Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr LCD/PDP

mike033 (21)|20.10.2012 14:29
Zdravím, nevím si rady jakou TV vybrat. Jestli LCD nebo PDP. Neco málo jsem cetl, jake jsou rozdily a tak, ale ne a ne se rozhodnout. Takze to bych nechal na vas, co je v dnesni dobe nejlepsi.
Dále moje cenové rozhraní je kolem 15000 - 16000Kč. Chtel bych s uhloprickou 150cm, ale vzhledem k tomu, ze cenove omezen tak se asi spise sezene s uhloprickou kolem 130cm.
Vim, ze za tuhle cenu asi nic moc, ale prece jenom se prosim vas pokuste neco nabidnout.

Diky
sibelius (329)|20.10.2012 14:45
Nechci byt hnidopich,ale to zakladni rozhodnuti musis udelat sam. Pri stejne cene bude mit lepsi obraz plazma,ale ktera technologie je pro tve oci lepsi ti asi nikdo neporadi
geronimoh (2327)|20.10.2012 15:03
Do 16tis.Kč 50" a více LCD televizor, to se ani snad nedá sehnat, možná nějaký čínský .....
Mezi jakými modely si nevíš rady ?
erik555 (776)|20.10.2012 15:04
Pises, ze pod 50" uhlopriecku nechces, a cena do 16.000, tak to ti vychadza jedine nejaka plazma...
sibelius (329)|20.10.2012 15:10
Koukam,ze uhlopricku 130 az 150cm jsem prehlidl:) s tim rozpoctem to bude tezke a jak je psano vyse, s tak malym rozpoctem a s takovym pozadavkem na uhlopricku jedine plazma a i to bude tezke
mike033 (21)|20.10.2012 17:43
tak napr. plazma: http://www.czc.cz/samsung-ps51e530-plazma-tv-51/104998/produkt?q-category-id=fh82nbi5e8i6na651p02631kv6&q-c-0-f_96259940=d51.0
A LCD asi zrejme ne...koukam ze vyber LCD televizi s touto uhloprickou a mima pozadavkama neni
KamilZ (10277)|20.10.2012 18:19
Ono i ta 55" plazma za 15 kKč nebude úplně terno, je to myslím na krev (nemá antiodleskový filtr, jinak dle ohlasů zde celkem OK). O LCD se ani nebavím, to by bylo tak 35 kKč.
mike033 (21)|20.10.2012 18:51
tak je to lepsi televize nez co mame doma ted :D. Staci aby to umelo par zakladnich veci no. Stejne to je jen na zpravy, filmy
Hmm (1739)|20.10.2012 20:44
Je teda zajímavý, že uhlopříčka 55´se v plazmách už prakticky nedělá. Protože jestliže 50-51´ plazma se dá koupit už od 10-11 tisíc, stejně ekonomický a nijak zvlášť vybavený typ v 55´by se asi do tazatelovy cenové hranice vešel. Jenže to prakticky nikdo nedělá, snad Panák u dražších typů ....
mike033 (21)|21.10.2012 11:33
A nejaka obycejnejsi za 16000 by se asi uz nenasla co? Nemusi mit wifi a tak. Staci na zapojeni pres SCART pro digitalni satelit a mozna i nejaky USB port
KamilZ (10277)|21.10.2012 12:36
[QUOTE=mike033;429114]Staci na zapojeni pres SCART pro digitalni satelit[/QUOTE]
V tom případě se podívej naprosto po čemkoli :D
martinrx (28)|21.10.2012 13:02
[QUOTE=mike033;429114]A nejaka obycejnejsi za 16000 by se asi uz nenasla co? Nemusi mit wifi a tak. Staci na zapojeni pres SCART pro digitalni satelit a mozna i nejaky USB port[/QUOTE]
Hlavně zapomen na SCART. K plazmě patří HD satelitní přijímač připojený přes HDMI.
erik555 (776)|21.10.2012 14:08
[QUOTE=mike033;429114]A nejaka obycejnejsi za 16000 by se asi uz nenasla co? Nemusi mit wifi a tak. Staci na zapojeni pres SCART pro digitalni satelit[/QUOTE]
A ty si chcel este aj 150 cm uhlopriecku :D HDTV 150cm a SCART nejak nejde dokopy :) Ci na TV budes pozerat zo 6 metrov?
peter2523 (9)|11.11.2012 00:17
Caute, takze chcel by som kupit novu tv.. Mam uz vacsinu veci premyslenych, ale stale neviem ci LCD alebo PDP. Precital som si tu vela diskusii aj clankov o tychto technologiach, mam nastudovanu aj temu "Než se zeptáte", ale cim viac toho citam tym sa v problematike viac stracam.. Nakoniec som sa rozhodol ze by som kupil PDP. No stale ma trapi jeden problem - vypalovanie. Podla toho co som sa docital staci sledovat tv stanicu, ktora ma jasne logo (napr. na AXN je ho dost vydiet) a mozem tv zahodit, alebo ak format videa je iny ako 16:9 - to ma trapi naviac, pretoze stale je dost veci, ktore su 4:3.. pripadne nejake relacie, ktore maju pocas svojho trvania nejaku "listu" v obraze (nejaka diskusia atd.) alebo je pocas filmu zobrazeny ten smajlik kde je pisane od akeho veku je dostupny film atd. atd. Bolo tu aj pisane, ze tie novsie modely vyuzivaju rozne technologie (napr. posuvanie obrazu o pixel dolava/doprava..) aby sa tak zabranilo vypalovaniu, alebo ze naskoci nejake setric pri dlhsom statickom obraze. No aj napriek tymto technologiam sa moze stat ze sa nieco vypali? Tak ci tak boli to starsie clanky a mozno dnes uz taketo nieco nehrozi, tak by som sa chcel spytat ze ako su na tom dnesne plazmy a vypalovanie? Je to az take zle?

