Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink irdeto problem

Peter_KE (190)|20.9.2012 11:38
mam mensi problem asi mesic som pouzival pozicanu kartu skylink vymena ICE, ktora mi bezala uplne v pohode. Minuly tyzden som si kupil cez internet novu kartu IRDETO aby som mohol tu pozicanu vratit a ta mi vobec nebezi.
Televizor mam sony 46EX505 k tomu mam CA modul irdeto eurocm cryptoworks smrd tv a skylink kartu irdeto.

v com je problem a ako ho napravit???
KamilZ (10277)|20.9.2012 13:11
[QUOTE=Peter_KE;425578] irdeto eurocm cryptoworks smrd tv[/QUOTE]

Napiš pořádně, jaký máš modul a kartu (karta viz http://www.skylink.cz/web/structure/61.html), ať tam není 100 překlepů.

Pokud máš tento a kartu Skylink Irdeto Pi-sys, tak máš blbou kombinaci. Je to modul jen na Cryptoworks a ne na Irdeto PI-sys (nápis Irdeto, co na něm je je pouze název výrobce). Buď vyměň modul za nějaký, co podpoduje Irdeto PI-sys, nebo si kup ICE kartu (aktuálně jsou to karty Skylink ČT a doplatíš si na zbytek).
mirekv (7169)|20.9.2012 15:41
Asi máš modul CW, na kterém ICE karta chodí, ale Irdeto ne.
Peter_KE (190)|20.9.2012 23:36
CA modul:
http://www.satelit.6f.sk/prislusenstvo/8-satelity/12-cryptoworks-irdeto-eurocam

karta:
3) Nová karta Skylink (Irdeto) - z tvojho odkazu
KamilZ (10277)|21.9.2012 06:44
Tak pro Tebe platí, co jsem Ti psal v #2, máš tam dvě řešení. Protože máš vyzkoušeno, že je modul s TV bezproblémový, tak bych raději vyměnil tu kartu za ICE.

Do Audi A1 také nemůžeš dát motor z Audi A8, přestože je na obou napsáno Audi....
mirekv (7169)|21.9.2012 08:10
Podle odkazu by to mělo chodit i s Irdeto kartou.
KamilZ: OT Ty nespíš? Příspěvek ve 04:44. :-)
Peter_KE (190)|21.9.2012 09:30
a ako ju mam teraz vymenit za kartu ICE??? Kartu som si objednal cez internet a az na druhy pokus mi poslali kartu pre noveho zakaznika :((
Hornet F-18 (1328)|21.9.2012 09:53
Peter_KE,
ked si to kupil minuly tyzden, tak to normalne posli naspat - bez udania dovodu. Mas podla zakona 14 dni na vratenie.A objednaj alebo kup inde :-)
Peter_KE (190)|21.9.2012 09:56
to Hornet: to mi je jasne a plati to aj v tom pripade ze som ju registroval?
Hornet F-18 (1328)|21.9.2012 10:45
No tak to netusim,ale snad by to malo ist, mozno sa najde niekto, kto ti to potvrdi.
Farell (56)|21.9.2012 12:01
Registrovanou ti už nikdo nevezme zpátky vím to z vlastní skušenosti...
Dagy2 (3153)|21.9.2012 12:09
Ufff Peter školácka chyba.
Zdá sa zostávajú len možnosti:
1/ nájsť niekoho v rodine, komu bude jedno že má Irdeto Pi-Sys kartu namiesto ICE, pretože má napr. sat s čítačkou irde alebo module pre ird
2/ kúpiť nový modul, dúfať že bude funkčný s tvojou zostavou a eurocam sa snažiť predať.
KamilZ (10277)|21.9.2012 12:50
[QUOTE=mirekv;425670]Podle odkazu by to mělo chodit i s Irdeto kartou.[/QUOTE]
Bohužel ne, je to čistě na CS, viz třeba http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-scm-dekodovaci-modul/ a http://dekodovaci-moduly.heureka.cz/cam-cryptoworks-eurocam/

