Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Včerejší bouřka- nejdou některé transpondéry...

maarkii (65)|5.10.2012 20:21
Po včerejší bouřce a neustálém vypadávaní satelitu, nejdou dnes stále asi 2-3 transpondéry z kompletní nabídky Skylinku. Nejdou na třech sat. příjmačích, takže to bude asi vadný konvertor...??? Mám iverto quad- se čtyřmi vývody. Šel by opravit( vyčistit kontakty případných relé) nebo to, že nejdou některé celé transpondéry spíše odpovídá tomu, že odešla elektronika konvektoru???
Děkuji za fundované odpovědi.
KamilZ (10277)|5.10.2012 20:25
To neopravíš, buď odešlo přepínání H/V, nebo 22KHz na horní pásmo. Ještě zkus nechat připojený jen jeden přijímač, ať vyloučíš, že Ti to nestahuje jeden odprásklý přijímač a ne LNB.
interfernet422 (1575)|6.10.2012 00:53
Nebo ti ten ukrutný vítr pohnul parabolou...
mirekv (7169)|6.10.2012 07:57
Popiš konkrétně, které nejdou programy. Jinak viz KamilZ
maarkii (65)|6.10.2012 08:55
Nejdou transpondéry na kterých je vždy tento jeden z programů(budu psát vždy jen jeden program na daném):Fanda,ČT HD, Nova, Filmbox HD, Očko. A blbne dokud se "nezahřeje" i transpondér ČT1. LNB je Mono QUAD Inverto, tj, čtyři výstupy ze dvou družic 19 a 23.
maarkii (65)|7.10.2012 10:25
Nikdo nic? Potřebuji jen určit zda je opravdu vadný konvektor LNB nebo se pohla anténa či LNB? K anténě mám špatný fyzický přístup a tak bych ji nerad zbytečně rozladil zbytečným natáčením, když se asi nepohla, když jdou něktré transpondéry na 23,5 zcela normálně.Sat. příjmače jsem postupně vypínal a dokonce fyzicky odpojoval vstupní koaxial a nepomohlo. Děkuji.
vivid.sk (11472)|7.10.2012 10:51
[QUOTE=maarkii;427748]K anténě mám špatný fyzický přístup[/QUOTE]

To mas jedno, budes tam musiet ist tak ci tak (ak predpokladame, ze vsetky STB su v poriadku).
Ak predpokladame, ze odisiel LNB, skus si kupit taky isty (dohodnut sa v predajni, na moznom vrateni ak by to neslo) a vymenit ho. Pokial to nepojde, tak ostava uz len ta parabola.
maarkii (65)|7.10.2012 11:02
Tak jsem podle úplného vypadnutí transpondéru ČT1 ted při dešti usoudil, že to souvisí se špatným a žádným signálem od antény. Jestli se nepletu, tak různé i české transpondéry z 23,5 vysílají signál o různé síle?? Pak je jasné proč mě některé silněji vysílající transpondéry jdou a jiné ze stejné pozice nejdou. Ted jsem se koukl dalekohledem a vypadá to, že závada objevena. Vichřice dokázala opřením do metrové paraboly povytáhnout jeden šroub z hmoždinkou ze zdi o cca 7mm.
Dagy2 (3153)|7.10.2012 11:08
Maarkii, tak trochu pohni rozumom. Čo sú toto za spôsoby, že si ani nedáš námahu, aby si vypísal všetky TP ktoré idú a ktoré nejdú?
1/ zober jeden prijímač, ten na ktorom ti ide najviac TP (podľa popisu nie je jasné či idú rovnaké TP na všetkých prijímačoch alebo sa to líši?)
2/ zober si tabuľku z http://www.SkyLink.cz / ako naladíte a prejdi všetky transpondéry a zapíš si TO !
3/ v LNB sú dva "prepínače" polarizácia a pásmo.
- polarizácia ti zjavne funguje
- pásmo nevieme, lebo človek pri tvojom vyjadrovaní si nie je istý čo je v poriadku - nevieme či si to len neskúšal, nemáš predplatené alebo si to nenapísal... ale mám pocit, že pásma ti idú tiež

4/ skontroluj si nastavenie v prijímači - pretože sa ti možno niečo zmazalo pri vypnutí zo siete (ak bol výpadok prúdu) alebo si niečo teraz blbnutím preladil (aj keď to nejde na 3-och prijímačoch, AKE TYPY prijímačov?).
- máš nastavené správne low a high frekvencie a prepínaciu frekvenciu LNB?

Keď si zoradíš TP pekne podľa frekvencií a polarizácie, sám zistíš, či môže byť chyba v LNB alebo nie.

Podľa môjho názoru máš anténu na streche (pretože sám hovoríš - blbý prístup) a jednoznačne sa pohla.
kto ti poradil dať ju na tak blbé miesto - choď mu rovno poďakovať, vylez tam, zdemontuj a daj na nejaké normálne miesto, kam sa človek dostane napríklad metlou aby zhrabal v zime sneh.

Daj vedieť presne ktoré TP idú - ale frekvencie, človeče.
KamilZ (10277)|7.10.2012 11:13
[QUOTE=maarkii;427752] Jestli se nepletu, tak různé i české transpondéry z 23,5 vysílají signál o různé síle[/QUOTE]
Nepleteš se, ale zase je divné, že Ti např. nevypadává 11 797, ten bývá obvykle nejslabší a naopak Ti vypadávají nejsilnější TP (12 070, 12 109, 12 168). A pak mě mate také toto " A blbne dokud se "nezahřeje" i transpondér ČT1". Podle mě je to 50:50, případně kombinace. Ale lozit tam stejně musíš, aby jsi opravil to hmoždinku, tak si raději půjč LNB jak psal Vivid.

BTW: Protože máš Quad, tak předpokládám jen 23.5, případně monoblock s 19.2. Pokud ano, potřebuješ takovou velkou krávu? Rozumná parabola 80 (případně 85cm) na to s rezervou stačí a páka je pak o dost menší (cca o 1/3 menší plocha).
maarkii (65)|7.10.2012 12:36
Je povysunutý jeden šroub s hmoždinkou na levé straně vrchního ramene konzoly T(držák odstává ode zdi), tj. celá parabola je natočená více na východ a opravdu dle ukazatele kvality signálu pozice 19,2 je OK, a pozice 23,5 má kvalitu bud 0 nebo 35%. Až se dostanu k půjčení dvojsložkového lepidla- tekuté hmoždinky, upevním šroubovici M10 na toto lepidlo-vyzkoušené i mnohatunové stroje a drží.