inak aku asi mam prestavu o tv:
- sledovat budem z 3.5 metrovej vzdialenosti
- zdroj signalu: zatial digi tv (je to velka kvalita obrazu, ja viem :) ), no planujem prejst na skylink, takze bude HD prijem (teraz mam stary CRT tv 55cm, na ktorom neni vidiet kvalitu digi tv)
- uhlopriecka: pokial nas cena pusti :) plazma aspon 50", ak skoncim u LCD tak asi 42"-46"
- no a cena je do 600e, maximalne 700e ak by ta tv stala za to
PS nepotrebujem mat v tv ziadnu wifi, aplikacie, ani 3d, maximalne ked bude vediet prehrat nejake to video z USB, ale nie je to nutnost..

dufam ze pomozete a poradite

dakujem
KamilZ (10277)|11.11.2012 06:52
Namátkou vybírám zkušenosti zdejších uživatelů:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31253-Televizory-CRT-LCD-PDP-vypaleny-obraz
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30787-Panasonic-VT30-a-vypaleni-obrazu
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/26817-Plasma-vypalovani-obrazu-hrani-her
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/24878-Vypalovani-novych-plazem
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33372-LG-50PA6500-zkusenosti-majitelu-rady-problemy-reseni

Různé značky jsou na vypalování různě. Hodně záleží na tom, jak se k TV chováš. Musíš prostě počítat s tím, že je to plazma a chovat se trochu rozumně. Zejména prvních 200h (viz předchozí odkazy). Ještě k technologii posunu loga - to je spíš marketing, který moc nepomůže - podívej se, jak je velké logo a co asi pomůže posun o pár px, to nu muselo putovat přes 1/2 obrazovky :-). Při normálním používání bych se toho až tak nebál, ale zase plazma není o tom si na ní pár hodin pustit ČT24 nebo pařit nějakou hru se částečným statickým obrazem (HUDem).
peter2523 (9)|11.11.2012 10:33
Zopar z tych tem som mal uz precitanych, ale v podstate sa aj tak nedozvedam nic nove. Kazdy ma na to svoj pohlad, jeden pise ze sa s tym nikdy nestretol, dalsi ze sa mu docasne vypaluje pravidelne. Asi tak ako pise vacsina je to kus od kusu. Napriklad aj Panasonic je vychvaleny no na druhej strane dalsi pise ze by ho nekupil :) ....
asi by som mal ist do lcd, pretoze doma som neni sam, mam sestru (8 rokov) ktora pozera disney channel, ktory stale vysiela 4:3 (takisto boomerang, cartoon network..).. jedneho pekneho dna by som vecer prisiel domov a na plazme by bolo logo disney a pruhy po boku tv :D takisto mama si pozastavi vysielanie a pojde vyvesit pradlo a rosalinda z telenovely nas potom bude strasit stale :) zda sa mi to privelky risk, aj ked ten pekny obraz mozno za to stoji.. hry na tom hrat nebudem... a potom neviem na co davaju do plazmy vobec take veci ako je webovy prehliadac, a este horsie su aplikacie ako youtube, facebook a pod. ked by som mal zapnutu taku aplikaciu dlhsie tak si znicim panel vypalenim, tak k comu to je dobre tam mat?
a ak by som presiel zahorenim, povedzme ze obraz 4:3 by som mal stale roztiahnuty respektive zoom-ovany na cely plochu, tak potom klesa riziko vypalenia? alebo ak by som mal jas a kontrast stale nastaveny na nizsie hodnoty, tak by mu nevadilo ani keby som mal zapnutu ct24, ta3 a pod.?

