Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypadávání signálu - dekód.modul Neotion Skylink + karta Irdeto Ice Skylink

Didi747 (29)|31.8.2012 14:57
Také Vám tak vypadává signál?
Mám TV SAMSUNG UE40D6570, přímo v ní strčený dekódovací modul Neotion (CI plus) CA Skylink a v něm kartu Skylink Irdeto Ice.
Několikrát denně - týdně, jak kdy, vypadne signál.
Pomůže jen vypnout a zapnout TV.
Máte to také tak?
Pomůže koupit jiný dekódovací modul?
Nebo třeba pomůže něco rychlejšího než vyp-zap TV (než to naběhne...je to přece jen doba, nějaká ta hláška)?
Díky za pomoc!
geronimoh (2327)|31.8.2012 19:32
Mám v Panasoniku CAM Mascom a kromě pomalého přepínání kanálů žádný problém. Tobě vypadává signál, nebo se ti objevuje hláška, že vysílání je kódované ?
jarino1978 (8045)|1.9.2012 00:25
ak si poviem, že kabeláž smerom od Tv do LNB je OK, tak potom problém s interným tunerom.
Dagy2 (3153)|1.9.2012 08:43
na rozdiel od bývalého analogu cez anténu je dnes skutočne dôležité čo ti vlastne vypadáva:
- je to skutočne "výpadok signálu"???? vidíš niekde v TV že signál (nejaký zobrazovač signálu) ukazuje nulu?
- čo iné FTA stanice? CT24, TA3 a pod
- všetky družice, všetky transpondéry?

na toto si musíš sať najprv odpoveď potom možno seriozne hľadať. nám to naozaj nikomu nerobí. ani kecy na parabole typu "zas do toho vrtají (myslené na SkyLink)" sú blbosť- do ničoho tam nevrtajú.
začať môžeš naozaj F-konektromi ako píše jarino.
Tomekkk (28)|2.9.2012 10:03
Dobrý den, mám zcela identický problém. Najednou se zasekne obraz, pak zčerná obrazovka a objeví se hláška, že je to zakódované. Samozřejmě, že nekódované programy jedou, takže to vidím jen na ten modul...Pr=oblém je i v tom, že to nedělá pravidelně, prostě sem tam a nejhorší je to např. u timeshiftu :(
Didi747 (29)|2.9.2012 10:48
Kabelaz je v poradku. Myslim si ze blbne ten dekod. modul. Ale nez za cca 1000,- Kc koupim "na zkousku" novy, chci vedet jestli to vubec pomuze a jaky je spolehlivejsi, zda treba ten Mascom apod. Clovek co dela satelity take rikal ze jak je strcena karta primo do TV s tim dekod. modulem, tak to casto vypadava. Ze kdo ma zvlast krabici-satelit, tak ne. Coz se u nas doma presne potvrdilo, na druhe TV (v druhe mistnosti) kde satelit. prijimac mame, tam to nikdy nevypadlo. Doufam ze to pisu dobre. Az to zase vypadne, opisu presne hlasku a zkusim i to CT24 .... Ale mam to same co pise "Tomekkk" = zcerna obrazovka a naskoci hlaska o zakodovani. Pomuze jen VYP/ZAP televizi.
Predem vsem dekuji za rady, jste fajn!!!
Proto mne zajima: JINY DEKODOVACI MODUL pomuze?
Dagy2 (3153)|2.9.2012 10:53
[QUOTE=Tomekkk;423481]Dobrý den, mám zcela identický problém. Najednou se zasekne obraz, pak zčerná obrazovka a objeví se hláška, že je to zakódované. Samozřejmě, že nekódované programy jedou, takže to vidím jen na ten modul...Pr=oblém je i v tom, že to nedělá pravidelně, prostě sem tam a nejhorší je to např. u timeshiftu :([/QUOTE]

Tak si to chlapci ujasnite:
1/ Didi píše, že mu vypadne signál
2/ Tomekkk píše, že sa zasekne obraz a objaví sa hláška "zakodované".

Takže buď didi píše bludy alebo nemáte identický problém.
U tomekkk je to jasné zlyhanie dekodovania. To je to o čom je tu písané v každom kúte fóra - zásadne kupovať TV+CI-modul+kartu u jedného predajcu. Inak sa to nedá reklamovať, každý predajca sa bude vyhovárať na iný kus hardware. TV sú známe tým, že kompatibilita modul+karta+TV je vývojárom sw TV vzdialený pojem a DVB-S tuner je tam len aby sa to dalo v manuále zaškrtnúť ale inak nepoužiteľné.
ak si to kúpil spolu tak to tam reklamuj a chci chodivú kombináciu - najskôr vymeniť modul. Inak sa ti môže stať, že budeš meniť moduly za vlastné do aleluja.

