Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

dvd rekorder

-funkyshit- (4)|23.4.2005 17:58
ahoj, muzete mi prosim doporucit nejakej dvd rekorder tak to 10 000 Kc? Staci kdyz bude zapisovat dvd r a rw, jedno jestli + nebo -, hlavne aby to zvladal kvalitne 8-) Diky
clee (6592)|23.4.2005 18:31
tady si vyber, jestli chces nahravat na dvd i z dv kamery tak si porid model s firewire (ilink), panasonic sou docela dobry rekordery

http://www.videoexpert.cz/ls/?tree=34
Šány (0)|26.4.2005 07:45
[quote=-funkyshit-]ahoj, muzete mi prosim doporucit nejakej dvd rekorder tak to 10 000 Kc? Staci kdyz bude zapisovat dvd r a rw, jedno jestli + nebo -, hlavne aby to zvladal kvalitne 8-) Diky[/quote]

Co tady toto?
http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=28783
Zdar
Šány (0)|26.4.2005 10:44
Á pozor, v DivX titulky jen *.srt a nepodporují češtinu, takže asi nebrat, jinak je to ale zajímavej kousek.
Zdar
Pitomec (10211)|26.4.2005 16:30
Fujtajbl - co to je za humus :-? :-k Když DVD rekordér, tak jedině Panasonic s podporou DVD-RAM :-)
stayman (12393)|26.4.2005 17:12
sak to pisal funkyshit... 9-)
Šány (0)|27.4.2005 10:38
[quote=Pitomec]Fujtajbl - co to je za humus :-? :-k Když DVD rekordér, tak jedině Panasonic s podporou DVD-RAM :-)[/quote]

No jó, tak teda Panasonic, ale je tam vychytaná nekompatibilita DVD RAM mezi přehrávačem a PC. Zkrátka to co nahraju na DVD, přečtu v PC? Chtěl bych koupit PANASONIC DMR-E65EP-S. Nemáte to někdo?
Zdar
-funkyshit- (4)|27.4.2005 11:07
vsem diky za reakce, nakonec asi pujdu do panasonicu es10ep... nemate s nim nekdo zkusenosti?
Pitomec (10211)|28.4.2005 18:37
[quote=Šány][quote=Pitomec]Fujtajbl - co to je za humus :-? :-k Když DVD rekordér, tak jedině Panasonic s podporou DVD-RAM :-)[/quote]

No jó, tak teda Panasonic, ale je tam vychytaná nekompatibilita DVD RAM mezi přehrávačem a PC. Zkrátka to co nahraju na DVD, přečtu v PC? Chtěl bych koupit PANASONIC DMR-E65EP-S. Nemáte to někdo?
Zdar[/quote]
DVD-RAM čte např. LG DVD-ROM mechanika za pětikilo, Pioneer (od verze A07/107 výše) s tím taky nemá žádný problém...
Šány (0)|29.4.2005 13:45
[quote=Pitomec][quote=Šány][quote=Pitomec]Fujtajbl - co to je za humus :-? :-k Když DVD rekordér, tak jedině Panasonic s podporou DVD-RAM :-)[/quote]

No jó, tak teda Panasonic, ale je tam vychytaná nekompatibilita DVD RAM mezi přehrávačem a PC. Zkrátka to co nahraju na DVD, přečtu v PC? Chtěl bych koupit PANASONIC DMR-E65EP-S. Nemáte to někdo?
Zdar[/quote]
DVD-RAM čte např. LG DVD-ROM mechanika za pětikilo, Pioneer (od verze A07/107 výše) s tím taky nemá žádný problém...[/quote]

Zdar. No dobře, ale někde sem čet, že nešel číst vypálený DVD-RAM z Panasonicu v mechanice s formátem DVD-RAM v počítači.
Pitomec (10211)|29.4.2005 17:54
[quote=Šány]Zdar. No dobře, ale někde sem čet, že nešel číst vypálený DVD-RAM z Panasonicu v mechanice s formátem DVD-RAM v počítači.[/quote]
A já sem zase čet, že v roce 2000 bude konec světa a taky to nebyla pravda... Nazdar :-E
mirekv (7169)|29.4.2005 20:05
Pitomec
tos četl blbě, prý až v květnu 2005, v pohodě.
Šány (0)|3.5.2005 14:08
[quote=Pitomec][quote=Šány]Zdar. No dobře, ale někde sem čet, že nešel číst vypálený DVD-RAM z Panasonicu v mechanice s formátem DVD-RAM v počítači.[/quote]
A já sem zase čet, že v roce 2000 bude konec světa a taky to nebyla pravda... Nazdar :-E[/quote]

A já jsem zase čet v MF Dnes platy manažerů a bylo mě :-k . Ale ať se mají dobře. Určitě hodně pracují a nemají čas na nějaký DVD rekordér. :-E
Zdar
imported_peterko (7)|3.5.2005 21:55
Mam PANASONIC DMR-E55EP-S a v pocitaci ASUS DRW 1604P.
DVD-RAM cita v pohode, iba trochu pomalsie (2x) .
Upravujem (vystrihovanie reklamy .....) v Mpeg Video Wizard.
Šány (0)|4.5.2005 07:59
[quote=peterko]Mam PANASONIC DMR-E55EP-S a v pocitaci ASUS DRW 1604P.
DVD-RAM cita v pohode, iba trochu pomalsie (2x) .
Upravujem (vystrihovanie reklamy .....) v Mpeg Video Wizard.[/quote]

