Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení PC s TV = Displayport - nejde zvuk + malý obraz

MrPierc (131)|25.9.2012 21:05
Dobrý den,

rozhodl jsem se, že si propojím TV s PC, abych si mohl zahrát hry na velké obrazovce.
Objednal jsem si 10m dlouhý HDMI kabel PremiumCord HDMI A - HDMI A (v. 1,4) M/M - 10m (http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-hdmi-a-v-1-4-m-m-10m/81251/produkt) a Gamepad Logitech Wireless F710.
Dnes jsem chtěl propojit kabel mezi PC a TV a žil jsem v přesvědčení, že má Grafika Amd Radenon 6900 HD má 2x HDMI, ale ona má 1x HDMI a 1X Displayport :-). Zajel jsem tedy do TS Bohemia a koupil redukci Premiumcord (http://www.mall.cz/dvi-hdmi-kombinace/premiumcord-adapter-displayport-hdmi-m-f). Nastavil jsem TV jako hlavní monitor a přepnul na HDMI na zapnuté TV.

Obraz byl OK, ale nebyl přes celou obrazovku, měl okolo černý rám = obraz nebyl roztáhlý.
Dále jsem zjistil, že nejde zvuk z Tv, ale z reproduktorů od PC. Různě jsem četl na fórech, že je problém v redukci a některé nepřenáší zvuk.

Máte tedy prosím nějakou užitečnou radu, ať už ohledně černého rámu nebo absence zvuku?

TV = Panasonic TX-P42S30E (http://plazmove-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p42s30e/)
PC: Win 7 - 64bit
Grafika: Grafika Amd Radenon 6900 HD
vivid.sk (11472)|25.9.2012 21:29
1) Cierny ram sa tu riesil naozaj velakrat, zle si hladal. Pozri nastavenia TV (nastav just scan) a zaroven nastavenie ovladaca catalyst (vypnut zoom). Bude to v jednom, druhom, alebo v oboch nastaveniach.
2) Redukciu si kupoval zbytocne. Mal si HDMI zapojit do TV s kablom, ktory si uz predtym kupil (HDMI->HDMI) a displayport pouzit na prepojenie povodneho monitora (ak monitor nema displayport kupit redukciu Displayport->DVI)

AMD grafika je na prenos zvuku idealna, vytvori virtualnu zvukovku, cez ktoru poses audio (uvidis ju aktivnu po pripojeni kabla do TV).
MrPierc (131)|25.9.2012 21:51
Díky za reakci. Já tam tedy hodně četl že se musí vypnout převzorkování, ale nikde ho v menu nemám... Prý Menu->Nastaveni->Dalsi nastaveni->Prevzorkovani 16:9 = ale není to tam a jinde jsem v menu či nastavení nenašel. Možná moje TV nemá takovou funkci.

!!!!!! Tak už jsem našel a převzorkování je VYPNUTO! Našel jsem pod Menu / Obraz / Rozšířené nastavení / převzorkování 16:9 = vypnuto
KamilZ (10277)|25.9.2012 21:53
TV: Viz manuál, strana 32
PC: Nastavení v ovladačích grafické karty jsi si procházel a kontroloval? Musíš mít přímo drivery od ATI s Catalyst Control Center, ne ty standardní z Windows.
MrPierc (131)|25.9.2012 22:11
[ATTACH=CONFIG]19893[/ATTACH]