da sa porovnat LCD (s led podsietenim, primarne urceny na pc) monitor s LCD tv? pustil som si na monitore k pc (iiyama ProLite E2475HDS) fullHD video, aby som videl co ma caka ak si kupim lcd. v tmavsich scenach je vidiet po bokoch (napravo a nalovo, nie hore ani dole) vacsie osvetlenie, ale nie je to take strasne, horsi je celkovy vysledok ciernej, ale to patri asi k lcd.. a co som nikde nenasiel je pozorovaci uhol u lcd, teda konkretne myslim toto- povedzme ze z bokov je obraz pozorovatelny celkom dobre, ale ako je to zo spodu a z vrchu?? ani na mojom monitore neni problem sledovat z boku, ale akonahle mam hlavu nizsie ako je obrazovka, tak sa obraz zaciernuje a je to vidiet hlavne u filmov. Ako to teda je u lcd tv?
KamilZ (10277)|11.11.2012 12:49
No a co jsi čekal? To je snad jasné, že co člověk, to názor. Asi nechápu, co jsi chtěl slyšet za odpověď?!

K LCD - také se může vypálit, ale to je docela extrém. Běžným sledováním prakticky ne. Pokud by se to stalo, tak stačí pustit na pár minut zrnění a je to pryč. Teď neuvažuji extrémy, kdy někdo několik let měl na LCD stejný obraz. Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32631-Vypalovani-LCD-obrazovky-pri-43-a-letterboxu-a-audio (ale je to fakt extrém).

Pozorovací úhly jsou většinou v lepších testech: http://www.digitalversus.com/tv-television/face-off/10617-sangles.html
peter2523 (9)|11.11.2012 13:23
neviem asi ani ja co by som chcel za odpoved, treba asi len vyskusat.. mohol by si mi ozrejmit este tuto moju uvahu:
ak by som mal jas a kontrast stale nastaveny na nizsie hodnoty, tak by mu nevadilo ani keby som mal zapnutu ct24, ta3 a pod.?

nemozem vobec pozerat programy na ktorych je nejake staticky logo (napr. AXN, alebo ten smajlik kde je napisany vek) ? po zahoreni by som uz mohol? pripadne s nizsim kontrastom a jasom? pretoze ak by sa to nedalo ani potom tak to je dost velke obmedzenie, existuje aj mnoho inych programov, napr. tie ktore su vysielane nazivo a su tak aj patricne oznacene - vacsinou velke logo "live" na nejakom sytom podklade..
KamilZ (10277)|11.11.2012 14:03
Zahoření vypálení neomezí - spíš je to tak, že nová TV je na vypalování náchylnější a proto se zahořuje, aby jsi si ji hned nezprasil :-). Snížit jas s kontrast proti vypalování určitě pomůže, ale neposoudím, co se sníženým kontrastem udělá 8 hodin na ČT24 - podle mě se to také "vypálí". Otázka je, do kdy to pak zmizí. Ber to ale také ze stránky, že plazmy se běžně prodávají a lidé je používají a vypalování si nevšimnou. Ten, kdo ji chce na sledování filmů z BD apod. nemá problém.
Ještě k LCD - pozorovací úhly z boku jsou celkem OK u IPS panelů, ale ze shora-dola to bývá tragédie, včetně IPS. Ale opět, při standardním umístění TV hrají hlavní roli úhly z boku.

