Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte pri vybere TV do 900 Euro

xorcos (7)|22.9.2012 22:26
Dobry den,

Potreboval by som pomoct pri vybere s televizorom.
Nemam jasne dane, ci chcem plazmu alebo lcd. Doteraz som puzival starsiu CRT 32'' philips a bol som celkom spokojny.

Teraz by som chcel prejst na niecole lepsie s cenovkou do 900 Euro / 22 000 CZK.

Poziadavky na TV:
- Uhlopriecka 40-42" Full HD
- Nahravanie, prehravanie z USB disku (Prehravanie FULL HD, citanie NTFS - napr. Panasonic a niektore Samsungy to nevedia)
- Ethernet
- Kvalitne smart tv intuitivne aplikacie, vitana je podpora ceskeho voya
- PIP
- V pripade LCD Dimming

Co by ste odporucili? Skor LCD Led alebo Plazmu? Hrat hry na tom nebudem, vyuzitie: pozeranie kablovky - typu national geographic, filmy, obcasne pripojenie PC.
sibelius (329)|22.9.2012 22:47
Jestli LCD nebo plazma, to si primarne musis urcit sam. Za stejne penize dostanes lepsi obraz u plazmy. Co na to tve oci, to uz ti nereknu. Myslim, ze az se rohodnes jestli lcd ci plazma, pak se da odpichnout dal:-)
vivid.sk (11472)|22.9.2012 22:48
[QUOTE=xorcos;425849]citanie NTFS - napr. Panasonic a niektore Samsungy to nevedia[/QUOTE]
a ktory konkretne?
NTFS vedia citat samsungy uz 3 generacie dozadu.

- co znamena "kablovka" (DVB-C v kabli, analog v kabli, set top box s [nejakym?] vystupom, ..., ci ?)
xorcos (7)|22.9.2012 23:19
sibelius: dakujem za odpoved. Ja som troska nerozhodny aj preto, ze nemam velmi skusenosti s plazmou a lcd led televizormi. Co je lepsie na oci? Co ich viac unavuje? Pri LCD ma laka nizka spotreba, ja viem aj u plazmy je to stale nizsia hodnota ale povedzme 60W vs 140W je dost velky rozdiel.

vivid.sk: Momentalne DVB-T, ale chystam prechod na UPC. Ohladne NTFS, tak Panasonic s tymto ma stale problemy, takze to ma odradza od plaziem, ktore maju na dost vysokej urovni.

Celkovov mojich ociach to vyzera tak, ze plazma je "spotrebny tovar" s vyssou spotrebou a troska lepsim obrazom a odozvou oproti LCD ktore je trvanlivejsie, ma mensiu spotrebu ...

Co sa tyka konkretnych modelov tak od panasonicu sa mi pozdava toto:
http://www.mall.sk/3-d-plazmove-televizory/panasonic-viera-tx-p42st50e?src=sug

LCD Samsung:
http://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecka-101-107-cm/samsung-ue40es6800

Philips LCD s ambilight - aky je vas nazor na tuto technologiu, je to plus alebo len marketing?
http://www.mall.sk/led-televizory-smart-tv-101-107-cm/philips-42pfl6007k-12?src=sug

Este jedno zaujimave LG:
http://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecka-101-107-cm/lg-42lm660s

Co sa Vam z tohoto najviac pozdava? Asi viac inklinujem k LCD.
Este na zaver jedna otazka, niekde som cital, ze vraj v UK sa predava stale menej a menej plazmovych TV, je to marketingom LCDciek alebo neschopnsotou plazmy kokurovat?
Dakujem
vivid.sk (11472)|22.9.2012 23:56
Spotrebu neries, nie je to zaujimave (jedine, ze by si bol ekologicky zamerany setrilek s pustenou TV aspon 12 hodin denne).
Panasonic nema problemy s NTFS, pokial viem, skor s prehravanim ako takym (vysoke percento filmov stale nejde korektne prehrat, napriek tomu potesi podpora DTS - co vsak z toho, ked film nejde :D)

LCD aj PDP je spotrebny tovar rovnako, nie je tam ziadny rozdiel. Pri LCD by som si dal pozor na clouding, obecne vyssie modely samsungov budu zrejme vyhovovat (nielen podporou multimedii). Ten Panasonic 1) bude mat vsak o nieco pohodovejsi obraz za menej penazi.

