Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte: Sony Bravia KDL-46HX750, Samsung UE46ES6800 alebo Sharp AQUOS LC-46LE830E

qwx (3)|17.9.2012 13:33
Zdravim forum,
som tu uplne novy a toto forum si ma ziskalo vdaka ludom, ktorych nazory za nieco stoja a dokazu pomoct v rozhodovani a samozrejme vdaka mojej aktualnej potrebe kupit TV placku na stenu:)

Filtrujem v principe na zaklade tychto parametrov:
1) 46''
2) LCD LED (Uprednostnil by som matny pred lesklym, kedze mam TV oproti francuzskemu oknu orientovanemu na zapad. Byt je novy, TV este nemam, takze neviem si to predtym otestovat.)
3) Co najvyssia kvalita 2D obrazu (nie som ziadny 3D nadsenec)
4) Cena do 30.000CZK (~1.200€)
5) WiFi, DLNA, Full-HD, 100-200Hz
6) nice2have: intuitivna konfiguracia (parametre obrazu, radenie kanalov), dalsie features, ktore momentalne nedokazem pomenovat a ocenit;)

Ako to uz byva, nazor som za posledny tyzden zmenil asi 7x, ale dospel som nakoniec k tymto 3 modelom:
1) Sony Bravia KDL-46HX750
- videl som nazivo, celkom ma zaujala
2) Samsung UE46ES6800
- videl som nazivo, vyzera slusne, ale obraz mi prisiel trochu plasticky
3) Sharp AQUOS LC-46LE830E
- bohuzial som ho nazivo este nevidel, ale mal by mat matny displej a rozumnu 2D kvalitu. Nedokazem posudit, aky dopad ma na kvalitu Quattron technologia.

Vsetky kanaly, ktore doma bezne pozerame, mame v HD kvalite. Samozrejme uvitam aj alternativne tipy.

Vopred dakujem za nazory.
S pozdravom qwx.
KamilZ (10277)|17.9.2012 14:06
Z bodu 5 si vyhoď DLNA, stejně přes to moc nepřehraješ a WiFi je dobře použitelné tak na základní věci (widgety, aktualizace firmware atd.), ne na přehrávání filmů. To se tady všude dočteš a je to základ :-). Raději natáhni kabel a ještě kup MMC, částku máš rezervovánu velkou a vejdeš se. Pokud budeš brát SHARP (obrazově je OK), tak ten mívá mírně horší ovládání a Smart voloviny, na DLNA bych ho určitě nebral (ale od toho je stejně MMC). Jinak výběr máš pěkný. Ještě bych Ti tam přihodil tip, který jsem dával vedle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33062-Doporucte-TV-do-20-tisic?p=425262&viewfull=1#post425262

Co máš jako zdroj HD? Externí DVB-S? Nebo budeš používat DVB-C tuner v TV?
kofolak (294)|17.9.2012 16:10
A co tak nejaky Panasonic 2012 mid-range - E5, ET5, ET50?
Model Panasonic TX-L47ET50E alebo Panasonic TX-L47ET5E
qwx (3)|17.9.2012 16:11
KamilZ: Ok, vdaka za reakciu, ma to nieco do seba. Ak si mal na mysli ten Tvoj tip od LG, vobec nevyzera zle, ale pred 47'' uz zacinam mat respekt, aj ked je to len jeden palec hore. 46'' bola doteraz pre mna magicka hranica:)

TV budem teda pripajat klasickou RJ-45 do domacej siete, v ktorom budem mat NAS (rozhodnuty som zatila pre QNAP). Co sa tyka toho zdroja HD, mam samostatny STB od T-Systems, ktory poskytuje vysokorochlostne pripojenie spolu s TV ( http://www.viagia.cz ), takze ziadny tuner v TV prakticky nepotrebujem. S TV to prepojim cez HDMI.

