Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stažení záznamu z VHS

rjja (622)|2.10.2012 07:58
Prosím o radu.
Potřebuji stáhnout video z VHS v co nejlepší kvalitě. Je spousty postupů, ale který je nejlepší ? Záznam potřebuji v počítači pro další zpracování.
Mám možnost ke stažení použít kombo.( http://dvd-blu-ray-prehravace-rekordery.heureka.cz/lg-rct689h/ )

1. Stáhnout to přes grafickou kartu ( cinch + zvuk přes zvukovku )
2. Využít kombo a z VHS to vypálit na DVD a následně z DVD ripnout do PC ( mělo by to být již dopočítané do plného PALU / předpokládám )
3. Kombo dokáže produkovat rozlišení 1080 přes HDMI. Tak mě napadlo to zachytit přes toto rozhraní ( sice jsem nenašel jak to zapojit do PC, ale to bych řešil pak )

Máte z převodem VHS nějaké zkušenosti ? Ano máte samosebou.

Předem děkuji všem za odpověď.
StD (8612)|2.10.2012 08:16
Už zase??? To jsi tolik líný číst v této sekci? :(( Naposledy např. tady = identický dotaz a stejná odpověď:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28169-VHS-na-PC
Další možno najít pod titulem Canopus ADVC apod., který je s ohledem na potřebu dalšího zpracování nejlepší. Přijde ovšem na to, jaké jsou další parametry, které jsi neuvedl = množství (počet hodin, kazet?) a co se s tím jako má následně dělat (jednoduchý střih?).
rjja (622)|2.10.2012 08:40
[QUOTE=StD;427099]Už zase??? To jsi tolik líný číst v této sekci? :(( Naposledy např. tady = identický dotaz a stejná odpověď:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/28169-VHS-na-PC
Další možno najít pod titulem Canopus ADVC apod., který je s ohledem na potřebu dalšího zpracování nejlepší. Přijde ovšem na to, jaké jsou další parametry, které jsi neuvedl = množství (počet hodin, kazet?) a co se s tím jako má následně dělat (jednoduchý střih?).[/QUOTE]

Psal jsem, že potřebuji dále zpracovat ve střížně. Množství není tak důležité, ale cca 8 hodin. Příspěvky jsou cca rok staré ( může být nějaká nová chytrá věcička ).
A nikde jsem se nedočetl o interpolování VHS na 1080.

Ale jinak díky za info.
StD (8612)|2.10.2012 09:08
To si myslíš, že se ještě někdo zajímá o vývoj nových zařízení pro převod VHS??? To je naivní úvaha.

Při 8 hodinách se nevyplatí do toho investovat - raději si to nechat u někoho udělat. Já to už nedělám, zařízení jsem pro minimální využití raději odprodal. A co se interpolace týče, při "qualitě" záznamu VHS, která je k :-k, není možno očekávat při renderování ze střižny na 1080 výsledek jiný než 3x tak k :-k. A úvahy o HDMI - disponuje tvůj PC HDMI IN vstupem? :rolleyes:
rjja (622)|2.10.2012 09:38
Když si to nechám udělat, nemám jistotu, zda když si to udělám sám nebude výsledek lepší. A v blízkém okolí o nikom nevím.

HDMI vstupem nedisponuje, to by byla zase další otázka. Ale právě proto jsem se ptal, zda to někdo již prováděl a s jakým výsledkem. Vím že když je zdroj 288 a udělá se z toho 1080 tak to asi bude .... Ale jen mě zajímalo ,zda nemá ten přístroj nějaký lepší ,,enkoder,, než střižna.
StD (8612)|2.10.2012 09:49
Já to kdysi zkoušel přes Canopus Procoder ze S-VHS záznamu nabraného do téměř nekomprimovaného MJPEG (Highest Quality) a výsledky opravdu nestojí za tu námahu a spotřebovanou energii. Artefakty jen zvětšuješ a žádné zázračné filtry neexistují, jen se to snaží lépe nebo hůře zakrývat.
arkij (540)|2.10.2012 09:58
[QUOTE=rjja;427100]Psal jsem, že potřebuji dále zpracovat ve střížně. Množství není tak důležité, ale cca 8 hodin[/QUOTE]

Nebo si to můžeš u někoho převést na DV (kamera s analogovým vstupem) a pak s tím dělat kejkle jaký chceš. Počítej ale s tím, že výsledek bude vždycky "tristní".
Pokud jsi někde poblíž střední moravy a máš toho těch 8 hodin, můžeš mi to dovézt a nachystat si cca 110 GB místa na externím HDD, já Ti to převedu za sedmičku dobrýho vína.B-)

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=rjja;427104]zda když si to udělám sám nebude výsledek lepší[/QUOTE]

Nebude:o
rjja (622)|2.10.2012 10:04
To by bylo super, ale nejsem z moravy ( a ty taky ne, to by jsi jinak nechtěl lahvičku vína ?-? ).
Koupit zase kameru se mi nechce. To kombo je nepoužitelný ? Možná bych si tu kameru mohl půjčit asi bych měl od koho.
KamilZ (10277)|2.10.2012 10:08
combo: i kdyby z jeho HDMI teoreticky lezlo něco použitelného upscalovaného na 1080, tak jak to z něj chceš dostat do PC? To si kvůli 8-mi hodinám záznamu budeš kupovat kartu s HDMI vstupem a nejistým výsledkem (už kvůli HDCP)? Má vůbec smysl to upscalovat?
arkij (540)|2.10.2012 10:12
[QUOTE=rjja;427108]ty taky ne, to by jsi jinak nechtěl lahvičku vína[/QUOTE]

