Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Mars DVB-T USB tuner - problemy

Dreamer (459)|15.10.2012 13:57
Kupil som si USB DVB-T tuner Evolve Mars, mam s nim problemy a tymto vas prosim o pomoc.

Po problemoch sa mi podarilo nainstalovat ovladac tak aby fungoval a funguje v DVB Dream, ProgDVB aj v oficialnom TotalMedia.

Problem je, ze po vypnuti PC a zapnuti na druhy den nefunguje. Ak restartujem v ten isty den, alebo vypnem a zapnem PC, funguje, problem je len na dalsi den a to vzdy, pravidelne.

Doplnenie, problemom je asi ovladac, niekedy po zapnuti PC je zariadenie v offline rezime, nie je spustene, nieco podobne som mal s kartou Skystar2, tam bola aplikacia pomocou ktorej sa dalo restartovat zariadenie bez nutnosti restartovat PC. Pri tomto tuneri sa to ale opakuje kazdy den, pomoze vypnutie PC, zmena USB slotu, zapnutie, potom sa automaticky nainstaluje zariadenie a dalsi restart.

Ak to nefunguje, tak to nejde v ziadnom programe, DVB Dream, ProgDVB ani v oficialnom TotalMedia. Ak funguje, tak funguje v kazdom.

OS v danom PC bol nedavno preinstalovany, dalej som uz skusal:

- vypnut antivir a firewall
- vypnut rozne programy ktore sa spustaju pri starte
- fyzicky vybrat SS2 a a SS HD2 karty ktore mam zapojene v PCI slotoch
- vybrat vsetky ostatne USB zariadenia okrem mysi
- rozne USB sloty

Mam teda 3 otazky. Kde by este mohol byt problem, moze byt chybny samotny tuner? Existuju alternativne ovladace, alebo by mohli fungovat ovladace z ineho podobneho tuneru? Existuje aplikacia na restartovanie/spustenie zariadenia softwarovo?

Dakujem.
Ivo Mašek (10205)|15.10.2012 16:52
[QUOTE]funguje v DVB Dream, ProgDVB aj v oficialnom TotalMedia.[/QUOTE]
Vyzkoušej to s nainstalovaným jenom jedním. (možná se to tluče - přepisují se nějak knihovny)
A pokud máš nějaký codek-pack, zkus ho odinstalit (tady to ale musí být úplně do čista, což bude problém, protože budou zřejmě přepsané knihovny) Ty výše napsané programy mají svoje kodeky.
Dreamer (459)|15.10.2012 18:27
Dakujem, to vyskusam na druhom PC kde to planujem testovat od zajtra, je to totiz zdhlavejsi proces, tuner funguje 1 den bez problemov, az na dalsi nefunguje, pravidelne, takze potrebujem asi 3 dni na to aby som potvrdil ze chyba je alebo nie je v PC, potom zostane len tuner samotny alebo ovladac.
Novotak33 (39)|15.10.2012 18:54
Mam s timto tunerem take problem,oupil jsem ho minulou stredu, ale od te doby se mi ho nepodarilo zprovoznit. Po instalaci ovladacu z CD tuner nefunguje, programy ho sice vidi, ale lazeni jede cca rychlost 1% za 5 minut, pokud se ovsem program nezasekne uplne. Progran pote nejde vypnout, ani ukoncenim procesu a musim PC restartovat, ovsem to tez nejde, musim PC restartovat natvrdo tlacitkem. Zkousel jsem uz i reinstal windows a instalaci ovladacu z windows update, ale ani tak tuner nefunguje, PC ho vidi, ale proste programy nespolupracuji. Uz nevim, co s tim zkusil jsem asi 4 usb vstupy, ve vsech situace stejna.
Dreamer (459)|15.10.2012 20:04
Novotak33:

Dik, takze to nie je mojim PC. Tuner je mozne "rozbehat", ale mne to trvalo niekolko dni a vela nervov. Tu je navod, ktory nie je 100%-ny, ale malo by sa ti podarit sprevadzkovat ho, potom ma zaujima hlavne ci to vydrzi aj druhy den, ak nie, bude to chyba tunera a obaja mozeme pri reklamacii argumentovat tym, ze nie sme sami.

- takze najskor odinstalovat ovladac pomocou DrvUninstall.exe suboru z CD Driver\ chvilu to trva, ak by to neslo, spusti subor 2x, prip. vyber tuner z USB
- nasledne odinstalovat vsetky programy, TotalMedia, prip. ProgDVB a DVB Dream a dalsie ak ich pouzivas
- restart PC
- instalacia ovladaca z CD Diriver\Setup.exe
- vypnutie PC
- zasunutie tuneru do USB, lepsie do ineho v akom bol
- zapnutie PC
- mal by sa automaticky nainstalovat ovladac v tray - pockaj kym sa dokonci
- nainstalovat TotalMedia, prip. iny program, funguje s ProgDVB free verzia a DVB Dream shareware, overene s novymi verziami
- nespustat ziadny program!
- restart PC
- teraz spustit program, lubovolny

Ak to nepomoze, opakovat nasledujuce:

- vypnut PC
- vybrat tuner a zasunut to ineho USB slotu
- zapnut PC
- mal by sa v tray automaticky nainstalovat ovladac
- restart
- zapnut aplikaciu (TotalMedia, DVB Dream, ProgDVB...)

Ak sa ti to podari, napis prosim ci ti to pojde aj na dalsi den, po tom co PC vypnes na noc a tiez sa mi zda ze internet ide pomalsie odkedy mam tento tuner, ked mi nesiel, tak nesli nacitat stranky v ziadnom prehliadaci, takze mozno to nie je len pocit.

