Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Stažení záznamu z VHS

Je tu pravidelně Avatar uživatele rjja
    Registrace
    Mar 2008

Prosím o radu.
    Potřebuji stáhnout video z VHS v co nejlepší kvalitě. Je spousty postupů, ale který je nejlepší ? Záznam potřebuji v počítači pro další zpracování.
    Mám možnost ke stažení použít kombo.( http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.cz/lg-rct689h/ )

1. Stáhnout to přes grafickou kartu ( cinch + zvuk přes zvukovku )
    2. Využít kombo a z VHS to vypálit na DVD a následně z DVD ripnout do PC ( mělo by to být již dopočítané do plného PALU / předpokládám )
    3. Kombo dokáže produkovat rozlišení 1080 přes HDMI. Tak mě napadlo to zachytit přes toto rozhraní ( sice jsem nenašel jak to zapojit do PC, ale to bych řešil pak )

Máte z převodem VHS nějaké zkušenosti ? Ano máte samosebou.

Předem děkuji všem za odpověď.
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Už zase??? To jsi tolik líný číst v této sekci? Naposledy např. tady = identický dotaz a stejná odpověď:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...8169-VHS-na-PC
    Další možno najít pod titulem Canopus ADVC apod., který je s ohledem na potřebu dalšího zpracování nejlepší. Přijde ovšem na to, jaké jsou další parametry, které jsi neuvedl = množství (počet hodin, kazet?) a co se s tím jako má následně dělat (jednoduchý střih?).

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    Už zase??? To jsi tolik líný číst v této sekci? Naposledy např. tady = identický dotaz a stejná odpověď:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...8169-VHS-na-PC
    Další možno najít pod titulem Canopus ADVC apod., který je s ohledem na potřebu dalšího zpracování nejlepší. Přijde ovšem na to, jaké jsou další parametry, které jsi neuvedl = množství (počet hodin, kazet?) a co se s tím jako má následně dělat (jednoduchý střih?).
    Psal jsem, že potřebuji dále zpracovat ve střížně. Množství není tak důležité, ale cca 8 hodin. Příspěvky jsou cca rok staré ( může být nějaká nová chytrá věcička ).
    A nikde jsem se nedočetl o interpolování VHS na 1080.

Ale jinak díky za info.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

To si myslíš, že se ještě někdo zajímá o vývoj nových zařízení pro převod VHS??? To je naivní úvaha.

Při 8 hodinách se nevyplatí do toho investovat - raději si to nechat u někoho udělat. Já to už nedělám, zařízení jsem pro minimální využití raději odprodal. A co se interpolace týče, při "qualitě" záznamu VHS, která je k , není možno očekávat při renderování ze střižny na 1080 výsledek jiný než 3x tak k . A úvahy o HDMI - disponuje tvůj PC HDMI IN vstupem?

Registrace
    Mar 2008

Když si to nechám udělat, nemám jistotu, zda když si to udělám sám nebude výsledek lepší. A v blízkém okolí o nikom nevím.

HDMI vstupem nedisponuje, to by byla zase další otázka. Ale právě proto jsem se ptal, zda to někdo již prováděl a s jakým výsledkem. Vím že když je zdroj 288 a udělá se z toho 1080 tak to asi bude .... Ale jen mě zajímalo ,zda nemá ten přístroj nějaký lepší ,,enkoder,, než střižna.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

Já to kdysi zkoušel přes Canopus Procoder ze S-VHS záznamu nabraného do téměř nekomprimovaného MJPEG (Highest Quality) a výsledky opravdu nestojí za tu námahu a spotřebovanou energii. Artefakty jen zvětšuješ a žádné zázračné filtry neexistují, jen se to snaží lépe nebo hůře zakrývat.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od rjja Zobrazit příspěvek
    Psal jsem, že potřebuji dále zpracovat ve střížně. Množství není tak důležité, ale cca 8 hodin
    Nebo si to můžeš u někoho převést na DV (kamera s analogovým vstupem) a pak s tím dělat kejkle jaký chceš. Počítej ale s tím, že výsledek bude vždycky "tristní".
    Pokud jsi někde poblíž střední moravy a máš toho těch 8 hodin, můžeš mi to dovézt a nachystat si cca 110 GB místa na externím HDD, já Ti to převedu za sedmičku dobrýho vína.

- - - - doplněno - - - -

zda když si to udělám sám nebude výsledek lepší
    Nebude

Registrace
    Mar 2008

To by bylo super, ale nejsem z moravy ( a ty taky ne, to by jsi jinak nechtěl lahvičku vína ?-? ).
    Koupit zase kameru se mi nechce. To kombo je nepoužitelný ? Možná bych si tu kameru mohl půjčit asi bych měl od koho.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

combo: i kdyby z jeho HDMI teoreticky lezlo něco použitelného upscalovaného na 1080, tak jak to z něj chceš dostat do PC? To si kvůli 8-mi hodinám záznamu budeš kupovat kartu s HDMI vstupem a nejistým výsledkem (už kvůli HDCP)? Má vůbec smysl to upscalovat?
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 02-10-2012 v 09:14

Registrace
    Mar 2004

ty taky ne, to by jsi jinak nechtěl lahvičku vína
    Právě že jsem z Moravy. Máš-li to daleko, co se dá dělat ...

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    combo: i kdyby z jeho HDMI teoreticky lezlo něco použitelného upscalovaného na 1080, tak jak to z něj chceš dostat do PC? To si kvůli 8-mi hodinám záznamu budeš kupovat kartu s HDMI vstupem a nejistým výsledkem (už kvůli HDCP)? Má vůbec smysl to upscalovat?
    no chtěl jsem to vyzkoušet zkopírovat z VHS na to DVD a nebo to video připojit přes S-konektor k PC ( budu to muset asi vyzkoušet, ale jen jsem se ptal na zkušenosti )

Registrace
    Mar 2004

chtěl jsem to vyzkoušet zkopírovat z VHS na to DVD
    To sice můžeš ale budeš to mít komprimovaný (mpeg2) a pro další úpravy to zase budeš překomprimovávat a vršit obrazové vady.

přes S-konektor k PC
    Záleží, zda tam máš vstup pro analog a do čeho to budeš zachytávat

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    To sice můžeš ale budeš to mít komprimovaný (mpeg2) a pro další úpravy to zase budeš překomprimovávat a vršit obrazové vady.

Záleží, zda tam máš vstup pro analog a do čeho to budeš zachytávat
    - ano a proto jsem to chtěl zkusit zachytit z HDMI ( zatím nevím jak a výsledek nejistý ) a nebo analogem na grf. kartě a zachytit VirtuálD, Sony Vegas ... do avi.

Registrace
    Mar 2004

proto jsem to chtěl zkusit zachytit z HDMI
    Ty máš v PC HDMI vstup?

Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od arkij Zobrazit příspěvek
    Ty máš v PC HDMI vstup?
    jo to bych chtěl, ale třeba je i jiná alternativa , nebo redukce ( asi si to představuji jednoduše ) mám tam jen IEEE-1394 + USB a analog S - konektor

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Firmware pro Samsung ke stažení zde!!!
    Od jps7410 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-05-2010, 07:24
  2. Stažení z kamery do PC - problém
    Od muzikant v sekci Editace videa
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 29-02-2008, 10:06
  3. další ukázka z XH-A1 ke stažení
    Od Pave1 v sekci Videokamery
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 26-02-2008, 14:25
  4. Stažení zvuku do PC