U didiho stále platí začni F-konektormi alebo si ujasni čo ti vlastne nejde.
Didi747 (29)|8.9.2012 10:34
Takze mne to dela:
1) zasekne se obraz
2) zcerna obrazovka
3) napise: "zakodovany signal"
4) pomuze jen vypnout/zapnout TV
CT24 a TA3 jdou (zdarma programy jdou)
Napr. HBO, Spektrum ... nejdou

(Mam opravdu to co pise Tomekkk:
Dobrý den, mám zcela identický problém. Najednou se zasekne obraz, pak zčerná obrazovka a objeví se hláška, že je to zakódované. Samozřejmě, že nekódované programy jedou, takže to vidím jen na ten modul...Pr=oblém je i v tom, že to nedělá pravidelně, prostě sem tam a nejhorší je to např. u timeshiftu)

Omlouvam se pokud to bylo poprve nazvano jinak, byla myslena stejna vec ale asi zvolena spatna slovicka..., pardon.
Takze je to zakodovani kanalu !!!
??? OTAZKA: Pomuzu si zakoupenim noveho dekodovaciho modulu (napr. toho Mascom?) ??????????????????
Prosim berte v uvahu ze reklamaci delat nebudu, diky.
geronimoh (2327)|8.9.2012 12:08
Didi747 :
nemám televizor Samsung, ale podle toho co píšeš dělá problémy CA Modul Neotion CI+ (tu na fóru můžeš najít hodně nespokojených majitelů). Na modul Mascom si zatím snad nikdo nestěžoval. Mně vadí u modulu Mascom (ale podle diskuze, která tu kdysi probíhala je to běžné i u jiných CA Modulů) pomalé přepínání kanálů a delší doba rozkódování při změně klíčů (ve srovnání s interní čtečkou DVB-S přijímače Vantage je to katastrofa - u Vantage o změně klíčů vůbec nevím a přepínání kanálů je minimálně 4x rychlejší ). Rozhodně není běžné, aby jsi musel vypínat televizor apod.
Didi747 (29)|16.9.2012 12:34
Takze mam vyzkousen i dekodovaci modul MASCOM a s tim mam problem, nenacetlo mi to ani jeden HD kanal. Karta Neotion co zatim mam nacte v pohode.
geronimoh (2327)|16.9.2012 13:04
[QUOTE=Didi747;425204]Takze mam vyzkousen i dekodovaci modul MASCOM a s tim mam problem, nenacetlo mi to ani jeden HD kanal. Karta Neotion co zatim mam nacte v pohode.[/QUOTE]

Nenačetlo, jako že nerozkódovalo ? Jestli ti modul SD kanály rozkóduje a HD ne, tak nejdřív zkus takzvaně restartovat televizor i s vloženým modulem Mascom - vytáhni televizor na 15s z elektrické sítě. Pak spusť třeba ČT1, nebo ČT2 a dej tomu čas na načtení nových zápisů. Pak zkus, jestli už ti CA modul rozkóduje i HD kanály, které má.
Didi747 (29)|16.9.2012 13:25
Ano, nerozkodovalo. Zkouseli jsme vsechno (vypnout TV.. i ze site ...s modulem i bez.. nechat na CT1.. menit karty a vsechny mozne kombinace...), verte mi. Uz nemam tu kartu MASCOM u sebe. Karta Neotion slape dobre, jen obcas vypadava a to jsme chteli taky zlepsit, ale asi to nechame jak to je.
DaSat (17)|17.9.2012 08:10
Ahoj, posílám svoje zkušenosti s televizí Samsung UE46D6530 a CAM moduly.
Zkoušel jsem MASCOM CRYPTOWORKS/IRDETO (firmware 1. 23) - neuměl dekódovat HD programy, SMIT IRDETO+ Skylink (firmware 4.2.4.3) - televize s ním nechtěla naběhnout, po aktualizaci firmware televize se televize normálně zapnula (fungovalo od firmware uvolněném v lednu 2012, tuším verze 1018, aktuální verze je 1021.1) , ale přetrvávaly problémy při přepínání programů - často se na nějakou chvíli ukazovalo zakódovaný signál. Začal jsem tedy používat NEOTION+ Irdeto Skylink (dováží Mascom) (firmware 01.00.08) - s ním se ale stává, že několikrát denně vypadne obraz a ukáže se zakódovaný signál a také dlouho trvá přepínání programů. Dneska jsem si koupil TECHNISAT TECHNICRYPT CI+ a i když po vložení a zapnutí TV trvalo ověřování asi 1,5 minuty, po dalších zapnutích televize se už nic neukazuje, rychle přepíná a zdá se, že modul funguje skvěle, bez výpadků! Budu testovat a kdybych na něco narazil, písnu . Jo a kartu mám Skylink Standard HD (IR), s ICE to bude stejné, ta funguje v čtečkách Irdeto i Cryptoworks.
Didi747 (29)|17.9.2012 13:08
Pro DaSat: Perfektni, diky, takovyhle souhrn tady byl presne potreba! Budu cekat az poradne otestujes ten modul TECHNISAT TECHNICRYPT CI+. Nam treba nas Neotion tyden nic neudelal ale uz zase zacal vypadavat. Mam velkou radost ze jsi takhle popsal vsechny mozne typy modulu a ze mas presne stejne zkusenosti s Mascomem a s Neotion-uz mi to budou ostatni verit:-) Dej prosim vedet jak se bude chovat ten TECHNISAT, diky!
geronimoh (2327)|17.9.2012 19:33
[QUOTE=DaSat;425287]Ahoj, posílám svoje zkušenosti s televizí Samsung UE46D6530 a CAM moduly.
Zkoušel jsem MASCOM CRYPTOWORKS/IRDETO (firmware 1. 23) - neuměl dekódovat HD programy, SMIT IRDETO+ Skylink (firmware 4.2.4.3) - televize s ním nechtěla naběhnout, po aktualizaci firmware televize se televize normálně zapnula (fungovalo od firmware uvolněném v lednu 2012, tuším verze 1018, aktuální verze je 1021.1) , ale přetrvávaly problémy při přepínání programů - často se na nějakou chvíli ukazovalo zakódovaný signál. Začal jsem tedy používat NEOTION+ Irdeto Skylink (dováží Mascom) (firmware 01.00.08) - s ním se ale stává, že několikrát denně vypadne obraz a ukáže se zakódovaný signál a také dlouho trvá přepínání programů. Dneska jsem si koupil TECHNISAT TECHNICRYPT CI+ a i když po vložení a zapnutí TV trvalo ověřování asi 1,5 minuty, po dalších zapnutích televize se už nic neukazuje, rychle přepíná a zdá se, že modul funguje skvěle, bez výpadků! Budu testovat a kdybych na něco narazil, písnu . Jo a kartu mám Skylink Standard HD (IR), s ICE to bude stejné, ta funguje v čtečkách Irdeto i Cryptoworks.[/QUOTE]

