Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 76

Téma: Technisat nebo Linux?

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Puamik: asi tady píchnu do vosího hnízda, ale jak tady z dálky sleduji tady na fóru problémy Technisatu, kdy výrobce není schopen rozhodit základní věci (to je fakt např. problém rozhodit dva CI moduly???), s prominutím se*e na support a na názor a prosby zákazníků, tak nerozumím tomu, proč o té značce vůbec uvažovat. Kup si Linux, nebudeš řešit CI modul, kódování, fastscan, EPG, ..... Budeš se prostě dívat.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 30-09-2012 v 06:06
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

KamilZ: s Linuxem jsem se nikdy v životě nepotkal, takže absolutně vůbec netuším co obnáší údržba takového přístroje.

Registrace
    Feb 2011

Dnes už prakticky nic. To, že tam je Linux u kvalitních a prověřených strojů nepoznáš. Pokud si ho necháš od prodejce "nachystat", tak naprostá pohoda, jinak pouze pár kroků při prvním spuštění:
    - instalace image z flash (prakticky stejné, jako upgrade firmware Technisatu)
    - nastavení a naladění (u většiny distribucí se spustí wizard, takže Tě to provede)
    - instalace CAM (naučí čtečku číst karty, abys nemusel mít CI modul, vše se dělá přes menu, pár kliknutí na dálkovém ovládání...)
    - případné zprovoznění HDD (formátování apod.).

Všechno mimo CAM bys řešil i u jiných přijímačů, zabere to 5 minut a pak máš pokoj, resp. si pak můžeš prohrabávat pluginy a zkoušet vše možné a nemožné .

Ale případnou diskuzi raději v jiném vlákně, ať tady neblokujeme Technisatí.

Je tu občas
    Registrace
    Oct 2006

ještě si dovolím reagovat na linux i když jsme u Technisatu. Zde se hodně chválila kvalita obrazu u přijímače SIR a Technisatu obecně. Chci satelit na HD programy (Skylink), takže kvalita obrazu je pro mě hodně důležitá. Který z linuxových přijímačů v cenové kategorii jako SIR má lepší obraz nebo stejný jako SIR?

Registrace
    Feb 2011

Najdu Ti 10 lidí, co budou tvrdit, že např. VU+ je obrazově stejné nebo lepší než Technisat a najdu Ti 10 lidí, kteří budou tvrdit, že je lepší TechniSat. Takže asi tak . Troufám si tvrdit, že s nainstalovaným Video Tune plugin (detailně nastavené parametrů obrazu) je to srovnatelné.
    Fakt nechci rýpat do Technisatu, ale když to tady sleduji, tak mi to nedá.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 29-09-2012 v 13:53

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Já bych řekl, že z nelinuxových přijímačů je Technisat absolutní špička. Linuxové přístroje pak nabízejí více utilit a možností a také samozřejmě složitější údržbu. Ale jak tvrdí majitelé, jsou dnes již spolehlivé a pokud se do nich nezasahuje, tak bezúdržbové. Pokud bych si dnes vybíral satelitní přijímač, tak bych bral asi Linuxový, už proto, že jsem ho ještě neměl a je možné změnit třeba přehrávač, což je největší slabina mého Vantage. Jinak jedině Technisat.

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od ucetni Zobrazit příspěvek
    a ísť do linuxu - máš o dosť problémov viac ,by som neriskoval - ak nemáš suseda ktorý je fachman v nastavení linuxov.
    To je nesmysl a dezinformace! Minimálně 70% v současnosti prodávaných přijímačů je na Linuxu a lidé o tom ani neví. Nebo potřebuješ i souseda, aby Ti naladil TV (Samsung a LG také jedou na Linuxu)? To se podle Tebe každý s Linuxem musí v přijímači hrabat přes Telnet, aby ho rozhodil?

