Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Software pro jednoduchý a rychlý střih bez rekomprese (rozdělení/spojení)

Neregistrovaný (0)|7.9.2012 09:37
Tazatel: SimpleMan

Znění dotazu: Nemáte tip na nějaký software na jednoduché "rozsekání" nebo naopak spojování video souborů, a to BEZ NUTNOSTI NOVÉ KOMPRESE VIDEA. Opravdu nepotřebuji komplexní videostřižnu s efekty a vylepšováním obrazu ani konvertor videoformátů ale skutečně "JEN" videostřižnu v pravém slova smyslu, která usekne něco na začátku něco na konci (popř. dva soubory stejné struktury spojí do jednoho). To musí být přece docela jednoduchý algoritmus a není potřeba kvůli tomu znovu spouštět celý encoding proces, který je časově i výkonově ohromně náročný. Nechce se mi věřit, že něco tak jednoduchého neexistuje, ale nemohu nic najít. Klidně to může být i placený software, ale nechci žádné dělo, které při pouhém odmazání části souboru bude znovu celé video enkódovat. Vím o Womble, ale i ten je na to, co potřebuji zbytečně složitý (navíc neumí bez renecoding mp4). Pomůžete ? Děkuji.
KamilZ (10277)|7.9.2012 09:47
Pytkin (7947)|7.9.2012 10:02
ono zavisi o ake video ide .. AVI sa pekne striha vo free VirtualDube ..
Neregistrovaný (0)|7.9.2012 10:37
[QUOTE=KamilZ;424130]Zkus se podívat na http://www.videoredo.com/en/index.htm[/QUOTE]
Ano tam jsem se díval. Ale ze zařízení, které si chci pořídit "AVerMedia Game Capture HD" jde jen AVI kontejner s komprimovaným H.264 videem. A administrator VideoReDo fóra píše:
"VideoReDo only supports two source video codecs, MPEG-2 and H.264. AVI files do not support MPEG-2 at all and storing H.264 in an AVI requires a hack which makes it a terrible choice of container and it's rarely ever used. So if you have an AVI file it is highly unlikely it contains a video codec we actually support. And if, on some off chance, you do have an AVI with H.264 video then you can simply remux it to MP4, MKV or TS and open it right up in VideoReDo."

Té poslední větě moc nerozumím, protože mně právě stažená VideoReDo Plus neotevře ani MP4 soubor.
arkij (540)|7.9.2012 12:16
Zkus třeba :

[TABLE]
[TR]
[TD="align: center"]Smart Cutter for DV and DVB[/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[TABLE]
[TR]
[TD]Intro:
Fast and Frame Accurate cutter for AVCHD and MPEG2 in PS/TS stream, from DVB HD PVR or DV Camcorders.

It is a Frame Accurate video processor. Only re-encode first and last gop on cut points, the middle part of source movie remains untouched. Highest speed transcoding while reserving highest video quality.

Supporting M2TS, MTS, TS, TRP, TP, MPG, PS; H.264/AVC, AVCHD, MPEG2; DVD, VOB etc.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Já s tím stříhám reklamy a konce z nahrávek ze satelitu a umí to i spojit jednotlivé díly. Možná Ti to bude vyhovovat