Popsal jsi to hezky, jen ještě vyzkoušej (pokud můžeš) záznam na externí HDD(FLASH DISK), protože právě CA Moduly CI+ s tím někdy dělají problémy. TECHNISAT je prostě špička, škoda že nějakou dobu nebyly jejich moduly na trhu.
DaSat (17)|1.10.2012 14:37
[QUOTE=geronimoh;425343]Popsal jsi to hezky, jen ještě vyzkoušej (pokud můžeš) záznam na externí HDD(FLASH DISK), protože právě CA Moduly CI+ s tím někdy dělají problémy. TECHNISAT je prostě špička, škoda že nějakou dobu nebyly jejich moduly na trhu.[/QUOTE]

Ahoj, posílám zprávu za 14 dní testování modulu TECHNISAT TECHNICRYPT CI+.
Nezaznamenal jsem jediný výpadek kódování programu a navíc u některých SD programů je přepínání neuvěřitelně rychlé, někdy i do 1s.
Zároveň jsem otestoval nahrávání, zejména HD programů - ČT1 HD a HBO HD. Nahrával jsem na externí disk Samsung GoFlex 500 GB USB2 a na FlashDisk Patriot XTRage 16 GB USB2. Nahrávání funguje bez problémů a přehrávání je také bez problémů - v té samé televizi (jinou řady D nebo novější nemám k dispozici, řada A a B používaný systém souborů XFS nevidí).
Jak jsem před chvíli zmínil, televize Samsung řady D (možná i C, nevím, pravděpodobně i letošní řada E) nahrává do systému souborů XFS, který ve Windows není vidět a disk se hlásí jako nenaformátovaný disk (NEFORMÁTUJ!!). Abys mohl disk přečíst, potřebuješ buď placenou aplikaci UFS Explorer Standard Access nebo řešení zdarma - Linux (neboj jen na kopírování souborů, to zvládneš!). Pokud nemáš nainstalovaný Linux, stáhni si nějaké LiveCD Linuxu (spouští Linux ze spouštěcího CD bez instalace do počítače), třeba UBUNTU (je v češtině), KUBUNTU nebo FEDORA..... . Tam lze systém souborů XFS číst a kopírovat do jiného oddílu nebo na jiný disk se systémem souborů FAT, FAT32 nebo NTFS, abys soubory viděl i pod Windows (u mě Windows 7). Pokud budeš chtít kopírovat data zpět na disk s XFS (třeba při výměně disku za větší), musíš být v Linuxu přihlášen jako root, což ne v každém LiveCD jde. Otestoval jsem, že to jde v LiveCD systému PC Linux OS 2012.08 KDE.
Televize nahrává video i audio do souboru s koncovkou SRF, ten je ale zakódovaný, proto zkopírujte všechny, které mají stejný název před koncovkou, jako zmíněný .SRF (měl by stačit .MDB, ale jsou tak malé, že je to jedno).
K dekódování souboru .SRF je potřeba aplikace DeSTRoi 1.3.3. source.zip ke stažení z fóra SamyGO (**tp://forum.samygo.tv/download/file.php?id=1395). V ní soubor .SRF otevřeš, zvolíš Decrypt a po dekódování budeš mít formát souboru .TS (formát DVD), který jde přehrávat všude, třeba na počítači.
Ještě můžeš mít při přehrávání na počítači problém, že ti nebude hrát zvuk nebo se ti obraz i zvuk bude kousat. V případě zvuku musíš mít přehrávač, který umí přepínat resp. přehrávat zvukové stopy AC3. Když se ti kouše i obraz, stačí mít aktuální kodeky (já použivám K-Lite z **w.codecguide.com) a už to hraje i se zvukem, v přehrávači Media Player Classic, který je součástí zmíněných kodeků :).
Ahoj.
Dav1 (6)|12.10.2012 18:54
