Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Encore CS 6

Dodlo (18)|29.8.2012 23:06
Ahojte, chcel by som sa spýtať, či by niekto vedel poradiť, prečo sa mi v Encore CS 6 po 9 minútach vypne zvuk (zvukovú stopu od 9. minúty z časovej osi prestane počuť). Tak isto vyrobí aj BD disk, od 9. minúty bez zvuku.
Vedel by niekto ako to vyriešiť ?
666dia (476)|30.8.2012 17:52
třeba proto, že je v tom zvuku na 9. minutě chyba...
je to věštění z křišťálové koule....
mně doma neodtíká záchod, nevíte někdo, čím to je...?
Dodlo (18)|30.8.2012 23:04
Ďakujem za inteligentnú odpoveď, určite Vám dala riadne zabrať.
ai (2993)|31.8.2012 03:08
tak bylo by dobre rict co tam na tom miste mas za video, nebo efekt atd, rozmluvit se ....mozna , ze pak nekoho neco napadne ....
Dodlo (18)|31.8.2012 09:50
Ten zvuk vypadne v strede scény. Nie je tam žiadny efekt. Pri exportovaní projektu z AP CS6 som v multiplexe zadal TS. Celý importovaný súbor do Encoru má príponu m2t. Pokiaľ by som nezadal v multiplexe TS, celý súbor by mal príponu m4v. Neviem, či som nespravil chybu niekde v nastavení parametrov pri exportovaní výsledného projektu. Veľa skúsenosti s výrobou BD nemám, bol by som vďačný, keby niekto vedel poradiť či už nastavenie parametrov pri exporte projektu alebo aj doriešenie toho problému so zvukom. Tomu, kto by naozaj chcel pomôcť ďakujem.
666dia (476)|31.8.2012 21:55
Dodlo
já bych ti rád pomohl...ale je to fakt věštění...
zkontroloval jsi obraz, jestli tam není nějaká špička...?
zkontroloval jsi zvuk...?...nebo co jsi pro to udělal, aby to nedělalo....?
jinej projekt to nedělá, že by to vypadlo na 9 minutě...?
A "naozaj ti chcem pomôcť"...proto ta inteligentní odpověď...musíš mám to přiblížit, jinak ti nemáme jak pomoct...jedině přijet k tobě....
a nezlob se, tvoje otázka inteligentní nebyla...nejprve musíš udělat něco ty....
už jsi to pochopil...?
666dia (476)|3.9.2012 20:45
tak, a dál se nic nedozvíme....
Dodlo (18)|7.9.2012 15:00
Neviem, či sa niečo dozvieme, dal som vyexportovať ten projekt nanovo, použil som CBR, Multiplexer none (súbor m4v a wav). Nakoniec mi to ten Encore spravil. Doteraz neviem, v čom bola alebo je problém. robil som teraz ďalší krátky cca 35 min. projekt, export nastavil tak,ako som si už myslel, že by malo byť dobre a čuduj sa svete pri výbere druhej kapityoly z hlavného menu mi prehrávanie zamrzne (už napálený blue ray disk). Keď si ten projekt pustím ešte v prewiew v Encore, tak funguje, síce to trochu trhá ale veď je to len náhľad. Zaujímavé ešte je, že keď som ten istý projekt dal napáliť ako DVD tak fungoval, niektoré prechody občas trhli. Nestretol som sa s tým ešte, neviem kde môže byť problém. Chcel by som sa ešte spýtať :
1. je lepšie používať CBR alebo 2 pass VBR ?
2. je lepšie zadávať Multiplaxer TS (vyexportovaný súbor m2t alebo Multiplexer none, výsledný súbor m4v a wav)?
3. vedel by niekdo poradiť kvalitný a spoľahlivý masteringový program na výrobu blue ray diskov ?
Ak sa tieto otazky a problém zdajú niekomu primitívne, ospravedlňujem sa ale nemám sa koho spýtať.
666dia (476)|7.9.2012 17:27
tak většinou je chyba v tom, že je tam špička - v jednom místě vyletí bitrate...
1. jak na co, většinou dělám VBR na 5 průchodů (pass)
2. jak na co, BluRay m4v, ale většinou je to jen obálka, důležitý je obsah - bitrate, rozlišení atd.
3. nevím, co si představuješ pod pojmem kvalitní a spolehlivý, v Blu-printu nebudeš schopen disk vytvořit, pokud neumíš Javu, já používám kontejner...
StD (8612)|7.9.2012 18:07
Ad 1 - je to naopak, jako černá díra za špičku se vydávající velká 0 (zero) v quantizaci 1 (one) - poeticky řečeno, ale ta špička sama o sobě nevadí, když nepřekračuje normu, ovšem ve spojení s tou nulou to způsobuje ty problemy. Tam, kde klesá quantizace při kompresi k 1 se dají očekávat problémy vždy, když chybí data.

Buffer Underflow - podtékání bufferu
Dodlo (18)|8.9.2012 22:14
Ďakujem za profi uvedenie do problematiky. Vaše vedomosti a skúsenosti sú v úplne inom leveli ako moje. Ja by som potreboval, keby ste mi (jednoducho povedane po lopate) povedali, čo konkrétne by som mal spraviť, či už pri exporte projektu v AP alebo Encore. Ešte som neporozumel tomu, že pri masteringu BD používaš kontejner.... Poprosil by som o upresnenie.
Ďakujem.
666dia (476)|9.9.2012 11:39
Dodlo
nedělám Blu-Ray vůbec, ani nemám Blu-Ray přehrávač, videa ve vysokém rozlišení přehrávám z počítače přes HDMI, nebo na flešce, případně z externího disku...
Multimediální kontejner je obálka souboru nebo datového toku, obsahující jeden nebo více proudů multimediálních dat (stop, streamů). Do jednoho souboru tak lze například uložit jednu video stopu, několik zvukových stop v různých jazycích a několik titulků, je zajištěna jejich synchronizace. Uživatel si tak při přehrávání může vybrat, kterou kombinaci multimediálních dat chce použít.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Multimedi%C3%A1ln%C3%AD_kontejner