To je to nesmyslné označování, kdy se místo Irdeto PI-Sys používá jen Irdeto.... :-(. Skoro stejný bordel jako u značení HDMI kabelů a "LED TV".
Peter_KE (190)|21.9.2012 23:51
dnes som bol u jedneho prdajcu sat. techniky v BA v Lamaci pri poste a ten mi zas povedal, ze je mi zbytocne preregistrovavat kartu ICE, ktoru mam potvrdene ze mi bezi v zostave, kedze karty ICE su len prechodne a maju sa pouzivat len 2 roky. Povedal ze po 2 rokoch bude skylink zasielat vsetkym zakaznikom karty IRDETO. Je to pravda???
mirekv (7169)|22.9.2012 06:35
O tom jsem neslyšel. Proč by to dělali? Jedině se znovu napakovat na Výměně č.2. Nehledě na to, že většina přijímačů mezi lidmi Irdeto nepodporuje.
Peter_KE (190)|22.9.2012 07:06
alebo je to skor tak, ze v minulej a dnesnej dobe sa predavali a predavaju dva druhy CI modulov. Prvy je cryptoworks a druhy irdeto. Karta ICE je karta irdeto, ktora ale moze fungovat aj v zariadeniach cryptoworks, zatial co karta IRDETO to nedokaze, pretoze nema absolutne ziadnu podporu cryptoworksu. Kedze system cryptoworks ma by podporovany len do konca roka 2012 tak je mozne ze aj tak budem musiet kupit novy modul CI cisto len pre IRDETO. V tom pripade sa mi aj tak neoplati preregistrovat ICE kartu. Pochopil som to spravne?
KamilZ (10277)|22.9.2012 07:08
[QUOTE=Peter_KE;425748]Povedal ze po 2 rokoch bude skylink zasielat vsetkym zakaznikom karty IRDETO. Je to pravda???[/QUOTE]
To se musíš zeptat Skylinku, jaké má záměry nebo ať Ti to ten prodavač nějak doloží.

Můj názor je že Skylink se bude chtít ICE časem zbavit (je to přeci jenom méně bezpečná karta), ale nebude to otázka 2 let, kvůli rozšířenosti přijímačů a modulů s CW. Zatím je to nejlepší karta a čistou Irdeto PI-Sys bych to nikdy nekoupil, pokud je možnost ICE, nejsem masochista.

[QUOTE=Peter_KE;425757] Kedze system cryptoworks ma by podporovany len do konca roka 2012 tak je mozne ze aj tak budem musiet kupit novy modul CI cisto len pre IRDETO. V tom pripade sa mi aj tak neoplati preregistrovat ICE kartu. Pochopil som to spravne?[/QUOTE]
Ne, nepochopil. Vypnutí CryptoWorks nemá na ICE žádný vliv, jak je všude psáno. Vypínat se bude 0D03,0D0F,0D70 (CryptoWorks), v provozu zůstanou 0D96 (ICE) a 0624 (Irdeto PI-Sys). ICE bude i po vypnutí CW nadále v CW modulech fungovat, protože se přestanou posílat zápisy pouze pro CW, kdežto ICE přijímá zápisy pro PI-sys a jako CW se tváří pouze "na venek".
Peter_KE (190)|22.9.2012 07:36
dobre takze mam na vyber z tychto moznosti:
1. bud si kupim novy CI modul pre irdeto za 33€
2. preregistrujem kartu ICE na seba
3. ???

