pohrát s EPG, standardní mi hrubě nevyhovují, zatím jedu na technisatu který má trochu jinou filosofii a dá se, rozumné EPG formou přehledové tabulky jsem zatím nenašel (jen jeden či dva skiny u PC HTPC. V podstatě mi jde o to, aby byla využita celá šířka obrazovky, aby byla viditelná aktuální časová linka ale hlavně abych si mohl sám hýbat s časovou osou. To, co většinou vidím je zoufalý nepřehledný obdélník uprostřed obrazovky který má napevno časovou osu 4-8h (cucám z prstu) takže většinou má program 2cm na časové liště................
Dlouhej boot nevysvětlíš dětem ani manželce, když honěj oblíbenej seriál, večerníček apod. Prakticky ozkoušeno a neprojde. Vypnutí napájení ti pak dále neřeší recording. Ono to docwela skáče - NAS 20W, satelit 20W, posčítáš další krámy a pomalu zjistíš, že dáš za standby luxus pětilitr ročně.....
V každým případě díky za odpovědi a hezký Vánoce :-).
KamilZ (10277)|23.12.2012 13:57
Martin Suchánek: psal jsem Ti zde odpověď, ale trochu se to zvrtlo do obecnější úrovně, tak jsem diskuzi přesunul zde, tohle necháme jen Solo2 a Duo2.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33160-technisat-nebo-linux#post437213
KamilZ (10277)|27.7.2013 19:05
[QUOTE=klapaciuss;463081]Dlouho jsem o Duo2 uvažoval, i když ještě ani nebyl na trhu. Dost mě znejistily diskuse na Netu ohledně obrazu na Solo2 a teď částečně také na Duo2. Když jsem si přečetl názor Dagyho na Solo2, byl jsem rozhodnut se na Duo2 vykašlat (Dagyho příspěvky čtu delší dobu ve vláknu o Technisatu ISIO a vím tedy, že jeho názory mají váhu). Nicméně nakonec jsem neodolal a rozhodl jsem se Duo2 osobně vyzkoušet. A dobře jsem udělal.
[/QUOTE]
Mohu se prosím zeptat, jaký máš image a jak dlouho bootuje ze stand-by?
klapaciuss (314)|27.7.2013 19:18
[QUOTE=KamilZ;463083]Mohu se prosím zeptat, jaký máš image a jak dlouho bootuje ze stand-by?[/QUOTE]

Black Hole 2.0.4, cca 45 sekund z deep standby do zobrazeni obrazu kodovaneho programu. Karta Skylink ICE pomoci cccam v unictecce.
bastlir (3245)|28.7.2013 19:27
vivid.sk (11472)|28.7.2013 20:27
[QUOTE=klapaciuss;463081]Po týdnu užívání mohu pouze říci, že negativní názory na obraz na Duo2 nechápu. Pro mě je obraz ve srovnání s Technisat Digit ISIO S1 lepší. Ne o třídu, ale přesto zřetelně[/QUOTE]

Vdaka za tento prispevok. Podla specifikacie by som predpokladal, ze obrazovo na tom budu Solo2 a Duo2 rovnako, kedze rozdiely su okrem RAM len v "doplnkoch".
Takze to zrejme rozluskne az ten, kto bude mat oba pristroje moznost porovnat vedla seba (pre objektivnost - idealne s rovnakym image).
bastlir (3245)|9.8.2013 19:23
Tak jsem zvážil pro a proti a nakonec jsem koupil VU+ Duo 2. Říkal jsem si, že jsem si už poradil s Dreamem a později i s HD Boxem, takže VU+ už musí být brnkačka. A ono prd! :cool:
Proto vás prosím o info, kde a jaký stáhnu chanell-editor a kde stáhnu nový, popřípadě i alternativní firmware. Je někde český popis pluginů? Má někdo úplný český návod?
Zkoušel jsem soft pro Dreama, ale nefunguje to korektně. Zatím jsem nerozchodil ani interní čtečku pro Irdeto Skylinku. Jen přes modul. Mám to teprve druhý den a neosedlal jsem si celkovou logiku zařízení. Jinak základní konfigurace vč. HDD je brnkačka.
KamilZ (10277)|9.8.2013 19:48
Na VU+ DUO bez problémů funguje DreamSet http://www.dreamset-editor.com/index.php a DreamBoxEdit http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/thread.php?threadid=135894

Originál image stáhneš snad od výrobce: http://www.vuplus.com/, http://code.vuplus.com/ , alternativní image stáhneš naprosto kdekoli, použij google (nejrozšířenější jsou VTI, BlackHole, OpenPLI). Irdeto kartu budeš asi bez modulu rozcházet přes Oscam, kdyby jsi měl ICE, tak by to bylo jednodušší, tu umí snad každý CAM.