Má typ CAM modulu vliv na kvalitu obrazu. Protože jsem měl stejné problémy s modulem Neotion v souvislosti s tv Samsung UE46D7000, vyměnil jsem ho za doporučovaný TechniSat Technicrypt a připadá mi, že se zhoršila kvalita obrazu. Napiště jestli s tím máte zkušenosti.
KamilZ (10277)|12.10.2012 19:24
Není to možné, data se dekódují pořád stejně.
DaSat (17)|12.10.2012 20:02
Typ CAM modulu nemá vliv na kvalitu obrazu. CAM modul v kombinaci s dekódovací kartou pouze dekóduje signál, tedy televize na základě kódů na kartě a typu kódování CAM modulu shodném s kódováním přijímaného signálu zobrazí obraz a pustí zvuk. Je to jako že do dveří můžeš dát různé zámky, ale jen klíč, který pasuje do zámku Ti odemkne dveře, na kvalitu to také nemá vliv.
Pokud máš pocit, že se Ti zhoršila kvalita obrazu, což je nejspíš subjektivní pocit, nech si od nějaké odborné firmy proměřit jeho sílu a kvalitu. Zhoršilo se počasí, může to být tím, možná se Ti na konektorech na LNB snímači na anténě sráží vlhkost, může to být čímkoli. Zkus na dálkovém ovládání držet tlačítko INFO, než se Ti objeví informace o signálu. Je to sice velmi informativní ukazatel, ale ukazují se 2 hodnoty. Mě to ukazuje sílu signálu cca 40-49% (v závislosti na přijímané frekvenci) a kvalitu signálu 100%. Se signálem nemám nejmenší problém.
Jestli ještě máš ten starý modul, tak ho tam zkus zase strčit a porovnej obraz - bude stejný. Modul by se neměl měnit při zapnuté televizi, ale několikrát jsem to udělal a bez problému naběhl a nic se nerozbilo.
geronimoh (2327)|12.10.2012 20:14
DaSat :

zapoměl jsi mu napsat, že u DVB-S způsobuje síla(kvalita) signálu jen tři možnosti : obraz není - obraz kostičkuje(seká se) - obraz je
DaSat (17)|12.10.2012 20:29
[QUOTE=geronimoh;428227]DaSat :

zapoměl jsi mu napsat, že u DVB-S způsobuje síla(kvalita) signálu jen tři možnosti : obraz není - obraz kostičkuje(seká se) - obraz je[/QUOTE]

Přesně, to platí u všech DVB signálů, tedy i u DVB-T (pozemní) a DVB-C (kabelovka)
geronimoh (2327)|12.10.2012 20:33
[QUOTE=DaSat;428234]Přesně, to platí u všech DVB signálů, tedy i u DVB-T (pozemní) a DVB-C (kabelovka)[/QUOTE]

Jistě. Tedy pokud se uživateli "Dav1" zdá, že su mu zhoršila kvalita obrazu a obraz nekostičkuje, tak není důvod nechávat proměřovat sílu signálu. Buď se jedná o subjektivní pocit, nebo ho může způsobovat změna nastavení televizoru apod.
DaSat (17)|12.10.2012 20:47
[QUOTE=geronimoh;428237]Jistě. Tedy pokud se uživateli "Dav1" zdá, že su mu zhoršila kvalita obrazu a obraz nekostičkuje, tak není důvod nechávat proměřovat sílu signálu. Buď se jedná o subjektivní pocit, nebo ho může způsobovat změna nastavení televizoru apod.[/QUOTE]

CAM modul nezmění nastavení televize. Je to jen subjektivní pocit, zítra už to bude dobrý :)
Dav1 (6)|13.10.2012 11:13
Diky za vysvetleni, asi to bude subjektivni pocit nebo zalezi na sile signalu. Silu signalu mi to ukazuje kolem 60 a kvalitu kolem 65-70 coz asi neni moc. Jeste se zeptam, muze rusit signal nove pridelana antena primo vedle meho satelitu nebo to nema vliv. Hodnoty sily a kvality mi totiz dost kolisaji.moc diky za reakce.
KamilZ (10277)|13.10.2012 11:25
Dav1: nepochopil jsi!

