Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV, MMC, SAT do 35.000 Prosím o radu

Javier (5)|22.9.2012 14:25
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně výběru kompletní sestavy, tzn. TV, MMC, satelitní přijímač a následnou možnost propojení s PC. Moc se v této oblasti neorientuji, ale čas si žádá své a proto bych svou starou TV rád vyměnil za kompletní systém, který by spolu bezvadně spolupracoval.

Cena: max 35.000,- Kč.
Hlavní kritérium: kvalitu obrazu + bezproblémové fungování všech zařízení připojených k TV.

TV: požadavek na kvalitní obraz, v mém hledáčku zatím je Panasonic VIERA TX-P50UT50E. Nyní přijímám pouze SD kanály ze satelitu Digi TV, ale po zakoupení TV bych chtěl přejít na satelit Skylink.

MMC: nemám žádné zkušenosti, představa je asi taková, aby to přehralo maximum formátů – uvítám každou radu

Satelitní přijímač: HDTV, možnost nahrávání (je možno nahrávat jeden program a na druhý se dívat v TV?)


Za každou radu, tip i odpověd předem děkuji.
KamilZ (10277)|22.9.2012 14:50
TV: Jestli chceš plazmu, tak asi je UT50 OK, pouze nemá antiodleskový filtr. Pokud by jdi to měl nějak nevhodně ke světlu (naproti oknu, přímé světlo z boku, ...), tak raději ST50 (má už filtr). Variantně třeba Samsung PS51E6500.

Satelit: podle Tvých požadavků jednoznačně doporučuji dvoutunerový Linuxový přijímač a ICE kartu, např. VU+ Duo, DM 7020 HD, ClarkeTech/X-Trend ET-9xxx, možná Homecast Magic Pro+ s E2, .... Přečti ti toto krátké téma a budeš mít jasno proč. Ale počítej s tím, že budeš muset měnit konvertor za Twin (nebo Monoblock Twin) aby jsi plně využil dva tunery, a že budeš tahat od paraboly ještě jeden kabel (případně to jinak řešit, ale další kabel je nejlevnější).

MMC: s diskem nebo bez? Máš filmy někde jinde (PC, NAS, ...)? Chceš nějak řešit i BD disky, nebo máš přehrávač?

Jen hrubý odhad:
TV Panasonic TX-P50ST50E: 24 kKč
DVB-S STB: VU+ Duo 7.9 kKč
MMC: XTreamer SW3: 2.6 kKč

Celkem základ 34.5 kKč

K tomu ale případně připočítej (pokud nemáš):
- Monoblock Twin (ale lépe QUAD, ať máš rezervu): 1200,- Kč
- HDD do DVB-S, např. Seagate 2TB Pipeline ST2000VM003: 2300,- Kč
- Skylink karta ICE (ICE je důležité, ne Irdeto PI-Sys): 1700,- Kč

To jsou asi největší dodatečné položky, ale např. HDD se Ti může válet někde v šuplíku... Co nějaké AVR a repro, máš? U takové sestavy by nemělo chybět.
Javier (5)|22.9.2012 15:17
Děkuji za odpověď, u TV asi budu muset jít do té ST50, protože to světlo tam budu mít, už jsem se na ni díval, ale moc velký rozdíl jsem tam proti UT neviděl, tak teď už vím :-)
Plazmu nepreferuji, pokud mi poradíte LCD-LED TV za "rozumnou" cenu, nemám problém. Tam bych šel asi do 46-47 palců. U satelitu budu muset pořídit celý nový komplet, protože Digi TV budu muset vrátit i včetně paraboly a konvertoru.
MMC: abych pravdu řekl, nevím, zda s diskem nebo bez, moc nemám představu jak to bude vše fungovat, zkušenosti nemám žádné, samozřejmě bych si chtěl pouštět filmy, které mám v PC, ale s novou TV přibudou i nové možnosti. Přehrávač BD nemám - vlastně ze stávající techniky, kterou používám pravděpodobně nic nepoužiji, proto bych chtěl poradit s celým kompletem.
KamilZ (10277)|22.9.2012 15:35
Plazma/LCD: přečti si tohle, ale s rozumným LCD se asi nevejdeš s cenou za vše.

MMC: Můžeš v něm klidně přehrávat filmy uložené v PC, pokud bude PC zapnuté. Pokud koupíš MMC s diskem, tak si samozřejmě filmy můžeš nakopírovat do něj, aby jsi nemusel mít zapnuté PC. Ale to je už zase trochu dražší. Můžeš koupit model s možností vložení disku, ale zatím ho neosazovat. Nebo k MMC připojíš disk přes USB. Záleži, co Ti bude vyhovovat. Pokud máš pořád zapnuté PC, tak je to jedno a budeš to tahat z něj.