Pozn: já bych si pro sebe plazmu i přes příznivou cenu nekoupil, vypalování (mám často právě tu ČT24, CNN apod.) je jeden z více důvodů .
bavorak (1494)|11.11.2012 15:03
momentalne su voci vypalovaniu najodolnejsie plazmy samsung. Pri nejakom teste zabudli niely nadpis na obrazobke od vecera do rana a nic .... A bezny clovek si to pripadne vypalenie ani nevsimne, kym mu to niekto neukaze z blizka prstom.
Hmm (1739)|11.11.2012 18:41
Až takhle sevřené půlky z vypalování, to je teda extrém. A je to pořád dokola. Takže vůbec se vypalování neboj, nic se ti tam nevypálí. Dočasný otisk uvidíš (pokud vůbec) jen krátce, jen někdy a jen za určitých okolností (typicky v tmavém obraze hranice pruhů po několikahodinovém běhu kinoformátu, popř. onoho zmiňovaného formátu 4:3 bez zvětšení na celou obrazovku). Kupovat si LCD s pravděpodobným cloudingem jen kvůli strachu z vypalování je blbost, tím spíše že clouding bude vidět ve stejných situacích jako image retention a na rozdíl od dočasného vypálení tam bude pořád :-)
player (70)|11.11.2012 18:50
Taky jsem se rozhodoval mezi LCD a jsem rád že jsem zvolit plazmu ten přirozený a ostrý obraz mě za to stojí.Mám ji sice krátce ale zatím jsem si žádného vypálení nevšiml a popravdě kdo z nás pořád sleduje panel jestli se mu tam něco nevypálilo sednu zapnu a koukám.
Dagy2 (3153)|11.11.2012 19:33
[QUOTE=Hmm;431505]Kupovat si LCD s pravděpodobným cloudingem jen kvůli strachu z vypalování je blbost, tím spíše že clouding bude vidět ve stejných situacích jako image retention a na rozdíl od dočasného vypálení tam bude pořád :-)[/QUOTE]

Kupovať si plazmu zo strachu pred cloudingom je možno ešte väčší nezmysel. Práve preto, že clouding vidíš na každom kuse okamžite a môžeš tú telku vrátiť.
Vypálenie je nereklamovateľné a prejaví sa po čase.
Tak si vyber :)
peter2523 (9)|11.11.2012 20:00
LCD vs PDP z mojho pohladu: chod do ameriky na korculiach alebo bez nich :)
no dobre tak si zvolim to "lepsie" a kupil by som plazmu .. aku by ste mi odporucili? najviac je tu vychvaleny asi Panasonic, takze nieco od neho? behom tyzdna by som si ho siel pozriet aj do obchodu ak bude vystaveny..
KamilZ (10277)|11.11.2012 20:12
No vidíš. A to Panasonic obecně lidem nejvíc bliká (těm, co to vidí), loňský zelenal a letošní má pro změnu banding. Samsungy tuším zase občas bzučí. Vše bez ale s rezervou, někdo to pozoruje, někdo ne, jen abys věděl, na co si dát bacha. Zlatý clouding u LCD :D

Neviděl jsem (nebo možná přehlédl), že by jsi něco psal o úhlopříčce, vzdálenosti a ceně.
peter2523 (9)|11.11.2012 20:22
je to napisane na prvej strane..
inak bol som minuly tyzden v obchode omrknut ako to vyzera, lebo o tom blikani som pocul, predavac sa ma hned ujal a odporucal mi panasonic ktora ma oznacenie TX.. (neviem uz aky presne model to bol) ale blikanie som si nevsimol ani u 600Hz ani u tych 2000Hz a viac