Jestli existuje český popis pluginů netuším, pochybuji. Zde na fóru byla taková nějaká snaha, která upadla v zapomnění, hledej.
bastlir (3245)|9.8.2013 20:52
Dík za vyčerpávající odpověď.
KamilZ (10277)|9.8.2013 21:12
Našel jsem to staré vlákno s pluginy: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34128-enigma2-plugins

Co se týká image, tak asi nejvíce user-friendly (minimálně do začátku) je VTI.
bastlir (3245)|9.8.2013 21:24
To jsi hodný. Já ještě bojuji s přihlášením do německého portálu.
bastlir (3245)|10.8.2013 12:14
Ještě blbost ... zkoušel jsem standardní restart a upload z USB, ale nezadařilo se, v čem je fígl? V EN manuálu jsem se toho nedočetl.
KamilZ (10277)|10.8.2013 13:13
Jaký upload jsi zkoušel?
bastlir (3245)|10.8.2013 14:15
Firmwaru. Už jsem přišel na problém - nevhodná flashka.9-)
bastlir (3245)|11.8.2013 21:07
Tak jsem stáhnul všechny image, co se stáhnout daly a nakonec jsem zůstal u poslední verze VTI. Má někdo nějaký jepší tip?
Maty47 (30)|16.8.2013 19:21
Zdravím odborníky.

Snad jsem ve správném vláknu - když ne, zkritizujte, hodím to jinam :-).

Jak se říká - darovanému koni na zuby nekoukej - tak nějak jsem dopadnul s přístrojem Vu+ Duo2. Říkám si tedy, že vyzkouším a když budu spokojený, nechám si a nebo v opačném případě výhodně střelím (obsazen jedním Twin tunerem DVB-S2; původní cena 13.300,- Kč; bez HDD, s daň. dokladem). Za kolik? Cca 11 tis. - mám ho 2. den doma, takže HOT NEW! :-) Ale to je až ta poslední varianta.

Jedna důležitá informace - o linuxu vím tolik, že se to slovo skládá z 5ti písmen a poslední je X!! :-) :-) Tak to bychom měli.

Takže strkám do stroje kartu Skylink. Jaký typ??? Těžko soudit, ale Výměna to není a ICE také ne, ani žádná Skylink výměna M7 apod. Mám ji cca 2-3 roky. Prostě shora, kde není čip, je modrý nápis Skylink, na druhé straně zelený malý nápis Irdeto. Toť vše.
Prokopu se základním nastavením družice 23,5 st., ladím, vše nacházím, ale ejhle - snad kromě ČT24 nejede nic (TV Nova HD atd. atd.). O tomto jsem se předem dočetl, že to nepojede jen tak a článek nekecal :-).

Tudíž otázka č. 1 - lze s přístrojem "něco" provést, aby s výše uvedenou kartou v UNI čtečce programy jely???? Vzhledem k mé "odbornosti" s op. systémem Linux bych poprosil o popis pro totálního debílka (jinak operace ve Windows ovládám výborně, správa sítí rovněž, abych se jen neshazoval :-) ). Rádci budu opravdu velmi vděčen. Pokud ne, s jinou kartou po "nějaké" úpravě stroje pojede? Pokud ano, s jakou?

Pak šel do stroje CAM Irdeto Smith CI+, do něho výše zmiňovaná karta, proběhlo nové ladění a........vše jede :-). Heuréka!!!, zvolal jsem.....

Otázka č. 2 - ochuzuji se nějak s ohledem na dané možnosti stroje, když budu "koukat" s použitím CAM oproti využití funkcí stroje pouze s kartou ve čtečce???

Programy jsem si dal do oblíbených, ale ten daný seznam je poněkud......zvláštní. Seznam začíná asi 170 prázdnými pozicemi a na konci jsou mé oblíbené prgm. A ještě jsou uloženy v pořadí, jak jsem je za sebou ládoval. Mám to chápat tak, že to je z výroby prachobyčejný "základ" a na uživateli je "něco" tam nahrát, co zvýší komfort (třídení, další favoritní skupiny atd.)?? Pokud ano, co to "něco" je, kde to hledat a jak to do stroje dostat.
Dle návodu jsem se už pokoušel dostat nějaký "vuplus-image-vuduo2-hromadačísel" (aniž bych tušil, co tam vůbec dávám). Fleška naformátovaná na FAT32 (pak i na FAT výchozí). Pak tvrdé vypnutí stroje vzadu, fleška pak šla jednou dopředu do USB, jednou byla i vzadu v USB - po zapnutí vždy stejný scénář - na displeji se střídaly tyto texty "Upload" a "Press Power". Nic jsem nemačkal, fleška cca co 20-30 vteřin problikávala, stroj na displeji nic neukazoval a asi po 2 hodinách (!!!) jsem to vzdal, natvrdo vypnul, flešku vytáhnul, stroj zapnul, a jako by se předtím nic nedělo -stroj nahodil program na TV a byl v poho :-). Vyzkoušel jsem i jinou flešku - to samé. Zkoušel jsem tedy zmáčknout Power, když to displej vybízel a to jsem šel na naladěný program rovnou a žádný update se nekonal.

Děkuji za pozornost a věřím, že si se mnou někdo tu práci dá. Jsem schopen se i osobně setkat (Praha) a nechat si dotyčným i vše nastavit (samo, že ne zdarma :-) ).

M.