Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nova TV do 650 eur

dodomt (276)|28.8.2012 16:47
Ahoj

Vedeli by ste mi poradit s vyberom novej TV do 650-670 euro? Kamarat mi odporucil tento Panasonic TX-L42ET5E ze je to dobra volba ale radsej by som si to chcel pred kupov overit. Co na to poviete? Oplati sa alebo je nieco lepsie v tejto cene?

- sledujem len HD filmy a serialy (720 a 1080)
- prehravam vsetky filmy z Xtreamer PRO
- mam domace kino ktore je v popise
- minimalne pozeram TV cez DVB-T (stv1, stv2)
- uhlopriecka minimalne tych 42" ale pocital som s vacsiou
- o multimedia mi nejde
- 3D moze byt (pasivne)


Najdolezitejsie pre mna:

- prehravanie vo Full HD
- co najlepsi obraz v danej cene
- co najvacsia uhlopriecka


Viac neviem co by som dodal.

dik

dodo
vivid.sk (11472)|28.8.2012 17:15
Ak uz Panasonic, tak skus: P42ST50, z toho budes mat lepsi obraz (ak ti plazmy neprekazaju). Pripadne si priplat za p50st50, ale to uz bude asi vysoko nad limit.
V limite je ale aj minulorocny model, ktory sa vypredava a este su nejake tie kusky na sklade p50g30e (tam ale bez 3D)
KamilZ (10277)|28.8.2012 18:26
Rozhodni se podle výhod, nevýhod a vlastností LCD z plazem, jestli sneseš plazmu nebo ne, to je základ (pokud plazmu, tak ale aktivní 3D, pasivní se nedělá). Pak se dá radit dále. Prostuduj si tohle:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25855, https://www.tvfreak.cz/plazma-vs-lcd-souboj-technologii/2768, http://avmania.e15.cz/kupujeme-televizor-plazma-nebo-lcd

Ve stručnosti:
- kvalitní LCD je ve stejné úhlopříčce dražší jak plazma, s úhlopříčkou se rozdíl zvětšuje, takže u 42" to není až tak velké
- LCD má menší spotřebu, ale vzhledem k předchozímu je to nepodstatné (v čase se to +- vyrovná)
- někdo vidí blikání plazem (musíš prověřit u celé rodiny) a vadí mu
- plazma je náchylnější na bzučení a na vypalování
- zastánci plazem tvrdí, že má věrnější/lepší obraz než LCD, hlavně v SD
- plazma je náchylnější na odlesky a nehodí se to prosvětleného prostředí nebo proti oknu apod., i když už existují všelijaké filtry

Já jsem zastánce LCD :-).
dodomt (276)|28.8.2012 19:29
vivid.sk: Dik ale az na tu poslednu su vsetky nad limit

KamilZ: Mne to je v podstate jedno teraz mam plazmu a som spokojny nie som ziaden typ ktory nenavidi inu technologiu je mi to v podstate jedno...

95% co moja momentalna plazma od Samsungu robi je zobrazovanie filmov a serialov cez Xtreamer PRO... Nepotrebujem tam internet ani nic podobne len aby co najlepsie zobrazovala obraz z toho XTR. Momentalne mam 107cm plazmu a zda sa mi ze zo vzdialenosti 5m co sa na nu pozeram by som zniesol aj vacsiu... Tak preto som pisal ze co naj obraz a co najvacsiu uhlopriecku...

Viem ze za taku cenu nemozem cakat nic zazracne ale myslim si ze sa zase da aj nieco vybrat... zial neviem co preto sa pytam aby ste ma nasmerovali... :)

PS: ak je rozdiel napr. medzi tym panasonicom a niecim co sem hodil vivid.sk par percent napr 5-10% tak si myslim ze mne to moze byt uplne jedno oproti samsungu co mam to bude aj tak o 100% lepsie nie?