KamilZ: Drivery mám aktuální a od ATI/AMD, ale poté jsem to našel dle tvého odkazu. Já jsem na to koukal již dříve v control center, ale bylo to zašedlé - neaktivní. Dal jsem zvětšení na maximum a nyní je to přes celou TV. Velice ti děkuji. Ještě ten zvuk aktivovat a můžu začít hrát Tony Hawk Pro Skater HD na mé milované TV :-)
Catalyst Control Center_možnosti měřítka.jpg
MrPierc (131)|25.9.2012 22:22
[QUOTE=vivid.sk;426251]1) Cierny ram sa tu riesil naozaj velakrat, zle si hladal. Pozri nastavenia TV (nastav just scan) a zaroven nastavenie ovladaca catalyst (vypnut zoom). Bude to v jednom, druhom, alebo v oboch nastaveniach.
2) Redukciu si kupoval zbytocne. Mal si HDMI zapojit do TV s kablom, ktory si uz predtym kupil (HDMI->HDMI) a displayport pouzit na prepojenie povodneho monitora (ak monitor nema displayport kupit redukciu Displayport->DVI)

AMD grafika je na prenos zvuku idealna, vytvori virtualnu zvukovku, cez ktoru poses audio (uvidis ju aktivnu po pripojeni kabla do TV).[/QUOTE]

Děkuji za reakci.

Mám dotaz k tvému bodu 2:
1) Když tedy propojím HDMI/HDMI (samec/samec) kabelem TV + grafiku v PC měl by se vézt i zvuk bez problému?
2) Můj monitor Fujitsu Display SL3260W má jen 2x HDMI = to znamená, že musím sehnat kabel HDMI/DisplayPort (samec/samec) = nechápu proč DP/DVI, protože mám na Grafice HDMI a DP vstup. Nebo jsem něco přehlédl?
3) Bude horší kvalita obrazu, když propojím monitor do PC přes DisplayPort oproti dřívější kombinaci HDMI/HDMI? Předpokládám, že ne...
vivid.sk (11472)|25.9.2012 23:28
1) ano
2) je to tak ako pises. Nevedel, som ze mas monitor s HDMI vstupom (nikde to nepises), bezny standard je DVI vstup. Ano, v pripade HDMI pouzi ten prevodnik, co uz mas.
3) Tak. Je to bez straty kvality.
MrPierc (131)|25.9.2012 23:34
vivid.sk: Děkuji za info, hned zítra zkusím a podám informaci o výsledku :-)
mirekv (7169)|26.9.2012 06:53
Zvuk je třeba zapnout v Zařízení pro přehrávání jako Výchozí zařízení zvolit HDMI output, potom po HDMI jdou zvuky přehrávačů apod, v PC bednách zůstávají systémové zvuky. Nepodařilo se ale mi docílit stavu, kdy by totéž šlo jak z beden u PC, tak i po HDMI, tedy klonování. Grafika je ATI Radeon HD 5700.
MrPierc (131)|26.9.2012 08:01
[ATTACH=CONFIG]19894[/ATTACH]

Dnes jsem tedy udělal toto:
1) propojil TV a PC přes HDMI/HDMI
2) propojil Monitor Fujitsu Display SL3260W s grafikou Amd Radenon 6900 HD přes HDMI kabel, který na konci má redukci na Displayport a ten jsem zapojil do grafiky
3) Znovu jsem zvětšil měřítko na TV kvůli novému zapojení
4) Také mě napadlo, že musím nastavit HDMI output v zařízení pro přehrávání - pustil jsem hudbu, ale hudba se spustila přes monitor :-) (mám tam dva malé stereo reproduktory v součásti monitoru), čekal jsem tedy, že když nyní půjde TV přes HDMI/HDMI musí přece jít zvuk tudy, ale on si nyní našel cestu přes Displayport - to nechápu. Myslel jsem si, že HDMI nebude dělat problém.

= Což znamená, že přes Displayport redukci zvuk jde, ale do TV to nechce pustit zvuk. Nemá se někde nastavit v Catalyst Control Center zvuk po jakém kabelu/výstupu?
= Což také zamená, že ať zapojím monitor přes Displayport nebo HDMI zdířku v grafice a nastavím output v zařízení pro přehrávání jako hlavní, stekně jde zvuk jen přes repráky v monitoru a ne v TV.
AMD HDMI UOTPUT.jpg
vivid.sk (11472)|26.9.2012 08:32
Je to jednoduche. Pokial ti ide zvuk z inych repro, mas nastaveny zly vystup v danej aplikacii. Skontroluj nastavenie systemu (tak ako je to na tom obrazku, je to dobre), ale aj v samotnej aplikacii, kedze je mozne vybrat samotnu "zvukovku" vo vacsine aplikacii.