Dík Peterko. Dobrá informace.
Zdar
exTNT (1421)|4.5.2005 19:11
Fakt jsou ještě lidi, co si dneska kupujou DVD rekordér s analogovým tunerem? To jsem nevěděl... :-E
clee (6592)|4.5.2005 19:15
a von je nakej s dvd rekorder s dvb-t tunerem bezne na trhu? :-)
Pitomec (10211)|4.5.2005 19:52
:-E :-E :-E
exTNT (1421)|4.5.2005 20:45
clee
No, pokud je to postavený tak, že -funkyshit- má zbytečně moc peněz a neví co roupama (ovšem proč potom chce něco do deseti K?), ať si to koupí.
Pokud by mu ovšem šlo o to dostat TV vysílání na placku, pak mi připadá rozumnější to zatím vyřešit TV kartou v kompu (ať už analog nebo digitál, za zbytek do desítky si může koupit třeba hadr navrch) a DVD rekordér koupit, až bude digitál (a nebo taky ne, třeba zjistí, že zpracovávat to v kompu je daleko flexibilnější).
Ale proti gustu žádnej dišputát... :-E
Pitomec (10211)|4.5.2005 21:05
Na tom tuneru ve vztahu k záznamu v DVD rekordéru zase tak moc nezáleží - stejně není stream vysílání přímo kompatibilní s DVD-Video, takže i když bude mít DVD rekordér tuner pro DVB-T, tak se to nejspíš bude řešit interním převodem streamu vysílání do analogu a následně z analogu do DVD-Video (minimálně taky proto, že DVD rekordér pracuje s určitými záznamovými časy, což by v případě přímého záznamu streamu vysílání nebylo možné). Takže varianta DVB-T receiver>>>DVD rekordér (s propojením přes RGB) bude nejschůdnější.
clee (6592)|4.5.2005 21:12
jo nekompatibilita DVB a DVD je hlavni problem, idealni je harddiskovej rekorder, kterejch uz je dneska (i kdyz skoro vyhradne pro dvb-s) vic nez dost, casem se podle me objevej i dvd (bluray) rekordery primo pro tv vysilani (at uz metoda prevodu ts->dvd-video bude jakakoliv], vsechen tenhle maraz okolo by vyresila podpora prehravani transport streamu stolnima playerama
exTNT (1421)|5.5.2005 08:56
No, a to je prakticky přesně to, o čem píšu - jakejkoli stolní DVD rekordér si DNESKA někdo koupí kvůli nahrávání TV, bude (pokud si dobře vybere) jenom ta nejmíň špatná volba ze všech. Resp. nikdy to nebude umět všechno, co by od toho člověk chtěl.
Souhlasím s tím, že pokud to má HDD a umělo by to komunikovat s počítačem, pak už by se o tom snad dalo uvažovat, ale i tak je to jenom jako provádět operaci slepýho střeva mačetou. Navrch to asi nebude do 10 K.
Naproti tomu, když už má někdo doma komp, proč si pořizovat DVD rekordér? Analog TV, DVB-T, DVB-S - tohle všechno do toho kompu pořídí za zlomkový ceny, ovšem s podstatně širšími možnostmi další práce s pořízeným videem...
Ovšem pokud jde o to, mít v obejváku pod televizí další stříbrnou krabičku a chlubit se sousedům "to je ten dévédé rekordér z tý reklamy s Oliverem Stounem" - pak proč ne? :-E :-E :-E
clee (6592)|5.5.2005 09:04
no to je tim ze vrstva neodborniku se nebude zabejvat instalaci karet, shanenim authoringovyho softu apod.... tyhle vyrobky sou pro lidi co chtej zmacknout record a pak jen strcit do krabicky lesklou placku, nez bych treba rodicum vysvetlil (respektive sam nahral a vypalil) tak to radsi tech 10k obetuju :-)
Robin_SnnS (4)|16.6.2005 02:01
Ahoj!
Chtěl bych se zeptat existuje DVD přehrávač/rekordér s podporou těchto formátů?:
Konteinery: DivX, MKV, OGM
Video c.: DivX 3.11-5.1.1 (komplet f-ce), XviD 1.0.3, MS Div v1-3, MPEG1-2-4, WMV 7-9, H.264
Audio c.: MP3 (Frenheufer i Lame), WMA, OGG Vorbis, AC3
Subtitles: SUB, SRT, ASS, SSA

Díky.
clee (6592)|16.6.2005 02:07
tak s matroskou ani oggem nepocitej, jinak ostatni krome wma, wma a h264 umi kiss(558) i sigmatek (xm800), jo s xvid103 byly tusim taky nejaky problemy, nevim nakolik je to aktualni...
Robin_SnnS (4)|16.6.2005 03:09
[quote=clee]tak s matroskou ani oggem nepocitej...[/quote]

Tak to je hodně špatné protože naprostou většinu věcí mám v ogm a mkv, popřípadě avi s divx5 a xvid/mp3, ac3 a k tomu ssa titulky. A přehráváč sháním právě proto abych nemusel věčně vláčet druhý počák do pokoje a tam ho zapojovat kdykoli chci našim nebo kámošům něco pustit.