Pto DVB-T/T2/C/C2/S/S2 platí:
1) CA modul nemá vliv na kvalitu obrazu
2) Síla signálu nemá vliv na kvalitu obrazu (buď to jede nebo ne)
Dav1 (6)|13.10.2012 11:56
Ok, zalezi jen na pocasi a ne na sile signalu? Tv mi nekostickuje takze je vse ok? Predpokladam ze antena pridelana u satelitu taky tedy nevadi? Co ma tedy vliv na kvalitu obrazu? Diky
KamilZ (10277)|13.10.2012 12:02
Nezáleží ani na počasí!!!!

Ještě jednou - u digitálu Ti to buď jede, nebo ne a kostičkuješ. Prostě 1 nebo 0, nic mezi tím. A ještě dodám že ani častá pověra, že je potřeba "kvalitní" HDMI kabel nejlépe z platiny není pravdivá.

Na kvalitu zobrazení má vliv vše ostatní, co ani nedokážu vyjmenovat, Namátkou: firmware TV a DVB-S, nastavení, chipset zpracovávající obraz, LCD panel, ....
geronimoh (2327)|13.10.2012 12:03
[QUOTE=DaSat;428240]CAM modul nezmění nastavení televize. Je to jen subjektivní pocit, zítra už to bude dobrý :)[/QUOTE]

Myslel jsem to tak, že si Dav1 mohl změnit něco v nastavení televizoru, ne že mu něco změnil CA Modul.....
Dav1 (6)|13.10.2012 12:39
Ok dik, pokud tedy nekostickuju vse by melo byt ok a nic mi signal nerusi. Mrknu do nastaveni tv, aktualizoval jsem sw a drive se mi stavalo, ze mi to uplne zmenilo jiz nastavene hodnoty a nastavit tv aby to k necemu bylo je docela fuska. Pokud nekdo mate zkusenosti s tv samsung rada D(napr. ue46D7000) hodte mi nejake rady co vsechno nastavujete aby byl obraz co nej i kdyz chapu, ze je to dost individualni. Diky
DaSat (17)|15.10.2012 14:50
Ahoj,
jak nastavuju obraz Ti pošlu, hned jak se dostanu k TV, abych napsal přesně všechno co měním.
Jo aktualizace softwaru některé hodnoty do defaultu hodí, to jo, ale to jsi měl napsat, aktualizoval jsem software a mám jiný obraz. Obecně není dobré dělat víc změn najednou (u čehokoli), protože když vznikne problém, musíš zpětně složitě řešit, čím se něco mohlo stát.
U digitálu signál buď jde nebo nejde nebo kostičkuje. Počasí vliv na kvalitu nemá, ale může se stát, že třeba při bouřce Ti to hrát nebude, protože signál přes mraky plné vody prostě neprojde, ale to nemluvíme o kvalitě ale o tom, že signál prostě nechytíš.
Jak jsi psal, že máš hodnoty kolem 60 % a 65-70% může být podle profesionálního měřícího přístroje klidně 80% nebo i víc. TV a ostatní satelitní přístroje mají pouze informativní měření síly a kvality signálu a od pravdy se zobrazené hodnoty mohout hodně lišit. Že já mám jiné hodnoty, na to nehleď, záleží na citlivosti konkrétního tuneru, na typu snímače na satelitní anténě, nastavení antény a tak. Já mám na půdě multiswitch, který mi rozvádí satelitní a pozemní signál do 4 zásuvek a ten je napájený, proto mám kvalitu 100 % a ty předpokládám máš kabel od snímače přímo do televize, proto máš jiné hodnoty. Pokud Ti obraz nezlobí a když podržíš INFO a nenaskakuje Ti nic v řádku Úroveň bitové chyby, tak nic neřeš a koukej.
DaSat (17)|17.10.2012 21:24
Moje nastavení televize Samsung UE46D6530:

OBRAZ
--------
- režim obrazu - standardní
- podsvícení - 17 (mám okna na jih)
- jas - 45
- kontrast - 100
- ostrost - 50
- barvy - 50
- odstín - 50/50

- NASTAVENÍ OBRAZU
- velikost obrazu - automatický formát
- poměr stran 4:3 - široký zoom (nefunguje u HD programů) - roztáhne obraz na výšku i šířku

- POKROČILÁ NASTAVENÍ
- černý tón - vypnuto
- dynam. kontrast - vypnuto
- ztmavení - +2
- kolorim. prostor - přirozený
- zvýraznění okrajů - zapnuto
-- vše ostatní -- - vypnuto

- MOŽNOSTI - teplota barev - standardní
- filtr dig. šumu - auto
- šumový filtr MPEG - auto
- filmový režim - vypnuto
- motion plus - standardní



