Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitní přijímač HD s HDD ?

mark2 (11)|5.10.2012 18:57
Zdravím, předem mé otázky předesílám, že jsem v oblasti satelitů absolutní začátečník. To jen pro ty, co mi tu napíšou, že jsem asi spadl z marzu :) . Ještě nikdy jsem satelit neměl a rád bych se propracoval k prvnímu.
Chtěl bych pořídil přijímač s HDD a tedy asi s dvěma tunery. Mimo volných stanic, bych chtěl hlavně přijímat programy Skylink. Do paraboly, kterou mi doporučovali ať pořídím aspoň o průměru 85cm, bych asi namontoval LNB pro příjem družic Astra 19,2° a Astra 23,5°, pro dva přijímače (druhý, už bez HDD bych připojil až později). Chtěl bych požádat o poradu jaký koupit přijímač. Jak to tak bývá, jestli není nějaký za slušnou cenu s co nejvíce muziky.
Cena sice není zas tak limitující, ale ono drahé nemusí vždy znamenat dobré. No, snad jsem nastínil k čemu bych se rád dopracoval případně doplním další info.
Ostatní komponenty jsem si vybral např tyto:

Držák na zeď:
http://www.eltasat.cz/drzaky-konzole/drzak-na-zed-30cm

Parabola:
http://www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t-technika/parabola-85-al-fuba-white

LNB:
http://www.eltasat.cz/satelitni-prijem/mascom-mc-m4-t01-hd-monoblok-twin

Koax:
http://www.eltasat.cz/koaxialni-kabely/belden-h-125-cu-pvc-creme-6-8mm

Konektory:
http://www.eltasat.cz/konektory/konektor-f-6-8mm

Moc děkuju za názory.
interfernet422 (1575)|5.10.2012 19:07
Pokud chceš připojit 1 dvojtunerový stb a 1 normální, tak potřebuješ LNB s alespoň 4 výstupy. - http://www.eltasat.cz/satelitni-prijem/inverto-black-monoblock-4-3-quad-0-2db
mark2 (11)|5.10.2012 19:19
Aha děkuju jj už si uvědomuji, že na zadní straně dvojtunerového přijímače jsou dva anténní vstupy. Jen jsem netušil, že každý z těch dvou se musí připojit na LNB.
golfLC (1941)|5.10.2012 20:42
Tá fuba parabola, parádna voľba!!!!
Montoval som dve na jedno zariadenie, montáž a práca s ňou úplná paráda, ešte aj kľúče sú k nej v základnej dodávke, inak materiálovo a tým, že je v podstate poskladaná v balení, len rameno vyklopíš, predídeš trápeniam so skladaním :-)
KamilZ (10277)|5.10.2012 21:07
Ale ještě jsme Ti vlastně neodpověděli na přijímač. Za sebe doporučuji jednoznačně Linux s dvěma tunery a Skylink ICE kartou. Podívej se na: VU+ Duo/Ultimo, X-Trend ET-9x00, DM 7020 HD. Nejméně problémů, nejvíce možností - nekódované nahrávky, nepotřebuješ CI moduly, stačí 1x Skylink ICE karta, přístup přes LAN na interní HDD, ovládání přes LAN, .... . Vše ostatní je kompromis :-)

Když chceš dvoutunerák pro nahrávání, tak nedoporučuji přijímače typu Mascom, Humax, Technisat ISIO.

Můžeš se někdy potkat s názorem, že Linux přijímače jsou jen pro počítačové znalce, ale to není pravda. U prověřených přijímačů (viz výše) se nemáš čeho bát, instalaci bys měl při troše šikovnosti zvládnout (nijak se prakticky neliší od standardní instalace) a navíc si to od prodejce můžeš nechat předkonfigurovat.
mark2 (11)|6.10.2012 19:41
Moc Vám děkuju za rady, vše prohlédnu a proštuduju. Když bych měl nějakou nejasnost napíšu na forum. Jsem sice elektronik, ale se satelitem nemám žádnou zkušenost a budu rád za každou informaci. Díky
mark2 (11)|7.10.2012 23:10
KamilZ
Předpokládám, že asi podobný názor budeš mít i na např. TOPFIELD SRP 2411.
KamilZ (10277)|8.10.2012 08:39
Má jen CI sloty -> musíš tam dát CI modul -> bude pravděpodobně nahrávat nekódovaně pouze jeden kanál, nebo když přepneš během nahrávání na jiný, tak přestane nahrávku dekódovat (omezení CI modulu) -> pokud pak nahrávky rychle nedekódoješ, tak máš po změně klíčů smůlu (častá změna klíčů je u Skylinku relativně novinka).

A to nemluvím o ceně.
mark2 (11)|9.10.2012 19:48
Pro KamilZ:
Prosímtě myslíš, že tohle by byla vhodná volba pro mně?
http://www.tvdigitalne.cz/vu-duo-pvr-1tb-hdd.html

Musel by mi ale prodejce (myslím, že to i někteří i nabízejí) ten přijímač nakonfigurovat. Hlavně asi tu čtečku karet, aby brala to Irdeto. Snad by to fungovalo.
Někde jsem četl, že to není garantováno.
Mě by se asi víc líbilo to "VU+ ULTIMO" , ale je při osazení hardem je o cca o necelých 6000Kc dražší. Nevím zda bych ho využil. Sice nyní o satelitech toho moc nevím, doufám, že se to časem změní. :) .
Na těchto stránkách jich mají celkem výběr.
http://www.tvdigitalne.cz/hdtv-prijimace/vu-plus