Ak by si si teda mal vybrat konkretny jeden model, ktory by to bol?
KamilZ (10277)|17.9.2012 19:41
V případě pasivního 3D LG LW650S, v případě aktivního (nebo žádného) SHARP LC-46LE830E. Ale bude to hodně vyrovnané. Obojí za předpokladu zakoupení MMC, jinak Samsung. Jakou máš pozorovací vzdálenost? Jestli máš HD zdroj, tak 47" je v pohodě na 2.5m, od 3m bych zvažoval i víc.
qwx (3)|18.9.2012 09:11
No je to 2.5 az 3.2 metra v zavislosti na polohe sedacky. Presne polohy nemame rozmyslene, vsetko je vo faze planovania interieru. Urcite si vyberiem teda 46'' alebo 47''. Co sa tyka 3D, najradsej by som ho nemal (vacsinou mi je z toho nevolno), a teda je mi jedno, ci to bude aktivne alebo pasivne.

PS: tak vcera som uz videl konecne nazivo aj ten SHARP, ale pocitovo (ked stojim pred TV) sa mi zatial najviac pozdava Sony. Zajdem si pozriet este tu LG a Panasonic.
KamilZ (10277)|18.9.2012 10:02
Já se docela těším na nové Toshiby, ale bohužel ještě nejsou :-(
vengeance (20)|18.9.2012 14:58
Neriešil by som dizajn ale to, čo má tv poskytnúť. a to je kvalitný obraz. všetko ostatné je druhoradé. niektorý má lepšie ovládanie, iný viac konektorov vzadu...
V kamennej predajni máš vyskúšať viac režimov. Hlavne Film, Šport... neporovnávať len aktuálne prednastavenie

s odozvou pri lcd nespravíme nič )))
jas majú snáď všetky nadmieru dobrý
kontrast je dôležitý - nepodceniť pri porovnávaní
ostrosť nastaviteľná
farby - mne vadí napr. akvarelový efekt. neviem ako ináč to nazvať. nejde o vernostné podanie farieb /ktoré je hlavne pri filme nepodstatné/ ale niektoré tv zobrazujú belasú do tyrkysova, hnedú do oranžova, a množstvo zelenej je tam ešte. obraz pôsobí mutne. lacné farebné kopírky majú taký výstup. kópia má jednoducho hnusnejšie farby ako originál.
a toto sa dá voľným okom vidieť aj pri tv keď si porovnáš. nie je to o hodnotách s neviem akým exponentom, skôr o vnímaní oka.
Vodítkom je zobrazenie pokožky, žltých kovov a belasej farby. sú to ale moje subjektívne kritériá, možno ti niekto poradí ďalšie
Milan C (191)|18.9.2012 15:36
Ten Sharp / 52LE830E / som pred časom kupil.
Ak hovoriš o obraze HD, tak ten je skutočne excelentný...ale SD to je oproti plazme jeden "zblytok"...a to ho štelujem už týždeň. Vymenil som totiž plazmu za tuto TV , ale čo sa týka SD programov, urobil som asi chybu. Na tvárach postáv su akésy tenké vodorovné čiary , hlavne na vzdialených tvárach a tvár je skoro neidentifikovateľná.
Ladys (1829)|19.9.2012 06:48
Kazdy by si mel pred koupi uvedomit, co bude na nove TV opravdu sledovat, bo klasicke SD na LCD/LED opravdu nestoji za nic na sebelepsi TV.

Kdyz se s tim clovek dopredu smiri a bude si spise uzivat nadherny obraz v HD, tak neni co resit.
jakub55 (39)|19.9.2012 07:45
qwx:
alternatívne typy by mohli byť: philips 47pfl6687
http://download.p4c.philips.com/files/4/47pfl6687k_12/47pfl6687k_12_pss_slk.pdf
predáva Datart za 1.199-eur, je to mutácia philipsu 6007, s trochu lepším vybavením
porovnanie modelov philips 2012:
http://www.lcd-compare.com/gamme-tv-philips-led-2012-line-up-66.htm

alebo: LG 47lm760s
http://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecka-108-cm/lg-47lm760s

Práve medzi týmito 2 TV sa rozhodujem, ak sú nejaké postrehy a skúsenosti, hlavne na ten philips, rád ich uvítam.