Pověst Linux přijímačů zkazily začátky, ale dnes to neplatí (u ověřených přijímačů, problémové se samozřejmě najdou, jako všude). Abych jen nechválil - v současnosti je největší bolest pomalý náběh ze deep stand-by, který se podle přijímače pohybuje od 30 do 90-ti sec. V normálním stand-by je to pod 2 sec, ale bere 10-20w.

mod: Vyčlenil jsem do samostatného tématu, ať nezavazíme u Technisatu, kde se řeší konkrétní problémy
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 30-09-2012 v 07:39

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

V sekcii Technisat ISIO ešte v prvších príspevkoch, nechce sa mi to teraz hľadať, aj ISIO ide na linuxovom jadre, hádal som sa ohľadom toho s jedným užívateľom

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Puamik: asi tady píchnu do vosího hnízda, ale jak tady z dálky sleduji tady na fóru problémy Technisatu, kdy výrobce není schopen rozhodit základní věci (to je fakt např. problém rozhodit dva CI moduly???), s prominutím se*e na support a na názor a prosby zákazníků, tak nerozumím tomu, proč o té značce vůbec uvažovat. Kup si Linux, nebudeš řešit CI modul, kódování, fastscan, EPG, ..... Budeš se prostě dívat.
    Kamil, nepichol, nepichol
    TechniSat si totiž v 90% prípadov nekupujú ľudia ktorí potrebujú v krčme machrovať že majú to a tamto a 3000 erotických programov zadara na pijímači za 100Kč. 90% si kupuje TechniSat s vedomím že vedia do čoho idú.
    10% buď čítalo reklamu a nevenovali sa tomu viac alebo proste sa to stalo.

To, že porovnávaš TechniSat s linuxovými prijímačmi je naopak pre túto značku slušná pocta, pretože porovnávaš otvorený počítačový systém do ktorého si každý môže nahrať čo chce (teda inak povedané výkonné PC) s pevne definovaným prístrojom, ktorý dokáže to, čím v minulosti operovali len linuxové prístroje (teda síce tiež prístroj z oblasti výpočtovej techniky, ale vlastne takú "kalkulačku" s pevne definovanými funkciami +, -, :, x, odmocnina atd). Na konci vypočítaného príkladu ale zistíš, že tá kalkulačka je bohate postačujúca a systém do ktorého si si najprv musel doinštalovať funkciu kalkulačky nepotrebuješ.
    A keďže "service centre" v podstate odignoroval (myslím to v dobrom) návrh aby tým, ktorí trochu pomáhajú majiteľom a tak trochu propagujú TechniSat a odľahčujú vo voľnom čase jeho biznysu platil provízie z predaných kusov, je mi srdečne jedno čo si kto kúpi. Nakoniec service centre sám je 100% fanda linuxu

Ale nedá mi napísať dve myšleinky:
    1/ urobil si taký malý podraz - (ja viem že nie zámerne a úplne v dobrom poradiť ľuďom dobrý prístroj) do vlákna so SIR-om, t.j. low endom TechniSatu si posadil myšlienku o nefungujúcich moduloch (navyše CI+ Irdeto Pi-sys) v twintuneri ISIO a tým nepriamo podsunul myšlienku že rovnaký problém je u všetkých prijímačov tejto značky.
    Nie je. U SIR-u je jediný problém a to je fastscan. Kto fastscan nechce mať, (ako u linuxu) má druhú voľbu za tie isté prachy TechniSat TechniStar S2. Bez problémov, nemusí nič riešiť, dokonca ani inštalovať ako u linuxu. Ci-modul funguje spoľahlivo, pretože je tam len jeden a prijímač nemusí handlovať dve karty.
    EPG sem nepleť už vôbec. To funguje u TechiniSatu svojim spôsobom niekoľko rokov a bez problémov. dokonca ho môžeš kľudne závidieť (má tiež vyhľadávače u vyššej triedy prístrojov aj podľa textu rovnako ako linux)