Děkuju
KamilZ (10277)|9.10.2012 20:09
Však jsem Ti ho v #5 doporučoval, spolu s ICE kartou.
mark2 (11)|9.10.2012 22:01
Ja vím, jen jsem byl překvapen , kolik jich je :)
mark2 (11)|13.10.2012 22:43
Dnes jsem přišel do kontaktu s člověkem co montuje satelity tady v okolí našeho bydliště a on prý používá z LINUXových přístrojů "HD-BOX FS-9300 PVR " a " Octagon sf 1018". Koukal jsem po e-shopech a u několika prodejců bylo napsáno " prodej ukončen". To jsou starší přístroje? Vyrábí se to ještě?
Děkuju
jarino1978 (8045)|14.10.2012 12:46
už nie.
mark2 (11)|14.10.2012 19:52
Chtěl bych se zeptat. Když bych kupoval LINUXový přístroj a požádal prodejce o přednastavení (někteří to nabízejí), čeho všeho se toto přednastavení týká? Asi nejspíš jaké karty budou brát čtečky karet ( v mém případě aby to umělo karty Irdeto ). Co ještě se musí přednastavit? Nebo to i předladí když napíšu, že bych rád přijímal Astry 19 a 23?
Děkuju
geronimoh (2327)|14.10.2012 20:14
Ideálně si najdi prodejce, který ti komplet namontuje a zprovozní u tebe doma dle tvých představ a pokud bude v budoucnu potřeba, tak přispěchá na pomoc.
mirekv (7169)|14.10.2012 20:14
Proč toužíš po linuxovém přijímači, když tomu nerozumíš?
KamilZ (10277)|14.10.2012 20:48
Zase ho tak nestrašte, až na zprovoznění UNI čtečky je ovládání prakticky stejné jako u jiných přijímačů. Instalace image je otázka stáhnutí souboru na flash a strčení do přijímače, instalace CAM je u slušného přijímače se slušným image (např. VU+ s VTI) otázka 5-ti sekund a pár kliknutí v menu, žádný telnet, ftp apod (pokud má on-line připojení na inet). Akorát vědět, kde klikat :-). Vše uživatelsky příjemné. Tedy alespoň u ICE, ta běhá prakticky se vším.

mark2: ale samozřejmě si to klidně nech předkonfigurovat, předchozí větu jsem psal, abys nebyl případně tak vylekaný. Po prodejci chtěj:
- instalace firmware (tzv. Image) umožňující zprovoznění UNI čtečky bez CI modulu
- instalace pluginu CAM pro čtečku podle toho, jakou máš kartu (jen upozorňuji, že barevný nápis "Irdeto" je výrobce a ne typ karty)
- předladění/nahrátí settingu podle toho, které pozice budeš přijímat
- instalace HDD
- kompletní záloha na flash pro případnou rychlou obnovu (jen ji tam strčíš a zapneš), kdyby jsi si to rozdrbal

Některé přijímače mají čtečku rozběhanou z výroby, viz třeba http://www.digizone.cz/clanky/golden-media-spark-reloaded-pvr-linux-set-top-box-s-hbbtv/. Často to je ale tak, že takový originální firmware pak nahrává kódovaně a proto je tam potřeba nainstalovat alternativní image + do něj modul na čtečku, který tohle nedělá. Podrobný návod ale od nás nedostaneš, každý výrobce to má trochu jinak.
Pytkin (7947)|15.10.2012 00:23
[QUOTE=mirekv;428500]Proč toužíš po linuxovém přijímači, když tomu nerozumíš?[/QUOTE]

zeby chcel aspon zakladnu davku pouzitelnosti ? na nelinuxovych casto chyba ..
666dia (476)|15.10.2012 15:02
[QUOTE=Pytkin;428513]zeby chcel aspon zakladnu davku pouzitelnosti ? na nelinuxovych casto chyba ..[/QUOTE]
jj, přesně tak...
standawrc (172)|18.10.2012 21:09
Prosim chci si koupit Monoblok na 19 a 23 Astry TWIN . ktery je lepsi a odolnější na výpadky hlavne pri desti a snezeni ? Prosim jaky jsou rozdily mezi nimi kromě ceny vis dole ? Mam parabolu 85 Giberku a monoblok singl Inverto a vestav . satelit v panasonicu , Dva roky mam tuto soupravu a zatim spokojenost ,ale ted to chci na 2 satelity . Nebo doporucit kvalitnejsi LNB monoblok než jsem napsal dole ?Několik LNB twin nechci Stale se mi jedna pri snezeni a desti . Jsem na Sumave kde snehu je vsude dost a časty bourky . Pri klasickem pocasi nebo v letě asi by to byo jedno co bych tam dal na HD a S2 PROGRAMY včetně slabých programů z Aster

1 . Monoblok Twin Inverto 4.3°
2. Inverto BLACK Pro - Twin Monoblock 4.3°
KamilZ (10277)|18.10.2012 21:27
Odolnější proti výpadkům při hustém dešti a sněžení není ani jeden. Kvalitní jsou oba, já mám raději bílé, protože se v létě tolik nepečou. A pokud se nepletu, tak se liší porty A-B, černý je má tuším prohozené. Ale ne, že by to bylo něco jakkoli podstatného, akorát se na to nesmí zapomenout. Dobré jsou ještě IBU a Invacom. Ono často záleží, jak si který LNB sedne s parabolou, ale s Tvojí nemám konkrétní zkušenosti. Raději si nech pořádně natočit parabolu (měřákem, ne podle přijímače), to poznáš víc.

Jestli máš časté a silné bouřky, tak ale zvaž 2x Twin LNB. Kdyby Ti odešel, tak vyměníš jen jeden a ne celý monoblock.
mark2 (11)|25.11.2012 20:15
Už bych to tu celkem uzavřel, vše je vyřešeno. Satelit už mám, vše pracuje parádně a postupně už nabírám nějaké ty znalosti.
Děkuju za rady.