BD: otázka je, jestli ho chceš/potřebuješ nebo si vystačíš se souboru na HDD a případném přehrávání BD ISO v MMC. Pokud máš v PC BD mechaniku, tak můžeš připojit i PC pro příležitostné přehrávání.
Javier (5)|22.9.2012 15:54
TV: kdybych se rozhodl pro Samsung PS51E6500, nebyl by u ní problém s tím protisvětlem? Pokud ne, bylo by i možné řešení zatím nekupovat satelitní přijímač a využít DVB-S tuner pro příjem satelitní televize přímo v TV. Je mi jasné, že v tomto případě by šlo nahrávat pouze program, na který se dívám. Bohužel u nás nemám zjištěnu kvalitu pozemního digitálního signálu, ale pokud by šly chytit alespoň základní programy, bylo by možno nahrávat na MMC tento pozemní signál a na TV mít například puštěný nějaký program ze satelitu? Kdybych totiž nemusel koupit sat. přijímač, mohl bych koupit MMC s diskem. BD bych zatím neřešil. AVR - mám Panasonic SA-HE 70, ale nevím, zda by šel použít (připojit), přece jen už má nějaké roky.
KamilZ (10277)|22.9.2012 16:13
Na PS51E6500 si přečti tuhle diskuzi https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31830-plazma-samsung-ps51e6500-ps60e6500/page15 (a pokud to tam nenajdeš, tak se tam zeptej).

Nahrávání v TV z DVB-S tuneru: ne všechny TV tohle podporují, některé nahrávají pouze z DVB-T, to si ověř. Každopádně nahrávka pořízení pomocí TV je kódovaná a přehraješ ji pouze v té samé TV, nikde jinde (ani PC, jiná TV stejného typu). To platí pro 99.9% značkových TV (ne Sencor atd.) Letošní LCD od Samsungu ESxxxx umí v rámci jednoho MUXu nahrávat a sledovat jiný kanál, jestli to umí z DVB-S včetně plazem nevím. Do TV ale budeš v tomhle případě kupovat CI modul, který je částečně problematický. Ne všechny totiž fungují s TV OK (ale dá se najít dá se najít a vyzkoušet vhodná kombinace), jenže tento CI modul by jsi pak při pořízení externího DVB-S nevyužil (resp. mohl by jsi ho "násilně" využít, ale nedávalo by to smysl a ještě by jsi se omezil v nahrávání).

Pokud by jsi chtěl nahrávat přímo v MMC, tak si musíš koupit MMC s DVB-T tunerem (např. Xtreamer Prodig, EVOLVE Blade DualCorder HD, ...).
miromen (146)|22.9.2012 16:53
[QUOTE=Javier;425811]TV: kdybych se rozhodl pro Samsung PS51E6500, nebyl by u ní problém s tím protisvětlem? Pokud ne, bylo by i možné řešení zatím nekupovat satelitní přijímač a využít DVB-S tuner pro příjem satelitní televize přímo v TV. Je mi jasné, že v tomto případě by šlo nahrávat pouze program, na který se dívám. Bohužel u nás nemám zjištěnu kvalitu pozemního digitálního signálu, ale pokud by šly chytit alespoň základní programy, bylo by možno nahrávat na MMC tento pozemní signál a na TV mít například puštěný nějaký program ze satelitu? Kdybych totiž nemusel koupit sat. přijímač, mohl bych koupit MMC s diskem. BD bych zatím neřešil. AVR - mám Panasonic SA-HE 70, ale nevím, zda by šel použít (připojit), přece jen už má nějaké roky.[/QUOTE]

Samsung PS51E6500 ma z plazem nejmatnějši displej takže problem s protisvětlem vyřeši. Samsung ma v letošnich modelech včetně LCD vyborně řešen pravě satelitni tuner. Mimojine umožňuje i natačeni paraboly. Nahravani funguje i při DVB-S tuneru s tim že se daji přepinat programy v muxu nebo lze sledovat soubory přes USB. Mimochodem podpora formatu je opravdu velmi vysoka a pokud oželiž komfort ovladani MMC tak jej Samsung svou podporou formatu teměř nahradi. Jinak při nahravani lze mit TV vypnutou.
KamilZ (10277)|22.9.2012 17:55
miromen: Javier má rozum a chce sám MMC a externí DVB-S, tak ho od toho nezrazuj, to se hned tak nevidí :-). Samsung TV může nahrávat sebelépe, ale komfortu a možností externího dvoutunerového DVB-S prostě zdaleka dosahovat nebude, nemluvě o kódování nahrávek a do budoucna zbytečném CI modulu, který by mu zůstal. Hlídat se, co může nahrávat a na co se může dívat je pakárna a brzy ho to přestane bavit. K MMC - zde je to obdobné. Proč se drbat s přehráváním v TV, řešit přetahování a přepojování HDD (DLNA opravdu není to pravé ořechové), když má doslova za pár šupů MMC s daleko lepšími možnostmi. Bez MMC samozřejmě nějakou dobu vydrží, tam nemá co ztratit (na rozdíl od CI modulu).
miromen (146)|22.9.2012 18:27
Ja ho určitě neodrazuji a určitě postupuje spravnym směrem. Jen jsem naznačil že se jistou dobu obejde bez MMC a externiho tuneru. Podstatny je jen ten panel. Ono si totiž ještě dnes hodně lidi mysli že LCD automaticky znamena matny displej a plazma leskly což neni pravda o čemž jsem se osobně pesvědčil.
KamilZ (10277)|22.9.2012 18:38
I u LCD jsou matné panely ve výrazné menšině a mizí a mizí :-(
miromen (146)|22.9.2012 18:43
U letošnich a tušim i loňskych modelu určitě. A taky mě to mrzy protože vzhledem k umistěni TV,matny displej vyžaduji a vyběr je tim padem užši. Pravě proto mě hodně pekvapila ta plazma od Samsungu a nechybělo moc a malem jsem ji pořidil.
geronimoh (2327)|22.9.2012 20:41
[QUOTE=miromen;425816]...a pokud oželiž komfort ovladani MMC tak jej Samsung svou podporou formatu teměř nahradi...[/QUOTE]