2/ riešim podobný problém ako toto vlákno s telefonom
    Nokia E52 alebo iPhone. (môj zamestnávateľ hovorí iPhone)
    Potrebujem telefonovať, posielať a prijímať SMS, posielať a prijímať VIZITKY, v momente keď nemám čas zdvihnúť telefon poslať jedným stlačením tlačítka volajúcemu SMS že zavolám neskôr, obsluhovať telefon "spamäti" napr. v aute, kalendár, kalkulačku, FM radio, budík a byť "odstrihnutý" od kábla celý pracovný týždeň (teda nebehať od jednej nabíjačky k druhej).
    Toť vsjo, čo človek na služobných cestách od prístroja typu mobilný "telefon" potrebuje. A iPhone z toho nezvláda ani jedno, pretože to nie je telefon ale image. Takže voľba jasná. Ja nechcem po kúpe telefonu študovať, kde a akú aplikáciu si mám nahrať aby fungovali funkcie ktoré mi iný výrobca síce v uzavretom systéme ale v dostatočnom mne vyhovujúcom portfoliu ktoré si odskúšam v obchode pripravil priamo v prístroji.
    ale nahrať do iphonu si môžeš aplikácií koľko chceš - napríklad ovládať s ním TechniSat prijímač namiesto diaľkového ovládača alebo sa nechať sledovať kde si...

P.S. je ale smutné, že výrobca ako je TechniSat, ktorý bol zrejme jediný na trhu zvládajúci 100% dve karty v CRW moduloch s rovnakými oprávneniami (dodnes takto 100% chodia ICE karty) nevie doriešiť rovnakú funkciu s modulmi Irdeto. Je jasné že Pi-Sys má asi viacero funkcií ktoré robia vec komplikovanejšou - napr. funkcie pre ochranu autorských práv a podobne, s ktorými si moduly a prístorj musia poradiť.
    Ale byť majiteľom "univerzálnej čítačky" alebo iného čítacieho mechanizmu nekričal by som nadšené hop, kým nepreskočím cez použitie týchto komplikátorov. Verím, že tá doba nie je ďaleko sledujúc rýchlosť s akou nakoniec CSlink zmizol z povrchu zemského a CRW karty sú na jedno oko slepé.

Napriek tomu otvorený prijímač je vynikajúci nápad (či má linux alebo v budúcnosti niečo iné) pretože určite žiadny výrobca "kalkulačiek" nebude dávať na trh prijímač so štyrmi DVB-S tunermi a podobne. V minulosti aj HiFiklub Zväzarmu predával špičkové prístroje stavebnice na ktoré by som nedal dopustiť.
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 30-09-2012 v 10:33

Je tu pravidelně Avatar uživatele 666dia
    Registrace
    Nov 2005

Citace Původně odesláno od Puamik Zobrazit příspěvek
    ještě si dovolím reagovat na linux i když jsme u Technisatu. Zde se hodně chválila kvalita obrazu u přijímače SIR a Technisatu obecně. Chci satelit na HD programy (Skylink), takže kvalita obrazu je pro mě hodně důležitá. Který z linuxových přijímačů v cenové kategorii jako SIR má lepší obraz nebo stejný jako SIR?
    video z VU+ Solo (linux - 5000Kč):
    http://www.dvdzone.tym.sk/download/ukazka.mp4

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Dagy2 Zobrazit příspěvek
    EPG sem nepleť už vôbec. To funguje u TechiniSatu svojim spôsobom niekoľko rokov a bez problémov. dokonca ho môžeš kľudne závidieť
    Co má Technisat na EPG zajímavého? Standardní Linux s pluginem (pár kliknutí v menu) umí:
    - časovaně stahovat EPG z internetu z libovolného zdroje (XML)
    - časovaně vzbudit stb, projít seznam definovaných stanic/TP/skupin a na pozadí (u dvoutuneru) provést refresh EPG

Přiznám se, že mě zatím nenapadá, co chtít víc .

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od 666dia Zobrazit příspěvek
    video z VU+ Solo (linux - 5000Kč):
    To je nahrávka, nebo grabnuto z HDMI? Jestli nahrávka, tak to jsou pouze data ze streamu.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Co má Technisat na EPG zajímavého? Standardní Linux s pluginem (pár kliknutí v menu) umí:
    - časovaně stahovat EPG z internetu z libovolného zdroje (XML)
    - časovaně vzbudit stb, projít seznam definovaných stanic/TP/skupin a na pozadí (u dvoutuneru) provést refresh EPG

Přiznám se, že mě zatím nenapadá, co chtít víc .
    Veď o tom bol môj celý hodinový príspevok:
    linux: S PLUGINOM
    "kalkulačka" TechniSat BEZ PLUGINU - v základe po zastrčení do zásuvky bez nutnosti niekde hľadať niečo.

