Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyplati se koupe predzesilovace k vnitrni antene?

cultrarius (2)|15.10.2012 13:31
Zdravim vsechny,
ponevadz se v tomto neorientuji, rad bych se zeptal, zda se vyplati koupit k vnitrni antene tusim Thomson zisk 43 dB predzesilovac (napr. http://antenni-zesilovace.heureka.cz/ivo-predzesilovac-i005-fm-23db/ ). Lokalita Pardubice - Polabiny. Jde mi o to, ze nam napriklad zmizela Prima Love, a pri nataceni anteny nam set top box zachytil i nove programy z multiplexu 4 (Ocko atd.), ale v neprijatelne kvalite :( Z technickych duvodu nemuzeme mit venkovni antenu, proto premyslim prave o tomto vnitrnim predzesilovaci. Pripadne, kdyby mel nekdo na vyzkouseni :)) Tv je Thomson s vestavenym DVB-T. Dekuji za rady.
mirekv (7169)|15.10.2012 14:10
Nepomůže, samotná anténa podle popisu má svůj předzesilovač a dalším se nic nezlepší. Nezbude, než laborovat s umístěním antény.
Ivo Mašek (10205)|15.10.2012 14:12
[QUOTE]k vnitrni antene tusim Thomson zisk 43 dB[/QUOTE]
Pokud má ta antena zisk 43dB, tak je to značně velký zisk a jakýkoli předzesilovač, či zesilovač by mohl (ale také nemusel) ve výsledku dobrý signál přebudit a mělo by to opačný efekt. Na druhou stranu se mi (vzhledem k praxi) nechce věřit, že bytová antena má skutečně tak velký zisk (já to odhaduji ke skutečnému zisku něco kolem 20dB).
Už z toho všeho je patrné, že tady je potřeba to vyzkoušet, co to udělá se signálem, který je normální a se signálem, který je ve špatné kvalitě. Na 100 procent ti nikdo neřekne (to nikdo neumí odhadnout), jestli ber, nebo neber ten předzesík. Byla by to loterie