Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dvě TV na jeden satelit

Kuba5 (6)|7.9.2012 16:38
Zdravím, mám satelit Homecast S3000 CICR a k němu normálně televizi, která je hned vedle satelitu. Teď chci k satelitu kabelem připojit druhou televizi, která je ve vedlejší místnosti. Čím to jde propojit? Chápu, že budeme muset sledovat stejný program, ale to mi nevadí, v tom není problém, používá se spíš televize jiná. Používal jsem bezdratový přenašeč signálu, to funguje, ale ruší to wifina, takže to je na nic. Ale kabel mi nevadí, ale nevím čím to propojit. Šel by normální koaxiál? Na satelitu je výstup TV OUT na koaxilní kabel. Televize na kterou to chci připojit má taky konektor na koaxiál. Takže, když pak dám na TV AV2 nebo AV3, tak půjde to? Díky moc.
KamilZ (10277)|7.9.2012 16:48
Půjde to, ale TV nedáš na AVx, ale musiš to normálně naladit jako analogové vysílání. Pokud máš zapojenou i klasickou anténu, tak to budeš muset přisloučit. Ale tohle řešení je celkem na prd. Jaké máš TV? Jaké mají vstupy? Nechceš raději zvážit dva přijímače, nebo alespoň nový přijímač a lepší připojení (komponent, HDMI apod.)?
Kuba5 (6)|7.9.2012 16:53
Na TV je ještě možnost cinche a scartka.
mirekv (7169)|7.9.2012 17:50
Tak SCART-SCART pokud je volný na té druhé TV a sat přijímači.
Kuba5 (6)|8.9.2012 15:55
Tak jsem to udělal koaxiálem, na ještě starší televizi to jde dobře, ale tu kterou chci použít nejde, když zmáčknu tláčitko pro ladění VHF, tak to ladí jen asi tři sekundy a pak to přestane. Je to Sony Trinitron KV-X2941D. Netuší někdo, kde je problém? Díky.
KamilZ (10277)|8.9.2012 18:09
Bude to spíš v UHF, podívej se do doumentaci k přijímači, na jaký kanál má nastaven modulátor (nebo někde do menu, jestli se to dá nastavit).
Kuba5 (6)|13.9.2012 19:46
Ahoj, tak jsem nakonec zkusil ještě jednu televizi a tam to je ok, jenže ta už je opravdu stará a špatně funguje třeba spínač na zapnutí. Ještě jsme doma měli jednu, která je lepší, taky všechno ok, ale zvuk bzučí. Netuší někdo, čim to může být? Když televizi dám přimo scartkou na satelit (prostě normální TV out), tak to nedělá, takže problem vidím někde v tom koaxiálu. Netuší někdo? :( Díky.
Dagy2 (3153)|13.9.2012 20:23
tušíme.
Zase raz jedna zemná smyčka - otoč 230V zástrčku o 180° na jednom prístroji.

P.S. Modulátor na starých krámoch bol väčšinou ladení niekde medzi 36÷38 kanál (DVD, VHS, staré analog saty a pod)
Kuba5 (6)|13.9.2012 20:37
Zkusil jsem to napájení pro televizi otočit, ale pořád stejný :(
KamilZ (10277)|13.9.2012 20:50
To zřejmě nebude zemní smyčka, to by se pravděpodobně projevila i přes SCART, který také vede kostru (i když to kolikrát je duchařina). Máš přepnutou TV na správnou zvukovou normu (BD, DK, ...)?
Kuba5 (6)|13.9.2012 20:55
Super! V menu jsem nastavil TV-SYS na SC2 z SC1 a už to jde uplně skvěle. Díky moc! :)