Ak planujes UPC, zrejme budes uvazovat o dekodovacom module (v podstate ina moznost nieje, ak nechces platit mesacne za STB s HDMI a podporou HD).
xorcos (7)|23.9.2012 00:10
Ano, myslel som prehravanie Panasonicu z USB disku, ktory je naformatovany na NTFS. Vycitaju to viaceri ludia aj vo vyssich modeloch.

LCD Clouding je vlastne "nerovnomerne podsvietenie"? Dost ma to udivuje, ze sa s tym v dnesnej vyspelej dobe da stretnut. Prave kvoli tomu, ze davnejsie sa pouzli ccfl trubice.
Plazma takymto neduhom netrpi?
Este k tomu cloudingu, je to zalezitost vybranych "nekvalitnych" modelov? Alebo tym trpi kazdy do istej miery?

Cize pri tom samsungu sa netreba bat zohrievania, pripadne slabej ciernej a vypalovania bodov?
Z toho zoznamu co som uviedol by si co zobral? (Plazma je jasna, ale v pripade LCD). Da sa povedat ze drahsie LCD ma obraz ako lacnejsia plazma? V podstate nieco co aj uvadzam ze LCDckasu drahsie a plazma je lacnejsia.

Tu kablovku este nemam na 100 percent vybratu. Preto by som si dal aj v tomto poradit. Odporucas nieco ine? Alebo UPC je dobra? Rad by som to vyriesil s co najmensim poctom dekoderov a podobnych veci.

Dakujem
Hmm (1739)|23.9.2012 00:44
Na oči je lepší plazma, za podmínky, že nevidíš blikání. SD materiál u mě vypadá na plazmě o dost lépe než na LCD.
Spotřebu, pokud nepojede TV denně hodiny a hodiny, bych doporučoval neřešit.
Cloudingem plazmy opravdu netrpí, zato LCD zcela běžně a dokonce třeba Samsung ho mívá(l?) někdy příšerný i u nejvyšších modelů (koukám na to doma na záložní TV na druhém nejvyšším Samovi). Rušivě viditelný je větší clouding jen v hodně tmavých scénách.
Vypalování je zbytečně velký strašák, ale na větší hraní na TV bych bral LCD.
sanchez13 (1071)|23.9.2012 08:58
[QUOTE=xorcos;425859]Ano, myslel som prehravanie Panasonicu z USB disku, ktory je naformatovany na NTFS. Vycitaju to viaceri ludia aj vo vyssich modeloch.[/QUOTE]
zrejme ti ide o prehravanie suborov >4GB. Tie TV, ktor nezvladaju NTFS, vacsinou zvladaju exFat, takze s tym nie je problem. Panasonic exFat zacal tusim podporovat medzi prvymi...
vivid.sk (11472)|23.9.2012 09:48
[QUOTE=sanchez13;425869]Panasonic exFat zacal tusim podporovat medzi prvymi... [/QUOTE]
Ale panasonic NTFS podporuje. V tomto nieje ziadny problem, takze netreba spekulovat s inymi particiami. Problem je, ze ten mediaplayer je nanic, ale to uz sa opakujem.
sanchez13 (1071)|23.9.2012 09:57
[QUOTE=vivid.sk;425874]Ale panasonic NTFS podporuje.[/QUOTE]
to nemozes povedat takto vseobecne. Zalezi to od konkretneho modelu. Ja poznam minimalne 1 kolegu, ktory ma Panasonic a NTFS mu neprehra, exFat ano :-)
xorcos (7)|23.9.2012 12:53
Dakujem za odpovede. Ak zoberiem tu plazmu od Panasonicu, tak vyskusam HDD na NTFS ak nie tak preformatujem na exFAT. Toto uz nejako velmi nebudem riesit, lebo su aj dolezitejsie parametre.

Ohladne tej Panasonic plazmy, myslite ze to je naj co sa da zohnat v tej cene? Alebo je aj nieco lepsie?

Cital som totiz, ze ten viera link je pomaly a nie je dotiahnuty, komplikovane veci (je to pravda, vlastnici panasonicov?).
Ja viem, ze to nemozem porovnavat s pocitacom, ale chcel by som, aby TV malo na dobrej urovni aplikacie, browser atd. Nevadi mi, ze mi nepodporuje flash, staci youtube a vacsie videoservre ako vimeo a podobne.