Odkusaj predtym v samotnom Windowse, ci zvuk ide z TV (je tam test repro, ked kliknes na "konfigurovat").



[QUOTE=mirekv;426273]Nepodařilo se ale mi docílit stavu, kdy by totéž šlo jak z beden u PC, tak i po HDMI, tedy klonování.[/QUOTE]

To sa neda spravit (teda bezne to nejde). To by si musel posielat sucasne zvuk do oboch zvukoviek.
MrPierc (131)|26.9.2012 08:46
vivid.sk:

1) Takže když například přehrávám hudbu přes Jetaudio a zvuk se po nastavení AMD HDMI Out dere přesto skrz monitor, musím přímo v aplikaci přehrávače nastavit jiný výstup a to na TV? Musím to pak speciálně nastavovovat i u hry v menu nebo to lze nějak přes Win?

2) Také jsem zjistil, že při připojení HDMI do PC a HDMi do TV na mne vyskočí tato hláška:

[ATTACH=CONFIG]19895[/ATTACH]
NO.jpg
KamilZ (10277)|26.9.2012 08:49
A prolezl jsi CCC? Máš CCC přepnut na rozšířený režim? Co máš v nastavení na obrázku z #11 když klikneš na "Konfigurovat" a "Vlastnosti" na zařízení "AMD HDMI Output"? Zkoušel jsi zobrazit všechna zařízení - na obrázku v #11 kliknout na prázdné místo (červeně :-) ) a zobrazí se Ti kontextová nabídka, tak tam povol vše a podívej se, jaká zařízení ještě máš:
[ATTACH=CONFIG]19896[/ATTACH]
Audio.png
vivid.sk (11472)|26.9.2012 08:52
[QUOTE=MrPierc;426284]jiný výstup a to na TV?[/QUOTE]
skontroluj nastavenia, aby zvukovka bola "AMD HDMI", pripadne "Default sound device". Vtedy to posiela na predvolene zariadenie.

2) to nieje dobre. Trosku tomu nerozumiem, kedze mas original kabel HDMI->HDMI. Skus zapojit HDMI kabel do ineho vstupu v TV. V kazdom pripade, najprv skus ten test zvuku, o ktorom som hovoril. Pokial to to nepojde tam, nemusis sa dalej namahat.
MrPierc (131)|26.9.2012 09:03
Ano, mám zaškrtnuto, aby se mi zobrazovali vypnutá i odpojená zařízení = to, co tam je na screenu, je vše
Ano, v CCC mám zaplý pokročilý režim.
Přikládám screeny z vlastností a konfigurace "AMD HDMI Output"


[ATTACH=CONFIG]19897[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]19898[/ATTACH]
1.jpg 2.jpg
MrPierc (131)|26.9.2012 09:10
[QUOTE=vivid.sk;426287]skontroluj nastavenia, aby zvukovka bola "AMD HDMI", pripadne "Default sound device". Vtedy to posiela na predvolene zariadenie.

2) to nieje dobre. Trosku tomu nerozumiem, kedze mas original kabel HDMI->HDMI. Skus zapojit HDMI kabel do ineho vstupu v TV. V kazdom pripade, najprv skus ten test zvuku, o ktorom som hovoril. Pokial to to nepojde tam, nemusis sa dalej namahat.[/QUOTE]

