Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Přehrávání filmů v tv přes usb

Neregistrovaný (0)|13.9.2012 12:58
Tazatel: Lucie

Znění dotazu: Zdravím, včera jsem si pořídila televizi Hyundai LLH19714MP2R, vybrala jsem si ji hlavně proto, že je u ní možnost připojení usb a přehrávání filmů ve formátu AVI. Ale když chci nějaký film spustit, napíše mi to: ,,Neplatný nebo nepodporovaný soubor,,. V těchto věcech se moc nevyznám, a proto prosím o radu.
KamilZ (10277)|13.9.2012 13:20
Obecně TV nejsou pro přehrávání vhodné. Na rovinu - ta Tvá je pořádný šmejd, nepodporuje ani MPEG4. Umí jen MPEG1 a 2 (návod, strana 33). Takže zkus konverzi do MPEG2. Počítej s tím, že toho většinu bez konverze nepřehraješ. Podívej se do návodu (viz poslední odkaz, strana 33), jaké formáty a způsoby komprese videa Tvá TV podporuje (AVI je navíc jen "kontejner") a filmy převeď do požadovaného (např. ten MPEG2) s dodržením požadovaných parametrů. Musíš si stáhnout nějaký program, kterým to převedeš (MediaCoder, XMediaRecode, anyVideoConverter, ...., jsou jich spousty). Pohledej si na internetu nějaký postup, pokud to neznáš. Pomocí programu MediaInfo zjistíš, v jakém formátu video je.

Pár odkazů:
http://mediainfo.sourceforge.net/
http://www.hyundai-electronics.cz/files/hptronic/extdocs/7153a7509c544ca68e7be4763c08fe29.pdf
Neregistrovaný (0)|13.9.2012 14:03
No tak to je super, člověk si po 12ti letech chce koupit malou slušnou televizi do pokoje a zrovna si koupím šmejd. Předpokládala jsem, že když je na internetu napsané, že to podporuje AVI, tak se o to nemusím dále starat. Holt má hloupost mě potrestala. Děkuji za Vaši reakci a nemohl by jste mi doporučit nějakou ,,lepší,, tv ve zhruba stejné cenové relaci?
Ivo Mašek (10205)|13.9.2012 14:17
V podobných cenových relacích toho moc nebude. Mrkněte ale třeba sem:
http://www.datart.cz/katalog/LED-televize-CHANGHONG-EF24F868SD.html#_ic_manufacturer_bestseller_240251
Ta TV se dá sehnat levněji (DATART patří spíš mezi tu dražší sortu)
Neregistrovaný (0)|13.9.2012 14:47
A nemáte nějaký tip, jak si i přes internet ověřit, že to podporuje ten formát, který potřebuju? Protože jsem si všimla, že to prodejci buď neuvádí skoro vůbec nebo ne podrobně. Nerada bych naletěla znova...
KamilZ (10277)|13.9.2012 15:12
To nelze. AVI není žádný formát. Je to jen kontejner/obálka. Představ si to jako dopisní obálku, ve které ale může být dopis v angličtině, čínštině, ruštině apod. Už chápeš? Takže to prostě nelze přesně říct, když nevíš, co je uvnitř toho AVI (k identifikaci právě slouží MediaInfo).

Obecně na přehrávání jsou dobré Samsung, ty mají asi nejlepší podporu. Ale ani Samsung nepřehraje vše. Tohle se řeší dalším zařízením - MMC (multimediální centrum). U něj už máš poměrně slušnou pravděpodobnost, že toho přehraješ většinu, takže bych Ti to jako začátečníkovi doporučil, budeš to mít bez starostí (jen si vybrat to pravé :-) ). Stačí Ti nějaké základní.

Pozn: Tvá kombinace "slušná TV" a částka 3.5 kKč se vylučuje. Uvědom si, že jen MMC, které rozumně přehrává, stojí 2 kKč. Pokud přesto na tomto trváš, tak připlať raději na Changhong EF22E868. Ta má MPEG4 dekodér a bude toho oproti Hyundai víc přehrávat, ale stále zdaleka ne vše.
vivid.sk (11472)|13.9.2012 19:29
Pripadne ak trvas na tych multimediach, tak pozri nejaky Samsung, ten prehra cca 90% bezneho obsahu. Avi mozno aj s vyssou pravdepodobnostou. Taktiez z korektnym zobrazenim titulkov. Ale budes si musiet nieco priplatit (+ nezabudni ze aj dalekohlad nieco stoji, ak na to nebudes pozerat z pol metra).