Da sa teda povedat, ktora TV je z hladiska aplikacii na tom najlepsie? Ide mi o to, aby to nebolo velmi pomale, aby tam bola dostatocan podpora aplikacii a moznost kupenia bezdrotovej klavesnice, ktora bude pouzitelna. Predpokladam ze naj bude asi nieco LCD?

Celkovo podla vasich nazorov inklinujem uz viac k plazmovej TV, bol som si ju aj pozriet(P42ST50E) a vyzerala s digitalnou kablovkou od UPC naozaj paradne. Jedine coho sa bojim je asi ta kvalita tych aplikacii a pouzitelnost, nakolko sa na to stazovali v hodonoteniach.

Este troska dve offtopic otazky:
Da sa najst podla vas nieco lepsie ako je kablovka od UPC Digital Basic? : http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-basic/
Posledna otazka, aky by ste odporucili wall moun, chcel by som nieco otocne, aby sa dal otocit aj na lavu aj na pravu stranu. Je nejaka znacka ktoru preferujete, alebo to nie je az taky problem kupit kvalitny.

Dakujem
ritchi (225)|23.9.2012 12:58
Ten Samsung UE40ES6800 je dobra volba,ale pokial si rozhodnuty pre kabel UPC,co mozem doporucit,urcite nebudes potrebovat tuner s DVB-S2 a tym padom by si usetril nejakych 120€ kupou UE40ES6100 bez DVB-S2 a za ustrene kupil nejake slusne MMC.6100 ma sice 200Hz CMR oproti 6800,ktora ma 400Hz CMR,ale ten rozdiel urcite nepostrehnes.
vivid.sk (11472)|23.9.2012 13:01
[QUOTE=sanchez13;425876]to nemozes povedat takto vseobecne.[/QUOTE]
Samozrejme myslim vsetky aktualne modely, ktore sa momentalne predavaju (dokonca minulorocne to vedeli - odskusane osobne na G30).

xorcos> Opat pripominam (evidentne to neberies vazne, ale potom neplac). Player v PANASONIC modeloch je nepouzitelny (ak to myslis s prehravanim filmov v TV vazne a chces to pouzivat ako jedine riesenie), casom si ajtak kupis MMC s lepsou podporou vsetkeho, co ziadas.
KamilZ (10277)|23.9.2012 13:14
xorcos: Plazmu si vyber sám, pokud LCD tak bych šel do UExxES6800 + VG-KBD1000. Držák Stell.

Na Smart voloviny je nejlepší Samsung, ale i tak nic moc, s tím počítej.
xorcos (7)|23.9.2012 14:11
Osobne este nie som rozhodnuty pre UPC, len to zvazujem ako moznost, kedze od nich mam aj internet a nebolo by treba tahat novy kabel. Co je lepsei ako UPC? Co by ste mi doporucili?

vivid.sk: dakujem za info, nemyslel som si, ze to je az take zle. Uz dlhsiu dobu som uvazoval nad media tankom od xtreameru, ale myslel som ze ho nebudem potrebovat, kedze tv by mala zvladnut prehravat.

K tej 6100vke neviem, asi to nepostrehnem, len sa mi na 6800vke zapacila ta funkcia, ked mozu dvaja pozerat nejaky obraz naraz. Taktiez dimming sa mi celkom pozdava. Preto asi by som skor inklinoval bud k ES6800vke alebo k danej Plazme. Dneska sa na TV pojdem opat pozriet, takze preto som chcel rady, ci sa oplati pozriet aj za nejakou inou plazmou v kategorii cca. do 900€.

Da sa povedat, ze LG a Philips mozem uplne vylucit? Pozeral som ich LCDcka a nevyzeraju zle, LG je aj dost nabuchane, ale v kvalite obrazu zaostavaju? Lebo moc sa ani tu ci v inych temach nespominaju. Tipujem ze to je aj dominantnym postavenim LCD televizorov Samsung.
vivid.sk (11472)|23.9.2012 14:18
[QUOTE=xorcos;425911]Co je lepsei ako UPC?[/QUOTE]