[QUOTE=peter2523;431392]inak aku asi mam prestavu o tv:
- sledovat budem z 3.5 metrovej vzdialenosti
- zdroj signalu: zatial digi tv (je to velka kvalita obrazu, ja viem ), no planujem prejst na skylink, takze bude HD prijem (teraz mam stary CRT tv 55cm, na ktorom neni vidiet kvalitu digi tv)
- uhlopriecka: pokial nas cena pusti plazma aspon 50", ak skoncim u LCD tak asi 42"-46"
- no a cena je do 600e, maximalne 700e ak by ta tv stala za to
PS nepotrebujem mat v tv ziadnu wifi, aplikacie, ani 3d, maximalne ked bude vediet prehrat nejake to video z USB, ale nie je to nutnost..[/QUOTE]
KamilZ (10277)|11.11.2012 20:28
OK, přehlédl jsem, že už to má už 2 strany. Na nějaké Hz se vůbec nezaměřuj. Ale za ty $$ nekoupíš v 50" od Panasonicu ani HD ready (vlastně s 1024x768 ani to ne) lowend TX-P50XT50E. Pod řadu UT vůbec neuvažuj, tu ber jako nejnižší základ, ideálně ST a výš. 3D ber jako daň za rychlejší CPU. U jiných výrobců se dostaneš tak na LG 50PM680S nebo Samsung PS51E530. Ale to už jsem Ti jak teď koukám psal.
Hmm (1739)|11.11.2012 20:35
[QUOTE=Dagy2;431512]Kupovať si plazmu zo strachu pred cloudingom je možno ešte väčší nezmysel. Práve preto, že clouding vidíš na každom kuse okamžite a môžeš tú telku vrátiť.
Vypálenie je nereklamovateľné a prejaví sa po čase.
Tak si vyber :)[/QUOTE]Hmm, jak to ti s LCD s tím vypalováním plazem všechno nejlíp znají :-) Asi takhle, po třech letech ani ťuk, a to TV jede opravdu hooodně hodin denně (Panasonic V10E). Tak hošové přestaňte strašit, pokud se vám to nestalo. A to je taky skvělý proces vracet cloudingové LCD .... a znovu .... a znovu :-)

[QUOTE=KamilZ;431522]Zlatý clouding u LCD :D[/QUOTE] Ale huš Kamile, jak tohle můžeš napsat? Že si s Tebou toho Sama vyměním ? :-) Buď rád, že jsi chytil výrobně povedený kus, já měl teda hodně smůlu. Ale i při odhlédnutí od cloudingu můžu říci, že je ten Panák prakticky ve všem lepší. V tom důležitém, až na ty Smart sarapatičky a ve zvuku, to musím přoznat, ale od toho je DK. (Pro rýpaly - spotřebu má samozřejmě lepší LCD)
KamilZ (10277)|11.11.2012 20:45
Je to jako u plazem - jsou výrobci, kde máš šanci na clouding relativně malý (ale stát se samozřejmě může).
peter2523 (9)|11.11.2012 20:48
Tak v takom pripade by stacil aj Panasonic 42", to by bolo realne do tych 700e? alebo radsej samsung a vacsi?
KamilZ (10277)|11.11.2012 20:56
Na 3.5m bych šel raději do větší.
peter2523 (9)|11.11.2012 21:09
a co by si odporucil? z lg je asi najvacsi vyber, ale o tom tu neni pisane nic pekneho..

//a co hovoris na tento TX-P50UT50E ? je sice okolo 750e, ale ked povies ze je kvalitny... pripadne daj nejaky ten samsung a lg na porovnanie
KamilZ (10277)|11.11.2012 21:36
Do plazem "nedělám", takže moc doporučovat raději nebudu, jsou tady povolanější. UT50 je myslím v rámci možností OK, ale nemá antiodleskový filtr, takže záleží na podmínkách, jaké máš. Bude mít o něco málo horší podání černé.
peter2523 (9)|11.11.2012 21:51
to podanie ciernej bude horsie kvoli tomu ze nema antiodleskovy filter (a teda sa mi tam moze lesknut napr. okno), alebo u tej rady je to bezne?
Hmm (1739)|11.11.2012 22:37
Nesmíš se bát všeho, co tu kdo napíše. Ano filtr by měl černou vylepšit, ale vůbec to neznamená, že TV bez filtru bude mít jen nějakou šedou. Dost možná, že by sis ani nevšiml rozdílu jak s filtrem, tak bez. To už víc ovlivníš stažením jasu. TV určitě tu větší. Pokud bys ještě sehnal Samsung PS51D570, ta má skvělý poměr cena/výkon, nástupcem má být snad 51E550, ale má myslím jen 2x HDMI, tady na to pozor, pokud bys jich potřeboval víc, neřešíš-li to přes AV receiver. V této cenové hladině to asi nemá cenu až tolik řešit, a nemyslím si, že bude mezi obrazem Sama a Panáka nějaký větší rozdíl. LG na tom má být s dočasnými otisky (krátkodobým "vypalováním") nejhůř a v černé obecně taky zrovna neexceluje.
Dagy2 (3153)|11.11.2012 22:54
[QUOTE=Hmm;431526]Hmm, jak to ti s LCD s tím vypalováním plazem všechno nejlíp znají :-) [/QUOTE]

