Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): TV LG nepřehrává titulky

Neregistrovaný (0)|19.9.2012 16:56
Tazatel: Misa

Znění dotazu: Dobrý den,
mám TV LG typ 37LV3550, TV má USB vstup, přes který si přehrávám filmy pomocí flash disku.
Pokud mám film s titulky, které jsou přímo ve filmu, tak mi je TV zobrazuje OK. Jakmile si stáhnu film, který má titulky zvlášť v souboru, tak mi TV přehrává pouze film, titulky ne.
V PC titulky fungují OK.
Oba soubory (jak film, tak titulky) mám pojmenované stejně (jen přípony se liší). Momentálně mám film ve formátu .mkv a titulky .srt.
Nevím si s tím rady, nejsem samozřejmě žádný odborník, ale pouhý "laik".
Moc děkuji za pomoc, či radu.
MG

Technika, které se dotaz týká: TV
interfernet422 (1575)|19.9.2012 18:52
Porovnávat PC a TV dost dobře nejde. TV mívá omezení. Pokud přehraje titulky, co jsou uvnitř mkv tak pak vem program mkvmerge z balíku mkvtoolnix a strč titulky do mkv. Je to rychlá operace a provedeš jí jednou.
KamilZ (10277)|19.9.2012 20:14
[QUOTE=;425515]Pokud mám film s titulky, které jsou přímo ve filmu[/QUOTE]
Co to přesně znamená? Jsou to titulky uvnitř MKV, nebo to jsou titulky přímo transkódované do filmu (pak je to samozřejmé)?

TV má podle specifikace přehrávat:
[QUOTE]Formáty externích titulků : *.smi/*.srt/*.sub (MicroDVD,Subviewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivX)
Formáty interních titulků : pouze XSUB (formát titulků používaný v souborech DivX6)
[/QUOTE]
SUB by tedy měla podporovat. Je možné (i přes specifikaci), že u MKV bere pouze titulky zmergované do MKV a nehledá externí, jak Ti radí Interfernet422. Dále je možné, že titulky mají špatný formát (občas někdo zamění SRT a SUB) a PC si s ním poradí, TV je háklivější. Prověř si, jestli je to správný formát odpovídající SRT: http://cs.wikipedia.org/wiki/SubRip. Ještě může být drobný problém s případným uložením v UTF-8 s BOF (někdy označované jako UTF with signature), některé systémy se s prvními třemi znaky tvořící BOF psychicky nevyrovnají a berou to jako binární soubor a nepřečtou ho.