Na to nieje taka jednoducha odpoved, kedze zavisi na viacerych faktoroch.
1) akych ostatnych providerov mas na vyber v bytovke. Ake chces programy a kolko si ochotny za ne platit.
2) ci pozadujes len kabloveho operatora, lebo su v hre aj satelitni (kvalitou zrejme len skylink. Kablove UPC pouziva vyssie bitraty ako Skylink, kedze za bitrate v kabli neplati).
3) Dalsie pozoadavky (timeshift, recording, streaming, pozeranie ulozenych nahravok v inom zrdroji, atd atd ....)

vsetko toto vstupuje do rozhodovania.
xorcos (7)|23.9.2012 14:32
1) Na vyber je klasika: Orange Fiber TV, Magio, DigiTV, UPC ... potom antik ma IPTV pre cele SR, Skylink atd ... Ochotny som platit cca. 20€ mesacne
2) Je mi to v podstate jedno, ide mi o co najlepsiu kvalitu. Teda moze to byt digital kablovka, iptv, satelit ...
3) Dalsie poziadavky ako nahravanie atd su vyhodou, ale nie su poziadavkou

Kanaly, tak tie balicky su dost podobne, ale v podstate slovenske+ceske+zakladny sport+national geographic,discovery ... HBOcka nepotrebujem.
KamilZ (10277)|23.9.2012 19:02
[QUOTE=xorcos;425911]Da sa povedat, ze LG a Philips mozem uplne vylucit? Pozeral som ich LCDcka a nevyzeraju zle, LG je aj dost nabuchane, ale v kvalite obrazu zaostavaju? Lebo moc sa ani tu ci v inych temach nespominaju. Tipujem ze to je aj dominantnym postavenim LCD televizorov Samsung.[/QUOTE]
Samsung má možná největší prodejnost, ale podle mě rozhodně není nejlepší a třeba loni měl Samsung těžké problémy s cloudingem i u drahých TV. Kdyby jsi u TV nevyžadoval nepodstatné věci (přehrávání USB, Smart kraviny) a pořídil na ně MMC, tak najdeš minimálně srovnatelné TV, jenže v Smart je Samsung nejlepší. Třeba loňské LG LW5500/650S nastavily velmi vysokou laťku a dnes je seženeš za hubičku, pokud bys nechtěl přehrávání a Smart, tak bych Ti je už nutil :-). Naopak letos se LG zbláznilo a začalo montovat "polomatné", loňské LW byly ještě matné. Ale i tak je LM620/660 rozumná koupě. Samsung má letos použitelné ES65xx-69xx a speciálně ES6800/6900 se myslím docela povedla i díky matnému display. Nižší řady nic moc a ES7xxx a výš jsou nesmyslně drahé. Letos jsou dobré Panasonic (ET5/ET50) a uvidíme, co Toshiba VL963. Takže vybírat je z čeho.

Kapitola sama o sobě je SHARP. Obrazově velmi dobrý, ale není o něm vůbec slyšet a proto se také moc neprodává.
xorcos (7)|23.9.2012 19:32
KamilZ: Takto odstupom casu zacinam suhlasit s tym, ze nepotrebujem "to najlepsie" vybavenie aplikacii. Ked si to tak zoberem tak internet na ipade ci notebooku bude urcite lepsi ako na telke a aplikacie, tak zakladne ma da sa povedat ze kazdy. Teraz mam na mysli hlavne youtube. Velmi sa mi zapacil Xtreamer Ultra 2, ktoreho recenziu som si precital priamo tu na TV Freak stranke a pozdava sa mi, cena troska vysoka, ale vyzera ze prehra viac formatov a ma viac funkcii na prehravanei ako modely za 3000 Eur. Cize v podstate jedna velka vec, ktoru som pozadoval ubudla (dakujem za predosly prispevok, velmi si ho vazim a cenim). Ohladne USB, tak nebolo by zle zakladne prehravanie, ale ak budem mat MMC tak nie je co riesit a nepotrebujem ani toto.

Bol som v dneska v nay elektrodome (ochota a vedomosti nulove) ale pozrel som si v podstate skoro vsetky TV. Prisiel som na zaver, ze najlepsie vyzera Panasonic plazma (v porovnani s LCD Samsung, Philips, Sony ci LG v podobnej cenovej kategorii). Najlepsie mi vychadza obrazovo prave Panasonic viera 42ST50E http://www.mall.sk/3-d-plazmove-televizory/panasonic-viera-tx-p42st50e a este ostatne aj na MMC. Aj spracovanie ramiku a stojanu sa mi zdalo najlepsie v panasonicu.