Hmmm, presne ako tí plazmoví s tým cloudingom, nič viac a nič menej. clouding je taký výkrik do tmy. Presne ako všetci novinári keď museli prevrátiť nové A-čko od Medveďa, tak každý musel pred polrokom riešiť clouding. Že u niektorých výrobcov je to 90% kusov, u iných 10% je pravda, výhoda je práve tá, že to vidíš ihneď.
že nemáš nič vypálené na plazme je presne rovnaké šťastie ako keď niekto kúpi LCD bez cloudingu. Takže sme tu aj s Kamilom traja šťastní ľudia pod slnkom.

Ja tiež plazmy neriešim, pretože blikanie neviem prekonať a 3D aktívne brýle to zabili ešte navrch. Takže pre mňa výber neexistuje. Komu blikanie nevadí, má na výber.
Hmm (1739)|12.11.2012 01:10
[QUOTE=Dagy2;431549]Hmmm, presne ako tí plazmoví s tým cloudingom, nič viac a nič menej. clouding je taký výkrik do tmy. ... Ja tiež plazmy neriešim, pretože blikanie neviem prekonať a 3D aktívne brýle to zabili ešte navrch. Takže pre mňa výber neexistuje. Komu blikanie nevadí, má na výber.[/QUOTE]Já také nezpochybňuji nectnosti technologií, jen je nechci nafukovat. Jenže příteli, já mám přímé srovnání, na vysokém modelu od Sama mám clouding jak prase a na Panákovi prakticky žádné dočasné vypalování, natož nějaké trvalé. A ten clouding je o dost rušivější než občasné slabé retence obrazu u plazmy, protože je tam pořád. Kdyby to nebyla záložní TV, letěla by prodejci na hlavu, což by asi nebylo úplně jenoduché, protože to byl maďarský eDigital. Ale uznávám, že kdo vidí blikání, ten nemá na výběr a musí hrát cloudingovou loterii, i když ji může minimalizovat výběrem značky, která není oblačností vyhlášená (prý třeba Sharp).
Dagy2 (3153)|12.11.2012 02:47
Zdá sa že Samson je vyhlásený oblačnosťou. U mňa LG v úplnej spokojnosti.
KamilZ (10277)|12.11.2012 06:43
[QUOTE=Hmm;431546]Nesmíš se bát všeho, co tu kdo napíše. [/QUOTE]
Nevím, jestli narážíš na mě. Snažím se zde jen popsat obecně nevýhody plazem s patřičnými odkazy na zkušenosti (aby si je uvědomil) a v tomto konkrétním případě rozdíl mezi UT a ST. To že UT má "o něco málo horší podání černé." mi připadá jako "přiměřené" vyjádření bez strašení.
luiz (214)|12.11.2012 07:52
[QUOTE=Hmm;431558]Jenže příteli, já mám přímé srovnání, na vysokém modelu od Sama mám clouding jak prase a na Panákovi prakticky žádné dočasné vypalování, natož nějaké trvalé.[/QUOTE]
Takže podle jednoho tvého LCD se špatným panelem odsuzuješ celou technollogii LCD. To já můžu napsat po shlédnutí vypáleného obrazu na značkové plazmě: celá technologie PDP stojí za... :) Myslím, že ten tvůj vadný kus značně ovlivnil tvůj názor na LCD. Obě technologie mají své výrazné klady a zápory, ovšem ty zápory plazem bagatelizuješ (např. vypalování), naopak zápory LCD (např. clouding) zmiňuješ jako zásadní. Vím, máš svou zkušenost, ale uvědom si, že ne všechny LCD mají takový clouding (stejně jako ne každá plazma může vypálit obraz), pokud je tak výrazný jak píšeš, měl si ji reklamovat.
Pavell007 (790)|12.11.2012 08:08
mno například pro mne byl ten clouding na Samovi za skoro čtyřicet litrů dost zásadní věc-viděl jsem ho v podstatě skoro pořád, pokud zrovna nevysílali hokej-oproti tomu dočasné vypalování na plazmě je skutečně bagatelní záležitost, ano děje se to, ale v tom samým vysílání, kdy mi ten clouding fakt sral, to vypalování nyní prostě v drtivý většině nevidím-neobtěžuje to a nesnižuje můj zážitek narozdíl od cloudingu a mizerných pozorovacích úhlů.
luiz (214)|12.11.2012 08:41
Je to individuální, na mém LCD jej zpozoruju pouze večer a to při startu TV. Při sledování vysílání či filmů viditelný není a nijak mi tedy nevadí. Proto chápu vaše reakce, ale stejně negativně můžou reagovat majitelé plazem s vypáleným obrazem a ty je třeba také vnímat.
Hmm (1739)|12.11.2012 22:40
[QUOTE=KamilZ;431564]Nevím, jestli narážíš na mě.[/QUOTE]Ne ne, to jsem myslel, jak děsili tazatele s tím vypalováním.