Nastavil jsem přímo v Jetaudiu buď Primární zvuk nebo AMD HDMI Output, ale stejně to hraje jen z monitoru.
Zkoušel jsem dát HDMI do všech tří HDMI a nic -přitom mám mediální přehrávač přes HDMI (nyní není zapnutý a i do té zdířky jsem zkoušel) a zvuk jde perfektně (WD TV Live HD Media Player)
Mě se spíše zdá, že TV to sice rozezná v monitorech, ale nepřidá to jako zvukové zařízení v "Zařízení pro přehrávání" a proto to mohu nastavovat jak chci, ale stále to půjde jen přes monitor, protože "AMD HDMI Output" myslí pc jako reproduktory z monitoru.
mirekv (7169)|26.9.2012 09:47
Přes WDTV (taky mám) to půjde, ale z PC se to musí někde nastavit v PC, AMD-ATI karty jsou dobré, ovšem je někdy problém je správně nastavit, něco jsem jich měl! Když zkušebně odpojíš monitor, co se stane?
MrPierc (131)|26.9.2012 10:54
[QUOTE=mirekv;426293]Přes WDTV (taky mám) to půjde, ale z PC se to musí někde nastavit v PC, AMD-ATI karty jsou dobré, ovšem je někdy problém je správně nastavit, něco jsem jich měl! Když zkušebně odpojíš monitor, co se stane?[/QUOTE]

[ATTACH=CONFIG]19899[/ATTACH]

Odpojil jsem tedy DP redukci z PC (tím jsem odpojil monitor) a nechal jen HDMI/HDMI pc vs TV = a TV nastavil jako hlavní plochu. Žádné nové zařízení se neobjevilo a jediná změna je, že nyní je AMD HDMI Out nezapojeno.
Po odpojení HDMI monitoru.jpg
vivid.sk (11472)|26.9.2012 11:16
[QUOTE=MrPierc;426298]Žádné nové zařízení se neobjevilo a jediná změna je, že nyní je AMD HDMI Out nezapojeno. [/QUOTE]

V com ale vidim problem. Malo by to byt presne naopak. Pokial zapojis HDMI kabel, tak by sa to malo aktivovat. Presne takto to totiz funguje v mojom notebooku s ATI kartou.
Skusil by som skontrolovat/preinstalovat ovladace na najnovsiu verziu catalystu, nasledne prebehnut kompletne nastavenia - obzvlast tie co sa tykaju zvuku, a nakoniec odskusat iny - kratsi kabel (comu moc neverim).

Vzhladom k tomu, ze ti zvuk ide korektne z repro v monitore, je taketo spravanie prinajmensom zvlastne.
MrPierc (131)|26.9.2012 11:18
Takže přeinstalovat ovladače grafiky a pro ji stotu i zvukovky?
vivid.sk (11472)|26.9.2012 11:41
Nie zvukovky. Zvukovka je virtualna, ktoru 'vytvaraju' prave ovladace GPU.
Stiahni si aktualnu verziu CCC a nainstaluj.
MrPierc (131)|26.9.2012 12:13
vivid.sk = Stáhl jsem zcela nové ovladače / nainstaloval ale žádné zařízení v "zařízení pro přehrávání" nepřibylo. Mám aktivované, aby byla vidět vypnutá i odpojená zařízení.
Ovladač zvukového zařízení HDMI a DP byl s úspěchem nainstalován (přikládám 2. screen).


[ATTACH=CONFIG]19900[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]19901[/ATTACH]
Ati_CCC_verze.jpg ATI_CCC1.jpg
mirekv (7169)|26.9.2012 12:18
Ty máš zvukovku do slotu? To může být asi problém, nerozumí si s grafikou. Tak zkusit ovladače. S Catalystama opatrně, v každém případě si zazaláhuj ty stávající.
Tady jsem v koncích. Ovšem chce to zkoušet všechno možné, kolikrát jsem to rozběhl, ani nevím jak a pak nesahat, nesahat!
MrPierc (131)|26.9.2012 12:24
Ještě jsem přemýšlel, zda neodinstalovat ručně ovladače na HDMI řadiče (ale nevím kde) a zkusit nechat Windows najít ovladače samotné...