Mysllite ze je este co riesit? Ta plazma panasonic ma dost presvedcila, obraz je krasny a cena je tiez velmi dobra.

Este budem musiet poriesit to MMC, ale ten xtreamer ultra 2 vyzera velmi dobre.

Este posledna otazka, neviete ako s tou kablovkou, co vybrat, co ma najlepsiu kvalitu a bitrate?
vivid.sk (11472)|23.9.2012 19:33
A este mas moznost ist do SONY, tie nemaju zle recenzie. Aj ked opat zabudni na multimedia.
miromen (146)|23.9.2012 19:39
vivid.sk (11472)|23.9.2012 19:41
[QUOTE=xorcos;425935]...[/QUOTE]
Takze sme opat na zaciatku. Ale myslim, ze to je najlepsia volba. A pokial ti PDP neblika (co zrejme nie, inak by si to napisal), tak sa nemas coho bat (mozno ak chytis trosku viac bzuciaci kus).

A co sa tyka kablovky, nikto z operatorov ti nepovie aky ma bitrate, kazdy vsak tvrdi, ze ma najlepsi obraz - staci si pozriet tie reklamy.
Pri UPC sa to da aspon zistit, ale pri Fibernete od Orange alebo Magia tazko. Predavaju k svojim produktom "blackbox", co je hlupa krabica a ty s nou nemozes robit nic, len mackat gombiky. Pri UPC mas aspon alternativu - dekodovaci modul, ale opat si treba nast nejaky, ktory funguje bezproblemovo s danou TV (co nieje take lahke, staci sa pozriet po fore, kolko ludi ma s tym problemy).
KamilZ (10277)|23.9.2012 19:44
xorcos: Prozřel jsi :-) a to je dobře.

ST50 + Xtreamer Ultra 2 (XU2) je podle mě dobrá volba. XTR U2 je tak drahý, protože to je vlastně PCčko, takže naprosto univerzální, včetně komfortního webu s flash. Když na něj dáš XBMC, tak máš špičkovou konfiguraci a můžeš připojit i USB BD mechaniku, bezdrátovou klávesnici (nejen tu jejich), .... . Díky tomu, že to je PCčko, tak přehraje prakticky cokoli, protože můžeš doinstalovat kodek atd. Pokud by Ti šlo ale pouze o přehrávání, tak skoro stejnou službu Ti udělá i MMC za 2-3 kKč.

Něco zkušeností s XTR U2 si můžeš přečíst zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32645-Xtreamer-Ultra-2-Deluxe-alebo-ine-MMC-popripade-HTPC
sanchez13 (1071)|23.9.2012 19:54
[QUOTE=KamilZ;425939]XTR U2 je tak drahý, protože to je vlastně PCčko, takže naprosto univerzální, včetně komfortního webu s flash.[/QUOTE]
ano ja by som ho uz ani nezaradoval do kategorie MMC, ale skor do HTPC. Je tam v pohode mozne urobit si dual boot OpenELEC/Win7 a potom uz fakt nie je problem prehrat na nom cokolvek a samozrejme po boote do windows umozni zase vsetko co plnohodnotne PC :-)
Ja mam doma stary ION330 od Asrocku, ktory som doteraz pouzival ako klasicke PC, ale planujem ho pouzit presne takto (je to velmi podobny HW ako ten Xtreamer)...
tdlmarek (1566)|23.9.2012 21:14
Koukám, že tohle je už slušná mašinka. Pokud ten procesor utáhne FullHD softwarově, když dané video nejde akcelerovat v hardwaru, tak tím v podstatě padla jedna z hlavních výhod HTPCček. Netušil jsem, že MMC už došly tak daleko.
vivid.sk (11472)|23.9.2012 21:34
[QUOTE=tdlmarek;425945]Pokud ten procesor utáhne FullHD softwarově...[/QUOTE]
Tak to ani nahodou. Zial tie procaky su horsie ako moje 6 rocne dvojjadro, takze na CPU intensive operacie treba zabudnut (co je skoda, lebo prave cakam na nejaku nahradu. Urcite by som vsak skor volil E450 ako D2700)
ritchi (225)|24.9.2012 07:57
[QUOTE]Co je lepsie ako UPC? Co by ste mi doporucili?
K tej 6100vke neviem, asi to nepostrehnem, len sa mi na 6800vke zapacila ta funkcia, ked mozu dvaja pozerat nejaky obraz naraz.[/QUOTE]
Mnohi so mnou nebudu suhlasit,ale UPC je momentalne najlepsia volba co sa tyka pomeru ceny a programovej ponuky.Za 17,90€ mas 95 stanic z toho 14 v HD a skombinovanim s netom mozes ist s cenou aj dole.Bitrate u tohto operatora je tiez zaujimavy ako to tu uz niekto spomenul.Pokial sa rozhodnes pre kabel od UPC,urcite si zober CA modul s ktorym dosiahnes lepsie vysledky obrazovej kvality ako s ich poruchovymi niekolkokrat repasovanymi krabicami (STB).PVR a timeshift mozes riesit pomocou externeho disku,ja pouzivam Samsung 500Gb,nahravam hlavne live prenosy ked nie som doma a zaroven s nim aj prehravam stiahnute filmy,TV Samsung zhltne kazdy format.Len pocitaj s tym,ze nahravky s PVR nebudes moct dalej upravovat napr. v PC a neprehrajes ich na druhom TV,maju to chranene.HBO dava UPC na dva mesiace zdarma,ale to nie je az take podstatne ked je moznost stiahnut si akykolvek film.To je co za funkciu,ked mozu dvaja pozerat nejaky obraz naraz? :D