karta je uz registrovana na moje meno
KamilZ (10277)|22.9.2012 07:43
[QUOTE=Peter_KE;425759]
2. preregistrujem kartu ICE na seba
..
karta je uz registrovana na moje meno[/QUOTE]
Tak proč ji chceš na sebe přeregistrovávat, když ji máš na sebe registrovanou? A psal jsi, že žádnou ICE nemáš, že byla půjčená a vrátil jsi ji? Tak teď v tom mám chaos.
Peter_KE (190)|22.9.2012 07:52
Kamil, jeden moj znamy ma 2 karty (ICE vymena), do teraz od kedy som tu riesil montaz satelitu v inom vlakne som nemal ziadnu vlastnu Skylink kartu ale minuly tyzden som sa to rozhodol zmenit, tak som si objednal novu kartu cez net, ktoru som pochopitelne registroval na seba. Ta moja karta mi nefunguje (co tu teraz riesime) a tu, ktoru som mal pozicanu tie 2 mesiace (ICE karta) mi funguje v poriadku. Cize najlacnejsi sposob pre mna je od znameho preregistrovat jeho ICE kartu na mna a ja zas preregistrujem moju Irdeto kartu na neho, pretoze moja karta jemu funguje.
KamilZ (10277)|22.9.2012 08:07
Tak pak máš ideální řešení...
Peter_KE (190)|22.9.2012 17:16
nepomohlo by kebyze aktualizujem firmware na CI module? Nasiel som to v menu TV.
KamilZ (10277)|22.9.2012 17:34
Ne. Pochop, že z benzínu diesel prostě neuděláš :D
sirdo (1320)|22.9.2012 19:46
nevidim dovod preco by SKL vymienal ICE karty za ciste Irdeto PI-Sys, ked ICE je uz Irdeto PI-sys karta s CW emulaciou. jedinu kulehu co moze urobit je, ze softwarovo cez OTA uzamkne na ICE karte CW emulaciu a preklopi ju na ciste Irdeto PI-Sys, lacne a jednoduche riesenie...
KamilZ (10277)|22.9.2012 21:40
Problém bude v tom OTA update biosu. Co (upozorňuji neověřeně) vím, tak se Skylinku do toho moc nechce, protože by to kvůli dual biosu nemusela rozchodit většina ICE karet. Tomu nahrává i to, že zatím stále neopravili chybu s dekodováním EMC i po vypršeném GF a raději dělají rošády s klíči. Ale prodávám, jak jsem koupil...

Nehledě na to, že by vypnutím CW režimu ještě i za 2 roky odstavili minimálně 50% přijímačů a to si ani Skylink nelajzne.
sirdo (1320)|22.9.2012 22:46
[QUOTE=KamilZ;425840]Nehledě na to, že by vypnutím CW režimu ještě i za 2 roky odstavili minimálně 50% přijímačů a to si ani Skylink nelajzne.[/QUOTE]

ked ich netrapil humbuk okolo servisneho poplatku, nebudu si robit ani tazku hlavu s majitelmi CW-only prijimacov. oni garantuju funkcionalitu prijmu skrze ich aktualne platne karty, nie funkcionalitu nasich DVB-S STBciek s ich kartami...

najelegantnejsim riesenim z ich pohladu bude, ukoncit predaj ICE kariet(myslim VYMENA, bezne ICE sa uz nepredavaju co viem), pockat 2 roky a preklopit vsetky ICE karty na ciste Irdeto PI-Sys...
Dagy2 (3153)|23.9.2012 09:07
[QUOTE=Peter_KE;425761]Kamil, jeden moj znamy ma 2 karty (ICE vymena), do teraz od kedy som tu riesil montaz satelitu v inom vlakne som nemal ziadnu vlastnu Skylink kartu ale minuly tyzden som sa to rozhodol zmenit, tak som si objednal novu kartu cez net, ktoru som pochopitelne registroval na seba. Ta moja karta mi nefunguje (co tu teraz riesime) a tu, ktoru som mal pozicanu tie 2 mesiace (ICE karta) mi funguje v poriadku. Cize najlacnejsi sposob pre mna je od znameho preregistrovat jeho ICE kartu na mna a ja zas preregistrujem moju Irdeto kartu na neho, pretoze moja karta jemu funguje.[/QUOTE]

Peter to je ako ti píšu všetci úplne to najjednoduchšie riešenie.
Ten pako v Lamači na toho sa vykašli. Keby to bolo ako hovorí a SL posielal potom karty Pi-Sys na výmenu za ICE tak tú výmenu urobíš vtedy dodatočne. Dovtedy možno vymeníš aj TV alebo CI-modul alebo prejdeš na knížky.