ZVUK
-------
- zvukový režim - standardní
- zvukový efekt
- SRS TruSurround HD - zapnuto
- SRS TruDialog - vypnuto

- nastavení reproduktorů - automatická hlasitost - normální



SYSTÉM
---------
- JAZYK - jazyk menu - čeština
- jazyk teletextu - čeština
- preference - hlavní jazyk - čeština
- vedlejší jazyk - slovenština (kvůli Markíza HD)
- hlavní jazyk titulků - čeština
- vedlejší jazyk titulků - angličtina
- hlavní jazyk teletextu - čeština
- vedlejší jazyk teletextu - angličtina

- eko řešení - úspora energie - vypnuto
- eko čidlo - zapnuto (! při některých úpravách nastavení obrazu se samo vypne)
- min. podsvícení - 4
- úsp. r. bez sig. - 15 min.
- autom. vypnutí - zapnuto

- doba autom. ochrany - 2 hod

--------------------------------------------------------------------------------------
Kdyby někdo nevěděl, jak se dostane do menu CAM modulu:
SYSTÉM - Běžné rozhraní

Aktualizaci CAM modulu můžeš spustit z menu modulu a musíš mít v tu chvíli přepnuto na program na družici Astra 23,5 na frekvenci 12070 MHz (Skylink - Sport 1, NOVA Cinema, MTV, Eurosport 2, Prima LOVE, NOVA, Prima COOL, FILMBOX, FILMBOX PLUS, JimJam)
Dav1 (6)|20.10.2012 10:59
[QUOTE=DaSat;428571]Ahoj,
jak nastavuju obraz Ti pošlu, hned jak se dostanu k TV, abych napsal přesně všechno co měním.
Jo aktualizace softwaru některé hodnoty do defaultu hodí, to jo, ale to jsi měl napsat, aktualizoval jsem software a mám jiný obraz. Obecně není dobré dělat víc změn najednou (u čehokoli), protože když vznikne problém, musíš zpětně složitě řešit, čím se něco mohlo stát.
U digitálu signál buď jde nebo nejde nebo kostičkuje. Počasí vliv na kvalitu nemá, ale může se stát, že třeba při bouřce Ti to hrát nebude, protože signál přes mraky plné vody prostě neprojde, ale to nemluvíme o kvalitě ale o tom, že signál prostě nechytíš.
Jak jsi psal, že máš hodnoty kolem 60 % a 65-70% může být podle profesionálního měřícího přístroje klidně 80% nebo i víc. TV a ostatní satelitní přístroje mají pouze informativní měření síly a kvality signálu a od pravdy se zobrazené hodnoty mohout hodně lišit. Že já mám jiné hodnoty, na to nehleď, záleží na citlivosti konkrétního tuneru, na typu snímače na satelitní anténě, nastavení antény a tak. Já mám na půdě multiswitch, který mi rozvádí satelitní a pozemní signál do 4 zásuvek a ten je napájený, proto mám kvalitu 100 % a ty předpokládám máš kabel od snímače přímo do televize, proto máš jiné hodnoty. Pokud Ti obraz nezlobí a když podržíš INFO a nenaskakuje Ti nic v řádku Úroveň bitové chyby, tak nic neřeš a koukej.[/QUOTE]

Dik za vysvetleni, kabel od snimace mam opravdu primo do tv, ale v radku uroven bitove chyby mam standarne hodnoty 450 -900,tak se chci zeptat jestli je to spatne nebo co s tim.
DaSat (17)|20.10.2012 22:41
[QUOTE=Dav1;428994]Dik za vysvetleni, kabel od snimace mam opravdu primo do tv, ale v radku uroven bitove chyby mam standarne hodnoty 450 -900,tak se chci zeptat jestli je to spatne nebo co s tim.[/QUOTE]