[QUOTE=luiz;431569]Takže podle jednoho tvého LCD se špatným panelem odsuzuješ celou technollogii LCD. To já můžu napsat po shlédnutí vypáleného obrazu na značkové plazmě: celá technologie PDP stojí za... :) Myslím, že ten tvůj vadný kus značně ovlivnil tvůj názor na LCD. [/QUOTE]Dypa kamaráde. Já uznávám, že clouding může být skoro neznatelný, pokud máš štěstí (nebo možná Sharpa) :-). Jenže zatímco ty tady o vypalování jako o slabině teoretizuješ a pořádně jsi ho asi ani neviděl, já vidím obé, mohu srovnávat, a vím, že by mi vadil i podstatně menší clouding než mám, na rozdíl od těch slabých občasných retencí obrazu. Jinak schválně kolik mi tady na fóru najdeš stížností na vypalování (od majitelů plazem, ne teoretiků s LCD) a kolik ti já najdu těch s těmi stížnostmi na clouding (i po výměně panelu, viz Peky a téma Špatné podsvícení), co nakonec litují, že nešli do plazmy. A vůbec nezpochybňuji slabiny plazem (blikání, kdo ho a jak moc intenzivně vidí, o poznání vyšší spotřebu, retence někdy /a hlavně prý na LG/). Jen srovnávám dva vysoké modely, co mám doma a vyhrává mi plazma, a to nejenom kvůli vysokému cloudingu Sama, prostě má ten Panák lepší obraz a lépe ho zpracovává, to je celé. Rozhodně nemohu a nechci extrapolovat, že skoro každá plazma je lepší než skoro každé LCD, ale protože nevidím blikání, pak mám v lepší technologii (aspoň pro mě) jasno (z hlediska obrazu, nikoli ekonomie provozu). To lepší zpracování obrazu je objektivní, ale platné samozřejmě pro dané značky a modely. Nezrazuji zájemce o LCD od koupi, ale vadí mi argumenty typu, že si nemohou/či nemají koupit plazmu kvůli vypalování, notabene od těch, co pořádně ještě ty retenční otisky neviděli. Kdo vidí blikání, to je jiné, a tady by měl být plazmový zájemce opatrný i za familii a nahnat ji na blikací průzkum do obchodu.
Heartwork (2358)|12.11.2012 23:36
Já tedy se svou LCD TV mám pouze jediný problém a to je malá úhlopříčka.

Horší ovšem je, že mám dojem, že se snad už dnes nedá za "normální" peníze koupit solidní TV bez nějakých skrytých či přímo do očí bijících anomálií - tak rád bych přesedlal na nějakou dejme tomu 55", ale nevidím žádnou rozumnou alternativu pro svou současnou TV, která by nestála jako auto nebo to nebyl bastl.