Karty si vymeňte a s registráciou by som narábal trochu opatrne - ja som síce nemal nikdy probém s web stránkou SL a platím vždy kartou ale je možné že pri terajšom nápore to nefunguje 100%. Možno by sa dalo vyhnúť riziku že zostane niektorá karta dočasne nefunkčná preregistráciou písomne. A mali by ste to obaja "čierne na bielom". Možno ti tu ale poradí skôr nejaký predajca čo to robí bežne.
mirekv (7169)|23.9.2012 09:33
Dagy2: tys nikdy neměl problém se stránkami SL? V mém případě už ve 3 případech neodpověděli na ztracené heslo, přitom email na který byla karta registrovaná je jasný.
Dagy2 (3153)|23.9.2012 13:14
u SL som registroval dve karty v 2008. Potom som jednu nepoužíval (mal som UPC ročnú) a na druhej platil rôzne Multi.
Od 2010 platím kreditkou mesačne rôzne balíky.
V roku 2011 som urobil vymenu na ICE u oboch CRW kariet a na web chodím mesačne vždy s úhradou kreditkou.
Doteraz to vždy fungovalo fakt na 100%, dokonca aj dáta dokedy nemusím platiť serpo sedia. Možno mám šťastie.
mirekv (7169)|23.9.2012 13:34
Já, co se týká mojí karty, taky nemám problém, kredit funguje, aktivace balíčku je skoro okamžitá, ale mrzí mě ty "ztracené" karty, navíc kamarádů. Registrovali si je sami a prostě zapomněli heslo.
sanchez13 (1071)|23.9.2012 16:07
[QUOTE=mirekv;425904]Já, co se týká mojí karty, taky nemám problém, kredit funguje, aktivace balíčku je skoro okamžitá, ale mrzí mě ty "ztracené" karty, navíc kamarádů. Registrovali si je sami a prostě zapomněli heslo.[/QUOTE]
nech napisu standardny mail cez kontaktny formular s tym, ze tam uvedu cislo karty a udaje ktore si registrovali (meno, adresu,...) aby si mohol skylink overit pravdivost a uvedu aj mail, na ktory im ma SkyLink poslat udaje o tom ako sa maju prihlasit na webe. Jeden moj znamy to tak urobil a odpoved dostal tusim za 1-2 dni...
Peter_KE (190)|23.9.2012 16:30
[QUOTE=Dagy2;425901]platím kreditkou mesačne rôzne balíky[/QUOTE]
ako to funguje?
mirekv (7169)|23.9.2012 17:16
sanchez13: co myslíš, že jsem asi udělal? Bez odezvy!
sanchez13 (1071)|23.9.2012 17:51
je mozne, ze teraz su fakt zahlteni mnozstvom poziadaviek. Ten moj znamy to robil cca pred rokom. Este rozmyslam, ze by sa to mohlo dat urobit cez predajcu. Predajcovia maju k dispozicii svoj web, len neviem, ci je tam mozne robit aj taketo veci. Neskusal si sa opytat nejakeho predajcu, ci je mozne aby si preregistroval kartu na seba a potom spat na teba ? resp, ci nemaju moznost cez svoj web zistit ci a ako je karta registrovana podla cisla karty a zmenit, respektive resetnut heslo ? Za pokus by to asi stalo...

ak by aj neslo resetovat konto, urcite sa u predajcu da zaplatit SP, alebo nejaky iny balik... Cize mohlo by to pomoct do casu, kym skylink neodpovie na ten reset prihlasovacich udajov...
mirekv (7169)|23.9.2012 19:16
Nj, jenže když se nedostaneš na Správu karet kvůli chybějícímu heslu, tak je to pro kočku. Časem to ještě zkusím.
KamilZ (10277)|23.9.2012 20:15
Já jsem potřeboval udělat pro tetu výměnu karty, ale nevěděla, na koho/jak je registrovaná existující CW. Starou jsem nemohl zaregistrovat na webu (hlásilo to, že je na někoho jiného) a tím pádem ani udělat výměnu sám. Zkoušel jsem to přes kontaktní formulář, ale marně, bez odezvy. Nakonec jsem to vyřešil přes mého známého montážníka, který zavolal na linku pro montážníky (dovolal se hned) a přes operátorky zajistil provedení výměny a registraci nové karty na mnou zadaný email, takže už se na ni dostanu i přes web. Trvalo to cca 5 minut. Podle mě udělají cokoli, jde to na vrub montážníka, který se prokazuje kódem a předpokládám, že si to nahrávají.
mirekv (7169)|23.9.2012 21:41
No vidíš to, já se ani nedovolal, obsazeno.

- - - - doplněno - - - -

No vidíš to, já se ani nedovolal, obsazeno. Kua, to musím mít všude známé, abych se něčeho domohl?