No to je hodně špatně. Úroveň bitové chyby by měla být 0. Divím se, že Ti to vůbec hraje. Vypadá to, že máš špatně nastavenou satelitní anténu, tím bych asi začal. Pak to může být samozřejmě způsobeno čímkoli jiným, třeba nekvalitní kabel, vlhkost v konektorech, nevhodná satelitní zásuvka, vadný LNB snímač, malá anténa, atd.. Buď si zkus poladit anténu sám nebo si zavolej odbornou firmu s kvalitním měřícím přístrojem a oni Ti řeknou, včem je chyba. Pokud budeš ladit anténu sám, tak si nejdřív nalaď programy z frekvence 11 817 MHz Vertikálně, 27500. Tento transpondér má parametry DVB-S2, 8PSK, pilot ON, FEC 5/6. Já jsem si ho naladil nedávno, abych vyzkoušel co hrají na Docubox HD a mám tam úroveň bitové chyby 80-200 a u rychlých scén se mi to cuká, což na jiných programech na ostatních transpondérech nedělá. Na podpoře Skylinku mi řekli, že tento transpondér má parametry, u k kterých je nutné velmi přesné nastavení antény. Když budeš rovnat anténu, tak podle tohohle, pak Ti bude hrát všechno. Kdybys ladil anténu sám (nahoru, dolu, vlevo, vpravo), koukni se, jestli ten LNB snímač je v přesně svislé poloze (okolí Ústí nad Labem) nebo maximálně o 3 stupně pootočený (okolí Ostravy) ve směru hodinových ručiček (při pohledu z předu) a zda je dobře zaizolovaný/chráněný konektor koaxiálního kabelu.
Dav1 (6)|21.10.2012 10:40
No tos me moc nepotesil. Je ale divny, ze i pres vysoky hodnoty urovne bit. chyb mi vsechny kanaly jdou docela dobre. Jen mi pripada, ze pri rychlejsich scenach nebo pohybech tam vidim mirne rozmaznuti(myslim kanaly v HD) Myslel jsem, ze je to o nastaveni obrazu tv napr. Motion plus, zdokonaleni pohybu...., ale kdyz jsem videl tvoje nastaveni a nastaveni na jinych odkazech tykajici se nastaveni tv... vetsinou maji tyto funkce stejne vypnute. Asi si nekoho pozvu, jen nevim, jestli hodnoty ur.bit chyby ukazuje tv realne, kdyz mi programy jdou.
Jeste se chci zeptat na nazory na kalibrace tv, vim ze uz to tady proslo forem, ale je dost odkazu na post kalibracni nastaveni tv. Zda ma smysl zkouset veskere hodnoty nastavovat podle toho nebo ne. Nebo je nutna nejdrive nejaka kalibrace? Moc tomu nerozumim. Dik za vysvetleni.
Didi747 (29)|9.12.2012 09:51
[QUOTE=DaSat;425287]...TECHNISAT TECHNICRYPT CI+ a i když po vložení a zapnutí TV trvalo ověřování asi 1,5 minuty, po dalších zapnutích televize se už nic neukazuje, rychle přepíná a zdá se, že modul funguje skvěle, bez výpadků! [/QUOTE]

Pro DaSat:
Dekuji strasne moc za radu, protoze dekodovaci modul TECHNISAT TECHNICRYPT CI+ je opravdu BEZ PROBLEMU, zatim ANI JEDNOU NEVYPADL ! Funguje v TV Samsung. Nevypadava, nahrava ... Takze kupovat uz jenom ten!
PHiLiPZ (53)|20.2.2013 07:41
[QUOTE=Didi747;435388]Dekuji strasne moc za radu, protoze dekodovaci modul TECHNISAT TECHNICRYPT CI+ je opravdu BEZ PROBLEMU, zatim ANI JEDNOU NEVYPADL ! Funguje v TV Samsung. Nevypadava, nahrava ... Takze kupovat uz jenom ten! [/QUOTE]

Na Samsungu (2ks) a Sony funguje vyborne, na Panasonicu (2012 TX-L55WT50E) vyhlasi chybu pri inicializacii. Ani Omko, ani SkyLink, ani Panasonic s tym nic robit neplanuju, proste kupit dalsi modul. Este cakam, co mi napise priamo Technisat.
Dagy2 (3153)|20.2.2013 13:42
[QUOTE=PHiLiPZ;446153]Ani Omko, ani SkyLink, ani Panasonic s tym nic robit neplanuju, proste kupit dalsi modul. Este cakam, co mi napise priamo Technisat.[/QUOTE]

TechniSat ti napíše že ďakuje za dotaz, všetky špecifikácie od firmy Irdeto sú v module dodržané. Pokiaľ nefunguje s nejakým konkrétnym prístrojom, máš sa obrátiť na výrobcu zariadenia - čiže v tvojom prípade Pána sonica. Keďže ten s tým nič nemieni robiť môžeš pokračovať v hľadaní vhodného modulu.
Koľko stokrát tu bolo písané, že TV+modul+karta sa kupujú zásadne u jedného predávajúceho tak aby niesol zodpovednosť a riešenie problému on?


Ešte ma napadlo, niekde som čítal že u LG bolo treba zastrčiť modul a dať továrenské nastavenie po ktorom sa to robehlo bez problémov. Bacha, keby si to skúšal prídeš o naladené programy.
kuman (131)|20.2.2013 17:35
Třeba to někomu pomůže-na dekód.modul Neotion Skylink je nová aktualizace SW. Přepnout na některý z programů Primy a v nastavení CAM modulu zvolit aktualizaci.
Karel286 (73)|22.2.2013 07:42
[QUOTE=kuman;446214]na dekód.modul Neotion Skylink je nová aktualizace SW[/QUOTE]
Díky za informaci. Aktualizace se podařila z kanálu Prima Cool.

