Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení TV LG přes DLNA

alexandra111 (11)|20.10.2012 15:03
Koupila jsem si televizi LG 42LS570S mám v ní Wi-Fi a chtěla bych ji propojit bezdrátově s počítačem.Vím,že musím vytvořit DLNA,ale jsem laik a moc tomu nerozumím.Potřebuji vědět,jaký program si mám nainstalovat,aby to bylo co nejjednodušší,a byl pokud možno v češtině.Přímo v te TV radili nainstalovat nějaký PLEX,
ale ten mi nejde vůbec spustit.Nebo se to dá nějak spustit přímo z počítače? Prosím o podrobnou radu,jak to spustit.Děkuji
KamilZ (10277)|20.10.2012 15:17
1. Na WiFi se vykašli a připoj to drátem, WiFi je jen na problémy.
2. Co jsi nainstalovala tak zase odinstaluj (ať se to nekope) a nainstaluj si třeba Seviio, z free asi nejlepší.
3. Pomocí ping si zkontroluj, že máš správně nastavenou síť a PC vidí TV.

A až Tě DLNA přestane pro neustálé problémy s titulky, audio stopami, nepodporovaným profilem apod. přestane bavit, tak si za 2 kKč koupíš k TV MMC a budeš mít po starostech.
alexandra111 (11)|21.10.2012 06:37
Dík za radu,je pravda,že to asi nepotřebuju,protože mám filmy na externim HDD a TV přehraje všechny formáty,ale chtěla jsem vidět,jak to funguje.
Teď mám spíš problém,jak najít stránky na aplikace pro LG SmartTV.Našla jsem jenom pro mobily.Existuje něco pro stahování aplikací do TV??
A taky na mě chce ta TV moje ID a já nevím,na jaké stránky se registrovat,abych to ID měla.Není tady někde téma,kde by se probírala chytrá televize.Dík
KamilZ (10277)|21.10.2012 06:53
Na externím HDD připojeném do TV toho přehraješ víc a s vyšším komfortem než přes DLNA. Jediná výhoda DLNA je to, že nemusíš přepojovat HDD z PC do TV. HDD si nech u TV a DLNA můžeš rozběhat jako alternativu/nouzovku.

Smart viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31777-Lg-47lm660s?p=413699&viewfull=1#post413699
Dagy2 (3153)|21.10.2012 11:00
Alexandra, DLNA vyzerá ako super vec pokiaľ máš nejaké centrálne úložisko filmov, fotiek a pod. - napríklad sieťový disk NAS, ktorý má funkciu DLNA zabudovanú. Inštalovať DLNA do PC a potom mať zapnuté PC s 300W zdrojom len preto, aby nejaký film z PC mohol byť prehratý v TV považujem za ftákovinu. To je lepšie naozaj všetky ukladať na USB HDD a máš po starosti.
Ale keby predsa:
1/ CD s DLNA serverom Nero je (bol v r2011) súčasťou každého balenia TV LG. Takže vybrať z krabice CD, autoinštalácia do PC je rýchla a bez problémov.
Potom nasleduje fáza odladiť aby PC videlo v DLNA servri telku a telka zase PC.
Všeobecne je potrebné vypnúť v PC všetky nainštalované firewally (či už vo Windows alebo ak máš ešte nejaký antivirový program). V momente ked je táto prekážka odbúraná, objaví sa ti v zozname pripojených prístrojov v menu NERO tvoj TV, prípadne ďalšie kompatibiné prístroje (prehrávač DVD, blue ray a pod)
Teraz v TV nájdeš na obrazovke vstupy signálu DLNA. (budem tam napr. ANTENA, HDMI1, SATELIT, USB HDD a pod a ďalšia aktívna ikona pribudne DLNA).
Kliknutím na DLNA sa TV pripojí k zdroju a zobrazí obsah sprístupnených zložiek.

V DLNA-serveri NERO ktorý beží na tvojom PC musíš ešte sprístupniť / zdieľať zložky, ktoré chceš aby dané zariadenia na sieti videli

Pokiaľ si kúpiš sieťový disk (napr. Synology, eTrayz a pod) majú tieto zariadenia implementovanú službu DLNA. Potom stačí keď takýto prístorj máš pripojený k sieti a neustále zapnutý. On vie "zaspať" takže žere svojich 0,1W a pri jeho aktivácii sa rozbehne. tento disk samozrejme môžeš používať aj na ďalšie aplikácie ako je ukladanie a archivácia dát obecne, automatické sťahovanie dát z internetu a pod.

2/ PLEX
Keďže implementované DLNA je osekané (nemožno prepínať zvukové stopy, formát obrazu má len dve možnosti a pod.) LG doporučuje PLEX. Tento si stiahneš zo stránky ktorú ti LG ponúka na obrazovke v momente, že dáš hľadať mulitmediálne pripojenie. Inak v TV (aspoň v mojom LW650) je kompletný help/návod na pripojenie a oživenie.
PLEX musísš stiahnuť a nainštalovať do PC. Práca je obdobná ako s DLNA ale má viacej možností.

3/ SMART TV
Ak chceš aktívne využívať niektoré služby, musíš najprv vytvoriť svoj účet a to cez PC. User + password. Potom otvoríš aplikáciu v TV a tam zadáš svoj vytvorený účet a ono to beží.
Je celkom dobré prečítať si návod k TV, ušetríš hromadu nervov.

dobrý obraz a príjem!