- - - - doplněno - - - -

Kua proč mi nejdou odesílat příspěvky?
mirekv (7169)|23.9.2012 21:43
Kua, proč je to zablokované?
vivid.sk (11472)|23.9.2012 21:45
V tejto dobe nieco riesit s helpdeskom bude o drzku. Teraz im vola kazdy, kedze pred tyzdnom skoncil cas na uhradenie poplatku a kopa ludi to prave v tejto dobe riesi.
KamilZ (10277)|23.9.2012 21:46
mirekv: Jenže Ty jsi předpokládám volal na standardní linku, montážníci a prodejci mají jinou a případně mají přístup do IS Skylinku.
sirdo (1320)|23.9.2012 22:04
[QUOTE=KamilZ;425865]Naštěstí se ICE ještě prodávají:
http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-ice-neomezena/
http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-karta-standard-hd-ice-neomezena/
http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-karta-ice-ct/[/QUOTE]

ano kupit sa daju, ale predaj smerom SKL-predajcovia bol oficialne ukonceny 1.8.2011...
mirekv (7169)|24.9.2012 06:58
[QUOTE=KamilZ;425955]mirekv: Jenže Ty jsi předpokládám volal na standardní linku, montážníci a prodejci mají jinou a případně mají přístup do IS Skylinku.[/QUOTE]

I když montuju, přístup na speciální linku nemám. Vím, že ve Skylinku mají teď napilno, každý to nechává na poslední chvíli, ovšem snad mají nějaký systém, když neodpoví hned, tak třeba za 3 dny, ale evidentně to hodí do koše. Navíc generování hesel apod. dělá robot, to by snad mělo být hned.
sanchez13 (1071)|24.9.2012 10:59
[QUOTE=mirekv;425970] Navíc generování hesel apod. dělá robot, to by snad mělo být hned.[/QUOTE]
mohlo sa stat, ze si netrafil ani mail na ktory to bolo registrovane, vtedy robot nepomoze....

Ako monter/predajca by si podla mna mohol mat aj pristup do toho predajcovskeho webu. Treba ale o to poziadat SkyLink, ktory si ta potom zaeviduje ako predajcu/technika a zriadi ti aj pristup do toho webu Videl som na vlastne oci, ze sa tam da urobit spusta ukonov, ktore samozrejme normalnemu cloveku nedovoli urobit.

Ale mas pravdu, ze momentalne tam asi maju frmol... Preto som ti radil ist za nejakym predajcom, ktory to ma zriadene a skusit to u neho. (najlepsie ked tu kartu zoberies zo sebou)
Peter_KE (190)|24.9.2012 18:47
a je medzi nami taky predajca, ktory ma pristup k ich webu???
mirekv (7169)|24.9.2012 18:54
Každý si to tají, ať linku nezaplaví kdekdo. Já počkám, holt zákazníci budou mít na neplacení poplatku jen rok.
Peter_KE (190)|5.10.2012 18:20
chalani zaujimalo by ma este ako ste vyriesili problem s brumom vo zvuku ked mam telku a este ine zariadenia pripojene na AVR. Ked som mal kablovku tak som riesil oddelovakom zeme na koax kably. Pri DVB-S sa to riesi tiez tak?
KamilZ (10277)|5.10.2012 18:54
DVB-S na rozdíl od antény a kabelovky brum dělat nemůže, protože LNB je od země odizolované. Leda bys měl motor na uzemněném stožáru. A žádný galvanický oddělovat pro DVB-S už z principu existovat nemůže.
Peter_KE (190)|5.10.2012 19:11
kamil takto:
pri DVB-C: mam na AVR zapojeny zvuk z notebooku a TV. Samozrejme vo zvuku bol brum kym, som na koax nenapojil oddelovak zeme.
teraz pri DVB-S: zapojenie presne to iste a brum tam je tiez. Ked odpojim z AVR zvuk z TV tak brum sa strati.

Vsetko je zapojene cez cinch
KamilZ (10277)|5.10.2012 19:35
Moc nerozumím tomu, jak to máš zapojené, v popisu se nikde se v něm zapojení DVB-S neobjevuje. Máš STB, nebo máš TV s DVB-S tunerem? Pokud STB, kde všude ze zapojen? Ať už máš cokoli, zmizí brum, kdy odpojíš DVB-S od LNB?