Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ako aktivovat DVB-C tuner pre CA modul?

medicinman (7)|13.10.2012 12:55
Dobry den,
vopred sa ospravedlnujem ak tu tento problem uz niekto riesil, mne sa nepodarilo nic najst..

Mam TV Panasonic TX-P42G20E s FW 2.515 (myslim).. Viem ze ma DVB-C tuner, tento sa aktivuje ale len pri nastaveni inej lokalizacie ako Slovensko (Nemecko, Finsko, Svedsko, po novom aj Cesko). Na tento fakt som sa spoliehal, ked som si u providera kablovej TV Satro zakupil CA-modul s kartou. Problem je v tom, ze ked nastavim inu lokalizaciu ako Slovensko, niektore programy nejdu, resp. signal je slaby (ORF1), t.j. robia sa kocky a artefakty, atd... Najma HD programy (Markiza, Joj,..) su uplne nepozeratelne. Modul ich sice naladi, ale obraz a zvuk su absolutne nepouzitelne(v podstate len artefakty). Pravdepodobne je problem v tom, ze mam nastavenu inu lokalizaciu v TV (co ale musim mat, aby som mohol modul vobec pouzivat) - samozrejme ak s mylim, prosim opravte ma. Skusal som uz aj rucne doladit jednotlive programy, nikde vsak neviem najst frekvencie, na ktorych ich Satro vysiela. Chcem sa spytat ake mam moznosti, co mozem urobit na spojazdnenie tychto programov? Resp. ci je moznost (akakolvek, HW,SW..) aktivovat DVB-C tuner tak, aby bezal aj pri lokalizacii Slovensko? Mam 24m viazanost sluzby, takze je to pre mna dost podstatny problem, HD-ST boxu by som sa najradsej vyhol (stoji 100e, dalsi ovladac, atd..). Teiz som skusal nastavit lokalizaciu inu a potom prehodit na Slovensko, nikde v menu som to vsak bez nutnosti obnovy vyrobnyh nastaveni nenasiel..

Za vsetky rady Vam budem mimoriadne vdacny, prosim pomozte s tymto problemom.
Dakujem
KamilZ (10277)|13.10.2012 13:02
Kdyby jsi to měl blbě nastavené, tak nic neuvidíš. Pokud se něco dekóduje, ale vypadává, tak je to problém špatného signálu a ne nastavení pro CI modul.
medicinman (7)|13.10.2012 15:18
Vsetko vyriesila uvolnena uchytka koncovky koaxialneho kabla.. dotiahnute, funguje.. :D
Dakujem za odpoved