dodo
lafore (73)|28.8.2012 20:23
No dodo z 5-tich metrov by bola podla mna mala aj 65" telka. Radsej cosi naspor a investuj vacsiu ciastku do vacsej telky. Ked das za telefon vela penazi, tak za tv, ktora ma vacsiu zivotnost ako telefon, ti to nemoze vadit nie?
PS: poznam ta z iphone fora :)
KamilZ (10277)|28.8.2012 20:49
Na 5m bych pro 42" potřeboval dalekohled :-). Opravdu bych přitlačil alespoň na 50", pokud nemáš problém s odlesky tak např. Panasonic TX-P50UT50E, nebo alespoň tu, co psal Vivid (Panasonic TX-P50G30E). LCD v tomhle případě (nízká cena) ne.
dodomt (276)|28.8.2012 21:38
Šporiť už nie to je hranica viac do toho nechcem dať. Je to tak že moju plazmu chceme dať svokre a my si chceme kúpiť nový za penize čo nám ona zaň dá a čosi priplatiť. Potrebujeme peniaze do domu treba fasadu a druhu kúpelňu plot dvor... Atď :-)

Kamil kuknem ešte tie čo si odporúčal. Povodne som chcel projektor ale tv bude stačiť. Vzdialenosť je ok však dva roky uz kukam na 107 a spokojnosť :-) väčšiu v som však chcel.

dodo
nunacek0 (947)|28.8.2012 22:01
[QUOTE=dodomt;422499]Potrebujeme peniaze do domu treba fasadu a druhu kúpelňu plot dvor... Atď [/QUOTE]

dej si v první řadě dohromady dům a atd, které jsou důležitější pro Tebe a rodinu a pak se dívej po nové tv. Tu starou si ještě nech pokud dobře slouží. Je třeba si ujasnit priority..
dodomt (276)|28.8.2012 22:14
Novú tv by som vôbec neriešil keby svorka nepotrebovala novú tv. Preto sme sa bavili s manželkou že by sme si zobrali my novú a jej dali našu... A nestalo by nás to nic.

Ps: biedu zase netrieme takze tak. :-)

dodo
vivid.sk (11472)|28.8.2012 23:36
Ak ti ide primarne o prachy, zober p50g30e, lepsiu 50" asi lacnejsie nezozenies. Pod 50" ani neuvazuj (idealne este vacsiu, ale opat su limitom $$$)
nunacek0 (947)|29.8.2012 00:37
dobrá volba za málo peněz
dodomt (276)|29.8.2012 12:00
Dik vivid.sk! Nasiel som ju aj v NAY dnes idem do PD tak ak bude na predajni tak si ju aj pozriem. Inak gauc ked si sadnem tak mam 4,5m od TV.

dodo
dodomt (276)|30.8.2012 07:19
Tak vyhrala nakoniec KamilZ-ova UT50 Dakujem! Dufam ze bude vsetko OK.

dodo
nunacek0 (947)|30.8.2012 08:09
Do zatemněné místnosti velmi dobrá volba..
dodomt (276)|30.8.2012 09:04
Tak vacsinou pozerame filmy po 20:00 ale napriklad nedele ked je pocasie o nicom tak aj cely den :)

dodo
dodomt (276)|6.9.2012 14:03
Tak Panasonic UT50 je doma a obraz oproti staremu Smasungu je fantasticky ! Po dvoch hodinach "testovania" zatial spokojnost. Nepocujem ani vetraky a ani bzucanie.

dodo
vormen (30)|6.9.2012 14:12
a co blikání a příp. dočasné vypálení obrazovky?
eldorado09 (1441)|6.9.2012 14:14
UT50 nemá vetráky :).
dodomt (276)|7.9.2012 06:04
vormen: blikanie z 4.5m vobec nie je vidno, vsimol som si ze Tv blika iba ked som bol priamo pred TV cca 1-2m, Vypalovanie myslis ako? Ze v rohohoch ostane piktogram z kanala alebo cierne pruhy? To som si zatial tiez nevsimol mal som ju pustenu vsehovsudy cca 6-7h za tie dva dni.

eldorado09: to som nevedel :-) Cital som o Panakoch ako pocut ventilatory a ako bzucia tak som si myslel ze tie ventilatory maju vsetky rady... a tak ako som uz pisal hore telka vobec nebzuci (neduh plazmy)

Co som si vsimol su tie spominane odrazy od obrazovky ale zatial som to moc netestoval (pozeral som filmy len podvecer a v noci)

dodo