mirekv: Teď tě moc nechápu. Zvukovku mám součástí základní desky (Gigabyte PH67A-D3 - Intel H67, DDR3, s. 1155, USB 3.0, ATX (B3)) a vzadu mám zapojené JAGy od Genius reproduktorů.
vivid.sk (11472)|26.9.2012 12:25
[QUOTE=MrPierc;426307]žádné zařízení v "zařízení pro přehrávání" nepřibylo[/QUOTE]

To je ok. Ty tam to zariadenie uz mas (ATI HDMI Out), len ti nefunguje tako by malo.

Skusil by som nasledovne:
1) odpoj vsetky kable
2) pripoj HDMI->HDMI kablom povodny monitor - nasledne sprav test zvuku vo windowse na danej zvukovke AMD HDMI Out (ak to pojde, pokracuj dalej)
4) odpoj vsetky kable
3) pripoj HDMI->HDMI kablom TV - nasledne sprav test zvuku vo windowse na danej zvukovke AMD HDMI Out (ak to nepojde, problem bude v TV, skus ine HDMI vstupy na TV, ak to nepojde dalej, tak netusim :)

pripajaj zariadenia vo vypnutom stave, az nasledne zapni PC.
mirekv (7169)|26.9.2012 12:34
Tak to jo, mám to podobné. Pokud dostaneš na TV obraz a zvuk ne, tak to musí být v nastavení v PC, v detekci v TV to není. Škoda, že to nemůžu doma nasimulovat, mně to prostě chodí. Pak si jedině natáhnout audio kablíky.

Edit: zapomněl jsem napsat, že HDMI netahám rovnou do TV, ale do receiveru, který má HDMI přepínač.
mirekv (7169)|26.9.2012 12:45
vivid: pripajaj zariadenia vo vypnutom stave, az nasledne zapni PC. Souhlas, rada k nezaplacení! Jo a to bys mohl vědět, proč nedostanu z PC do receiveru vícekanálový zvuk? Test repro funguje, ale zvuk třeba z MPC je jen 2kanál. Ale to je jen tak mimo, WDTV bohatě stačí.
MrPierc (131)|26.9.2012 12:46
[QUOTE=vivid.sk;426310]To je ok. Ty tam to zariadenie uz mas (ATI HDMI Out), len ti nefunguje tako by malo.

Skusil by som nasledovne:
1) odpoj vsetky kable
2) pripoj HDMI->HDMI kablom povodny monitor - nasledne sprav test zvuku vo windowse na danej zvukovke AMD HDMI Out (ak to pojde, pokracuj dalej)
4) odpoj vsetky kable
3) pripoj HDMI->HDMI kablom TV - nasledne sprav test zvuku vo windowse na danej zvukovke AMD HDMI Out (ak to nepojde, problem bude v TV, skus ine HDMI vstupy na TV, ak to nepojde dalej, tak netusim :)

pripajaj zariadenia vo vypnutom stave, az nasledne zapni PC.[/QUOTE]

Takže asi jsme se díky tobě posunuli dále!

Co jsem dělal:

1) Vypnul jsem PC a nechal jen propojený monitor a PC skrz HDMI/HDMI (žádna redukce na DP) / poté nastavení AMD HDMI Out jako hlavní a zvuk šel z monitoru
2) Vypnul jsem PC a nechal jsem propojené TV a PC skrz HDMI/HDMI (žádna redukce na DP) / poté nastavení AMD HDMI Out jako hlavní a ZVUK ŠEL Z TV !!!!!!!!! = to znamená, že to jde!
3) Poté jsem už jen připojil monitor přes HDMI/DP a zvuk jde dále jen z TV. Zkusil jsem nastavit klasické reproduktory dát jako hlavní a poté zpět na AMD HDMI out a zvuk jde opět z televize a ne z monitoru!