sanchez13 (1071)|24.9.2012 11:13
[QUOTE=tdlmarek;425945]Pokud ten procesor utáhne FullHD softwarově[/QUOTE]
nepotrebuje to tahat procak, je tam grafika NVIDIA, ktora to potiahne HW-ovo...
Moj stary Asrock ION330 ma este starsie CPU Intel® Atom™ 330 1.6GHz a nie je problem s FullHD videom. Pri prehravani je zataz CPU okolo 20-30%.
tdlmarek (1566)|24.9.2012 15:22
[QUOTE=sanchez13;425989]nepotrebuje to tahat procak, je tam grafika NVIDIA, ktora to potiahne HW-ovo...
Moj stary Asrock ION330 ma este starsie CPU Intel® Atom™ 330 1.6GHz a nie je problem s FullHD videom. Pri prehravani je zataz CPU okolo 20-30%.[/QUOTE]
Samozřejmě. Jenomže já mluvím právě o těch případech, kdy to hardwarově nejde. Občas se najde nějaký exotický formát, který grafika prostě akcelerovat neumí (sám na disku několik takových titulů mám a některé z nich jsou nejrůznější raritky, které jinak sehnat nejde a jsou tak o to cennější). A zde nastupuje jedna z výhod HTPC - že i když to můj Radeon akcelerovat neumí, tak se do toho opře i3 a video zkrátka přehraje softwarově.

Žil jsem v domnění, že tenhle zásadní rozdíl platí pro všechna současná MMC (a proto mě trochu překvapuje zdejší přístup "pořiď si MMC a přehraješ všechno", když typické MMC je stejně jako TV limitováno svou akcelerační jednotkou a firmwarem, jenom je zkrátka o něco šikovnější). Když jsem proto při zběžném projítí konfigurace uviděl, že XU2 má k dispozici dvě jádra tikající na 2.13GHz a nad nimi Linux, tak jsem si udělal závěr, že už by se to v podstatě mohlo vyrovnat HTPC. Jak ale naznačil vivid.sk, asi to tak jednoduché nebude.
vivid.sk (11472)|24.9.2012 15:33
tdlmarek> ano je to tak ako pises. Ani pri najlepsom MMC nemas istotu, ze ti pojde absolutne kazdy film. Ale stale mas 99.5% pravdepodobnost, ze problemy nebudu. (Obzvlast ak nebudes 'zhanat' nejake exoticke ripy od ludi, ktori nemaju o enkodovani ani sajnu. Nastastie sa uz aky/taky standard zauzival, takze vacsinou s tym problemy niesu, a pokial ti MMC zozerie High@5.1 s ref frames 15 pri 1080 riadkoch, tak mas aku taku istotu, ze drviva vacsina filmov ti pojde - birate totiz nieje problem, vzhladom na to, ze original BD s vysokym bitratom vedia prehrat vsetky MMC). Pokial vsak najdes video, ktore ti MMC neprehra, tak treba zabudnut na to, ze ti to prave sw dekoder utiahne.