Přepínání kanálů, zvláště HD se urychlilo, čas se zkrátil asi na polovinu původních hodnot.
Časem se uvidí, zda-li se zlepšila i funkce dekódování. Také se mi občas, a to velmi nepravidelně, objevovala hláška o dekódování stanic TV.
o2r (4)|14.3.2013 16:00
Pomohla vám aktualizace SW modulu s odstraněním výpadků? Delší dobu řeším to samé u TV Samsung LE46C570, aktualizoval jsem firmware TV a to nepomohlo tak jsem zvědav jestli se podaří aktualizovat modul, jinak zkusím taky ten TECHNISAT TECHNICRYPT CI+, ale vyhodit na zkoušku 1100Kč se mi moc nechce.
PHiLiPZ (53)|16.3.2013 13:04
[QUOTE=PHiLiPZ;446153]Na Samsungu (2ks) a Sony funguje vyborne, na Panasonicu (2012 TX-L55WT50E) vyhlasi chybu pri inicializacii....[/QUOTE]

Neviem, či je to tým, že som konečne nainštaloval parabolu alebo bol nejaký firmware update, no Technisat Technicrypt CI+ Irdeto sa už inicializoval aj v Panasonicu a funguje výborne.

Starý Neotion síce dostal FW update, no napriek tomu som zažil výpadky signálu a som rád, že mi funguje ten Technisat.
P.O.B (2)|23.3.2013 18:20
Tak taky mi vypadávalo kódování, někdy i každých 5 minut, ale podařilo se mi asi po 3 hodinách aktualizovat fw neotionu a zatím vše ok, přepínání je trochu rychlejší a hlavně na mé LG 37LS570S se zrychlilo Hbb...

Nicméně ta samotná aktualizace byl neskutečný porod, fungovala jen na primě family a vždy po dosažení 10% se zrušila, takže opět spustit a dalších 10% a zase reset, takže do 100% to min 2 hoďky trvalo (místy marné pokusy o rychlejší spuštění na ostatních kanálech primy, po resetu se stejně sám spustil kanál Prima family...

Takže snad už ty výpadky přestanou, jinak určitě pořizuju Technisat CAM... To neustálé vypínání je na moje nervy už trochu moc (a to nejsem nějak přehnaně vznětlivé povahy...)
Houmi0680 (1)|23.3.2013 22:22
Měl jsem stejný problém s vypadáváním signálu s Neotionem, ale po aktualizaci fw zatím bez jediného problému.. tak snad je problém vyřešen.
Passat (1)|27.3.2013 20:27
Zdravím,
mám Samsunga LE40C670, bohužel stejný problém. Tedy nahodile, čímdál častěji, nyní cca po 15-20min - ZAKODOVANY SIGNAL! TV vypínat nemusím, někdy to do cca 2min naskočí samo, někdy stačí vytáhnout a následně zandat CAM. MUJ DOTAZ ZNI,JAK JE MOZNE, KDO TO KDE ZMĚNIL, ZE MI MODUL FUNGOVAL TEMER 2 ROKY BEZ JEDINEHO PROBLEMU A NYNI POSLEDNI MESIC TO NEUSTALE VYPADAVA?!?!??!?

Díky za info


[QUOTE=DaSat;425287]Ahoj, posílám svoje zkušenosti s televizí Samsung UE46D6530 a CAM moduly.
Zkoušel jsem MASCOM CRYPTOWORKS/IRDETO (firmware 1. 23) - neuměl dekódovat HD programy, SMIT IRDETO+ Skylink (firmware 4.2.4.3) - televize s ním nechtěla naběhnout, po aktualizaci firmware televize se televize normálně zapnula (fungovalo od firmware uvolněném v lednu 2012, tuším verze 1018, aktuální verze je 1021.1) , ale přetrvávaly problémy při přepínání programů - často se na nějakou chvíli ukazovalo zakódovaný signál. Začal jsem tedy používat NEOTION+ Irdeto Skylink (dováží Mascom) (firmware 01.00.08) - s ním se ale stává, že několikrát denně vypadne obraz a ukáže se zakódovaný signál a také dlouho trvá přepínání programů. Dneska jsem si koupil TECHNISAT TECHNICRYPT CI+ a i když po vložení a zapnutí TV trvalo ověřování asi 1,5 minuty, po dalších zapnutích televize se už nic neukazuje, rychle přepíná a zdá se, že modul funguje skvěle, bez výpadků! Budu testovat a kdybych na něco narazil, písnu . Jo a kartu mám Skylink Standard HD (IR), s ICE to bude stejné, ta funguje v čtečkách Irdeto i Cryptoworks.[/QUOTE]
PHiLiPZ (53)|29.3.2013 20:01
Výrobca CAMu? Kvalita signálu (na Samsungu myslím treba podržať i(Info) pár sekúnd).
Karel286 (73)|30.3.2013 19:49
[QUOTE=Houmi0680;450217]vypadáváním signálu s Neotionem, ale po aktualizaci fw zatím bez jediného problému..[/QUOTE]

Taktéž u mne od doby aktualizace bez jediného výpadku.....