Myslím, že EPG u Technisatu toho nevie viac než plugin u Linuxu ale reálne o pár vlastností viac než majú iné kalkulačky - skupina výrobkov do ktorej Technisat patrí:
    - časovaně vzbudit stb, projít seznam definovaných stanic a provést refresh a uloženie EPG do pamäti prijímača (a to zo stand-by, nie zo sleep modu, kedy prijímač beží len má vypnutý displej).
    - prehľadávať EPG podľa genre modu, t.j. napr. sport -> zoradí všetky športové prenosy na označených stanicicach časove za sebou (určite to vie aj plugin linuxu)
    - u SFI+ (nie TechniStar) - vlastný kanál EPG
    - u SFI+ (nie TechniStar) - prehľadávanie EPG podľa kľúčového slova, napr. DeNiro, Sparta a pod.
    - pri nastavení nahrávania cez sieť, napr. z onej Nokie E52 cez internetový prístup z trebárs Austrálie alebo z chalupy po nastavení času nahrávania dostaneš odpoveď aký program si nastavil. Vyberieš z rolovacieho menu napr. CT1, zadáš datum a čas nahrávania a po potvrdení ti napíše napr. "Show Václava Klause" a vieš či si zadal správne ten čas a nepomýlil sa.
    Takto môžeš napríklad starým rodičom na diaľku nastaviť prijímač aby spolu s alzheimerom nezabudli pozerať obľúbený seriál. (aj tak je im to v konečnom dôsledku jedno, lebo si z neho nič nebudú pamätať )

Je tu pravidelně Avatar uživatele 666dia
    Registrace
    Nov 2005

KamilZ
    nahrávka...jo tak, vy jste chtěli vědět, jakej posílá obraz přes HDMI....
    tak subjektivně výbornej....

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Dagy2 Zobrazit příspěvek
    Veď o tom bol môj celý hodinový príspevok:
    Jenže Ty jsi grafoman

Linux s pluginem = velmi Linux s nainstalovaným Image, ve kterém už pluginy jsou (samozřejmě podle image), takže kolikrát netřeba nic doisntalovávat. A i kdyby, tak těch 5 kliknutí na DO, případně to za Tebe na žádost udělá dodavatel (obdobně, jako si necháváš vyrobit auto, také vše čistě na míru). ... Technisat SIR bych doporučil někomu, kdo to chce opravdu jen zapnouta vypnou, nic víc ho nezajímá a nechce vyvíjet další aktivitu. Tam je poměr cena-výkon asi OK, zřejmě až na ten fastscan, ale mouchy má vše. Však jsem ho tady také několikrát doporučoval. Obdobnou službu ale udělá i pitomá Zebra nebo Aligator, také stačí zapnout a jet (pravda, nemá takové možnosti s EPG), ale jsou to jen noname. Ale třeba takové ISIO už bych nyní rozhodně nedoporučil. Když po očku sleduji, co probíhá vedle za diskuze, tak mi zůstává rozum stát (tedy on už se mi asi zastavil před dávnou dobou, ale to je jiná věc ).

Asi jsem to trochu nešťastně připsal k SIRu, uznávám. Měl jsem na mysli obecně Technisat, kdy ani taková značka neznamená kvalitu a o kašlání na potřebu zákazníků ani nemluvě. Nemyslím si, že by bylo například tak těžké vymyslet a udělat vypínatelný fastscan, aby se vlk (Skylink) nažral a koza zůstala celá. Možností je spousta. Stejně Skylink si na certifikaci jen hraje, jinak by těžko mohlo projít nekódované nahrávání, které z je podle mě hlediska certifikace (včetně Irdeta) podstatně větší průšvih, než fastscan...
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 30-09-2012 v 14:08

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. HD příjmač Technisat nebo Topfield?
    Od Radim74 v sekci DVB-S
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 27-10-2010, 22:20
  2. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 21-02-2010, 19:29
  3. Media center? Linux server a windows / linux klient
    Od AndyS v sekci SW pro TV karty