Este prosim napis aky mas OS. Dakujem.
Novotak33 (39)|15.10.2012 22:30
Dreamer :
Díky ! Návod pomohl, DVB-T tuner již funguje jak s ProgDVB, tak i s TotalMedia dodávaným s tunerem. Zítra dám tedy vědět, jestli tuner bude stále fungovat.
Novotak33 (39)|16.10.2012 19:22
Tak po zapnutí PC dnes DVB-T tuner funguje, tedy program dodaný s tunerem hlásí, že zařízení je používáno jiným programen, takže ho nemůže používat, ale ProgDVB normálně funguje. Doufám, že to tak nadále vydrží, ještě jednou díky za návod, už jsem nevěděl, co zkusit, takovýhle kus neodladěného HW jsem ještě teda neviděl :-D .
Dreamer (459)|16.10.2012 22:41
Dik za info, aky mas Windows? Ak by to prestalo fungovat, napis tiez, prosim.

Este mam otazku, vypinas PC aj zo zasuvky, alebo pomocou vypinaca na prepatovke alebo predlzovacke?
Novotak33 (39)|17.10.2012 09:25
Windows 7 x86 Ultimate

Pc vypinam jen, ze jej vypnu, ale nevypojuji ze zasuvky nebo na zdroji ;-)
Dreamer (459)|17.10.2012 15:53
Dik, mohol by si dnes vecer vybrat zo zasuvky a zajtra zapojit?

Ja som uz rezignoval, zajtra idem reklamovat.
mv_cz (24)|18.10.2012 11:00
Sice to není ideální výrobek, ale já s instalací neměl takové potíže. Instaloval jsem ale ovladače z webu http://www.evolve.cz/ftp/DVBT%20USB%20tuner/Mars/ protože v notebooku mám štěrbinovou mechaniku a to malé CD by tam zapadlo :) Třeba je to jiná (novější) verze driveru než na CD.

Spíš jsem měl problém v tom, že mi to v Praze nenaladilo jiný než první multiplex, přitom při připojení kabelu vedle do stolního PC s jiným tunerem fungovaly všechny kanály. Myslel jsem, že má dost špatnou citlivost. Ale bylo to tím, že jsem používal jen Windows Media Center (nechtěl jsem používat ten SW balast výrobce ani přiloženou dálku) na Win7 x86. Při používání ProgDVB jsem ale žádné problémy nezaznamenal, naladilo se mi vše a běží to. Tuner vytahuji, odpojuju, používám nepravidelně a funguje, pouze ve win nefunguje "bezpečné odebrání" po tom co TV aplikaci vypnu, ale to neřeším.
Novotak33 (39)|21.10.2012 08:33
Tak jsem chtek vypnout pres noc PC, ale rano jsem nakonec zjistil, ze jsem vypojil tiskarnu :-D , shodou okolnosti ale rano tuner nesel, resp byl u nej zluty vykricnik, tak jsem provedl znovu instalaci a zase jede. Vcera se mi vecer znovu odpojil, uvidim dnes rano, jestlo to byl jen chvilkovy vypadek. Ty ovladace jsou opravdu hodne neodladene nebo delame neco spatne, ale to tedy nevim co.
Dreamer (459)|21.10.2012 14:24
Urcite nerobime chybu my, to ze mame rovnake problemy je toho dokazom. Takze som rad ze som to dal reklamovat, ked budu tvoje problemy pretrvavat, daj reklamovat tiez, ked tam budu mat viac tunerov, skor to vyreklamuju, mozno doladia ovladace aby nemuseli vracat peniaze, mne by to vyhovovalo.
zetom (1)|6.11.2012 14:42
Zdravim, chcem sa spytat, mate k tomu tuneru aj dilakove ovladanie? Pretoze to co mam ja nefunguje, a v manualy som sa docital ze treba nainstralovat ovladac, ktory je na CD, ale na CD ziaden driver pre tento dialkovy ovladac nie je, neviete ci ho je mozne nast niekde na nete? Dik

// uz som to vyriesil, stiahol som ten driver na oficialnej stranke, a tam sa nachadza aj driver na dialkovy ovladac
Dreamer (459)|14.11.2012 15:43
Dnes sa vratil tuner z reklamacie, pravdepodobne v rovnakom stave, ale je mozne ze ma zmeneny FW, kazdopadne pocitam ze nepojde, ale mam moznost ho v tom pripade vymenit...

...Takze aky tuner v podobnej cene 10-20€ odporucate? Idealne ak mate funkcny pod OS Win Vista 32 bit. Je mozne ze budu mat vsetky rovnaky cip, tak ak je to mozne s inym, ale ak nie, tak bude mat snad aspon ine ovladace, tak mozno uz problemy nebudu.

Preinstalovat OS nebudem, kupovat iny rovnako, len vyskusam preinstalovat povodny ovladac, prip. ak najdem na nete iny, ale zatial som nic nenasiel, len jeden pre Win 7 64 bit.
Dreamer (459)|15.11.2012 15:36
Dnes som tuner vratil, na inom fore mi odporucili Aver Ultra H777 pre PCI-e za skvelu cenu 12€, vypredaj (povodne ceny este teraz su nad 40€). Na Aver tunery som nasiel vela pozitivnych reakcii, aj konkretne ne citlivost tunera, navyse ide o PCIe, takze snad to uz bude bezproblemove, tuner som uz objednal.
prcekee (63)|21.2.2016 14:32
Kucí a podařilo se vam nekomu rozchodit ten MARS na tabletu PRESTIGIGIO ultra Quad...
když ho napojím ani nerozsvítí kontrolku na usb runeru mars tak nevím jestli jen kablík či něco jine