Nahradí nejspíš tak, že polovinu souborů přehraje a ostatní ne. Doporučuji vybrat televizor podle kvality obrazu, satelitní příjem vyřešit externím satelitním přijímačem a pro přehrávání multimédiíí připojit televizor k PC, nebo MMC a k AV Recieveru.
Javier (5)|23.9.2012 10:40
Děkuji za názory, taky nejsem příznivcem "vše v jednom", proto bych chtěl mít MMC a SAT zvlášť. Také je pravda, že vše nemusím kupovat najednou, satelit mám, můžu až časem vyměnit, a MMC nemám, takže bych ještě nějakou dobu bez něj vydržel, ikdyž u něj cena není tak vysoká a HDD můžu dokoupit později.
Prosím tedy o názor, kterou TV by jste mi doporučili, která má lepší obraz a lépe si poradí s případnými odlesky protisvětla? Která si lépe poradí s SD kanály?
Panasonic VIERA TX-P50ST50E nebo Samsung PS51E6500 popř. jiná?
miromen (146)|23.9.2012 11:40
[QUOTE=geronimoh;425837]Nahradí nejspíš tak, že polovinu souborů přehraje a ostatní ne. Doporučuji vybrat televizor podle kvality obrazu, satelitní příjem vyřešit externím satelitním přijímačem a pro přehrávání multimédiíí připojit televizor k PC, nebo MMC a k AV Recieveru.[/QUOTE]

Letošni TV Samsung mam doma tak nevim proč se mě snažiš přesvětčit o něčem co neni pravda. Mam zapojene i MMC ale to jsem zatim nemusel použit protože kromě 2 videi přehral Samsung přes USB vše a že toho mam. Naopak jeden soubor ktery MCC nepřehraje Samsung přehral. Takže podpora formatu je opravdu na vysoke urovni.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Javier;425882]Děkuji za názory, taky nejsem příznivcem "vše v jednom", proto bych chtěl mít MMC a SAT zvlášť. Také je pravda, že vše nemusím kupovat najednou, satelit mám, můžu až časem vyměnit, a MMC nemám, takže bych ještě nějakou dobu bez něj vydržel, ikdyž u něj cena není tak vysoká a HDD můžu dokoupit později.
Prosím tedy o názor, kterou TV by jste mi doporučili, která má lepší obraz a lépe si poradí s případnými odlesky protisvětla? Která si lépe poradí s SD kanály?
Panasonic VIERA TX-P50ST50E nebo Samsung PS51E6500 popř. jiná?[/QUOTE]

Odpovědi už tu maš. Panasonic je zrcadlo a Samsung je matny. Obrazově jsou obě TV hodnoceny velmi dobře.
geronimoh (2327)|23.9.2012 12:23
[QUOTE=miromen;425886]Letošni TV Samsung mam doma tak nevim proč se mě snažiš přesvětčit o něčem co neni pravda. Mam zapojene i MMC ale to jsem zatim nemusel použit protože kromě 2 videi přehral Samsung přes USB vše a že toho mam. Naopak jeden soubor ktery MCC nepřehraje Samsung přehral. Takže podpora formatu je opravdu na vysoke urovni.[/QUOTE]

Nesnažím se tě přesvědčit vůbec o ničem, ty už televizor máš, snažím se poradit s výběrem Javierovi. Jestli jsi už na letošní TV stihnul přehrát vše co máš doma, tak toho zase tolik nemáš, já kdybych teď začal, tak bych potřeboval několik let :-D
miromen (146)|23.9.2012 12:32
nn jen jsem zkoušel s čim všim si TV poradi. Ja bych to taky měl na hooooooooooooodně dlouho.
Ladys (1829)|25.9.2012 07:20
Je pravda, ze nynejsi TV zvladnou prehravat stale vice formatu a souboru s vetsim bitratem, nicmene stale plati, ze MMC plnohodnotne nenahradi.