Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Může monitor / displayport rušit příjem DVB -T?

sajmonn (21)|15.9.2012 15:17
Zdravím,
pořídil jsem si nový počítač (HP Probook 6470b), k němu novou DVB-T kartu (Aver TV volar HD Pro), a to jsem propojil pomocí nového kabelu Displayport na DVI vstup svého monitoru NEC 20WGX2. Pokud DVB-T karta běží jenom na displeji notebooku, tak na dodávanou anténku má skvělý signál a naladím všechno. Pokud připojím externí monitor, tak okamžitě signál zmizí. Když připojím externí pokojovou anténu, tak je to lepší, ale stejně polovinu kanálů nenaladím (například multiplex s ČT). Toto se děje i když notebook běží na baterie, takže rozílnými okruhy to nejspíš nebude. Mám podezření na to, že od monitoru přichází rušení. Pomůže nějaké stínění? Máte někdo s tímto zkušennost? Monitor byl poměrně drahý a stále je kvalitní - nerad bych ho ještě měnil.

Zdravím, Sajmonn
KamilZ (10277)|15.9.2012 15:29
Pokud jde z toho monitoru přes kabel nějaký bordel (monitor by byl v tom případě zřejmě vadný), tak Ti žádné stínění nepomůže. Ale takové chování jsem zatím neviděl. Zkus jen propojit kostry monitoru a notebooku, jestli to bude dělat také.
sajmonn (21)|15.9.2012 16:50
[QUOTE=KamilZ;425113]Pokud jde z toho monitoru přes kabel nějaký bordel (monitor by byl v tom případě zřejmě vadný), tak Ti žádné stínění nepomůže. Ale takové chování jsem zatím neviděl. Zkus jen propojit kostry monitoru a notebooku, jestli to bude dělat také.[/QUOTE]

Tak jsem zkusil připojit ten samý monitor pomocí D-SUB: signál bez problému. Pokud zároveň připojím DisplayPort kabel, tak je to v pořádku jenom do té doby, dokud nepřepnu výstup na tento kabel. Tedy předpokládám kostrou ten "bordel" neleze. Možná bych mohl dát ten monitor do servisu (pokud je to monitorem), ale nevím, co jim tam říct.
KamilZ (10277)|15.9.2012 19:49
Co jim říct také netuším, navíc si spíš myslím, že pokud to bude motorem, tak to nebude závada, ale vlastnost. Může to být něco v PC (problém ovladačů TV karty/grafiky apod.). Nemáš možnost vzít noťas + tuner a připojit ho u známého na jiný monitor přes DP->DVI?
sajmonn (21)|16.9.2012 18:51
Tak jsem povolal kámoše. Dokonce přijel i s monitorem ke mě. Připojili jsme ho a vysílání šlo bez chyby. Takže skutečně z toho monitoru leze nějakej bordel. Kabel vrátím do obchodu a TV karta ho bude nejspíš následovat. Spokojím se s D-SUB konektorem, abych nemusel měnit monitor. Ten software od Avermedia má pár věcí řešených hodně nezvykle a navíc ten obraz taky není takové kvality, jako jsem byl zvyklý předtím.
Každopádně otázka zodpovězena: monitor mi skutečně ruší příjem TV.