Právě že jsem z Moravy. Máš-li to daleko, co se dá dělat ...
rjja (622)|2.10.2012 10:16
[QUOTE=KamilZ;427109]combo: i kdyby z jeho HDMI teoreticky lezlo něco použitelného upscalovaného na 1080, tak jak to z něj chceš dostat do PC? To si kvůli 8-mi hodinám záznamu budeš kupovat kartu s HDMI vstupem a nejistým výsledkem (už kvůli HDCP)? Má vůbec smysl to upscalovat?[/QUOTE]

no chtěl jsem to vyzkoušet zkopírovat z VHS na to DVD a nebo to video připojit přes S-konektor k PC ( budu to muset asi vyzkoušet, ale jen jsem se ptal na zkušenosti )
arkij (540)|2.10.2012 10:55
[QUOTE=rjja;427111]chtěl jsem to vyzkoušet zkopírovat z VHS na to DVD[/QUOTE]

To sice můžeš ale budeš to mít komprimovaný (mpeg2) a pro další úpravy to zase budeš překomprimovávat a vršit obrazové vady.

[QUOTE=rjja;427111]přes S-konektor k PC[/QUOTE]

Záleží, zda tam máš vstup pro analog a do čeho to budeš zachytávat
rjja (622)|2.10.2012 11:01
[QUOTE=arkij;427112]To sice můžeš ale budeš to mít komprimovaný (mpeg2) a pro další úpravy to zase budeš překomprimovávat a vršit obrazové vady.





Záleží, zda tam máš vstup pro analog a do čeho to budeš zachytávat[/QUOTE]

- ano a proto jsem to chtěl zkusit zachytit z HDMI ( zatím nevím jak a výsledek nejistý ) a nebo analogem na grf. kartě a zachytit VirtuálD, Sony Vegas ... do avi.
arkij (540)|2.10.2012 11:17
[QUOTE=rjja;427113]proto jsem to chtěl zkusit zachytit z HDMI [/QUOTE]

Ty máš v PC HDMI vstup?
rjja (622)|2.10.2012 11:41
[QUOTE=arkij;427116]Ty máš v PC HDMI vstup?[/QUOTE]

jo to bych chtěl, ale třeba je i jiná alternativa , nebo redukce ( asi si to představuji jednoduše ) mám tam jen IEEE-1394 + USB a analog S - konektor
Saxel (2279)|2.10.2012 12:13
[QUOTE=rjja;427121]... mám tam jen IEEE-1394 ...[/QUOTE]
V tom případě si půjč tu starší kameru s A/D převodníkem a naber to přes ní. Také je dobré mít VHS přehrávač s obnovou synchronizační směsi. Na tvé kombo v tomto případě zapomeň. A rozlišení videa větší než 576 řádků nemá smysl.
rjja (622)|2.10.2012 12:33
[QUOTE=Saxel;427124]V tom případě si půjč tu starší kameru s A/D převodníkem a naber to přes ní. Také je dobré mít VHS přehrávač s obnovou synchronizační směsi. Na tvé kombo v tomto případě zapomeň. A rozlišení videa větší než 576 řádků nemá smysl.[/QUOTE]

s obnovou synchronizační směsi ( tomu nerozumím ), raději bych uvítal takové to kolečko co doštelovává hlavy bylo to na video přehrávačích
StD (8612)|2.10.2012 12:53
[QUOTE=rjja;427126][HL]s obnovou synchronizační směsi[/HL] ( tomu nerozumím ), raději bych uvítal takové to kolečko co doštelovává hlavy bylo to na video přehrávačích[/QUOTE]

= TBC (Time Base Correct). Kdyby jsi si prostudoval tu tunu threadů na toto thema tady, tak se nemusíš ptát na takové základní vědomosti.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29976-VHSDVDR
atd. atd.
rjja (622)|2.10.2012 14:27
[QUOTE=StD;427128]= TBC (Time Base Correct). Kdyby jsi si prostudoval tu tunu threadů na toto thema tady, tak se nemusíš ptát na takové základní vědomosti.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29976-VHSDVDR
atd. atd.[/QUOTE]

ok, díky
Jogr (1)|22.10.2012 18:59
Ahoj, mám trochu problém s novým Technaxx USB 2.0 Digital Video Scart Grabber (v počítači značený jako VC500). Potřebuju zachytit VHS do počítače. Zařízení jsem zapojil už několika způsoby - z videa redukce SCART na CINCH vede na CINCH do grabberu a z něj USB do PC, dále jsem zkusil přímo SCART - grabber - PC, i jsem zkoušel ověřit funkčnost na TV, zapojil jsem z videa redukci SCART na CINCH - grabber CINCH - druhá strana grabberu SCART do TV a z USB do PC (čili jsem měl obraz v TV i v PC). Ať jsem to zapojil jakkoli, výsledek byl vždy stejný, a to tento... Nemůžu někde dělat chybu? Nebo je ten grabber prostě špatný? Video funguje dobře, přehrával jsem kazety na televizi. Pokud mám zapnut program pro zachytávání a video zastavím, začne se z reproduktorů po cca 2 sekundách ozývat takový cvrkot a uprostěd dole probíhá zelený krátký proužek. Programů pro zachytávání jsem zkusil několik. Díky za případné rady.
20121022-181721.JPG 20121022-183515.JPG 20121022-185109.JPG
geronimoh (2327)|22.10.2012 20:06
A co nastavení - PAL, typ vstupu (composit/S-Video) případně další. Tento Graber neznám, měl jsem kdysi TV kartu, která sloužila i jako grabovací. Pak jsem přešel na digitalizaci pomocí DVD Rekordéru.