Jdu ještě restartovat PC a zkusím zda i po tom to půjde...
vivid.sk (11472)|26.9.2012 12:52
Takze som rad, ze sa to podarilo.
Este si nastav ATI HDMI Out zvukovku ako standardne preddefinovane zariadenie - Nastavit jako vychozí. Nasledne vzdy po pripojeni / zapnuti TV pojdu zvuky z tohto zariadenia.
MrPierc (131)|26.9.2012 12:59
Tak po restartu to pracuje správně!

Musím vždy nastavit TV ve Windows jako hlavní monitor bez rozšíření plochy a nastavit AMD HDMI Out jako hlavní zvukové zařízení! Je vidět, že odpojení HDMI s vyplým PC i TV je jediné řešení, jak si PC znovu najde dané HDMI a správně ho rozpozná :-)

Velice Vám pánové děkuji za snahu a pomoc - hlavně za geniální myšlenku s vypnutým PC od uživatele vivid.sk.
Už jsem to pomalu vzdával a chtěl koupit cinchové kabely na propojení :-)

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda neexistuje možnost přednastavit si tuto operaci dohromady a přehodit nějakým profilem?
Příklad: v CCC bych si nějak nastavil, aby po přepnutí profilu se TV stala jedinou plochou + se nastaví AMD HDMI Out jako hlavní zvuk. Když to nejde, nevadí, hlavně že to lze takto!!!
vivid.sk (11472)|26.9.2012 13:22
[QUOTE=MrPierc;426317]se nastaví AMD HDMI Out jako hlavní zvuk[/QUOTE]

U mna doma to takto funguje (vid moj predchadzajuci prispevok).
Mam nastaveny ATI HDMI Out ako predvoleny (nutne nastavit pri pripojenom HDMI kabli v TV). Pokial tam kabel nieje, tak ide zvuk z notebooku. Pokial pripojim kabel (aj za behu), tak sa mi automaticky nastavi ATI HDMI out ako predvolene zvukove zariadenie (tak ako to vidis tu)

Pouzivam taktiez W7 64bit (aktualne opatchovane, SP1, +vsetky dostupne zaplaty).
MrPierc (131)|26.9.2012 13:29
Ano, děkuji, nastavím si to tak. Konečně si můžu zahrát Tonyho na TV a nepotřebuji konzoli :-)
mirekv (7169)|26.9.2012 14:07
Dík za rb. Jak píšu, s ATI kartami to chce trpělivost, ono se to pak nějak rozjede! B-) ne metyl! :BB:
Kravatak (1)|5.12.2012 17:24
Zdravim,

nevim jestli to uplne souvisi ale mam taky problem se zvukem.

Koupil jsem nejdriv redukci PremiumCord adapter Mini DisplayPort - HDMI M/F a pak taky Digitus DisplayPort splitter cable, miniDP - DP+HDMI+DVI a k temto redukcim jsem pripojil kabel PremiumCord HDMI A - HDMI A (v. 1,4) M/M - 15m. Bohuzel mi ani pres jednu z techto kombinaci nesel zvuk.

Pokud jsem ale pripojil nejaky obycejny HDMI kabel 2 metry dlouhy, tak najednou fungovaly vsechny redukce.
Je tedy problem v ty delce kabelu? Kdyz ale zapojim ten samotny kabel bez redukce, tak zvuk taky jde.