Je to hnus, co do nás dnes výrobci tlačí a za jaké peníze. Svět do prd... spěje. :-k
luiz (214)|13.11.2012 08:23
[QUOTE=Hmm;431670]Já uznávám, že clouding může být skoro neznatelný, pokud máš štěstí (nebo možná Sharpa) . Jenže zatímco ty tady o vypalování jako o slabině teoretizuješ a pořádně jsi ho asi ani neviděl, já vidím obé, mohu srovnávat, a vím, že by mi vadil i podstatně menší clouding než mám, na rozdíl od těch slabých občasných retencí obrazu.[/QUOTE]
Vypalování jsem bral pouze jako příklad z některých nectností plazem, stejně jako clouding u LCD. Žádné teorie kamaráde, vypálených obrazů jsem viděl až nezdravě moc a také reakce majitelů. Nic o mně nevíš, ale jako vždy máš pravdu jen ty - proto je zbytečné tu něco dalšího psát. Sám píšeš, posuzuješ to pouze podle své zkušenosti s tvou TV - to neznamená, že jiné TV jsou na tom stejně. Kdo by se tu chlubil vypáleným obrazem? Dle výrobců (servisů) je to chyba uživatele. Na takový příspěvek by tady dotyčný uživatel sklidil akorát posměch a něco ve stylu "dobře ti tak, my jsme tě upozorňovali"). Zatímco clouding je chyba výrobce a uživatel ji nezpůsobí a maximálně se zanadává na výrobce - oprávněně. Ale je jasné, že cloudingem v současnosti trpí až příliš velké množství TV, někdo si toho ani nevšimne, jinému vadí hodně. Za mě můžu říct, že raději LCD než plazma (se vším, co to obnáší).
peter2523 (9)|13.11.2012 10:39
Takze mohli by sme to uzavriet na tej UT50-ke ? pozeral som aj na ten samsung e550, ale je to priblizne ta ista cenova kategoria, tak by som sa priklonil k tomu panasonicu. lacnejsie to asi uz nepojde, tak aby bol panel 50"?
bavorak (1494)|13.11.2012 11:46
ale urcite si pozri najprv to blikanie !!! Panasonic na rozdiel od Sama vyrazne blika.
Hmm (1739)|13.11.2012 18:23
[QUOTE=luiz;431681]Žádné teorie kamaráde, vypálených obrazů jsem viděl až nezdravě moc a také reakce majitelů. Nic o mně nevíš, ale jako vždy máš pravdu jen ty - proto je zbytečné tu něco dalšího psát. Sám píšeš, posuzuješ to pouze podle své zkušenosti s tvou TV - to neznamená, že jiné TV jsou na tom stejně. Kdo by se tu chlubil vypáleným obrazem?[/QUOTE]Musíš rozlišovat dočasné IR a trvalé vypálení. Samozřejmě, že o tobě vím prd, proto jsem používal slůvko asi, ale možná jsi opravář TV, když jsi těch vypálení už tolik viděl. Jen by mě zajímalo kde, a zda to nebyly nějaké plazmy coby přehledové TV na letištích a nádražích. Současné plazmy trvalým vypálením rozhodně houfně netrpí (neříkám, že se nemůže stát, třeba když tam necháš dva dny běžet statický obraz v kuse) a dočasné otisky jsou často prakticky neviditelné od jednoho metru vzdálenosti (alespoň většinou a projevují se viditelně jen v určitých situacích), přesto pokud některá TV uchovává otisky déle či viditelněji, je zcela na místě, aby si na to uživatelé na forech stěžovali nebo o tom testeři jasně psali (viz typicky u LG). O trvalé vypálení nemá smysl se přít, kdyby bylo nebezpečí tak akutní, plazmy by vůbec neměly game mody a v manuálech by bylo před hraním her na nich velké varování. Protože to tak není, není důvod, aby si někdo nestěžoval na zničenou TV používanou v souladu s manuálem. Ale asi takový nikdo není ani s několik let starou TV z nedávné doby. Samozřejmě nevycházím jen ze své TV, mám v okolí dost plazmistů s různými značkami a typy, tak vím, že o trvalém vypálení nemá smysl se vážně bavit jako nějakém vážném nebezpečí. Ale samozřejmě klidně se boj vypalování a koukej na clouding, který jak přiznáváš má více či méně každé LCD, nekoukej na blikání plazem, pokud ho vidíš a neděs se jejich spotřeby. Každému co jeho jest.
luiz (214)|14.11.2012 07:35
No vidíš, to už je lepší popis problematiky pro případné zájemce, dávám +. Nevím sice, kde píšu, že má clouding každé LCD, píšu, že jich má až příliš velké množství (na můj vkus a na prodaný počet kusů). Já se vypalování nebojím, plazmu nemám a mít nebudu, ikdyž jsou levnější. O kladech a záporech obou technologií vím, ale případní zájemci by měli vědět do čeho jdou, aby je pak nečekalo rozčarování.