Dekuji za radu, jak to vyresit.
Micki2000 (3)|9.4.2020 07:18
Ahojte,

Nejde mi vytvořit nové téma, ale mohlo by to spadat do tohoto tématu.
Mám nějakou starší televizi, je defacto jedno, dělá mi to u všech a to doma máme asi 3 nebo 4.
počítače přez displayport T430 i t450 od lenova přenáší v poho zvuk i obraz přez displayport v PC a HDMI v monitoru.
I jendo HP jako stolák to přenáší.
Nicméně Dell optiplex 780 přenese obraz nikoli zvuk. Kabely sou stejné vesměs redukce Displayport na HDMI popř. Displayport na konci v PC a HDMI v monitoru.
Otázka je, proč to u toho dellu nejde, nikde sem nic nenašel jestli je to grafikou, která to nepodporuje prostě si už nevim rady.
Děkuji za odpov+d.
vivid.sk (11472)|9.4.2020 18:22
Je mozne, ze v systeme mas viac zvukoviek (vratane tych virtualnych) a aktualne je zvolena ina. Staci vybrat a zvolit u spravnu.


[orientacny obrazok]
Micki2000 (3)|10.4.2020 04:52
Ahoj,
No vim co myslíš, ovl. panely a zvuk. ale tam právě vidim jen jedno zvukové zařízení a to je ta integrovaná zvukovka. Resp. vidim tam i reproduktory, ale u těch se to tváří jako odpojené a to se týká jen bedínek, oc se připojují Jackem v zadu či ve předu.
Zkoušeno Win 10 i Win 7.
Jinak prosím neposílejte mi screenshoty, nevidim na ně, spíše napiš.
!dostaň se tam a tam"
Budu si muset asi upravit podpis :D.
vivid.sk (11472)|10.4.2020 11:32
Musis vidiet aj dalsie zvukovky, konkretne tu, ktoru ma v sebe DisplayPort. Pokial ich nevidis, skus pozriet, ci nie su skryte (right click, show disabled and disconnected devices).

Porovnaj si obsah tohto oknna s ostatnymi PC v domacnosti, na ktorych ti to funguje.
Micki2000 (3)|10.4.2020 20:24
Ahoj,
NN právě když telka je připojená v T430 i T450 i T490 vidim mdp190 či tak nějak.
Ale zde vidim jen headphones a Repro, která sou odpojená, a to i když zobrazim resp. se zobrazujou odpojená zařízení.
Nicméně sem znovu dnes googlil.
Tohle je sestava co mám:
https://www.pocitarna.cz/pocitace/dell-optiplex-780-6/
Grafika:
Intel Q45/Q43 Express Chipset
Dočetl sem se toto na dvou článcích:
https://forums.intel.com/s/question/0D50P0000490C14/cant-get-displayport-to-output-audio-to-hdmi-q45q43-express-chipset?language=en_US
http://forums.redflagdeals.com/no-audio-through-displayport-dell-optiplex-780-usff-1846219/
Takže sem pochopil, že musim koupit aktivní prvek displayportu nevěděl sem že něco takového rozlišuje.
Koupil sem tedy na alze toto:
https://www.alza.cz/axagon-rvd-hi-displayport-hdmi-d4059336.htm
Ale ani díky tomuto zvuk stále nejede.
Takže jestli chápu jediné jak to rozchodit bych musel koupit externí grafiku, dát do PC a doufat, že ta to už přez Displayport bude omci vést.
Jinak klidně sem ochoten poskytnout vzdálený přístup, ale už fakt nevim si rady.
teoren (39)|11.4.2020 08:50
Mně přijde zajímavý předposlední příspěvek na http://forums.redflagdeals.com/no-audio-through-displayport-dell-optiplex-780-usff-1846219/
Je možné, že počítač opravdu neumí posílat audio přes DisplayPort. Ověřil bych ještě toto: v ovládacích panelech pro zvuková zařízení dát "zobrazit odpojená zařízení" (nevím teď jak se to přesně jmenuje) a podívat se, jestli tam bude nějaké "HDMI audio". Pokud ne tak bych ještě zkusil aktualizovat ovladač grafické karty a chipsetu.
RoPo (6061)|14.4.2020 09:04
Některé Optiplexy měli na desce kabelový propoj mezi zvukovkou a GPU s DP. Ta propojka tam je? Dle linku na sestavu se může zdát, že tam právě tato propojka chybí, protože tam je GPU ve slotu.